50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی آمریکا 2024 + چگونگی اخذ آن برای ایرانیان

نام آمریکا را که می‌شنوید، واژه مهاجرت به ذهن‌تان می‌آید. درست است؟

شما تنها نیستید، در همه جای دنیا ایالات متحده را بهترین مقصد برای مهاجرت می‌دانند. اما در کنار آن ویزای توریستی به آمریکا هم خواهان زیاد دارد. اول اینکه آنقدر مهاجرپذیر است که حتما خانواده‌های زیادی هستند که برای دیدار با بستگان خود به این کشور سفر می‌کنند، دوم اینکه فرصت‌ها و امکاناتش بهانه‌های خوبی برای سفرهای کوتاه‌مدت فراهم می‌کند.

بنابراین موارد استفاده از ویزای گردشگری فقط برای مقاصدی همچون سفر توریستی به آمریکا، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری است و نمی‌توان از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کرد.

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی کامل انواع ویزای گردشگری آمریکا، درباره شرایط گرفتن آن، مدارک، هزینه‌ها و مدت زمان صدور نیز اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم. در انتها نیز توضیح خواهیم داد که آیا گرفتن ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم آمریکا منجر می‌شود یا خیر.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا یا Visitor visa که با کلاس ویزا B1/B2 مشخص می‌شود، مجوزی است که به شما اجازه ورود به ایالات متحده و اقامت کوتاه مدت در این کشور را می‌دهد. این نوع از ویزای آمریکا ، غیر مهاجرتی محسوب می‌شود و افراد در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل را ندارند و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در آمریکا بمانند.

ویزای توریستی آمریکا

معمولا مدت زمانی که می‌توانید به واسطه ویزای گردشگری آمریکا اقامت داشته باشید، کمتر از 6 ماه است و این احتمال وجود دارد که کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد. این موضوع کاملا به نظر افسر کنسولی بستگی دارد و در ابتدای ورود شما به کشور آمریکا مشخص می‌شود.

در نظر داشته باشید که هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌شوند.

مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد است و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد، اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله  اخذ ویزای مولتی آمریکا را مطالعه کنید.

نمونه ویزای توریستی آمریکا

در تصویر زیر نمونه‌ای از ویزا توریستی آمریکا را مشاهده می‌کنید که توسط موسسه حامی مهاجر اخذ شده است:

نمونه ویزای توریستی آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا

دو نوع ویزای گردشگری آمریکا برای ایرانیان و اتباع کشورهای دیگر وجود دارد که افراد با استفاده از آن می‌توانند به‌راحتی وارد ایالات متحده شوند و یک اقامت کوتاه مدت در این کشور داشته باشند. درواقع هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شماست که در ادامه آنها را معرفی کرده‌ایم:

 • ویزای توریستی B1: برای سفرهای تجاری
 • ویزای توریستی B2: برای سفرهای تفریحی و گردشگری

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. هدف از دریافت ویزای B1 آمریکا مواردی همچون انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم نامه ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای، شرکت در نمایشگاه های تجاری، شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده و... است.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا که معمولا به‌عنوان ویزای توریستی امریکا برای والدین شناخته می‌شود، مخصوص افرادی‌ست که به طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و ... وارد آمریکا می‌شوند.

شرایط ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع است که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را ندارید و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور باید بتوانید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنید:

تای برای ویزای توریستی آمریکا

اول از همه لازم است بدانید که عبارت تای (Tie)، به معنای وابستگی به میهن خود است  و دلیل کاربرد این کلمه برای ویزای گردشگری آمریکا این است که باید به افسر پرونده ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. 

تای را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی تای های مناسبی برای ویزای توریستی آمریکا به شما می‌رود و ارائه اسناد ترجمه شده آنها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد.

