50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط ویزای توریستی کانادا

در طی سال‌های متمادی، کانادا همیشه یکی از مقاصد توریستی جذاب برای گردشگران سراسر دنیا بوده است. طوری که هرساله، این سرزمین پذیرای میلیون‌ها مسافری است که از گوشه‌وکنار جهان خودشان را به این سرزمین پربرف‌ویخ می‌رسانند!

اما خوب راستش را بخواهید، در این بین انگیزۀ مردم ایرام برای دریافت ویزای توریستی کانادا کمی زیادتر است! چون طبق قانونی ویژه، مردم ایران با گرفتن ویزیتور ویزای کانادا می‌توانند چیزی بیشتر از یک سفر توریستی راتجربه کنند! دربارۀ چه حرف می‌زنیم؟ خواهیم گفت!

پس بیایید تا در این مطلب، به‌اتفاق هم ببینیم آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا چیست، مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا به چه صورت است، کلا صدور این سند چقدر طول می‌کشد و دریافت‌کردنش چع شرایطی دارد!

راستی همین اول کار هم بد نیست بدانید موسسۀ حامی مهاجر، کارگزار رسمی ویزا در ایران است؛ پس اگر می‌خواهید ویزای توریستی کانادا را بگیرید، فقط کافی است به شمارۀ 02148000957 زنگ بزنید. باقی‌اش با ما!

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا (Visitor visa) یا ویزای اقامت موقت کانادا، سندی رسمی است که از جانب دولت کانادا صادر و به پاسپورت شما چسبانده می‌شود. در حقیقت این سند نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را دارید.

بد نیست بدانید قبل‌ترها، هدف از دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان، اقامت کوتاه‌مدت در این کشور، دیدار با خانواده یا سایر اهداف گردشگری بود؛ اما همان‌طور که در ابتدای مطلب هم اشارۀ کوچکی کردیم، چندوقتی است دولت کانادا قوانین مخصوصی را برای مهاجرت و اقامت ایرانیان تصویب کرده است.

طوری که طبق این قانون، ایرانیانی که ویزیتور ویزا کانادا را دریافت می‌کنند، می‌توانند آن را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این سرزمین زندگی کنند! باور نمی‌کنید؟ بیایید همین‌حالا درباره‌اش بخوانیم! البته، کمی بعد از اینکه این نمونه ویزای توریستی کانادا را تماشا کردیم!

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

قانون جدید ویزای توریستی کانادا چه می‌گوید؟ می‌گوید علی‌الحساب، تمامی ایرانیان می‌توانند تا تاریخ 28 فوریه 2025 راهی این سرزمین بزرگ شمالی بشوند و با تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری، زندگی تازه‌ای را در این سرزمین آغاز کنند.

خوب دیگر چه کسانی می‌توانند از این قوانین جدید ویزای توریستی کانادا استفاده کنند؟ راستش را بخواهید، هیچ‌کس! فقط ما اهالی ایرانیم و بس! اگر باور نمی‌کنید، به مقالۀ اپن ورک پرمیت کانادا سری بزنید و دربارۀ این رویداد هیجان‌انگیز بخوانید؛ زیرا آن‌موقع شما دلیل این‌همه ذوق‌وشوق ما را درک خواهید کرد!

بسیار خوب! حالا که دیگر می‌دانید از دست همین ویزا توریستی کانادا چه کارهای خارق‌العاده‌ای برمی‌آید، احتمالا مشتاق آن هستید که ببینید چطور می‌شود آن را دریافت کرد! پس بیایید بی‌معطلی برویم سراغ شرایط ویزای توریستی کانادا و ببینیم قصه چیست!

شرایط ویزای توریستی کانادا

پیش از اینکه وارد بحث شویم، می‌خواهیم توصیه کنیم اگر عزمتان را برای دریافت ویزای توریستی کانادا جزم کرده‌اید، پیش از هر اقدامی بهتر است با یک کارشناس خبره درباره‌اش مشورت کنید؛ چرا که شاید همین مشورت کوتاه، بتواند شما را چند ماه جلو بیندازد و به نفعتان تمام شود؛

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

منتها از این بحث که بگذریم، قرار بود از شرایط ویزای توریستی کانادا حرف بزنیم! پس بفرمایید. این شما و این هم شرایطی که مدنظرتان بود:

1. میزان تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

یکی از شرایط ویزای توریستی کانادا این است که باید افسر پرونده را قانع کنید تمکن مالی کافی دارید.

