20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی آمریکا 2024: مدارک، شرایط، هزینه

ویزای توریستی آمریکا یا Visitor visa که با کلاس ویزا B1/B2 مشخص می‌شود، یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکاست. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) است. افراد دارای ویزای گردشگری آمریکا در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل را ندارند و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در آمریکا بمانند.

بنابراین موارد استفاده از ویزای گردشگری فقط برای مقاصدی همچون سفر توریستی به آمریکا، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری است و نمی‌توان از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کرد.

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی کامل انواع ویزای توریستی آمریکا، درباره شرایط گرفتن ویزای توریستی آمریکا، مدارک و هزینه ویزای توریستی آمریکا و مدت ویزای توریستی آمریکا نیز اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم. در انتها نیز توضیح خواهیم داد که آیا تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم امکان پذیر است یا خیر.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. جهت دریافت مشاوره درباره ویزای توریستی آمریکا، تحصیل در آمریکا و راه های گرفتن اقامت دائم آمریکا می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم.

اخذ ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، ویزای گردشگری آمریکا مجوزی است که به شما اجازه ورود به ایالات متحده و اقامت کوتاه مدت در این کشور را می‌دهد. مدت زمانی که می‌توانید به واسطه ویزای توریستی در کشور آمریکا اقامت داشته باشید، معمولا طولانی نیست و حتی شاید کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد.

 این موضوع که با ویزای توریستی آمریکا چه مدت می‌توانید در آمریکا اقامت داشته باشید، کاملا به نظر افسر کنسولی بستگی دارد و در ابتدای ورود شما به کشور آمریکا تعیین می‌گردد.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما است.

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. هدف از دریافت ویزای B1 آمریکا مواردی همچون انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم نامه ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای، شرکت در نمایشگاه های تجاری، شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده و... است.

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا مخصوص افرادی است که به طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و ... وارد آمریکا می‌شوند.

نمونه ویزای توریستی آمریکا

در تصویر زیر نمونه ای از ویزاهای توریستی آمریکا را مشاهده می‌کنید که توسط موسسه حامی مهاجر اخذ شده است. همانطور که در عکس می‌بینید، کلاس ویزای توریستی آمریکا B1/B2 است.

نمونه ویزا توریستی آمریکا

ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

همانطور که گفتیم ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌شود، هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌شوند.

مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد است و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد، اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا را مطالعه کنید.

تفاوت ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع است که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را ندارید و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور باید بتوانید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنید :

داشتن وابستگی به میهن خود (تای برای ویزای توریستی آمریکا)

اگر قصد ویزای توریستی آمریکا را دارید، باید به افسر پرونده نشان دهید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. بنابراین به دلایلی نیاز دارید که نشان دهید به کشور خود وابستگی دارید و بتوانید با آن‌ها افسر پرونده را قانع کنید.

به دلایلی که وابستگی شما را به کشورتان نشان می‌دهد، اصطلاحا تای (Tie) گفته می‌شود. تای را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی تای های مناسبی برای ویزای توریستی آمریکا به شما می‌رود و ارائه اسناد ترجمه شده آن ها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد.

البته این مدارک تنها راه اثبات تای ویزای توریستی آمریکا نیست. راه های زیادی وجود دارد که می‌تواند با توجه به شرایط شخصی شما مورد استفاده قرار گیرد. در این مورد بهتر است که با کارشناسان باتجربه مشورت کنید تا بهترین تای ها با توجه به شرایط شخصی شما پیشنهاد شود. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

داشتن تمکن مالی کافی

 شما باید نشان دهید که برای سفر و اقامت خود در آمریکا به اندازه کافی توانایی مالی دارید و می‌توانید در طول سفر خود به آمریکا از خود و خانواده‌ای که همراه خود آورده‌اید، حمایت مالی کنید. در ادامه میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی آمریکا را بیان خواهیم کرد.

توانایی انجام سفر خارجی برای مصاحبه ویزا توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایران و آمریکا با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند، ایالات متحده در ایران سفارتی ندارد. بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند باید با افسر پرونده مصاحبه حضوری داشته باشند. این مصاحبه در یکی از سفارت خانه ها یا کنسولگری های آمریکا در کشور خارجی انجام می‌شود.