البته این مدارک تنها راه اثبات تای ویزای توریستی آمریکا نیست. راه های زیادی وجود دارد که می‌تواند با توجه به شرایط شخصی شما مورد استفاده قرار گیرد. در این مورد بهتر است که با کارشناسان باتجربه مشورت کنید تا بهترین تای ها با توجه به شرایط شخصی شما پیشنهاد شود. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

داشتن تمکن مالی برای ویزای توریستی آمریکا

برای اثبات تمکن مالی خود می‌توانید از گزارش گردش مالی بانکی، برگه های رسمی سهام و یا اسناد ملکی استفاده کنید. شما باید به این وسیله نشان دهید که برای هزینه‌هایی همچون بلیط رفت و برگشت، تهیه محل اقامت، بیمه درمانی، هزینه های سفر و ... پول کافی دارید.

معمولا برای یک سفر 15 روزه به آمریکا حدود 5 الی 10 هزار دلار پول نیاز است، بنابراین باید اثبات کنید که برای یک سفر 15 روزه حدود همین مقدار توانایی مالی دارید.

تمکن مالی برای ویزای توریستی آمریکا

حقیقت این است که هیچ مقدار ثابت و تعیین شده‌ای برای میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد. همانطور که قبلا هم گفتیم هدف از ارائه گواهی تمکن مالی، اثبات این موضوع است که از عهده مخارج سفر و اقامت خود و خانواده‌تان برمی‌آیید و سر بار دولت آمریکا نخواهید شد. در صورتی که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی خود این موضوع حساسیت زیادی داشته باشید.

در صورتی‌که قبل از مراجعه به سفارت بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کنید و هتل محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید، تاثیر بیشتری بر روی افسر کنسولی خواهید گذاشت و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.

ناگفته نماند که یکی از راه‌های اثبات تمکن مالی، اخذ دعوتنامه است که در قسمت بعد توضیح دادیم.

دعوت نامه برای ویزای توریستی آمریکا

درصورتی‌که هدف شما از سفر به آمریکا دیدار خانواده و دوستان است، می‌توانید از آن‌ها یک دعوت نامه رسمی دریافت کنید که نشان می‌دهد در طول اقامت شما در آمریکا این افراد در خانه خود از شما میزبانی خواهند کرد و هزینه‌های اقامت شما در آمریکا را بر عهده خواهند گرفت. 

دعوتنامه برای ویزای توریستی آمریکا

این نیز یک روش دیگر است که به کمک آن می‌توانید به خوبی تمکن مالی خود برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را اثبات نمایید. چرا که هرچند وجود دعوت نامه توریستی آمریکا مفید است، اما خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها برای مراجعینی ویزای گردشگری ایالات متحده را اخذ کرده‌ایم که هیچ‌گونه دعوت‌نامه‌ای نداشته‌اند؛ پس با اینکه اخذ ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوتنامه ساده‌تر می‌شود، ولی وجود چنین مدرکی ضرورت ندارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا

لیست مدارک ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • تاییدیه فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا
 • یک قطعه عکس که حداکثر مربوط به شش ماه قبل باشد.
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران که موجب افزایش شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌شود.
 • فرم DS-5535 : فقط در صورت نیاز احتیاج به تکمیل این فرم است، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرم می‌توانید مقاله فرم Ds-5535 را بخوانید.
 • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله مدارک لازم برای سفارت آمریکا را مطالعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی درباره نحوه آماده سازی مدارک ویزای توریستی آمریکا، می‌توانید می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت ویزای توریستی آمریکا

هزینه ثابت درخواست ویزا آمریکا توریستی 160 دلار است. این هزینه، کارمزدی است که توسط دولت آمریکا به منظور بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود که پس از پرداخت غیرقابل بازگشت است و در صورت ریجکت شدن، به متقاضی پس داده نمی‌شود.

قیمت ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد، علاوه بر هزینه‌های ثابت تشکیل پرونده ویزا، هزینه‌های متغیر دیگری نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می‌شود. این هزینه‌های متغیر شامل مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات به منظور مراجعه به سفارت آمریکاست.

