راهنمای کامل ویزای توریستی کانادا (با توجه به قوانین جدید)

ویزای توریستی کانادا، جز معدود ویزاهای توریستی است که برای ایرانیان با اعتبار ده ساله و به صورت چندبار ورود (مولتی) صادر می‌شود. با توجه به قوانین جدید اقامت و مهاجرت کانادا، ایرانیان با گرفتن ویزای توریستی کانادا اجازه کار آزاد و اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهند داشت. به همین دلیل اخیرا این ویزا به یکی از راه های محبوب برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است.

در این مقاله قصد داریم یک راهنمای کامل درباره مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا، هزینه و شرایط آن ارائه دهیم. در این نوشته موارد زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • ویزای توریستی کانادا چیست و مدت اعتبار آن چقدر است؟
 • مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا
 • ویزای توریستی تضمینی کانادا
 • شیوه دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌ نامه
 • تمکن مالی ویزای توریستی کانادا
 • چگونگی کار با ویزای توریستی کانادا

حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران است. در صورتی که قصد دریافت ویزای توریستی کانادا یا آمریکا را دارید، فقط کافی است که با شماره 02148406 تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حامی مهاجر بهره مند شوید. پاسخگوی شما هستیم.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا (visitor visa) یا ویزای اقامت موقت کانادا یک سند رسمی است که از جانب دولت کانادا صادر شده و به پاسپورت شما چسبانده می‌شود. این سند نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا احراز کرده‌اید.

قبلا هدف از دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان، اقامت کوتاه مدت در این کشور، ملاقات با خانواده یا گردشگری بود. اما همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، اخیرا دولت کانادا قوانین جدیدی برای مهاجرت و اقامت ایرانیان ایجاد کرده است.

طبق قوانین جدید، ایرانیانی که ویزای توریستی کانادا دارند، اجازه اقامت بلند مدت در این کشور را دارند و از اجازه کار آزاد نیز بهره مند خواهند شد. به همین دلیل دریافت این ویزا برای ایرانیان جذاب‌تر شده است.

نمونه ویزا توریستی کانادا

در تصویر زیر نمونه ویزا توریستی کانادا را مشاهده می‌کنید، همانطور که می‌بینید برخلاف سایر کشورها ویزاهای کانادا عکس پرسنلی ندارند. یعنی بر روی آن‌ها هیچ عکسی از دارنده ویزا نیست. در تصویر کلاسه ویزا مشخص شده است و همانطور که می‌بینید، ویزا از نوع Visitor (توریستی) است.

نمونه ویزا توریستی کانادا برای ایرانیان

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا با مدت اعتبار ده ساله و به صورت چندبار ورود صادر می‌شود. البته باید این نکته را بدانید که مدت اعتبار ویزا نمی‌تواند بیشتر از مدت اعتبار پاسپورت شما باشد، بنابراین مدت اعتبار ویزایی که بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود، به اندازه مدت اعتبار پاسپورت شماست.

به طور مثال اگر 4 سال از مدت زمان اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد، ویزای توریستی کانادا با اعتبار 4 سال برای شما صادر خواهد شد. از آنجا که اعتبار پاسپورت ایران 5 ساله است، ویزای توریستی کانادا در ایران با نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود.

مدت زمان اقامت در کانادا با ویزای توریستی

با اجرای قوانین جدید، شرایط اقامت ایرانیان با ویزای توریستی کانادا نسبت به اتباع سایر کشورها متفاوت شده است. ایرانیان با ویزای توریستی کاناد می‌توانند به مدت طولانی در کانادا اقامت داشته باشند. (حتی امکان اقامت تا 5 سال و بیشتر هم وجود دارد.)

این در صورتی است که گردشگران کشورهای دیگر می‌توانند با ویزای توریستی کانادا تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در واقع هنگامی که وارد کشور می‌شوند، مامور مرزی می‌تواند اجازه اقامت بیشتر یا کمتر از 6 ماه را صادر کند.

در واقع مامور مرزی زمان خروج از کشور را بر روی پاسپورت دارنده ویزا درج می‌کند یا ممکن است به شما سندی داده شود که  Visitor record نام دارد و زمان خروج دارنده ویزا بر روی آن ثبت شده است

اگر مهر زمان خروج بر روی پاسپورت درج نشود، فقط این افراد می‌توانند 6 ماه پس از زمان ورود و یا فقط تا زمان منقضی شدن پاسپورت در کانادا اقامت داشته باشند.

