20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معرفی بهترین، راحت ترین و ارزان ترین روش های اخذ اقامت آمریکا

در این مقاله قصد داریم شما را با راه‌ های اقامت آمریکا آشنا کرده و همه چیز را درباره سوال پر تکرار چگونه اقامت آمریکا را بگیریم؟ توضیح دهیم. در این مطلب ابتدا به شرح و توضیح مفاهیم پایه همچون ویزا، اقامت دائم، حق شهروندی و گرین کارت می‌پردازیم. سپس انواع ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی آمریکا برای ایرانیان و راه های اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان را معرفی می‌کنیم. در آخر نیز راحت ترین شیوه اخذ اقامت دائم آمریکا را به شما معرفی خواهیم کرد.

در این مطلب روش‌هایی همچون مهاجرت خانوادگی به آمریکا ، اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت آمریکا به وسیله ازدواج ( ازدواج با شهروند آمریکا یا ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا )، اخذ اقامت تحصیلی آمریکا و اخذ اقامت کاری آمریکا برای شما شرح داده خواهد شد و پس از دانستن شرایط رفتن به آمریکا ، شرایط اقامت دائم در آمریکا و هزینه مهاجرت به آمریکا نیز بیان خواهد شد.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. در صورتی که در خصوص راه های اقامت در آمریکا نیاز به مشاوره دارید. کارشناسان ما در حامی مهاجر آماده‌اند تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند و با توجه به شرایط شخصی شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد کنند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید یا فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید.

راه های اقامت در آمریکا

گرفتن اقامت آمریکا (اطلاعات اولیه)

قبل از آنکه درباره راه های اقامت آمریکا صحبت کنیم، ابتدا بهتر است تا برای درک بیشتر مطالب شما را با مفهوم اقامت و مهم‌ترین واژه ها و اصطلاحات مهاجرتی مربوط به آن آشنا کنیم :

ویزا آمریکا : مجوزی است که به شما اجازه ورود به خاک آمریکا را می‌دهد. ویزای آمریکا به شکل یک برچسب بر روی صفحه پاسپورت شما چسبانده می‌شود و در عکس زیر می‌توانید نمونه‌ ویزا آمریکا را مشاهده کنید.

راه های اقامت در آمریکا

اقامت آمریکا : هنگامی که افسر مرزی، گذرنامه و ویزای شما را برای ورود به آمریکا کنترل می‌کند و به شما اجازه ورود به کشور می‌دهد، شما اجازه اقامت در آن کشور را خواهید داشت. حال این اجازه اقامت می‌تواند محدود به زمانی کوتاه باشد که به آن اقامت موقت می‌گویند و یا آنکه این اقامت می‌تواند به مدت طولانی و قابل تمدید باشد که به آن اقامت دائم می‌گویند.

در صورتی که شما اقامت یک کشور را دریافت کنید، پاسپورت آن کشور را ندارید و با پاسپورت کشور اصلی خود و اجازه اقامت در آن کشور به زندگی ادامه خواهید داد.

گرین کارت آمریکا : گرین کارت آمریکا در واقع مجوز اقامت دائم در آمریکاست، کارتی است که با داشتن آن، اجازه زندگی همیشگی در آمریکا را خواهید داشت. منتها دائم بودن به معنای تاریخ انقضا نداشتن این مجوز نیست. گرین کارت دارای اعتباری ده ساله است و پس از اتمام اعتبار به راحتی قابل تمدید است.

در عکس زیر نمونه گرین کارت آمریکا را مشاهده می‌کنید.

نمونه گرین کارت

پاسپورت یا شهروندی آمریکا : در صورتی که پنج سال گرین کارت آمریکا یا مجوز اقامت دائم آمریکا را داشته باشید. می‌توانید برای دریافت حق شهروندی آمریکا درخواست دهید. در صورتی که شهروند آمریکا شوید به شما پاسپورت آمریکایی اعطا خواهد شد.

