20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای کامل ویزای توریستی کانادا (با توجه به قوانین جدید)

در طی سالیان سال، کانادا همواره یکی از مقاصد توریستی جذاب برای گردشگران سراسر دنیا بوده است. طوری که سال میلادی گذشته، این سرزمین پذیرای میلیون‌ها مسافری بود که از گوشه‌وکنار جهان راهی کانادا می‌شدند؛ اما در این میان، میل و انگیزۀ مردم ایرام برای دریافت ویزای توریستی کانادا کمی بیشتر است.

زیرا مطابق با قانون جدید ادارۀ اقامت و مهاجرت کانادا، مردم ایران با گرفتن ویزیتور ویزای کانادا اجازۀ کار آزاد و اقامت طولانی‌مدت در این سرزمین را به‌دست می‌آورند. ضمنا علاوه بر این، می‌دانیم خود ویزای توریستی کانادا هم از معدود ویزاهای توریستی دنیاست که با اعتبار ده‌ساله و به‌شکل مولتی (چندبار ورود) برای ایرانیان صادر می‌شود.

پس بیایید تا در این مطلب، به‌اتفاق هم ببینیم آخرین اخبار ویزای ویزیتوری کانادا چیست، مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا به چه صورت است، صدورش چقدر طول می‌کشد و چطور می‌توان با آن کار کرد.

ضمنا بد نیست بدانید که موسسۀ حامی مهاجر، کارگزار رسمی ویزا در ایران است؛ بنابراین اگر قصد دریافت ویزای توریستی کانادا یا آمریکا را دارید، فقط کافی است با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. کارشناسان ما راهنمایی‌تان خواهند کرد.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا (Visitor visa) یا ویزای اقامت موقت کانادا، سندی رسمی است که از جانب دولت کانادا صادر و به پاسپورت شما چسبانده می‌شود. در حقیقت این سند نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را دارید.

گفتنی است که قبل‌ترها، هدف از دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان، اقامت کوتاه‌مدت در این کشور، دیدار با خانواده یا مقاصد گردشگرانه بود؛ اما همان‌طور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، دولت کانادا قوانین مخصوصی را برای مهاجرت و اقامت ایرانیان تصویب کرده است.

طوری که طبق این قانون، آن‌دسته از ایرانیانی که ویزیتور ویزا کانادا را دریافت می‌کنند، اجازۀ اقامت بلندمدت در این کشور را به‌دست می‌آورند و می‌توانند آزادانه در این سرزمین کار کنند. به همین خاطر اخذ این ویزا برای ایرانیان جذاب‌تر از پیش شده است.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی کانادا

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل از آنکه این بخش را بخوانید، توصیه می‌کنیم برای بررسی وضعیت پرونده و تعیین شانستان برای دریافت ویزا، از مشاورۀ کارشناسان ما حامی مهاجر کمک بگیرید؛ زیرا ما به‌واسطۀ تجربیات طولانی‌مدتمان، می‌توانیم از همین حالا کمکتان کنیم و با آخرین قوانین و تبصره‌های مهاجرتی، فرایند اخذ ویزایتان را سرعت بدهیم. تلفن: 02148000957

به‌صورت کلی، شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

یکی از شرایط ویزای توریستی کانادا این است که باید افسر پرونده را قانع کنید از تمکن مالی کافی برخوردار هستید. مدارکی را که می‌توانید برای تمکن مالی ارائه دهید، در ادامۀ مقاله توضیح می‌دهیم؛ اما موقع ارائۀ تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، رعایت نکات زیر ضروری است:

 • میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، باید با سن شما تناسب داشته باشد.
 • میزان تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی، باید با شغل شما متناسب باشد.
 • برای اثبات تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، نمی‌توانید از ارائۀ حساب های پدر و مادر استفاده کنید. تمام مدارک و حساب‌ها باید به اسم خودتان باشد.

اهمیت شغل در دریافت ویزای توریستی کانادا

داشتن شغل مناسب اهمیت بسیار زیادی در گرفتن ویزیتور ویزای کانادا دارد. اگر پرستار، آتش‌نشان، پزشک، صاحب جواز کسب و یا مدیر یک شرکت فعال هستید، شانس بالایی برای دریافت ویزای توریستی کانادا خواهید داشت.