دیگر خدمات حامی مهاجر: تحصیل در کانادا

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی کانادا

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل از آنکه این بخش را بخوانید، توصیه می‌کنیم که برای سنجش شرایط خود و تعیین شانس دریافت ویزای توریستی کانادا از مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر استفاده کنید. به این منظور می‌توانید از طریق شماره تلفن 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به صورت کلی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا، باید دارای شرایط زیر باشید :

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

باید افسر پرونده را قانع کنید که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و سربار دولت کانادا نخواهید شد. مدارکی را که می‌توانید برای تمکن مالی ارائه دهید، در ادامه مقاله توضیح داده خواهد شد. اما رعایت چند نکته زیر در هنگام ارائه تمکن مالی ویزای توریستی کانادا ضروری است :

 • میزان تمکن مالی باید با سن شما تناسب داشته باشد.
 • میزان تمکن مالی باید با شغل شما متناسب باشد.
 • برای ویزای توریستی کانادا، نمی‌توانید از ارائه حساب های پدر و مادر برای اثبات تمکن مالی استفاده کنید. تمام مدارک و حساب ها باید به اسم خودتان باشد.

اهمیت شغل در دریافت ویزای توریستی کانادا

داشتن شغل مناسب اهمیت بسیار زیادی در گرفتن ویزای توریستی کانادا دارد. اگر پرستار، آتش نشان، پزشک، صاحب جواز کسب و یا مدیر یک شرکت فعال هستید، شانس بالایی برای دریافت ویزای توریستی کانادا خواهید داشت.

اینکه آیا شغل شما برای گرفتن ویزا مناسب است، توسط کارشناسان حامی مهاجر به شما گفته می‌شود. فقط کافی است با کارشناسان حامی مهاجر مشورت کنید. اهمیت شغل برای دریافت ویزای توریستی به قدری بالاست، که امکان اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه و سابقه سفر را برای شما امکان پذیر می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را بخوانید. در این مقاله، ویدئو مصاحبه با یکی از مشتریان حامی مهاجر وجود دارد، که از تجربه خود درباره دریافت ویزای توریستی با حامی مهاجر صحبت می‌کند.

اهمیت دعوت نامه در گرفتن ویزای توریستی کانادا

اگر اقوام یا دوستان شما در کانادا هستند، گرفتن دعوت نامه از آن‌ها می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزا بالاتر ببرد. اهمیت این موضوع وقتی که مدارک کافی برای اثبات تمکن مالی ندارید، بیشتر است. چرا که آن‌ها می‌توانند حمایت مالی از شما را برعهده بگیرند.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای توریستی کانادا

داشتن سابقه سفر مفید یعنی سفر به کشورهای حوزه شنگن، انگلیس، تایلند، هند، بلغارستان و ... می‌تواند شانس شما را برای گرفتن ویزای توریستی کانادا بالا ببرد. البته به آن معنا نیست که سایر سفرهای خارجی مثل سفر به ترکیه یا دبی تاثیری ندارند، سفرهای به کشورهای بدون ویزا نیز امتیاز مثبتی برای شما محسوب می‌شود، ولی در کل اگر به کشورهایی سفر کرده باشید که نیاز به پروسه اخذ ویزا دارند، شانس شما بالاتر خواهد بود.

شرایط سنی ویزای توریستی کانادا

اگر به عنوان متقاضی اصلی برای ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنید، باید شرایط سنی مناسب با تمکن مالی خود داشته باشید. از نظر افسر مهاجرت، یک شخص بسیار جوان با یک شغل عادی نمی‌تواند تمکن مالی بالایی داشته باشد.

به همین دلیل اگر سن پایینی دارید و شغلتان عادی است، بهتر است به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا بروید. اینکه چه سنی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا مناسب است، در مشاوره به شما گفته می‌شود.

نمونه دعوت نامه ویزای توریستی کانادا

داشتن دعوت نامه یکی از مواردی است که می‌تواند شانس شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا را بالا ببرد. اگر دوست یا آشنایی در کانادا دارید، می‌توانید از او تقاضا کنید که برای شما یک دعوت نامه رسمی بنویسد. اگر نمی‌دانید نحوه نگارش یک دعوت نامه رسمی به چه شکل است، می‌توانید نمونه دعوت نامه ویزای توریستی کانادا را از لینک زیر دانلود کنید و مطابق آن دعوت نامه رسمی خود را آماده کنید.