با داشتن پاسپورت آمریکا و شهروند این کشور شدن، می‌توانید از تمام حقوق یک شهروند آمریکایی بهره‌مند شوید و حتی به کشورهایی که بدون نیاز به ویزا شهروندان آمریکایی قبول می‌کنند، مسافرت کنید. در عکس زیر می‌توانید پاسپورت آمریکا را مشاهده می‌کنید.

پاسپورت آمریکا

چگونه اقامت آمریکا را بگیریم؟

یکی از اولین راه های اقامت در آمریکا و اولین شرایط اخذ اقامت آمریکا، دریافت ویزای این کشور است. کشور آمریکا به صورت کلی دو نوع ویزا صادر می‌کند که خود این دو نوع ویزا نیز شامل دسته‌بندی‌های گوناگون دیگر می‌شود. این دو نوع ویزا عبارتند از :

 • ویزای مهاجرتی یا (Immigrant Visa) IV : با داشتن ویزای مهاجرتی به محض ورود به آمریکا گرین کارت دریافت می‌کنید.
 • ویزای غیرمهاجرتی یا NIV (Non Immigrant Visa) : این ویزاها برای دریافت اقامت موقت آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرند (مانند ویزای تحصیلی) ، در این نوع از ویزاها حتی اگر به شما اجازه کار در آمریکا هم داده شود، اقامت شما از نوع موقت است و حق اقامت دائم در آمریکا را نخواهید داشت. البته راه‌هایی هم وجود دارد که می‌توان با این نوع ویزاها اقامت دائم آمریکا را نیز دریافت کرد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

در ادامه متن دسته‌بندی‌های جزیی و موردی ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی آمریکا را بررسی کرده و شرایط اخذ آن‌ها را نیز توضیح خواهیم داد.

چگونه اقامت دائم آمریکا را بگیریم؟

با دریافت یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا، می‌توانید به محض ورود به خاک آمریکا اقامت دائم این کشور و گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

البته دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی نیز امکان‌پذیر است. دریافت اقامت دائم به این شیوه کاری زمان‌بر است و نیاز به تغییر نوع ویزا دارد. این روش بیشتر مناسب کسانی است که شرایط دریافت ویزاهای مهاجرتی را ندارند.

در ادامه این مقاله تمام راه های اقامت در آمریکا به وسیله ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی توضیح داده خواهد شد.

راه های گرفتن اقامت آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که توضیح همه آن‌ها در این مقاله امکان‌پذیر نیست. بنابراین در این بخش فقط قصد داریم به بررسی ویزاها و آن دسته از شیوه‌های اخذ اقامت بپردازیم که برای شرایط اقامت در آمریکا برای ایرانیان قابل دسترس و استفاده است. در صورت نیاز به آشنایی با تمام انواع ویزاهای آمریکا، می‌توانید مقاله انواع ویزاهای آمریکا را بخوانید.

راه های اقامت در آمریکا

اخذ اقامت آمریکا با ویزاهای مهاجرتی

ویزاهای مهاجرتی که برای ایرانیان قابل دسترسی هستند، شامل ویزاهای زیر هستند :

 • ویزای لاتاری گرین کارت (ویزای تنوع نژاد آمریکا)
 • انواع ویزای خانوادگی ( Family base )
 • ویزای ازدواج  ( CR1 , F2A )
 • ویزای نامزدی  ( K1 )
 • ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا دسته E5 (شامل ویزاهای T5 و C5 و...)
 • ویزای نخبگان (E1)
 • ویزاهای مبتنی بر مهارت و تخصص کاری (E2 , E3)

ویزای لاتاری گرین کارت یا DV (مهاجرت آسان‌ و ارزان به آمریکا)‌

برنامه تنوع نژادی آمریکا که در میان عموم مردم با نام لاتاری شناخته می‌شود، ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش برای دریافت اقامت دائم آمریکا و مهاجرت به این کشور است. برنامه لاتاری گرین کارت هر سال برگزار می‌شود و در میان سهمیه لاتاری کشورها ایران بیشترین سهمیه را در کشورهای جهان داراست.