اما اینکه آیا شغل شما برای گرفتن ویزا مناسب است، توسط کارشناسان حامی مهاجر بررسی می‌شود؛ بنابراین بهتر است حتما در این رابطه مشورت کنید؛ زیرا اهمیت شغل برای دریافت ویزای توریستی به قدری بالاست که امکان اخذ Visitor visa کانادا را، بدون دعوت‌نامه و سابقه سفر، برای شما فراهم می‌کند.

در این خصوص، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را بخوانید؛ زیرا در این مقاله، ویدئوی مصاحبه با یکی از مشتریان حامی مهاجر را بارگذاری کرده‌ایم که از تجربۀ خود راجع‌به دریافت ویزای توریستی با حامی مهاجر صحبت می‌کند

اهمیت دعوت نامه در گرفتن ویزای توریستی کانادا

اگر اقوام یا دوستان شما در کانادا هستند، گرفتن دعوت‌نامه از آن‌ها می‌تواند شانستان را برای دریافت ویزا بالاتر ببرد. وقتی که مدارک کافی برای اثبات تمکن مالی ندارید، اهمیت این موضوع بیشتر می‌شود؛ چرا که آن‌ها می‌توانند حامی مالی شما بشوند.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای توریستی کانادا

داشتن سابقه سفر مفید یعنی سفر به کشورهای حوزه شنگن، انگلیس، تایلند، هند، بلغارستان و... می‌تواند شانس شما را برای گرفتن ویزای توریستی کانادا بالا ببرد. البته به آن معنا نیست که سایر سفرهای خارجی مثل سفر به ترکیه یا دبی تاثیری ندارند، سفرهای به کشورهای بدون ویزا نیز امتیاز مثبتی برای شما محسوب می‌شود، ولی در کل اگر به کشورهایی سفر کرده باشید که نیاز به پروسه اخذ ویزا دارند، شانس شما بالاتر خواهد بود.

شرایط سنی ویزای توریستی کانادا

اگر به‌عنوان متقاضی اصلی برای ویزا ویزیتوری کانادا اقدام می‌کنید، باید شرایط سنی‌تان متناسب با تمکن مالی‌تان باشد؛ زیرا از نظر افسر مهاجرتی، یک شخص جوان با شغلی عادی، نمی‌تواند تمکن مالی بالایی داشته باشد.

به همین دلیل اگر سن پایینی دارید و شغلتان عادی است، بهتر است دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا بروید. حالا اینکه چه سنی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا مناسب است، در مشاوره به شما گفته می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا به شرح زیر هستند:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک هویتی معتبر

شما باید یک اسکن خوانا از این صفحات پاسپورت خود داشته باشید:

 • صفحه اول پاسپورت
 • صفحاتی که مهر ورودوخروج روی آن خورده و ویزا بر روی آن الصاق شده است.

قوانین اسکن عکس

 • عکس مورداستفاده باید عکسی باشد که استانداردهای عکس پاسپورتی را داشته باشد. (تمام‌رخ‌بودن، بی‌عینک‌بودن، بی‌آرایش‌بودن، پس‌زمینۀ سفید داشتن و ....)
 • اندازه عکس باید ۴.۵ در ۳.۵ سانتی‌متر باشد.
 • کیفیت و رزولشن عکس باید 600 پیکسل در هر اینچ (DPI) باشد.

ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی

همان‌طور که گفتیم، فقط کسی شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا را دارد که در زمینۀ تمکن مالی خود گواهی‌های معتبری ارائه کند؛ زیرا او باید اثبات کند که در زمان اقامت خود در کانادا، از عهدۀ مخارج زندگی برمی‌آید. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گردش حساب 3 ماه گذشته
 • ارائۀ گواهی تمکن مالی بانکی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد
 • گواهی مربوط به پرداخت هزینه رزرو هتل‌ها یا بلیط هواپیما
 • ارائۀ دعوت‌نامه از شخصی که میزبان شما در کشور کاناداست
 • مدرک وام آموزشی یا دانشجویی از یک موسسه مالی معتبر
 • فاکتور رسمی خرید طلا
 • گواهی رسمی تملک سهام
 • سند ماشین یا خانه

ارائه مدارک مربوط به وابستگی به کشور مبدا خود

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا، اثبات این موضوع است که شما به کشور خود وابستگی دارید و پس از اتمام سفرتان، کانادا را ترک خواهید کرد. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گواهی داشتن ملک در کشور مبدا
 • گواهی داشتن کار و خانواده در کشور مبدا
 • گواهی داشتن دارایی در کشور مبدا
 • ارائه برنامه‌های قابل‌قبول از سفر خود به کانادا که به‌شکل مشخص، هدف شما را از سفر تشریح کند.