دانلود فایل نمونه دعوت نامه ویزای توریستی کانادا

شیوه دریافت ویزای توریستی کانادا

فرآیند اخذ ویزای کانادا برخلاف ویزای توریستی آمریکا، احتیاج به مصاحبه حضوری ندارد. بنابراین احتیاجی به مراجعه به سفارت کانادا نیست. پرونده شما به صورت الکترونیکی و آنلاین تشکیل می‌شود و جواب خود را نیز به شکل آنلاین دریافت می‌کنید. مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا در ادامه توضیح داده شده است.

مراحل تشکیل پرونده آنلاین به منظور دریافت ویزای توریستی کانادا

 تشکیل پرونده آنلاین ویزای توریستی کانادا

 1. ثبت ‌نام در سایت رسمی کانادا (https://www.canada.ca)
 2. تکمیل آنلاین فرم‌ها و سوالاتی که به منظور تشکیل پرونده برای اخذ ویزای توریستی کانادا به آن‌ها نیاز است.
 3. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا را بر روی سایت آپلود کنید. (این بخش بسیار مهم است، چرا که آپلود مدارک اضافه و چیدمان اشتباه آن‌ها می‌تواند باعث ریفیوزی شما شود.)
 4. هزینه بررسی پرونده و انگشت‌نگاری برای اخذ ویزای توریستی کانادا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.
 5. مراحل تشکیل پرونده را خاتمه دهید و منتظر دریافت نامه انگشت‌نگاری باشید.
 6. پس از 24 ساعت از تشکیل پرونده آنلاین برای ویزای توریستی کانادا نامه‌ای دریافت خواهید کرد که شما را برای انگشت‌نگاری و عکس‌برداری به یکی از دفاتر وک (VAC) کانادا ارجاع داده است. پس از دریافت این نامه باید آن را پرینت بگیرید و حداکثر ظرف مدت 30 روز به دفتر وک تعیین شده مراجعه کنید.
 7. دفاتر وک کانادا در ایران وجود ندارد. بنابراین برای انجام مرحله بیومتریک باید یک سفر خارجی داشته باشید که یک روز بیشتر طول نمی‌کشد. (برای این سفر می‌توانید از تورهای انگشت نگاری کانادا استفاده کنید.)
 8. پس از انجام انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در یکی از دفاتر وک کانادا، پرونده شما بررسی می‌شود و پس از مدتی نتیجه آن به شما گزارش خواهد شد.
 9. در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما مورد موافقت قرار گیرد، از شما درخواست می‌شود که پاسپورت خود را به منظور صدور و الصاق ویزا توریستی کانادا به دفاتر وک تحویل دهید. نیاز نیست که مجددا یک سفر خارجی داشته باشید و می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک هویتی معتبر

شما باید یک اسکن خوانا از این صفحات پاسپورت خود داشته باشید:

 • صفحه اول پاسپورت
 • صفحاتی که مهر ورود و خروج بر روی آن خورده و ویزا بر روی آن الصاق شده است.

اسکن یه قطعه عکس

 • عکس مورد استفاده باید عکسی باشد که دارای استانداردهای عکس پاسپورتی باشد. (تمام رخ بودن، بدون عینک و آرایش، پشت سفید بودن و ....)
 • اندازه عکس باید ۴.۵ * ۳.۵ سانتی‌متر باشد.
 • کیفیت و رزولشن عکس باید 600 پیکسل در هر اینچ (DPI) باشد.
 • فرمت فایل عکس JPG و یا JPEG2000 باشد.

ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی

همانطور که قبلا گفته شد، تنها فردی شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا را دارد که گواهی‌های معتبری در زمینه تمکن مالی خود ارائه کند و اثبات کند که در مدت اقامت خود در کانادا از عهده مخارج  زندگی در کانادا برمی‌آید. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گردش حساب 3 ماه گذشته
 • ارائه گواهی تمکن مالی بانکی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • گواهی مربوط به پرداخت هزینه رزرو هتل‌ها و یا بلیط هواپیما
 • ارائه دعوت‌نامه از شخصی که میزبان شما در کشور کاناداست.
 • مدرک وام آموزشی یا دانشجویی از یک موسسه مالی معتبر
 • فاکتور رسمی خرید طلا
 • گواهی رسمی تملک سهام
 • سند ماشین یا خانه