برای ثبت نام در لاتاری فقط به حداقل مدرک دیپلم و تکمیل فرم ثبت نام لاتاری نیاز دارید. حدود 6 ماه پس از پایان مهلت ثبت نام لاتاری، یک قرعه کشی میان افراد ثبت نام کننده انجام می‌شود و تعدادی از این افراد به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. در اصطلاح رایج به این افراد برنده لاتاری گرین کارت آمریکا گفته می‌شود که در زمان اعلام نتایج لاتاری می‌توانند نتیجه خود را بررسی کنند.

برندگان لاتاری و خانواده آن‌ها، بعد از انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری (ویزای DV) می‌توانند وارد خاک آمریکا شوند. از آنجا که ویزای لاتاری از نوع مهاجرتی است، به محض ورود به آمریکا، کارت اقامت دائم (گرین کارت) برای برنده لاتاری و خانواده‌اش صادر خواهد شد و می‌توانند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

ویزای لاتاری آمریکا

نکته جالب درباره شانس برنده شدن در لاتاری این است که برخی ثبت نام کنندگان لاتاری از ایران در همان ثبت نام اول برنده لاتاری می‌شوند، برخی نیز دو سال پشت سر هم برنده لاتاری می‌شوند و حتی خانواده‌ای نیز وجود داشت که پدر و دختر همزمان در یک سال برنده لاتاری شدند. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما صفحه تجربیات برندگان لاتاری سال‌های گذشته را ببینید.

ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی برای اشخاصی صادر می‌شود که اقوامی در آمریکا دارند و اقوام آن‌ها شهروند آمریکا هستند یا گرین کارت آمریکا را در اختیار دارند؛ این افراد در صورت داشتن شرایط جدول زیر، واجد صلاحیت دریافت ویزای خانوادگی هستند. از آنجا که این ویزا از نوع مهاجرتی است، اشخاص دارنده این ویزا به محض ورود گرین کارت آمریکا دریافت می‌کنند

نام ویزا

نسبت شخص درخواست کننده ویزا
با فرد مقیم در آمریکا

وضعیت اقامتی شخص مقیم آمریکا

شرایط فرد درخواست کننده

IR2

فرزند

شهروند

مجرد و زیر 21 سال

F1

فرزند

شهروند

مجرد و بالای 21 سال

F3

فرزند

شهروند

متاهل و سن اهمیتی ندارد

F2B

فرزند

دارنده گرین کارت آمریکا

مجرد و زیر 21 سال

F4

برادر یا خواهر

شهروند

-

IR5 

پدر یا مادر

شهروند

-

 اگر درک جدول بالا برای شما سخت است می‌توانید با خواندن سه مثال زیر، نحوه استفاده از جدول را به خوبی متوجه شوید.

مثال 1 : اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و شما بالای 21 سال دارید اما ازدواج نکردید می‌توانید ویزای F1  آمریکا را درخواست دهید.

مثال 2 :  اگر فرزندان شما شهروند آمریکا هستند، می‌توانید ویزای IR5 دریافت کنید.

مثال 3 :  اگر زیر 21 سال هستید و تاکنون ازدواج نکردید و پدر یا مادر یا هر دو آنها گرین کارت آمریکا دارند، می‌توانید درخواست ویزای F2B آمریکا بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای خانوادگی و آشنایی با تمام انواع آن، می‌توانید مقاله ویزای خانوادگی آمریکا را بخوانید.

ویزای خانوادگی آمریکا

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای ازدواج نیز یکی از شیوه‌های دیگر برای نحوه گرفتن اقامت آمریکا است. برای دریافت این نوع ویزا سه روش وجود دارد :

ازدواج با یک شهروند آمریکا

در صورت ازدواج با فردی که شهروند آمریکا باشد، به شما ویزای CR1 تعلق می‌گیرد و به محض ورود به آمریکا، می‌توانید گرین کارت خود را دریافت نمایید.

ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا

در صورت ازدواج با فردی که دارنده گرین کارت آمریکا باشد، به شما ویزای F2A تخصیص می‌یابد و باز هم پس از ورود به آمریکا می‌توانید گرین کارت دریافت نمایید. در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر از شرایط این ویزا می‌توانید مقاله ویزای F2A (مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج) را بخوانید.

ویزای نامزدی آمریکا یا ویزای  K-1

ویزای نامزدی یا K-1 در واقع در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد، اما به دلیل ماهیت مهاجرتی آن، می‌توان آن را در دسته ویزاهای مهاجرتی نیز جای داد. این نوع ویزا برای اشخاصی مناسب است که هنوز با یک شهروند آمریکا ازدواج نکرده‌اند، اما با فردی قرار گذاشته‌اند که پس از ورود به آمریکا با او ازدواج نمایند.

ویزای ازدواج آمریکا

برای این افراد ویزای نامزدی یا K-1  صادر می‌شود و پس از ازدواج، می‌توانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای نامزدی 90 روز است و در صورت عدم ازدواج در این مدت، به هیچ وجه قابل تمدید نیست. می‌توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره این مورد، مقاله ویزای K1 آمریکا (ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا) را بخوانید.

سری ویزاهای EB آمریکا (کار و سرمایه گذاری در آمریکا)

گروه ویزاهای مبتنی بر اشتغال یا EB ( Employment Based Visas ) ویزاهایی هستند که به منظور ورود افراد موثر در زمینه‌های کاری صادر می‌شوند. دارای پنج دسته هستند که شامل موارد زیر می‌شوند :

ویزای eb

ویزای نخبگان یا E1  آمریکا

ویزای نخبگان مخصوص افرادی است که دارای مقام‌های بسیار بالای جهانی در زمینه هنر و ورزش هستند. (مثلا دارنده مدال المپیک هستند یا جایزه اسکار دریافت کرده‌اند.) این افراد برای دریافت ویزای آمریکا نیازمند هیچ شرایط دیگری نیستند و حتی برای دریافت ویزا نیاز به کارفرما یا اسپانسر ندارند.

دانشمندان و محققان برجسته بین‌المللی و مدیران بزرگ بین‌المللی نیز می‌توانند از شرایط این ویزا استفاده کنند، اما این افراد بر خلاف نخبگان ورزشی و هنری، نیازمند موسسه‌ای هستند که در آمریکا خواهان آن‌ها باشد و اسپانسری آنان را برعهده گرفته و حامیشان باشد.

 برای آشنایی بیشتر با این نوع ویزا، می‌توانید مقاله ویزای EB1 آمریکا را بخوانید و برای آشنایی با اسپانسر و حامی، مقاله شرایط اسپانسر شدن در آمریکا را بخوانید.

ویزای EB1

ویزای E2 و E3 آمریکا

این نوع ویزاها نسبت به ویزای E1 شرایط مهارتی آسان‌تری دارند، ولی پذیرش و صدور این نوع ویزاها سخت‌تر صورت می‌پذیرد. برای دریافت ویزاهای  E2 و E3 باید ابتدا از یک کارفرمای آمریکای پیشنهاد کار یا جاب آفر داشته باشید.

در صورتی با درخواست ویزای شما موافقت می‌شود که کارفرمای شما مدت زیادی برای موقعیت شغلی مورد نظر خود درخواست نیروی کار داشته باشد و هیچ فرد آمریکایی واجد شرایط برای انجام آن کار وجود نداشته باشد. همانطور که می‌بینید شرایط برای اخذ این ویزا بسیار سخت است. برای مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به مقاله ویزای EB2 NIW یا مقاله ویزای EB3 آمریکا مراجعه فرمایید.

ویزای EB2 و EB3

دسته بندی ویزاهای E4 آمریکا

برای گروه خاصی از مهاجران می‌باشد که شامل ایرانیان نمی‌شود، ولی در صورت علاقه برای آشنایی با این ویزا، می‌توانید مقاله دسته‌بندی ویزای EB4 را بخوانید.