در فرآیند مصاحبه ویزا توریستی آمریکا از شما انگشت نگاری و تصویربرداری دیجیتالی به عمل خواهد آمد و افسر پرونده به صورت حضوری سوالاتی را از شما خواهد پرسید. این افسر در نهایت تصمیم می‌گیرد که ویزا برای شما صادر شود یا خیر.

بنابراین پاسخ مناسب به این سوال ها تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری افسر پرونده دارد و می‌تواند شانس گرفتن ویزای توریستی آمریکا را بالا ببرد.

ویزای توریستی آمریکا با دعوت نامه

احتمالا شنیده باشید که عده‌ای می‌گویند وجود دعوت نامه برای ویزای توریستی آمریکا الزامی است. منتها اصلا چنین نیست؛ چرا که هرچند وجود دعوت نامه توریستی آمریکا مفید است، اما خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها برای مراجعینی ویزای گردشگری ایالات متحده را اخذ کرده‌ایم که هیچ‌گونه دعوت‌نامه‌ای نداشته‌اند؛

پس یا اینکه اخذ ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوتنامه ساده‌تر می‌شود، ولی وجود چنین مدرکی ضرورت ندارد.

در ادامه بیشتر در مورد سفارت های آمریکا مخصوص ایرانیان و نحوه پاسخ به سوالات مصاحبه ویزای توریستی آمریکا توضیح خواهیم داد.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

حقیقت این است که هیچ مقدار ثابت و تعیین شده ای برای میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد. همانطور که قبلا هم گفتیم هدف از ارائه گواهی تمکن مالی، اثبات این موضوع است که از عهده مخارج سفر و اقامت خود و خانواده‌تان برمی‌آیید و سر بار دولت آمریکا نخواهید شد. در صورتی که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی خود این موضوع حساسیت زیادی داشته باشید.

برای اثبات تمکن مالی خود می‌توانید از گزارش گردش مالی بانکی، برگه های رسمی سهام و یا اسناد ملکی استفاده کنید. شما باید به این وسیله نشان دهید که برای هزینه‌هایی همچون بلیط رفت و برگشت، تهیه محل اقامت، بیمه درمانی، هزینه های سفر و ... پول کافی دارید.

 معمولا برای یک سفر 15 روزه به آمریکا حدود 4 الی 5 هزار دلار پول نیاز است، بنابراین باید اثبات کنید که برای یک سفر 15 روزه حدود همین مقدار توانایی مالی دارید.

میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

در صورتی قبل از مراجعه به سفارت بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کنید و هتل محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید، تاثیر بیشتری بر روی افسر کنسولی خواهید گذاشت و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.

در صورتی که هدف شما از سفر به آمریکا دیدار خانواده و دوستان است، می‌توانید از آن‌ها یک دعوت نامه رسمی دریافت کنید که نشان می‌دهد در طول اقامت شما در آمریکا این افراد در خانه خود از شما میزبانی خواهند کرد و هزینه های اقامت شما در آمریکا را بر عهده خواهند گرفت. این نیز یک روش دیگر است که به کمک آن می‌توانید به خوبی تمکن مالی خود برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را اثبات نمایید.

قیمت ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد، علاوه بر هزینه های ثابت تشکیل پرونده ویزا، هزینه های متغیر دیگری نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می‌شود. این هزینه های متغیر شامل مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات به منظور مراجعه به سفارت آمریکاست.

نمی‌توان عدد ثابتی برای این هزینه های متغیر عنوان کرد، اما پیشنهاد می‌شود که برای ارزان تر شدن و راحت تر شدن این سفرها از تورهای ویژه سفارت آمریکا استفاده کنید. موسسه حامی مهاجر تورهای ویژه سفارت آمریکا را ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به ارزان ترین و موثرترین شکل ممکن به سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کرده و اقدامات مربوط به ویزای خود را انجام دهید.

هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

هزینه ثابت درخواست ویزا آمریکا توریستی نیز 160 دلار است. این هزینه کارمزدی است که توسط دولت آمریکا به منظور بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود. این هزینه پس از پرداخت غیرقابل بازگشت است و در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، به متقاضی پس داده نمی‌شود.