حالا میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ تقریبا 15.000 دلار کانادا!

در بخش‌های بعدی، مدارکی که باید ارائه دهید را توضیح می‌دهیم؛ اما موقع ارائۀ تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، حتما این نکات را رعایت کنید:

 • میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا،  با سنتان تناسب داشته باشد.
 • میزان تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی، باید با شغل شما متناسب باشد.
 • برای اثبات تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، فقط باید از حساب‌های خودتان سند بیاورید.

2. شرط شغل فرد برای دریافت ویزای توریستی کانادا

داشتن شغل مناسب اهمیت بسیار زیادی در گرفتن ویزیتور ویزای کانادا دارد. اگر پرستار، آتش‌نشان، پزشک، صاحب جواز کسب و یا مدیر یک شرکت فعال هستید، شانس بالایی برای دریافت ویزای توریستی کانادا خواهید داشت.

اما اینکه آیا شغل شما برای گرفتن ویزا مناسب است یا نه را کارشناسان حامی مهاجر بررسی می‌کنند؛ بنابراین بهتر است در این زمینه حتما مشورت بگیرید؛ زیرا اهمیت شغل برای دریافت ویزای توریستی به قدری بالاست که امکان اخذ Visitor visa کانادا را، بدون دعوت‌نامه و سابقه سفر، برای شما فراهم می‌کند.

در این خصوص، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را بخوانید؛ زیرا در این مقاله، ویدئوی مصاحبه با یکی از مشتریان عزیز حامی مهاجر را بارگذاری کرده‌ایم که از تجربۀ خود راجع‌به دریافت ویزای توریستی با حامی مهاجر صحبت می‌کند

3. ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه 

آیا فقط دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه امکان‌پذیر است؟ معلوم است که نه!

پس این‌همه صحبتی که دربارۀ مهم‌بودن دعوت‌نامه مطرح می‌شود چیست؟ خوب نمی‌گوییم دعوت‌نامه اهمیت ندارد که! اتفاقا بودنش مفید است و کمک‌کننده! منتها می‌گوییم این‌طور نیست که اسم دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌نامه عجین شده باشد!

چرا؟ چون خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها و بارها برای مراجعینی ویزای توریستی کانادا را دریافت کرده‌ایم که اصلا دعوت‌نامه نداشته‌اند! پس خیالتان راحت! اگر دعوت‌نامه ندارید، فقط کافی است به ما بگویید و ببینید که اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه هم ممکن است!

حالا اصلا دعوت‌نامه جایگزینی هم دارد؟ بله، کاور لتر! مدرکی که نه‌تنها افراد را از وجود دعوتنامه بی‌نیاز می‌کند، بلکه در صورت نگارش صحیح و اصولی، می‌تواند افسر را نیز برای صدور ویزا مجاب کند. حالا دیگر اینکه چرا و چطور این سند نوشته می‌شود را می‌توانید در خود مقالۀ کاور لتر چیست مطالعه کنید.

گذشته از این حرف‌ها، اصلا می‌توانید یک نمونه دعوت نامه ویزای توریستی کانادا را به ما نشان بدهید؟ بله! بفرمایید از طریق دکمۀ پایین دانلودش کنید!

دانلود فایل نمونه دعوت‌نامه ویزای توریستی کانادا

4. شرط سابقه سفر جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

راستش را بخواهید، «سابقه سفر مفید» یعنی سفر به کشورهای حوزه شنگن و انگلیس و...! زیرا این‌قبیل سفرها هستند که می‌توانند شانستان را برای گرفتن ویزای توریستی کانادا بالا ببرند؛

منتها خوب دربارۀ سابقه سفر هم باید بدانید که بودنش مفید است؛ اما نبودنش به‌معنای نابودی رویاها نیست! چون در این خصوص هم، ما تا دلتان بخواهد برای کسانی ویزا گرفته‌ایم که اصلا سابقه سفر نداشته‌اند!

شرایط سنی ویزای توریستی کانادا

اگر به‌عنوان متقاضی اصلی برای ویزا ویزیتوری کانادا اقدام می‌کنید، باید شرایط سنی‌تان متناسب با تمکن مالی‌تان باشد؛ زیرا از نظر افسر مهاجرتی، یک شخص جوان با شغلی عادی، نمی‌تواند تمکن مالی بالایی داشته باشد.