دسته بندی ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا یا گروه E5

شما به وسیله سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی در آمریکا می‌توانید یکی از ویزاهای دسته E5 را دریافت نمایید. مقدار سرمایه‌گذاری برای دریافت این نوع ویزاها، پس از ریاست جمهوری ترامپ افزایش یافته است. در حال حاضر برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری T5 آمریکا، باید حداقل 900 هزار دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری بالا سرمایه گذاری کنید و برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری C5 آمریکا، باید حداقل یک میلیون هشتصد هزار دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری پایین، سرمایه گذاری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه دریافت این ویزاها، می‌توانید مقاله ویزای سرمایه گذاری آمریکا را بخوانید.

ویزای EB5

اخذ اقامت آمریکا با ویزاهای غیرمهاجرتی

افرادی که شرایط دریافت ویزای مهاجرتی را ندارند، نباید از مهاجرت به آمریکا ناامید باشند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی وارد آمریکا شوید و سپس با تبدیل نوع ویزا از یک راه اصولی، اقامت دائم آمریکا را به دست آورید. در ادامه این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا برای ایرانیان را می‌توان در سه دسته زیر دسته‌بندی کرد:

 • ویزاهای توریستی : که در دو نوع B1 و B2 صادر می‌شوند. ویزای توریستی متداول‌ترین ویزای آمریکاست که برای مقاصد توریستی، دیدار خانواده، درمانی و تجاری صادر می‌شود؛ شما با داشتن این ویزا شش ماه زمان خواهید داشت که از تمام ایالت‌های کشور آمریکا بازدید کنید.
 • ویزاهای تحصیلی آمریکا : در سه نوع M ، F و J صادر می‌شوند، به وسیله این نوع از ویزا می‌توانید در آمریکا به تحصیل بپردازید، این ویزا تحت شرایط خاصی قابلیت تبدیل به اقامت دائم آمریکا را خواهد داشت که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.
 • ویزای کاری : در حال حاضر دریافت این نوع ویزا، از خارج خاک آمریکا تقریبا غیرممکن شده است.

ویزای تحصیلی آمریکا (مهاجرت با یک روش اصولی و پرکاربرد)

بر خلاف تصور رایج، تحصیل در آمریکا نیاز به داشتن شرایط بسیار درخشان و نخبه بودن ندارد و بسیاری از متقاضیان حتی بدون داشتن مدرک زبان و فقط با مدرک حداقلی دیپلم، امکان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را دارا هستند و حتی می‌توانند خانواده خود را نیز به آمریکا ببرند.

از مزایای تحصیل در آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • با تبدیل نوع ویزا، امکان اخذ اقامت دائم آمریکا وجود دارد.
 • هم تحصیل در دانشگاه های آمریکا و هم تحصیل در مدارس آمریکا امکان‌پذیر است.
 • امکان همراهی همسر و فرزندان وجود دارد.
 • همسر متقاضی نیز اجازه تحصیل در آمریکا را دارد.
 • فرزندانی که پدر و مادرشان ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند.
 • چنانچه در مدت اقامت تحصیلی در آمریکا، صاحب فرزند شوید، نوزاد شما از همان بدو تولد شهروند آمریکا خواهد بود و پاسپورت آمریکایی دریافت می‌کند.
 • با تحصیل در آمریکا اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت و می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را جبران کنید.
 • یک سال پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانید در آمریکا بمانید و در این یک سال اجازه کار تمام وقت خواهید داشت.
 • حتی قبل از اتمام تحصیلات خود در آمریکا، امکان تبدیل نوع ویزای خود را خواهید داشت.

درست است که ویزای تحصیلی آمریکا از نوع غیرمهاجرتی است و اقامت تحصیلی در آمریکا به صورت موقت است، اما امکان تبدیل اقامت موقت تحصیلی به اقامت دائم آمریکا وجود دارد.