در صورت نیاز به دریافت وقت سفارت آمریکا و یا استفاده از تورهای سفارت آمریکا، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • تاییدیه فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا
 • یک قطعه عکس که حداکثر مربوط به شش ماه قبل باشد.
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران که موجب افزایش شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌شود.
 • فرم Ds-5535: فقط در صورت نیاز احتیاج به تکمیل این فرم است، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرم می‌توانید مقاله فرم Ds-5535 را بخوانید.
 • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله مدارک لازم برای سفارت آمریکا را مطالعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی درباره نحوه آماده سازی مدارک ویزای توریستی آمریکا، می‌توانید می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

به منظور دریافت ویزای توریستی آمریکا باید چند مرحله کلی زیر را انجام دهید :

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا (فرم Ds-160) بصورت آنلاین
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به منظور انجام مصاحبه
 • برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
 • آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

در ادامه مقاله بیشتر در مورد معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانیان و نحوه اخذ وقت مصاحبه سفارت آمریکا صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان صدور ویزا

سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست و انجام مصاحبه، به پرونده ویزای توریستی رسیدگی کرده و ویزا را صادر می‌کند، ولی در بعضی شرایط که پرونده ها نیاز به بررسی بیشتری دارند یا به دلیل شرایط خاص (مثل شرایط کرونا) امکان مصاحبه در سفارت وجود نداشته باشد، فرآیند اداری صدور این ویزا ممکن است تا 90 روز نیز به طول بیانجامد.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی آمریکا

به صورت کلی اگر افسر کنسولی تصمیم به صدور آنی ویزا بگیرد ظرف سه روز کاری و در شرایط خاص اگر نیاز به بررسی شرایط بیشتر باشد این پروسه ممکن است تا شش ماه بعد از تکمیل فرآیند درخواست ویزا نیز به طول بیانجامد 

بنابراین به منظور کاهش زمان انتظار برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، مشاوره با یک موسسه مهاجرتی معتبر قبل از درخواست ویزا ضروری است. کامل بودن و شفاف بودن تمام مدارک شما، می‌تواند فرآیند صدور ویزای شما را سرعت دهد و گاهی اوقات نیز می‌توان با پرداخت کارمزد بیشتر، به فرآیند بررسی پرونده و صدور ویزا سرعت بیشتری داد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند بسته به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال داشته باشند؛ اما به دلیل قطع بودن روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی صادر شده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. بنابراین متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

برای اخذ هرگونه ویزای آمریکا، نیاز به انجام مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت آمریکا است. همانطور که قبلا گفتیم، کشور ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و به همین جهت در خاک یکدیگر سفارت ندارند. سفارت سوییس در ایران نیز فقط حافظ منافع آمریکا در ایران است و نمی‌توان برای صدور ویزای آمریکا به این سفارت مراجعه کرد؛ چرا که سفارت سوییس بیشتر با وزارت امور خارجه آمریکا جهت انجام کارهای اداری در ارتباط است و حامی شهروندان آمریکایی وارد شده به خاک ایران است، در نتیجه‌ای وظیفه‌ای در قبال صدور ویزا بر عهده ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

بنابراین متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به منظور انجام مراحل تکمیلی درخواست ویزا (مصاحبه و انگشت نگاری) به سفارت خانه های منتخب آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنند که در ادامه بیشتر به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا می‌توانید مقاله اخذ وقت سفارت آمریکا را مطالعه کنید و در صورت احتیاج به خواندن مطالب بیشتر در مورد هزینه و چگونگی تورهای سفارت آمریکا می‌توانید مقاله تور سفارت آمریکا در ارمنستان ، امارات و ترکیه را بخوانید.

گفتنی است که مشاوران با تجربه ما در حامی مهاجر می‌توانند علاوه بر سفارت های منتخب آمریکا، در سایر سفارت های آمریکا نیز برای متقاضیان ویزا وقت ملاقات دریافت نمایند. در صورت نیاز به دریافت وقت فوری سفارت آمریکا می‌توانید از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید و همکاران ما این کار را در سریع‌ترین زمان برای شما انجام خواهند داد. در صورت نیاز می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل کنید.