نمی‌توان عدد ثابتی برای این هزینه‌های متغیر عنوان کرد، اما پیشنهاد می‌شود که برای ارزان‌تر شدن و راحت تر شدن این سفرها از تورهای ویژه سفارت آمریکا استفاده کنید. موسسه حامی مهاجر تورهای ویژه سفارت آمریکا را ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین و موثرترین شکل ممکن به سفارت‌های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کرده و اقدامات مربوط به ویزای خود را انجام دهید.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه نحوه استفاده از خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل گرفتن ویزای توریستی آمریکا

تمامی مراحل اولیه اخذ ویزای توریستی آمریکا به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. به‌این صورت که ابتدا با مراجعه به سایت سفارت آمریکا و تکمیل فرم DS160 برای اخذ وقت سفارت آمریکا اقدام نمائید. از آنجایی‌که سفارت آمریکا در ایران دایر نیست، شرکت در جلسه مصاحبه نیاز به برنامه‌ریزی سفر در یکی از کشورهای همسایه را دارد. بنابراین باید خود را برای یک سفر کوتاه به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات آماده کنید. 

از این گذشته، اگر درخواست ویزای شما مورد قبول واقع شود هم نیاز است پاسپورتتان را به سفارت آمریکا برسانید تا برچسب ویزا روی آن درج شود. بسیاری مجبورند به‌صورت حضوری این کار را انجام دهند که این خودش نیازمند برنامه‌ریزی یک سفر چند روزه است که زمان و هزینه زیادی در بر دارد. می‌توانید پاسپورت را از ایران پست کنید که باز هم ریسک زیادی دارد و معلوم نیست چه زمانی به سفارت برسد. پس راهکار چیست؟

خدمات حامی مهاجر برای ویزای توریستی آمریکا

وقتی می‌شود تمامی این فرایندی که در بالا ذکر شد را بدون استرس و بی‌نقص توسط یک موسسه نام آشنا و کاربلد انجام دهید، چرا کارتان را به حامی مهاجر نسپارید؟ ما که می‌گوییم هم وقت سفارت رزرو می‌کنیم و هم تور سفارتی برگزار می‌کنیم. در زمان صدور ویزا هم نگران ارسال پاسپورت به محل سفارت نباشید، ما در قالب خدمات پیکاپ ویزای آمریکا به موقع پاسپورت را همراه با برجسب ویزا به دستتان می‌رسانیم.

علاوه‌بر همه اینها، اگر نیاز به مصاحبه در محل سفارت آمریکا هم داشتید، یکی از خدمات ما برگزاری جلسات ماک سفارتی‌ آمریکا است. قول می‌دهیم با شرکت در این جلسات همه آنچه قرار است در اتاق مصاحبه اتفاق بیفتد را برایتان شبیه‌سازی کنیم.

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

در صورتی که افسر کنسولی شما را واجد صلاحیت ویزای توریستی آمریکا تشخیص ندهد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد که اصطلاحا به آن ریجکت ویزای توریستی می‌گویند. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای آمریکا، علاوه‌بر اینکه زمان زیادی را از دست خواهید داد، هزینه‌های پرداخت شده به منظور کارمزد بررسی پرونده و صدور ویزا به شما بازگشت داده نخواهد شد. اما باید دلایلش را بدانید تا برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا اقدام کنید.