ارائه مدارک مربوط به تاریخچه سفر 

این دسته از مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا، نشان‌دهندۀ تاریخچۀ سفر شما به کشور‌های دیگر هستند و می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • گذرنامه یا ویزاهای قبلی (منقضی‌شده یا معتبر)
 • مهرهای ورود و خروج ثبت‌شده در پاسپورت
 • کارت‌های پرواز

البته برای آنکه ثابت کنیم شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا را داریم، می‌توانیم از مدارک و گواهی‌های دیگری نیز استفاده کنیم. چه مدارکی؟ به شما می‌گوییم! فقط کافی است با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا با توجه به وضعیت پرونده‌تان این موارد را مطرح کنیم.

نحوه گرفتن ویزای توریستی کانادا

فرآیند اخذ ویزای کانادا برخلاف ویزای توریستی آمریکا، احتیاج به مصاحبه حضوری ندارد؛ بنابراین احتیاجی نیست به سفارت کانادا مراجعه کنید؛ زیرا پرونده شما به‌شکل الکترونیکی تشکیل می‌شود و جواب خود را نیز به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنید.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا در ادامه توضیح داده شده است.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

حالا برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چه کرد؟ می‌توان مراحل زیر را انجام داد تا روند تشکیل پرونده صورت گیرد: 

 تشکیل پرونده آنلاین ویزای توریستی کانادا

1.    ثبت‌نام در سایت رسمی کانادا

2.    تکمیل آنلاین فرم ویزای توریستی کانادا و سایر فرم‌هایی که برای تشکیل پروندۀ ویزای توریستی به آن‌ها نیاز است؛ البته باید حواسمان باشد که تکمیل این فرم‌ها، نیازمند تسلط کامل بر زبان انگلیسی و آشنایی نسبی با موضوعات حقوقی است. 

3.    آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا بر روی سایت. گفتنی است این بخش بسیار مهم است؛ زیرا آپلود مدارک اضافه یا چیدمان اشتباه آن‌ها می‌تواند باعث ریفیوزی شما شود؛ لذا کمک‌گرفتن از متخصصان امر، بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.

4.    پرداخت آنلاین هزینه بررسی پرونده و انگشت‌نگاری Visitor visa کانادا که باید از طریق حساب‌های بین‌المللی صورت گیرد.

5.    تکمیل مراحل تشکیل پرونده و انتظار جهت دریافت نامه انگشت‌نگاری

6.    دریافت نامه انگشت‌نگاری و عکس‌برداری جهت مراجعه به یکی از دفاتر وک (VAC)، 24 ساعت پس از تشکیل پرونده آنلاین.

7.    سفر به خارج‌ازمرزها برای انجام مراحل بیومتریک؛ گفتنی است برای این سفر، می‌توانید از تورهای انگشت‌نگاری کانادای حامی مهاجر استفاده کنید که تخصصا برای سپری‌کردن همین مرحله طراحی شده است.

8.    پس از انجام انگشت‌نگاری و عکس‌برداری در یکی از دفاتر وک کانادا، پرونده شما بررسی می‌شود و نتیجه‌اش به اطلاعتان می‌رسد.

9.    در صورتی که با درخواست ویزای توریستی شما موافقت شود، از شما می‌خواهند که جهت صدور و الصاق ویزیتور ویزای کانادا، پاسپورتتان را به دفاتر وک تحویل بدهید. ضمنا در این مرحله نیازی نیست مجددا به خارج از کشور سفر کرده و هزینه‌های گزافش را به جان بخرید! بلکه می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا به‌شکل چندبار ورود و با اعتبار 10ساله صادر می‌شوند؛ البته باید این نکته را بدانید که مدت اعتبار ویزا نمی‌تواند از مدت اعتبار پاسپورت شما بیشتر باشد، بنابراین مدت اعتبار ویزایی که بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود، به اندازۀ همان مدت اعتبار پاسپورت شماست؛

مثلا اگر 4 سال از اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد، ویزای کانادا توریستی با اعتبار 4ساله برای شما صادر می‌شود؛ لذا از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایران 5ساله است، ویزیتور ویزای کانادا در ایران با نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود.

مدت زمان اقامت در کانادا با ویزای توریستی

با اجرای قوانین جدید ویزای توریستی کانادا، شرایط اقامت ایرانیان با ویزا ویزیتوری کانادا نسبت به متولدین دیگر کشورها متفاوت شده است؛ زیرا ایرانیان با ویزیتور ویزای کانادا می‌توانند به مدت طولانی در این سرزمین اقامت داشته باشند؛ طوری که حتی امکان اقامت تا 5 سال و بیشتر هم وجود دارد!