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

قبل از آنکه به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانی ها بپردازیم، توجه کنید که ایرانیان متقاضی ویزای آمریکا می‌توانند مراحل مصاحبه سفارت آمریکا را در هر کشوری انجام دهند، اما افسران کنسولی سفارت هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، مسلط به زبان فارسی و شرایط زندگی ایرانیان هستند. بنابراین برای انجام مصاحبه ویزاهای آمریکا، دریافت وقت از سفارت های منتخب برای ایرانیان توصیه می‌شود؛ چرا که شاید افسران کنسولی در سایر سفارت های آمریکا آشنایی چندانی با ایرانیان نداشته باشند و همین قضیه عاملی برای ریجکت شدن درخواست شما شود. سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل موارد زیر است :

وقت سفارت آمریکا در آنکار

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

بیشتر سفارت ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار گرفته اند. هتل های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می توانید جهت اسکان از آنها استفاده نمائید. هزینه این هتل ها نسبت به فصل متفاوت است. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ترکیه، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در آنکارا را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ترکیه، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در ترکیه استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

وقت سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان در نزدیکی دریاچه ایروان (Yerevan) قرار گرفته است. متاسفانه در نزدیکی این سفارت هتل های زیادی وجود ندارند و شما به هر حال نیاز به استفاده از ترانسفر خواهید داشت. بیشتر هتل ها در نزدیکی میدان جمهوری ایروان قرار گرفته اند. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ارمنستان ، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در ایروان را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در ارمنستان استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات متحده عربی

وقت سفارت آمریکا در دبی

سفارت آمریکا در ابوظبی در منطقه ای از پایتخت این کشور واقع شده که معروف به منطقه سفارت ها است و تقریبا تمامی سفارت کشورهای دیگر نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند. در اطراف این سفارت هتل‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید در این هتل ها اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای اقامت در دبی بمانید و در زمان مصاحبه در ابوظبی حاضر شوید. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در امارات ، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در ابوظبی را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در امارات استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

رفع ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

پس از اتمام مراحل تشکیل پرونده برای ویزای توریستی آمریکا، پرونده شما توسط افسر کنسولی بررسی خواهد شد و پس از اتمام بررسی، نتیجه آن اعلام خواهد شد. در صورتی که درخواست ویزای شما مورد قبول واقع شود، می‌توانید به منظور الصاق ویزا به پاسپورت خود از دو راه استفاده کنید :

 • اول اینکه خود شخصا به سفارت آمریکا مراجعه کنید و پاسپورت را در اختیار سفارت قرار دهید.
 • دوم اینکه می‌توانید به یک موسسه مهاجرتی معتبر وکالت دهید تا پاسپورت شما را گرفته و به منظور چسباندن ویزا در اختیار سفارت آمریکا قرار دهد؛ به این کار، پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

گفتنی است که موسسه حامی مهاجر خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا را نیز انجام می‌دهد و در صورت تمایل می‌توانید با شماره گیری 02148406 از این خدمت استفاده کنید.

در صورتی که افسر کنسولی شما را واجد صلاحیت ویزای توریستی آمریکا تشخیص ندهد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد که اصطلاحا به آن ریجکت ویزای توریستی می‌گویند. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای آمریکا ، علاوه بر اینکه زمان زیادی را از دست خواهید داد، هزینه های پرداخت شده به منظور کارمزد بررسی پرونده و صدور ویزا به شما بازگشت داده نخواهد شد. از جمله دلایل ریجکت ویزای توریستی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نداشتن تمکن مالی کافی و یا ناتوانی در اثبات آن
 • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری سفارت یا بیان مطالب حاشیه ای که موجب مشکل می‌شوند
 • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • هر دلیل دیگری که افسر ویزا حس کند، شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

آیا باردار بودن شخص متقاضی یا همسر او، موجب ریفیوزی ویزای توریستی آمریکا می‌شود؟

خیر. اخذ ویزای توریستی آمریکا به قصد درمان یا به دنیا آوردن فرزند در آمریکا، غیر قانونی نیست و بارداری شما یا همسرتان دلیلی نیست که افسر به خاطر آن از دادن ویزا خودداری کند. در چنین شرایطی فقط باید به افسر پرونده ثابت کنید که از عهده مخارج درمانی و زایمان در آمریکا برمی‌آیید و می‌توانید هزینه های مراقبت های پزشکی از فرزندتان را نیز بپردازید.