 کشور آمریکا به دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل می‌کنند، تا یکسال پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در آمریکا را می‌دهد. پس از یکسال کار دانشجویان می‌توانند تقاضای ویزای H1B آمریکا را داده و به این صورت پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا را به انجام رسانند. پس از آن بعد از پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا بدهید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی و چگونگی تحصیل در آمریکا، می‌توانید مقاله تحصیل در آمریکا را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب ما در حامی مهاجر تماس بگیرید.

هزینه اقامت آمریکا

هزینه اقامت آمریکا با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. یکی از ارزانترین شیوه‌ها برای مهاجرت به آمریکا اخذ ویزای لاتاری است که در بخش‌های بالا درباره آن توضیح دادیم.

برای آگاهی بیشتر شما، سعی کرده‌ایم در جدول زیر خلاصه‌ای از هزینه مهاجرت به آمریکا با هر روش را به شما نشان دهیم. گفتنی است که هزینه‌های گفته شده در جدول زیر، صرفا میانگینی از هزینه‌های ثابت صدور ویزا برای هر روش است.

نوع ویزا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای خانوادگی و ازدواج

هزینه فرم I-130 و تشکیل پرونده

860 دلار

ویزای لاتاری

کارمزد صدور ویزا
(به ازای هر شخص)

330 دلار

ویزا‌های تحصیلی

کارمزد صدور ویزا

160 دلار

ویزای نامزدی

کارمزد صدور ویزا

265 دلار

ویزای E1

کارمزد فرم I-140 و تشکیل پرونده

1045 دلار

ویزای E2

کارمزد صدور ویزا

2243 دلار

ویزای E3

کارمزد صدور ویزا

1000 دلار

ویزای E5

حداقل میزان سرمایه‌گذاری

حداقل 900 هزار دلار سرمایه‌گذاری

ویزای توریستی

کارمزد صدور ویزا

160 دلار

بعد از مهاجرت به آمریکا باید برآورد کلی درباره هزینه اقامت در آمریکا داشته باشیم. به‌طور میانگین هزینه یک خانواده تک نفره در آمریکا ماهانه 3189 دلار است. همچنین همین هزینه را اگر سالانه درنظر بگیریم به عدد 38266 دلار می‌رسیم. علاوه‌بر این، هزینه اقامت آمریکا برای یک خانواده 4 نفره، ماهانه 7095 دلار و سالانه 85139 دلار تخمین زده می‌شود. گفتنی‌ست که هزینه مسکن 30 تا 40 درصد درآمد خانوارها را در برمی‌گیرد که با توجه به ایالت محل زندگی متفاوت است. جدول زیر هزینه یک روز اقامت در کشور آمریکا را نشان می‌دهد:

عنوان هزینه میزان هزینه روزانه به دلار
سه وعده غذایی 30-50
حمل و نقل عمومی 3
تفریح و سرگرمی 10-15

مهاجرت از کانادا به آمریکا

سوالی که در ذهن بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا ایجاد می‌شود، این است که آیا با دریافت اقامت دائم از کشورهای مهاجرپذیرتر همچون کانادا، امکان این وجود دارد که با روشی بهتر و آسان‌تر اقامت دائم آمریکا را به دست آوریم؟

جواب این است که مهاجرت از کانادا به آمریکا نیز شرایطی دارد که احتمالا فقط برای شهروندان کانادایی آسان‌تر باشد. در واقع شما با داشتن اقامت دائم کانادا قادر نیستید تا از مزیت‌های مهاجرتی شهروندان کانادایی مانند ویزای (NAFTA) استفاده کنید. دریافت شهروندی کانادا هم خود تابع شرایط و مقرراتی است که ممکن است چندین سال به طول بیانجامد. بنابراین استفاده از این روش برای مهاجرت آسان‌تر به آمریکا چندان آسان و کاربردی به نظر نمی‌رسد.