این در حالی است که گردشگران سایر کشورها، با ویزا توریستی کانادا می‌توانند تا 6 ماه در این سرزمین بمانند. در واقع اوضاع به این صورت است که وقتی وارد کانادا می‌شوند، مامور مرزی می‌تواند اجازه اقامت بیشتر یا کمتر از 6 ماه را صادر کند؛

بنابراین یا مامور مرزی زمان خروج از کشور را بر روی پاسپورت دارندۀ ویزا درج می‌کند یا به او سندی داده می‌شود که Visitor record نام دارد و زمان خروج فرد بر روی آن ثبت شده است. ضمنا اگر مهر زمان خروج بر روی پاسپورت درج نشود، فقط این افراد می‌توانند 6 ماه پس از زمان ورود یا تا زمان منقضی شدن پاسپورت در کانادا اقامت داشته باشند.

دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا با توجه به عوامل زیر متغیر است:

 • تکمیل‌بودن یا نبودن مدارک مدارک لازم جهت ویزای توریستی کانادا
 • مدت‌زمان احراز هویت اطلاعات ارسالی شما
 • مدت‌زمانی که شما جهت تکمیل مدارک لازم ویزای توریستی کانادا یا مراجعه به دفاتر وک صرف می‌کنید.

در صورتی که می‌خواهید مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را کاهش دهید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مشاورۀ ما در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید؛ زیرا کارشناسان ما به‌واسطۀ تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌توانند مدت‌زمان ویزای توریستی کانادا را تا حد زیادی کاهش بدهند.

هزینه ویزای توریستی کانادا

اگر می‌پرسید قیمت ویزای توریستی کانادا چقدر است، باید بدانی به‌صورت کلی می‌توان دو نوع هزینه برای دریافت ویزای کانادا در نظر گرفت:

1. هزینه ثابت که شامل:

 • هزینه بررسی پرونده به مبلغ 100 دلار کانادا
 • هزینه انگشت‌نگاری و گرفتن عکس به مبلغ 85 دلار کانادا (در صورت همراه‌داشتن خانواده در سفر، این مبلغ می‌تواند تا 170 کانادا نیز افزایش یابد.)
 • مبلغ کمی نیز به‌عنوان هزینه چاپ و صدور ویزا دریافت می‌شود.

2. هزینه‌های متغیر:

 هزینه متغیر برای ایرانیان بیشتر شامل مسافرت به کشورهای همسایه، جهت مراجعه به دفاتر وک کاناداست؛ از جمله هزینه سفر و اقامت در این کشورها که بسیار متغیر است.

نمونه ویزا توریستی کانادا

در تصویر زیر نمونه ویزا توریستی کانادا را مشاهده می‌کنید.

همان‌طور که می‌بینید، ویزای کانادا برخلاف سایر کشورها عکس پرسنلی ندارد؛ یعنی بر روی آن‌ها هیچ عکسی از دارندۀ ویزا دیده نمی‌شود. همچنین در تصویر زیر، کلاسۀ ویزا مشخص شده است که از نوع visa Visitor یا همان ویزای توریستی است.

نمونه ویزا توریستی کانادا برای ایرانیان

نمونه دعوت نامه ویزای توریستی کانادا

داشتن دعوت‌نامه یکی از مواردی است که می‌تواند شانس شما را برای اخذ ویزیتور ویزای کانادا بالا ببرد. اگر دوست یا آشنایی در کانادا دارید، می‌توانید از او بخواهید برای شما یک دعوت‌نامه رسمی بنویسد. اگر نمی‌دانید نحوۀ نگارش یک دعوت نامه رسمی به چه شکل است، می‌توانید نمونه دعوت‌نامه ویزای توریستی کانادا را از لینک زیر دانلود کنید و دعوت‌نامۀ رسمی خودتان را مطابق آن آماده کنید.

دانلود فایل نمونه دعوت‌نامه ویزای توریستی کانادا

شیوه درخواست ویزای توریستی کانادا با دعوت‌ نامه

برای آنکه احتمال پذیرش درخواست ویزایتان بیشتر شود، بهتر است در مدارک ارسالی‌تان، از شهروندان کانادا یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، دعوت‌نامه‌ای رسمی داشته باشید؛ چرا که وجود این دعوت‌نامه، روند بررسی پروندۀ شما را سریع‌تر خواهد کرد و احتمال پذیرش پرونده‌تان را هم افزایش خواهد داد. اما خوب حواستان باشد که دعوتنامه، همه‌چیز نیست!

