50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین روش های اخذ اقامت کانادا را بدانید!

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

اخذ اقامت کانادا 2024 + شرایط و روش ها 

زندگی در دومین کشور بزرگ جهان با انواع مناظر طبیعی خیره‌کننده، اقتصاد قوی، سیستم آموزشی پیشرفته و خدمات بهداشت عمومی گسترده می‌تواند آینده‌ای شگفت‌انگیز برای شما و فرزندانتان بسازد. 
کانادا کشوری توسعه یافته با زیرساخت‌های خوب و اقتصاد قوی است، درنتیجه یکی از بهترین پیشنهادها، مهاجرت به کانادا است. این کشور دارای شانزدهمین بالاترین درآمد سرانه اسمی در سطح جهانی و همچنین دوازدهمین رتبه برتر در شاخص توسعه انسانی (HDI) است. اقتصاد پیشرفته آن دهمین اقتصاد بزرگ جهان است که عمدتاً بر منابع طبیعی فراوان و شبکه‌های تجاری بین‌المللی توسعه یافته تکیه دارد.
از لحاظ طبیعت، کانادا دریاچه‌های بیشتری نسبت به بقیه کشورهای جهان دارد که آن را به کشوری زیباتر برای زندگی تبدیل می‌کند. این سرزمین رویایی برای دوستداران طبیعت و کاوشگران است.
همچنین، کانادا کشوری است که از ساکنان خود مراقبت می‌کند، این بدان معناست که برنامه‌های رفاه اجتماعی متعددی توسط دولت ارائه شده است. دولت فدرال و دولت استانی برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی و آموزش رایگان تا درجه 12 ارائه می‌دهند. همچنین، کانادا تحصیل‌کرده‌ترین کشور جهان است و بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک هستند.
بنابراین با توجه به این ویژگی‌های ارزشمند، بهتر است برخی از بهترین راه‌های اخذ اقامت این سرزمین را بدانید. 

شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان

از اول مارس 2023، کانادا به ایرانیانی که مایل به دریافت اقامت دائم در کانادا هستند، کمک می‌کند و حتی به ایرانیان اجازه می‌دهد با درخواست مجوز جدید از داخل کانادا، به تحصیل، کار یا ملاقات با خانواده خود ادامه دهند و در نهایت آن را با اقامت دائم تبدیل کنند. 

شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان

همچنین این امکان را نیز فراهم کرده است که با داشتن ویزای توریستی کانادا، در صورت یافتن شغلی مناسب، ویزای خود را به work permit تبدیل کرده و پس از گذشت مدت زمانی، اقامت دائم دریافت کنید. 
علت این امر و آسان کردن شرایط اقامت کانادا برای ایرانیان، کمک به حقوق بشر است و دولت کانادا، نیازهای فعلی ایرانیان را زیر نظر دارد و از روش‌های مختلف تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه‌گذاری و برنامه‌های استانی کمک به ورود ایرانیان به کشور خود می‌کند. در ادامه به بررسی روش‌های مهاجرتی به کانادا می‌پردازیم. 

راه های اقامت کانادا

حدودا 80 راه برای رفتن به کانادا وجود دارد که در بین این دسته‌بندی‌های گسترده، بی دردسرترین روش‌ها که به‌راحتی هم قابل انجام باشند، اشاره می‌کنیم. 
بیش از 1.3 میلیون مهاجر جدید از سال 2016 تا 2021، به طور دائم در کانادا مستقر شدند که به‌عنوان بیشترین تعداد مهاجران اخیر در سرشماری کانادا ثبت شده است. 

اقامت کانادا از طریق کار

این امکان برای اتباع خارجی وجود دارد که ابتدا با مجوز کار موقت به کانادا بروند و سپس برای اقامت دائم کانادا خود اقدام کنند. چهار برنامه مهاجرتی اصلی جهت رسیدن به این هدف برای کارگران خارجی موقت وجود دارد.

اقامت در کانادا از طریق کار

همچنین لازم است بدانید کارگران خارجی در کانادا اغلب دارای ویزای W-1 هستند که نشان‌دهنده وضعیت آنها به عنوان کارگر است. این ویزا در دو نوع اصلی ارائه می‌شود: مجوز کار باز و مجوز کار خاص کارفرما. انتقال از ویزای W-1 به اقامت دائم، از طریق مسیرهای مهاجرتی که در ادامه ذکر خواهد شد، امکان‌پذیر است.

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

اگر در کانادا با کارفرمای کانادایی با مجوز کار موقت کار می‌‌کنید و کارفرما به شما پیشنهادی برای استخدام دائمی داده است، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم خود تحت برنامه کارگر ماهر فدرال باشید.
به چنین پیشنهادی به عنوان استخدام سازماندهی شده گفته می‌شود. کارگر موقت باید امتیازات لازم را که تحت برنامه کارگران ماهر خارجی لازم است رعایت کند، امتیازها بر اساس عواملی مانند تحصیلات، سن، سازگاری، مهارت‌های زبانی و پیشنهاد شغلی متقاضی اعطا می‌شود. این روند می‌تواند 12-18 ماه طول بکشد.

 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کارگران موقت در موقعیت‌های کاری که نیاز به مهارت دارد، می‌توانند از تجربه کاری خود در کانادا برای درخواست تحت برنامه کلاس تجربه کانادایی استفاده کنند. این روش گزینه‌ای محبوب برای آن دسته از کارگران موقت است که امتیازات مورد نیاز برنامه کارگران ماهر فدرال را نداشته‌اند. 
متقاضیان تحت CEC باید حداقل 2 سال سابقه کار در کانادا داشته باشند یا تحصیلات پس از متوسطه را در کانادا گذرانده باشند و 1 سال سابقه کار داشته باشند. متقاضیانی که تحت CEC واجد شرایط هستند، باید قبل از درخواست برای اقامت دائم کانادا، یکی از شرایط فوق را داشته باشند.