مهاجرت از کانادا به آمریکا

جمع بندی راه ها و شرایط اخذ اقامت دائم آمریکا

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، برای آنکه از همان لحظه ورود، اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید، احتیاج به اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا دارید. در ادامه هم توضیح دادیم که ویزای خانوادگی، ویزای ازدواج، ویزای تنوع نژادی آمریکا (لاتاری) و ... از جمله ویزاهای مهاجرتی آمریکا هستند و به صورت خلاصه هر کدام را توضیح دادیم.

حال اگر بخواهیم به صورت خیلی چکیده و خلاصه تمام روش های اخذ اقامت آمریکا و شرایط آن را مرور کنیم، می‌توانیم با دو تیتر زیر به بسیاری از سوال‌های شما پاسخ دهیم.

ساده‌ترین و راحت‌ترین روش برای اخذ اقامت آمریکا

شرایط گرفتن اقامت آمریکا از روش خانوادگی یا سرمایه گذاری خاص و ویژه‌ است که شاید برای همه افراد مهیا نباشد. مثلا دریافت اقامت دائم از روش مهاجرت خانوادگی به آمریکا چندین سال طول می‌کشد و برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری نیاز به ثروت زیادی است.

بنابراین لاتاری گرین کارت آمریکا، آسان ترین، ارزان ترین و راحت ترین روش اخذ اقامت دائم آمریکا، در میان سایر روش های مهاجرت به آمریکا است. چرا که با ثبت نام در لاتاری آمریکا و برنده شدن در قرعه کشی آن، می‌توانید در کمتر از یکسال اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید و هزینه رفتن به امریکا با لاتاری نیز نسبت به سایر ویزاهای مهاجرتی بسیار ارزان است.

یک راه اصولی و کاربردی برای اخذ اقامت آمریکا

برای دریافت گرین کارت آمریکا از راه لاتاری، باید خوش شانس باشید و در قرعه کشی انتخاب شوید. اگر برای رفتن به آمریکا عجله دارید، شاید این روش را نپسندید، چون احتمال دارد در ثبت نام اول خود جز برندگان لاتاری نباشید. (گرچه تعداد زیادی از افراد هم در ثبت نام اول خود برنده می‌شوند. فقط کافی است صفحه تجربیات برندگان لاتاری را ببینید). 

سایر روش‌های ذکر شده برای دریافت ویزاهای مهاجرتی نیز، شرایط ویژه‌ای را طلب می‌کنند که شاید برای عموم مردم قابل استفاده نباشد. حال سوال این است که آیا راهی دیگری وجود دارد که عموم افراد بتوانند برای دریافت اقامت آمریکا از آن استفاده کنند؟

پاسخ این سوال مثبت است. یکی از اصولی ترین، کاربردی ترین و موثرترین روش های اخذ اقامت، اخذ اقامت تحصیلی آمریکا است. ویزای تحصیلی جز دسته ویزاهای غیرمهاجرتی به حساب می‌آید و اخذ اقامت دائم با این روش نسبت به ویزاهای مهاجرتی سخت‌تر است. ولی تحصیل در دانشگاه ها یا مدارس آمریکا بهترین دلیلی است که می‌توانید با آن وارد آمریکا شوید و سپس با تغییر نوع ویزا، اقامت دائم آمریکا را به دست آورید.

به طور کلی شرایط صدور ویزای آمریکا به سمت جذب افراد مفید برای کشور آمریکا رفته است. بنابراین یکی از راه‌های خوب و کاربردی برای دریافت اقامت دائم آمریکا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و سپس تبدیل آن به اقامت دائم است که در بخش‌های قبلی این مقاله آن را توضیح دادیم.

مهاجرت به آمریکا

سخن پایانی

مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا، بیش از آنکه به پول و شانس ربط داشته باشد، به داشتن آگاهی و اراده نیاز دارد. مهاجرت به یک کشور دیگر، باید از طریق علم و آگاهی کامل نسبت به شرایط خود در یک کشور دیگر انجام شده و نباید به خاطر احساسات زودگذر و انتظارات اشتباه انجام شود.