به همین دلیل اگر سن پایینی دارید و شغلتان عادی است، بهتر است دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا بروید. حالا اینکه چه سنی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا مناسب است، در مشاوره به شما گفته می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

در یک نگاه، مدارک ویزای توریستی کانادا به این شرح هستند:

 • نسخه تکمیل‌شده فرم درخواست ویزای توریستی کانادا
 • پاسپورت معتبری که حداقل 6 ماه از اعتبارش باقی‌مانده باشد
 • اسکن از صفحه اول پاسپورت و نیز صفحاتی که مهر ورودوخروج روی آن خورده باشد
 • وجود عکس پاسپورتی (تمام‌رخ، بی‌عینک، بی‌آرایش، ابعاد ۴.۵ در ۳.۵ سانت و...)
 • ارائۀ گردش حساب 3 ماه اخیر
 • ارائۀ گواهی تمکن مالی بانک که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد
 • تاییدیۀ پرداخت هزینه رزرو هتل‌ها و بلیت هواپیما
 • ارائۀ برنامۀ سفر به کانادا
 • ارائۀ سابقه سفر (در صورت وجود)
 • ارائۀ دعوت‌نامه (در صورت وجود)
 • گواهی‌های مربوط به وابستگی به کشور (اسناد شغلی، کاری و...)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

نحوه گرفتن ویزای توریستی کانادا

برخلاف ویزای توریستی آمریکا، فرآیند اخذ ویزای کانادا احتیاج به مصاحبه حضوری ندارد؛ بنابراین احتیاجی نیست به سفارت کانادا مراجعه کنید؛ زیرا پرونده ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان و سایر مردم دنیا، به‌شکل الکترونیکی تشکیل می‌شود و همه جواب خود را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا در ادامه آمده است.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

حالا برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چه کرد؟ باید مراحل زیر را سپری کرد:

1. ثبت‌نام در سایت رسمی کانادا.

2. تکمیل آنلاین فرم درخواست ویزای توریستی کانادا؛ البته باید حواسمان باشد تکمیل این فرم‌ها به تسلط کامل بر زبان انگلیسی و آشنایی با موضوعات حقوقی نیاز دارد.

3. آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا بر روی سایت. گفتنی است این بخش بسیار مهم است؛ زیرا آپلود مدارک اضافه یا چیدمان اشتباه آن‌ها می‌تواند باعث ریفیوزی شما شود.

4. پرداخت آنلاین هزینه ویزای توریستی کانادا که باید از طریق حساب‌های بین‌المللی صورت گیرد.

5. تکمیل مراحل تشکیل پرونده و انتظار جهت دریافت نامه انگشت‌نگاری

 تشکیل پرونده آنلاین ویزای توریستی کانادا

6. دریافت نامه انگشت‌نگاری و عکس‌برداری جهت مراجعه به یکی از دفاتر VAC، 24 ساعت پس از تشکیل پرونده آنلاین.

7. سفر به خارج از مرزها برای انجام مراحل بیومتریک؛ البته برای این سفر می‌توانید از تورهای انگشت‌نگاری کانادای حامی مهاجر استفاده کنید که تخصصا برای سپری‌کردن همین مرحله طراحی شده است.

8. انتظار برای بررسی پرونده و اعلام نتایج.

9. تحویل پاسپورت به دفاتر وک، جهت صدور ویزا؛ البته در این مرحله نیازی نیست مجددا به خارج از کشور سفر کنید و هزینه‌های گزافش را به جان بخرید! بلکه می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید.

ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

راستش را بخواهید، تجربه ویزای توریستی کانادا به ما می‌گوید که زمان صدور این ویزا می‌تواند تا 8 ماه هم طول بکشد؛ منتها از سمت مقابل، ممکن است در عرض چند هفته هم بتوانید ویزای توریستی کاناد را دریافت کنید! حالا چرا؟ چون صدور ویزا کاملا به شخص و این عوامل بستگی دارد:

 • تکمیل‌بودن یا نبودن مدارک مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا
 • مدت‌زمان احراز هویت اطلاعات ارسالی شما
 • زمان لازم برای تکمیل مدارک و مراجعه به دفاتر وک

راستی اگر یک‌وقت به سرتان زد که پروسۀ دریافت ویزا را زودتر به سرانجام برسانید، می‌توانید ما را خبر کنید؛ زیرا کارشناسان ما به‌واسطۀ تخصص و تجربۀ طولانی‌مدتشان، می‌توانند در مسیرهای طولانی، بهترین میان‌برها را انتخاب کنند!