یعنی چه؟ یعنی حتی اگر دعوتنامه هم نداشته باشید، ما یک جایگزین مناسب برایتان داریم! بله! دربارۀ «کاور لتر» صحبت می‌کنیم؛ مدرکی که نه‌تنها افراد را از وجود دعوتنامه بی‌نیاز می‌کند، بلکه در صورت نگارش صحیح و اصولی، می‌تواند افسر را برای صدور ویزا نیز مجاب کند. حالا دیگر اینکه چرا و چطور این سند نوشته می‌شود را می‌توانید در مقالۀ کاور لتر چیست مطالعه کنید.

پس بهتر است برگردیم به موضوع دعوتنامه و بگوییم برای اثربخشی بیشتر، این سند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. خوب! آنچه در ادامه می‌بینید، همان خصوصیات یک دعوتنامۀ مناسب‌اند:

 • از طرف اقوام درجه‌یک شما یا یک میزبان معتبر گردشگری باشد.
 • رسمی باشد و جعل‌وتقلب در آن رخ نداده باشد.

راستی! از طرفیهم باید توجه داشته باشید که وجود دعوت نامه از کانادا فقط تسهیل‌کنندۀ کار است؛ بنابراین حتما باید کامل‌بودن سایر مدارک، مانند برگۀ احراز تمکن مالی را هم موردتوجه قرار دهید.

ویزای توریستی تضمینی کانادا

ویزای توریستی تضمینی کانادا

اگر به دنبال ویزای توریستی تضمینی کانادا، ویزای توریستی کانادا با گارانتی 100درصد فوری و ویزای توریستی کانادا تضمینی با برگشت وجه هستید، خبر بدی برای شما داریم! چنین گذاره‌هایی، دروغ محض هستند!

بنابراین هیچ موسسه یا شرکت مهاجرتی، نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد؛ زیرا:

 • تایید صلاحیت یک شخص برای دریافت ویزا، فقط به‌دست دولت کانادا صورت می‌گیرد. ضمنا بدیهی است که آن‌ها هم هیچ‌گونه رانتی را در زمینه کارهای تایید صلاحیت خود نمی‌پذیرند؛ بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند پذیرش شما را تضمین کند.
 • مدت‌زمان بررسی ویزای توریستی کانادا هم در حیطه وظایف مامورین بررسی پرونده شماست و موسسه‌های مهاجرتی نمی‌توانند کار شما را بدون نوبت راه بیندازند.
 • مبلغی که شما بابت هزینه‌های تشکیل پرونده می‌پردازید، مستقیما به حساب دولت کانادا واریز می‌شود؛ پس برگشت وجه در صورت عدم پذیرش درخواست شما امکان‌پذیر نیست. مگر آنکه موسسه مهاجرتی موردنظر، با دروغگویی هزینۀ بیشتری از شما بگیرد و در پایان، مبلغ دریافت‌شدۀ اضافی را به‌عنوان تضمین برگشت پول در نظر بگیرد.

دروغ ویزای توریستی تضمینی کانادا زمانی آشکارتر می‌شود که بدانید حدود 90درصد پرونده‌های تشکیل‌شده، اصطلاحا ریجکت می‌شوند؛ بنابراین برای افزایش شانس صدور ویزایتان، شما تنها می‌توانید با تنظیم دقیق مدارک، از ریجکت‌شدن درخواستتان جلوگیری کنید یا راهکارهایی را بدانید که در زمان ریجکت‌شدن به کمکتان می‌آیند.

ما در موسسه حامی مهاجر، این افتخار را داریم که با بررسی مدارک شما و ارائۀ راهنمایی‌های تخصصی، احتمال ریجکتی درخواست ویزایتان را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رسانیم و به کار شما سرعت می‌بخشیم.

گفتنی است ما حتی پس از ریجکت شدن درخواست ویزایتان هم کنار شما خواهیم ماند؛ چرا که در طی تجربیات طولانی‌مدتمان، بارها توانسته‌ایم پروندۀ عدۀ زیادی از ریجکتی‌ها را با راهنمایی مناسب حل‌وفصل کنیم. شما می‌توانید برای برخورداری از خدمات ما در این زمینه، با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید.