هر کشور قوانین و شرایط خاص خود را دارد و ممکن است در صورت علم نداشتن به آن، پس از مهاجرت دچار شرایط زندگی سخت‌تر شوید.

همانطور که در این مقاله خواندید برای مهاجرت به آمریکا راه‌های زیادی وجود دارد، برخی از آن‌ها فقط با داشتن موقعیت‌ها و شانس‌های خاص یا سرمایه‌گذاری کلان به وجود می‌آید؛ اما می‌توان با یک برنامه‌ریزی مناسب و داشتن روحیه پیگیری، به وسیله راه‌هایی که برای عموم مردم در دسترس است، به آمریکا مهاجرت کرد.

چنانچه در زمینه مهاجرت به آمریکا احتیاج به مشاوره و کمک داشتید، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با مشاوران با تجربه و متخصص حامی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره  شرایط اخذ اقامت آمریکا

به بخش سوالات متداول رسیدیم. در اینجا قرار است که به ابهامات شما پاسخ دهیم و پاسخی مختصر و مفید را ارائه دهیم. این سوالات پرتکرارترین‌ها در موضوع شرایط گرفتن اقامت آمریکا هستند که از طریق پلتفرم‌های مختلف فضای مجازی توسط کاربران مطرح شده‌اند.

شرایط اقامت در آمریکا برای ایرانیان چگونه است؟

شرایط اقامت در آمریکا برای ایرانیان شامل روش‌های مهاجرتی متفاوتی است. متقاضیان می توانند از طریق ویزای کار، جاب آفر یا با دریافت دعوتنامه‌های تحقیقاتی به این کشور مهاجرت کنند. همچنین با ویزای تحصیلی درصورتیکه آیلتس 6.5 به بالا داشته باشند نیز می‌توانید مهاجرت کنید.

برای اخذ اقامت آمریکا باید از کجا شروع کنیم؟

اولین قدم شناسایی روش‌های مهاجرت و نحوه گرفتن اقامت آمریکا است.

بهترین راه برای گرفتن ویزای اقامت آمریکا کدام است؟

پاسخ به این سوال با توجه به شرایط متقاضی مهاجرت و روش مهاجرت متفاوت است. بااین وجود بهترین روش اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری است. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 47 | کل دیدگاه های تایید شده: 8
فرهاد لطفی
سلام برای اقامت امریکا ا ز طریق کدام کشور باید اقدام کرد
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر. برای اخذ اقامت آمریکا و مشاوره در این زمینه&nbsp; می توانید از تجربه کارشناسان موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.&nbsp;</p>
عبدالغنی تباوار
سلام خسته نباشید ببخشید درباره ویزای کاری آمریکا میخواستم بیشتر بدونم .
فریده محمدی
با سلام و احترام اگر شرکت تولیدی و دانش بنیان داشته باشیم برای گرفتن اقامت آمریکا تاثیری داره ؟ کلا استارت گرفتن اقامت امریکا چیه ؟ ممنون از مطالب خوبتون
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. باید همه شرایط شخصی شما بررسی بشه و بعد از بررسی پرونده بهترین روش توسط کارشناسان حامی مهاجر به شما پیشنهاد خواهد شد. برای دریافت مشاوره می&zwnj;تونید با شماره 02149078 تماس بگیرید.</p>
ناشناس
سلام. من برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری میخوام برم امریکا. البته اقوام اونجا هستن. از طریق ویزای تحصیل اقدام کنم یا خانوادگی. و اینکه چجوری مطلع بشم که دانشگاهاشون رشته تحصیلی منو دارن؟ و هزینه ذکرشده برای تحصیل مربوط به یه ترم میباشد یا کل مقطع تحصیلی؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. برای دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد اقامت آمریکا و روش مناسب برای اخذ آن می توانید از طریق شماره 02149078 با حامی مهاجر تماس بگیرید.</p>
ناشناس
بسیار عالی و من می خواهم در آمریکا اقامت نمایم ممنون