ارائه مدارک مربوط به وابستگی به کشور مبدا خود

یکی دیگر از شرایط ویزای توریستی کانادا، گواهی این موضوع است که شما به کشور مبدا خود وابستگی دارید و پس از اتمام سفر خود، کشور کانادا را ترک خواهید کرد. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد :

 • گواهی داشتن ملک در کشور مبدا
 • گواهی داشتن کار و خانواده در کشور مبدا
 • گواهی داشتن دارایی در کشور مبدا
 • ارائه برنامه‌های قابل قبول از سفر خود به کانادا که به صورت مشخص هدف شما از سفر را تشریح کند.

ارائه مدارک مربوط به تاریخچه سفر 

 این مدارک نشان‌دهنده تاریخچه سفر شما به کشور‌های دیگر می‌باشد و می‌تواند شامل موارد زیر باشد :

 • گذرنامه یا ویزاهای قبلی (منقضی شده یا معتبر)
 • مهرهای ورود و خروج ثبت شده در پاسپورت
 • کارت‌های پرواز

مدارک و گواهی‌های مختلفی می‌تواند به اثبات شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا مورد استفاده قرار گیرد. برای دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه و یا چک کردن مدارک خود، می‌توانید با ما در مرکز تماس موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیگر خدمات حامی مهاجر: هزینه اخذ ویزای مولتی کانادا

هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا

به صورت کلی می‌توان دو هزینه نوع هزینه برای دریافت ویزای کانادا در نظر گرفت :

 1. هزینه ثابت که شامل :
 • هزینه بررسی پرونده به مبلغ 100 دلار کانادا
 • هزینه انگشت‌نگاری و گرفتن عکس به مبلغ 85 دلار کانادا (در صورت همراه داشتن خانواده در سفر این مبلغ می‌تواند تا 170 کانادا نیز افزایش یابد.)
 • مبلغ کمی نیز به عنوان هزینه صدور و چاپ ویزا دریافت می‌شود.
 1. هزینه‌های متغیر:

 هزینه متغیر برای ایرانیان بیشتر شامل مسافرت به کشورهای همسایه به منظور مراجعه به دفاتر وک کاناداست، که شامل هزینه سفر و اقامت در این کشورها می‌شود و بسیار متغیر است.

بیشتر بدانید: ویزای شینگن ایتالیا

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا با توجه به عوامل زیر متغیر است :

 • میزان تکمیل بودن و مدارک ارسال شده برای دریافت ویزا
 • مدت زمان احراز هویت اطلاعات ارسالی شما
 • مدت زمانی که شما برای تکمیل مدارک یا مراجعه به دفاتر وک صرف می‌کنید.

در صورتی که می‌خواهید مدت زمان صدور ویزای توریستی خود را کاهش دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات مشاوره‌ای ما در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید، به دلیل تجربه و تخصص ما در این زمینه مدت صدور ویزا تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و ظرف مدت یک تا سه ماه نتیجه درخواست شما مشخص خواهد شد.

ویزای توریستی تضمینی کانادا

ویزای توریستی تضمینی کانادا

اگر به دنبال ویزای توریستی تضمینی کانادا یا ویزای توریستی کانادا با گارانتی 100 درصد فوری یا ویزای توریستی کانادا تضمینی با برگشت وجه هستید، خبرهای بدی برای شما داریم. چنین چیزی یک دروغ بزرگ است. هیچ شرکتی یا موسسه مهاجرتی نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد، چرا که :

 • تایید صلاحیت یک شخص برای دریافت ویزا فقط در صلاحیت دولت کاناداست که هیچگونه رانت و یا پارتی در زمینه کارهای تایید صلاحیت خود نمی‌پذیرد، بنابراین هیچ شخصی نمی‌تواند پذیرش شما را تضمین کند.
 • مدت زمان صدور ویزا نیز در حیطه وظایف مامورین بررسی پرونده شماست و موسسه‌های مهاجرتی نمی‌توانند کار شما را بدون نوبت راه بیاندازند.
 • مبلغی که شما بابت هزینه‌های تشکیل پرونده می‌پردازید مستقیما به حساب دولت کانادا واریز می‌شود، پس برگشت وجه در صورت عدم پذیرش درخواست شما امکانپذیر نیست. مگر آنکه موسسه مهاجرتی مورد نظر شما، با دروغگویی مبلغ بالاتری از شما دریافت کند و مبلغ اضافه دریافت شده را به عنوان تضمین برگشت پول شما قرار دهد.