کار با ویزای توریستی کانادا

طبق شرایط جدید، برای تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری، می‌توانید درخواست اپن وک پرمیت یا اجازه کار آزاد بدهید. ضمنا خبر خوش این است که برای این کار، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از کارفرما ندارید. به همین خاطر، در حال حاضر عدۀ زیادی از اهالی ایران که با ویزای توریستی به این سرزمین رفته بودند، این کار را انجام داده‌اند و در کانادا کار می‌کنند.

 • خلاصۀ کلام

این‌روزها، هم به‌سبب اعتبار زیاد ویزیتور ویزای کانادا و هم به‌دلیل شرایط ویژه‌ای که این ویزا برای ایرانی‌ها به ارمغان می‌آورد، افراد زیادی متقاضی سفر به کانادا شده‌اند!

آنچه گفتیم، همه‌اش حول‌محور همین بود. به این معنی که ابتدا با ویزای توریستی کانادا آغاز کردیم و سپس، دربارۀ مدت اعتبار این ویزا حرف زدیم. پس از آن هم، به برخی از مهم‌ترین شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزیتور ویزای کانادا پرداختیم و گفتیم که شرایط سنی یا تمکن مالی موردنیاز برای دریافت این ویزا به چه صورت است.

در آخر نیز، مفصلا مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا را شرح دادیم و از هزینه، زمان و شیوۀ کار با ویزیتور ویزای کانادا حرف زدیم؛ بنابراین موضوع «ویزای توریستی کانادا» را از چند جنبه بررسی کردیم و به سوالات پیرامون آن پاسخ دادیم.

با این حال اگر سوال یا نظری داشتید، ما سراپا گوشیم! هم می‌توانید آن را در بخش «دیدگاه‌ها» مطرح کنید و هم ضمن تماس‌گرفتن با شمارۀ 02148000957، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول دربارۀ ویزای توریستی کانادا

اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

همان‌طور که در ضمن مقاله هم گفتیم، اعتبار ویزیتور ویز 10ساله است؛  منتها از آنجایی که اعتبار ویزا نمی‌تواند از اعتبار پاسپورت بیشتر باشد، این ویزا برای ایرانیان به‌صورت 5ساله صادر می‌شود.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

با اینکه گفته می‌شود تمکن مالی برای ویزیتور ویزای کانادا بسیار پراهمیت است، نداشتن تمکن هم لزوما به‌معنای ریجکت‌شدن نیست؛ چرا که ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها توانسته‌ایم با این شرایط هم برای مراجعینمان ویزای توریستی کانادا را دریافت کنیم.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

عموما عنوان می‌کنند که وجود سابقه سفر برای ویزای توریستی کانادا حیاتی است؛ منتها این بدان معنا نیست که بدون سابقۀ سفر، نمی‌شود ویزای توریستی این سرزمین را دریافت کرد؛ چرا که ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها توانسته‌ایم با همین شرایط برای مراجعینمان ویزیتور ویزای کانادا بگیریم.

آیا امکان کار با ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

بله! طبق اعلام رسمی دولت کانادا، ایرانیان می‌توانند با حضور در کشور کانادا، ویزای توریستی‌شان را به ویزای کاری تبدیل کنند و در این سرزمین ماندگار شوند.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

چنان‌که در طول مقاله توضیح دادیم، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ از جمله شرایط پروندۀ متقاضی یا مدت‌زمان احراز اطلاعاتش. با این حال، یکی از مزایای مشورت‌کردن با کارشناسان مهاجرتی این است که به‌سبب تسلط بر قوانین موجود، ما را از وجود میان‌برهایی قانونی آگاه می‌کنند که می‌تواند مدت‌زمان پروسۀ دریافت ویزا را به حداقل برساند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 12 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
سعید شرکایی
سلام وقت بخیر .من دختر عموم به همراه همسرش در ونکوور دانشجو هستند حدود یک سال . می‌توان از آنها دعوت نامه گرفت
کارشناس حامی مهاجر

سلام همراه گرامی؛

بله در صورتی که توانایی ساپورت مالی شما را داشته باشند این امکان وجود دارد. درصورت اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانید با کارشناسان ما در حامی مهاجر تماس بگیرید. 02148000957

احسان الله صافی
سلام افغانستانی هستم میتونم ویزای کانادا بگیرم اقامت دائم بگیرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر در ایران هستید، باید برای انجام کارهای ویزای خود به ترکیه بروید. بنابراین ابتدا ویزای توریستی ترکیه دریافت کنید و سپس برای انجام مراحل دریافت ویزای کانادا، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.