هزینه ویزای توریستی کانادا

اگر می‌پرسید قیمت ویزای توریستی کانادا چقدر است، باید بدانید کلا دو نوع هزینه برای دریافت ویزای کانادا تعریف می‌شود. یکی هزینه‌های ثابت که فقط به خود مرحلۀ بررسی پرونده ارجاع دارد و یکی هم هزینه‌های متغیر که شامل هزینه‌های قبل‌وبعد از اخذ ویزاست. در ادامه توضیحاتی در این خصوص می‌بینید:

1. هزینه ثابت:

 • هزینه بررسی پرونده به مبلغ 100 دلار کانادا
 • هزینه انگشت‌نگاری و گرفتن عکس به مبلغ 85 دلار کانادا (در صورت همراه‌داشتن خانواده در سفر، این مبلغ می‌تواند تا 170 کانادا نیز افزایش یابد.)
 • مبلغ کمی نیز به‌عنوان هزینه چاپ و صدور ویزا دریافت می‌شود.

2. هزینه‌های متغیر:

هزینه متغیر برای ایرانیان بیشتر شامل هزینه سفر به کشورهای همسایه و اقامت در آن‌ها برای مراجعه به دفاتر وک کاناداست؛ بنابراین با توجه به دگرگونی‌های ارزی، نمی‌توانیم رقم دقیقی برای آن مشخص کنیم.

اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا به‌شکل چندبار ورود و با اعتبار 10ساله صادر می‌شوند؛ البته باید این نکته را بدانید که مدت اعتبار ویزا نمی‌تواند از مدت اعتبار پاسپورت شما بیشتر باشد، بنابراین مدت اعتبار ویزایی که بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود، به اندازۀ همان مدت اعتبار پاسپورت شماست؛

مثلا اگر 4 سال از اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد، ویزای کانادا توریستی با اعتبار 4ساله برای شما صادر می‌شود؛ لذا از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایران 5ساله است، ویزیتور ویزای کانادا در ایران با نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود.

ویزای توریستی تضمینی کانادا

اگر به دنبال ویزای توریستی تضمینی کانادا، ویزای توریستی کانادا با گارانتی 100درصد و ویزای توریستی کانادا تضمینی با برگشت وجه هستید، خبر بدی برای شما داریم! زیرا چنین گذاره‌هایی، دروغ محض هستند!

بنابراین هیچ موسسه یا شرکت مهاجرتی، نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد؛ زیرا:

 • تایید صلاحیت یک شخص برای دریافت ویزا، فقط به‌دست دولت کانادا صورت می‌گیرد؛ پس از آنجا که آن‌ها هیچ‌گونه رانتی در این خصوص ندارند، جز خود مسئولان کانادا، هیچ‌کس نمی‌تواند صدور ویزایمان را تضمین کند.
 • مدت‌زمان بررسی ویزای توریستی کانادا جزء وظایف مامورین پرونده شماست و موسسه‌های مهاجرتی نمی‌توانند کار شما را بدون نوبت راه بیندازند.
 • مبلغی که بابت هزینه‌های تشکیل پرونده می‌پردازید، هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی نیست که در صورت عدم پذیرش درخواست شما به حسابتان برگردد؛ زیرا این پول به حساب دولت کانادا واریز می‌شود؛ مگر اینکه یک موسسه مهاجرتی، با دروغگویی هزینۀ بیشتری از شما بگیرد و در پایان، مبلغ اضافی را به‌عنوان تضمین برگشت پول به شما بازگرداند

ویزای توریستی تضمینی کانادا

جدا از این، دروغ ویزای توریستی تضمینی کانادا زمانی آشکارتر می‌شود که بدانید حدود 90درصد از پرونده‌های این‌چنینی، اصطلاحا ریجکت می‌شوند؛ بنابراین برای افزایش شانس صدور ویزایتان، شما تنها می‌توانید با تنظیم دقیق مدارک و آگاهی از راهکارهای موثر، در این راه قدم بردارید.

در این بین، بد نیست بدانید ما در موسسه حامی مهاجر، این افتخار را داریم که با بررسی مدارک شما و ارائۀ راهنمایی‌های تخصصی، احتمال ریجکتی درخواست ویزایتان را به پایین‌ترین حد ممکن برسانیم.