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

از جمله دلایل ریجکت ویزای توریستی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درصورتی‌که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی، حساسیت زیادی داشته باشید.
 • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری سفارت یا بیان مطالب حاشیه ای که موجب مشکل می‌شوند
 • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • هر دلیل دیگری که افسر ویزا حس کند، شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

میزان شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا ارتباط بسیار زیادی به شرایط شخصی شما دارد. نمی‌توان فرمول ثابتی را برای همه افراد ارائه داد؛ اما تجربه نشان داده است که: 

 • شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده با شانس گرفتن این ویزا به صورت انفرادی تفاوت چندانی با هم ندارد. ماندن اعضای خانواده در ایران می‌تواند به عنوان وابستگی به کشور مطرح شود، ولی تجربه نشان داده که به صورت خانوادگی هم می‌توان ویزای توریستی آمریکا دریافت کرد.
 • حضور یکی از اقوام درجه اول متقاضی ( پدر، مادر، برادر، خواهر ) در کشور آمریکا، می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای او افزایش خواهد یافت. (البته گرفتن ویزای توریستی آمریکا بدون دعوت نامه هم کاملا امکان پذیر است.)
 • داشتن وضعیت کاری مناسب در میهن، شانس اخذ ویزای توریستی را بالا خواهد برد، چرا که نشان دهنده وابستگی متقاضی به میهن خود است.
 • داشتن سوابق خوب مسافرتی و تعداد ویزاهای صادر شده برای متقاضی،شانس او را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش خواهد داد.

خلاصه کلام

با ویزای توریستی آمریکا آشنا شدید؟ حالا دیگر می‌دانید که این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه‌مدت طراحی شده است و با آن اجازه کار و تحصیل ندارید. چه کسانی واجد شرایطش هستند و چه مدارکی برای ارائه باید آماده کنند. در طی متن هم گفتیم که به منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود و همچنین جلوگیری از هرگونه مشکل، قبل از هرگونه اقدام مهاجرتی با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نمایید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای توریستی آمریکا

شاید سوالی داشته باشید که هنوز برایتان رفع ابهام نشده است. نگران نباشید، در این بخش پر تکرارترین پرسش‌ها را آورده‌ایم و مختصر و مفید به آنها پاسخ داده‌ایم. اگر سوال شما بین‌شان نبود حتما از قسمت نظرات همین صفحه استفاده کرده و آن را مطرح کنید. جوابگوی شما هستیم.

مدت زمان صدور ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست و انجام مصاحبه، به پرونده ویزای توریستی رسیدگی کرده و ویزا را صادر می‌کند، ولی در بعضی شرایط که پرونده‌ها نیاز به بررسی بیشتری دارند یا به دلیل شرایط خاص (مثل شرایط کرونا) امکان مصاحبه در سفارت وجود نداشته باشد، مدت زمان ویزای توریستی آمریکا ممکن است تا 90 روز نیز به طول بیانجامد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان چقدر است؟

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند بسته به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال داشته باشند؛ اما به دلیل قطع بودن روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی صادر شده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. بنابراین متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد.

برای سفر توریستی به آمریکا کدام یک از سفارت های آمریکا برای ایرانیان مناسب‌تر است؟

سفارت آمریکا در ایروان، آنکارا و ابوظبی مصاحبۀ فارسی دارند، بنابراین برای ایرانیان مناسب‌‌تر هستند. اما از میان آنها سفارت آمریکا در آنکارا برای ایرانیان راحت‌تر است. چون سریعتر به کارها رسیدگی می‌کنند و هتل‌های بسیاری در نزدیکی آن قرار دارند.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم وجود دارد؟

امکانی برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آمریکا به‌صورت مستقیم وجود ندارد و افراد دارای این ویزا باید پس از اتمام مهلت ویزا، آمریکا را ترک نمایند، مگر اینکه بتوانند مطابق با قوانین مهاجرتی ایالات متحده آمریکا ویزای خود را به ویزای تحصیلی، کاری یا سایر انواع ویزاها دربیاورند. بهتر است در این خصوص با یک وکیل یا موسسه مهاجرتی مشورت کنند. 

اگر بیشتر از مهلت تعیین شده ویزای توریستی در آمریکا بمانیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اقامت بیش از زمان تعیین شده با ویزای توریستی آمریکا نه تنها عواقبی همچون اخراج از کشور آمریکا را به دنبال خواهد داشت، بلکه تا چندین سال اجازه دریافت هرگونه ویزای آمریکا و ورود به این کشور از شما سلب خواهد شد.