بنابراین توصیه می‌کنیم که به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی آمریکا، حتما قبل از هر کار با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید و از میزان شانس اخذ ویزای توریستی خود، آگاهی بیابید. به این شکل از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری خواهد شد. در صورتی که درخواست ویزای آمریکای شما ریجکت شود، می‌توانید به منظور رفع ریجکتی اقدام کنید. برای خواندن مطالب بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای آمریکا را مطالعه کنید.

همچنین در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره اختصاصی در مورد رفع ریجکتی ویزای آمریکا می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با متخصصان مجرب حامی مهاجر ارتباط برقرار کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

میزان شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا ارتباط بسیار زیادی به شرایط شخصی شما دارد. نمی‌توان فرمول ثابتی را برای همه افراد ارائه داد؛ اما تجربه نشان داده است که :

 • شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده با شانس گرفتن این ویزا به صورت انفرادی تفاوت چندانی با هم ندارد. ماندن اعضای خانواده در ایران می‌تواند به عنوان وابستگی به کشور مطرح شود، ولی تجربه نشان داده که به صورت خانوادگی هم می‌توان ویزای توریستی آمریکا دریافت کرد.
 • حضور یکی از اقوام درجه اول متقاضی ( پدر، مادر، برادر، خواهر ) در کشور آمریکا، می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای او افزایش خواهد یافت. (البته گرفتن ویزای توریستی آمریکا بدون دعوت نامه هم کاملا امکان پذیر است.)
 • داشتن وضعیت کاری مناسب در میهن، شانس اخذ ویزای توریستی را بالا خواهد برد، چرا که نشان دهنده وابستگی متقاضی به میهن خود است.
 • داشتن سوابق خوب مسافرتی و تعداد ویزاهای صادر شده برای متقاضی،شانس او را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش خواهد داد. 

موسسه حامی مهاجر با داشتن کادری مجرب و رزومه ای قوی جهت دریافت ویزای آمریکا می‌تواند با بررسی اختصاصی پرونده شما، میزان شانس شما برای دریافت انواع ویزای آمریکا را تشخیص داده و شما نسبت به این موضوع مطلع نماید. جهت تعیین شانس خود درباره هرگونه ویزا و اقامت آمریکا می‌توانید از فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت حامی مهاجر استفاده کنید و یا برای رزرو وقت مشاوره با شماره 02148406 تماس بگیرید.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

سوال اکثر متقاضیان ویزای توریستی آمریکا این است که آیا امکان گرفتن اقامت دائم آمریکا با ویزای توریستی وجود دارد یا خیر. حقیقت این است که شرط اصلی صدور ویزای توریستی آمریکا، بازگشت به کشور خود پس از اتمام مهلت ویزا است و در صورتی که مشخص شود هدف از دریافت ویزای توریستی اقامت دائم در آمریکاست، درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. بنابراین امکانی برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آمریکا وجود ندارد و افراد دارای این ویزا باید پس از اتمام مهلت ویزا، آمریکا را ترک نمایند.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم آمریکا را دارید، از روش های دیگری همچون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا یا ثبت نام در لاتاری آمریکا استفاده کنید. چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه اخذ اقامت آمریکا دارید، می‌توانید با شماره 02191319191 تماس بگیرید.