گفتنی است ما حتی پس از ریجکت شدن درخواست ویزایتان هم کنار شما خواهیم ماند؛ چرا که در طی تجربیات طولانی‌مدتمان، توانسته‌ایم گرۀ ریجکتی عدۀ زیادی از افراد را هم باز کنیم! اگر دوست داشتید بیشتر بدانید، از طریق خط 02148000957 راهنمایی‌تان خواهیم کرد.

 • خلاصۀ کلام

این‌روزها، هم به‌سبب اعتبار زیاد ویزیتور ویزای کانادا و هم به‌دلیل شرایط ویژه‌ای که این ویزا برای ایرانی‌ها به ارمغان می‌آورد، افراد زیادی متقاضی سفر به کانادا شده‌اند!

آنچه گفتیم، همه‌اش حول‌محور همین بود. به این معنی که ابتدا با ویزای توریستی کانادا آغاز کردیم و سپس، دربارۀ برخی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزیتور ویزا پرداختیم. همچنین دربارۀ مدارک و مراحل و هزینه‌ها هم مفصل حرف زدیم؛

بنابراین تا جایی که می‌شد، موضوع «ویزای توریستی کانادا» را بررسی کردیم و به سوالاتش پاسخ دادیم. با این حال اگر باز هم سوالی بود، ما سراپا گوشیم! هم می‌توانید آن را در بخش «دیدگاه‌ها» مطرح کنید و هم ضمن تماس‌گرفتن با شمارۀ 02148000957، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالات پرتکرار دربارۀ ویزای توریستی کانادا

عرضمان تمام! فقط مانده چند سوال مهم و پرتکرار دربارۀ ویزا توریستی کانادا که در ادامه درباره‌شان حرف می‌زنیم.

آیا دریافت ویزای توریستی کانادا برای افغانها از ایران شدنی است؟

بله. چناچه اهالی افغانستان مدارک هویتی قانونی خود را ارائه کنند، می‌توانند از داخل ایران نیز ویزیتور ویزا کاناد را دریافت کنند.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

عموما عنوان می‌کنند که وجود سابقه سفر برای ویزای توریستی کانادا حیاتی است؛ منتها این بدان معنا نیست که بدون سابقۀ سفر، نمی‌شود ویزای توریستی این سرزمین را دریافت کرد؛ چرا که ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها توانسته‌ایم با همین شرایط برای مراجعینمان ویزیتور ویزای کانادا بگیریم.

آیا امکان کار با ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

بله! طبق اعلام رسمی دولت کانادا، ایرانیان می‌توانند با حضور در کشور کانادا، ویزای توریستی‌شان را به ویزای کاری تبدیل کنند و در این سرزمین ماندگار شوند. ضمنا خبر خوش این است که برای این کار، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از کارفرما ندارید.

آیا با ویزای توریستی کانادا میتوان اقامت گرفت؟

از آنجا که با اجرای قوانین جدید ویزای توریستی کانادا، شرایط اقامت ایرانیان نسبت به متولدین سایر کشورها فرق کرده، اهالی ایران می‌توانند با ویزای توریستی کانادا راهی این سرزمین شده و با تغییر ویزا، اقامت این سرزمین را اخذ کنند.

دریافت ویزای توریستی کانادا برای والدین به چه صورت است؟

ویزای توریستی کانادا برای والدین که به‌اسم سوپر ویزا نیر شناخته می‌شود، به والدین اجازه می‌دهد راهی این سرزمین شده و فرزندان خود را ملاقات کنند. گفتنی است در این باره، ما در مقالۀ سوپر ویزای کانادا به‌شکل کامل توضیح داده‌ایم. اگر دوست داشتید، بخوانیدش.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 13 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
سعید شرکایی
سلام وقت بخیر .من دختر عموم به همراه همسرش در ونکوور دانشجو هستند حدود یک سال . می‌توان از آنها دعوت نامه گرفت
کارشناس حامی مهاجر

سلام همراه گرامی؛

بله در صورتی که توانایی ساپورت مالی شما را داشته باشند این امکان وجود دارد. درصورت اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانید با کارشناسان ما در حامی مهاجر تماس بگیرید. 02148000957

احسان الله صافی
سلام افغانستانی هستم میتونم ویزای کانادا بگیرم اقامت دائم بگیرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر در ایران هستید، باید برای انجام کارهای ویزای خود به ترکیه بروید. بنابراین ابتدا ویزای توریستی ترکیه دریافت کنید و سپس برای انجام مراحل دریافت ویزای کانادا، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.