دروغ ویزای توریستی تضمینی کانادا وقتی آشکارتر می‌شود که بدانید حدود 90 درصد پرونده‌های تشکیل شده به منظور صدور ویزا پذیرش نشده و یا اصطلاحا ریجکت می‌شوند. تنها کاری که شما می‌توانید برای بالا بردن شانس خود برای پذیرش پرونده و صدور سریع‌تر ویزای خود انجام دهید این است که با تنظیم دقیق مدارک از ریجکت شدن درخواست ویزای خود جلوگیری کنید و راهکارهایی اصلاح پرونده خود در زمان ریجکت شدن را بدانید.

ما در موسسه حامی مهاجر افتخار آن را داریم که با راهنمایی دقیق و چک کردن مدارک شما، احتمال عدم پذیرش و ریجکتی درخواست ویزای توریستی شما را به پایین‌ترین حد خود برسانیم و با ارائه راهکارهای عملی به کار شما سرعت بخشیم؛ ما حتی پس از شکست و ریجکت شدن درخواست ویزای شما هم کنارتان هستیم و توانسته‌ایم درصد بالایی از ریجکتی‌ها را با راهنمایی‌های مناسب حل و فصل کنیم. در صورت نیاز به خدماتمان، حتما با مرکز تماس حامی مهاجر تماس حاصل کنید و یا از راه‌های ارتباطی دیگر به ما پیام دهید.

شیوه دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌ نامه

برای آنکه درخواست ویزای توریستی کانادای شما با احتمال بیشتری مورد پذیرش قرار گیرد. بهتر است که در مدارک ارسالی خود دعوت‌نامه‌ای رسمی از شهروندان کانادا و یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، وجود داشته باشد. وجود این دعوت‌نامه پروسه بررسی پرونده شما را سریع‌تر خواهد کرد و امکان پذیرش پرونده شما را بالاتر خواهد برد. توجه داشته باشید برای آنکه دعوت‌نامه ارسالی شما اثر بیشتری داشته باشد، باید خصوصیات زیر را دارا باشد :

 • از طرف اقوام درجه یک شما و یا یک میزبان معتبر گردشگری باشد.
 • رسمی باشد و جعل و تقلب در آن رخ نداده باشد.

از طرفی توجه داشته باشید که داشتن دعوت‌نامه تضمینی برای صدور ویزای توریستی کانادا نیست و فقط تسهیل‌کننده کار است. بنابراین حتما به کامل بودن سایر مدارک همچون تاریخچه سفر و احراز تمکن مالی توجه داشته باشید. برای اطلاع از اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه مقاله حامی مهاجر در این باره را مطالعه کنید.

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، یکی از مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی کانادا احراز این موضوع است که شما تمکن مالی کافی برای اقامت موقت در کشور کانادا را دارا هستید، بنابراین حداقل دارایی و یا تضمین حساب بانکی شما باید در حدی باشد که کفاف اقامت موقت در کانادا و هزینه رفت و آمد شما را بدهد و یا آنکه یکی از شهروندان کانادایی به طور رسمی اعلام کند که هزینه‌های زندگی و اقامت شما در کانادا را تامین خواهد کرد. بنابراین برای درخواست ویزای توریستی به تمکن مالی حداقلی 2000 دلار کانادا در ماه نیاز خواهید داشت.

کار با ویزای توریستی کانادا

طبق شرایط جدید برای تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری، می‌توانید درخواست اپن وک پرمیت یا اجازه کار آزاد بدهید. برای این کار نیاز به داشتن پیشنهاد کار یا همان جاب آفر از کارفرما ندارید و می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در حال حاضر ایرانیان زیادی که با ویزای توریستی در کانادا حضور داشتند، این کار را انجام داده و در آنجا مشغول به کار شده‌اند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
احسان الله صافی
سلام افغانستانی هستم میتونم ویزای کانادا بگیرم اقامت دائم بگیرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر در ایران هستید، باید برای انجام کارهای ویزای خود به ترکیه بروید. بنابراین ابتدا ویزای توریستی ترکیه دریافت کنید و سپس برای انجام مراحل دریافت ویزای کانادا، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.