 سخن پایانی

متقاضیان ویزای توریستی آمریکا باید بدانند که این ویزا یک ویزای غیرمهاجرتی است که صرفا با هدف اقامت کوتاه مدت در آمریکا صادر می‌شود؛ پس دارنده این نوع ویزا حق کار کردن، تحصیل در آمریکا و تبدیل آن به اقامت دائم آمریکا را نخواهند داشت. بنابراین فقط کسانی واجد شرایط این ویزا هستند که اهداف کوتاه مدت اقامتی همچون دیدار دوستان و آشنایان ، انجام بازدیدهای علمی و تجاری و اهداف درمانی دارند. توجه داشته باشید که به منظور تحصیل و یا کار در آمریکا و همچنین اخذ اقامت دائم آمریکا باید از روش های دیگری همچون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا استفاده کرد و سو استفاده از شرایط ویزای توریستی آمریکا مجازات به دنبال خواهد داشت. بنابراین به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه خود و همچنین جلوگیری از هرگونه مشکل، قبل از هرگونه اقدام مهاجرتی با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نمایید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای توریستی آمریکا

آیا می توان با ویزای توریستی آمریکا کار کرد؟

خیر. امکان کار با ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد.

آیا می توان ویزای توریستی آمریکا را تمدید کرد؟

ویزای توریستی برای ایرانیان 6 ماهه صادر می‌شود، در شرایط خاص و در صورت نیاز به زمان بیشتر می‌توانید برای تمدید ویزا به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کنید، اما احتمال موفقیت در این موضوع کم است.

ویزای توریستی آمریکا چند ساله است؟

ویزای توریستی آمریکا با توجه به شرایط فردی متقاضی می‌تواند با اعتبارهای ده ساله، پنج ساله و دو ساله و یا شش ماهه صادر شود؛ اما برای ایرانیان فقط ویزای توریستی 6 ماهه آمریکا صادر می‌شود.

آیا می توان برای خانواده ویزای توریستی آمریکا گرفت؟

بله. خانواده شخص متقاضی نیز می‌توانند ویزای توریستی دریافت کنند، اما برای هر عضو از خانواده باید به صورت جداگانه مراحل اداری و مصاحبه طی شود و نمی‌توان ویزای خانوادگی دریافت کرد.

اگر بیشتر از مهلت تعیین شده ویزای توریستی در آمریکا بمانیم ، چه اتفاقی می‌افتد؟

اقامت بیش از زمان تعیین شده با ویزای توریستی آمریکا نه تنها عواقبی همچون اخراج از کشور آمریکا را به دنبال خواهد داشت، بلکه تا چندین سال اجازه دریافت هرگونه ویزای آمریکا و ورود به این کشور از شما سلب خواهد شد.

آیا دریافت ویزای توریستی آمریکا تضمینی است؟

خیر! زیرا اخذ ویزای آمریکا در گروی انجام مصاحبه و جلب نظر افسر سفارتی است. به همین خاطر چنانچه جایی حرف از این شد که اخذ ویزای توریستی آمریکا تضمینی است، بدانید چنین چیزی صحت ندارد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 57 | کل دیدگاه های تایید شده: 15
آیلار
سلام ،اگر تو این فاصله زمانی ۶ ماهه که گفتین ،با یک تبعه امریکایی ازدواجی صورت بگیرد آیا بازم باید در تاریخ مندرج خارج بشویم یا نه
کارشناس حامی مهاجر

درود آیلار  عزیز 

در صورت ازدواج با یک شهروند آمریکایی می توانید وضعیت ویزاتونو تغییر بدید و اقامت دریافت کنید .

عرفان علیپور
سلام ایا میشه با ویزای گردشگری وارد امریکا شد وتواونجا ازدواج کرد وبرای کارت سبز اقدام کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای انجام این کار شانس کمی دارید.

ناشناس
ممنونم بابت اطلاعات خوبتون
ناشناس
سلام و وقت بخیر دادن دعوتنامه توریستی برای یک فامیل آیا الزامات حقوقی خاصی رو به میزبان تحمیل میکنه؟ مثلا اگر کسی با ویزای توریستی و دعوتنامه بره آمریکا و به نحوی نخواد برگرده برای صادرکننده دعوتنامه مشکلی ایجاد میکنه؟ متشکرم
ناشناس
سلام وقت بخیر .همسر من سیتیزن آمریکا هستش و میخواد برای من ویزای توریستی بگیره و 6ماه پیش اقدام کردیم و ترکیه رو انتخاب کردیم برای مصاحبه ولی هیچ خبری نیستش چقدر دیگه باید صبر کنم آیا راه دیگری وجود داره من از طریق همسرم برم آمریکا به مدت سه ماه