آیا دریافت ویزای توریستی آمریکا تضمینی است؟

خیر! زیرا اخذ ویزای آمریکا در گروی انجام مصاحبه و جلب نظر افسر سفارتی است. به همین خاطر چنانچه جایی حرف از این شد که اخذ ویزای توریستی آمریکا تضمینی است، بدانید چنین چیزی صحت ندارد.

آیا باردار بودن شخص متقاضی یا همسر او، موجب ریفیوزی ویزای توریستی آمریکا می‌شود؟

خیر. اخذ ویزای توریستی آمریکا به قصد درمان یا به دنیا آوردن فرزند در آمریکا، غیر قانونی نیست و بارداری شما یا همسرتان دلیلی نیست که افسر به خاطر آن از دادن ویزا خودداری کند. در چنین شرایطی فقط باید به افسر پرونده ثابت کنید که از عهده مخارج درمانی و زایمان در آمریکا برمی‌آیید و می‌توانید هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی فرزندتان را نیز بپردازید.

چطوری ویزای توریستی امریکا برای والدین دریافت کنیم؟

جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا برای والدین نیاز است به افسر پرونده ثابت کنید که والدین‌تان قصد اقامت موقت در آمریکا را دارند و می‌توانند از پس هزینه‌های خود بربیایند. همچنین دلایل محکمی برای بازگشت به کشور خود دارند و فرم DS-160 را درست و کامل پرکنند. 

فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا شامل چه اطلاعاتی است؟

برای درخواست انواع ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا باید فرم DS-160 را پرکنید. این فرم به‌‎صورت آنلاین در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا در دسترس شما قرار می‌‌گیرد و به زبان انگلیسی است. همچنین شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات سفر و مشخصات همراهان سفر است که باید به‌صورت کامل و بدون اشتباه وارد شوند. در نظر داشته باشید که کوچکترین اشتباه ممکن است باعث تاخیر در روند پرونده یا رد شدن کامل آن شود. برای همین موسسه حامی مهاجر تکمیل این فرم را به صورت کاملا تخصصی و صحیح و توسط کارشناسان مجرب و مسلط به زبان انگلیسی انجام می‌دهد.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 58 | کل دیدگاه های تایید شده: 15
آیلار
سلام ،اگر تو این فاصله زمانی ۶ ماهه که گفتین ،با یک تبعه امریکایی ازدواجی صورت بگیرد آیا بازم باید در تاریخ مندرج خارج بشویم یا نه
کارشناس حامی مهاجر

درود آیلار  عزیز 

در صورت ازدواج با یک شهروند آمریکایی می توانید وضعیت ویزاتونو تغییر بدید و اقامت دریافت کنید .

عرفان علیپور
سلام ایا میشه با ویزای گردشگری وارد امریکا شد وتواونجا ازدواج کرد وبرای کارت سبز اقدام کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای انجام این کار شانس کمی دارید.

ناشناس
ممنونم بابت اطلاعات خوبتون
ناشناس
سلام و وقت بخیر دادن دعوتنامه توریستی برای یک فامیل آیا الزامات حقوقی خاصی رو به میزبان تحمیل میکنه؟ مثلا اگر کسی با ویزای توریستی و دعوتنامه بره آمریکا و به نحوی نخواد برگرده برای صادرکننده دعوتنامه مشکلی ایجاد میکنه؟ متشکرم
ناشناس
سلام وقت بخیر .همسر من سیتیزن آمریکا هستش و میخواد برای من ویزای توریستی بگیره و 6ماه پیش اقدام کردیم و ترکیه رو انتخاب کردیم برای مصاحبه ولی هیچ خبری نیستش چقدر دیگه باید صبر کنم آیا راه دیگری وجود داره من از طریق همسرم برم آمریکا به مدت سه ماه