 • برنامه های نامزد استانی (PNP)

تقریباً هر استان برنامه نامزد استانی خود را دارد که به آنها اجازه می‌دهد اتباع خارجی را برای درخواست اقامت دائم کانادا خود معرفی کنند. متقاضیانی که تحت برنامه استانی درخواست می‌کنند، باید قصد اقامت در استانی را داشته باشند که به کمک برنامه آن درخواست می‌دهند.
جریان‌ها و گزینه‌های مختلف موجود در هر استان می‌تواند بسیار متفاوت باشد، با این حال برنامه‌ها اغلب در سطح فدرال هستند. درخواست برای اقامت دائم تحت PNP می‌تواند 12 تا 18 ماه طول بکشد.

 • کلاس تجربه کبک (QEC)

کارگران موقت می‌توانند از طریق کلاس تجربه کبک برای اقامت دائم خود اقدام کنند. کلاس تجربه کبک (QEC) بسیار شبیه کلاس تجربه کانادایی (CEQ) است، با این تفاوت که الزامات اضافی تحت QEC وجود دارد.
متقاضیان تحت QEC باید حداقل به مدت 1 سال در موقعیت کاری دارای مهارت، در کبک کار کرده باشند (از طریق مجوز کار موقت)، همچنین آنها باید زبان رسمی کبک یعنی فرانسوی را در سطح متوسط صحبت کنند. به متقاضیان موفق، گواهی انتخاب توسط استان کبک داده می‌شود که به آنها اجازه می‌دهد برای وضعیت اقامت دائم خود اقدام کنند.
لازم به ذکر است که اتباع خارجی در کانادا با ویزای تعطیلات کاری نیز می‌توانند از طریق QEC برای اقامت دائم خود اقدام کنند، البته تا زمانی که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند. فرآیند تبدیل از کارگر موقت به اقامت دائم از طریق QEC می‌تواند تا 1 سال یا کمتر طول بکشد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا به عنوان یک مرکز جذاب برای بنیانگذاران، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مشتاق در نظر گرفته می‌شود و بسیاری از افراد از با داشتن سرمایه مناسب، از این راه اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا می‌کنند. برای مثال به لطف برنامه جذاب ویزای استارتاپ کانادا (SUV) که توسط دولت فدرال اجرا شده است، یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا برای کارآفرینان، راه‌اندازی استارت آپ است. 

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

چهار راه جهت سرمایه‌گذاری در تجارت کانادا برای تجار خارجی وجود دارد:

 • راه‌اندازی کسب‌وکار از ابتدا
 • خرید یک کسب‌وکار عملیاتی
 • خرید سهام در یک تجارت فعال (حداقل 33٪ یا بیشتر)
 • خرید حق امتیاز

به طور کلی، مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه شما برای خرید یا ایجاد یک کسب‌وکار در کانادا می‌تواند بین 100,000 دلار تا 350,000 دلار کانادا باشد، البته بسته به اهداف شخصی و مالی شما می‌تواند بیشتر هم باشد. به عنوان مثال، کسب‌وکاری که سود خالص 100,000 دلار در سال برای مالک ایجاد می‌کند، حدود 500,000 دلار هزینه دارد.
در ادامه به روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری نیز اشاره خواهیم کرد. 

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت پس از ورود به کانادا به‌عنوان یک کارگر خارجی، اداره تجارت خودتان است! یعنی شما می‌توانید با دریافت مجوز کار شرکتی تاسیس کنید که دائما فعال باشد تا بتوانید برای اقامت دائم خود درخواست دهید.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

کسب‌وکار فعال به این معنی است که:

 • شرکت شما به طور فعال کالاها یا خدمات را به مشتریان واقعی و فعلی در کانادا یا در سطح جهانی می‌فروشد.
 • شما تمام مجوزهای لازم برای فعالیت در کانادا را دارید.
 • شرکت شما دارای موقعیت فیزیکی در کانادا است. 
 • کارمندان کانادایی برای شرکت شما کار می‌کنند.
 • شما در حال پیشرفت در اجرای طرح تجاری خود هستید.
 • شما در حال حاضر در حال انجام (یا قصد انجام) وظایف اجرایی یا مدیریتی ارشد در شرکت خود را دارید. (یعنی نباید به عنوان مالک-اپراتور کسب‌وکار خود عمل کنید، بلکه شرکت خود را از طریق مدیران مدیریت کنید)

هنگامی که کسب‌وکار شما در کانادا فعال شد، می‌توانید به عنوان مدیر کسب‌وکار خود برای اقامت دائم اقدام کنید. برای واجد شرایط شدن جهت اقامت دائم باید معیارهای دیگری را هم رعایت کنید که اغلب شامل موارد زیر است:

 • حداقل نمرهCLB 7 برای مهارت‌های زبانی شما
 • داشتن تحصیلات پس از متوسطه
 • نداشتن سابقه کیفری یا مشکلات جدی پزشکی

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

همانطور که گفته شد برنامه ویزای استارتاپ کانادا (SUV) فرصتی منحصربه‌فرد برای کارآفرینان خارجی است که به طور فزاینده‌ای محبوب شده است و کارآفرینان را در سراسر جهان برای سرمایه گذاری در برنامه SUV کانادا جذب می‌کند.

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

برخی از شرایطی که در این مسیر نیاز است رعایت کنید، عبارت‌اند از:

 • اتباع خارجی باید نامه پشتیبانی یا تعهد سرمایه‌گذاری را از یکی از سازمان‌های تعیین شده در کانادا دریافت کنند.
 • هر یک از اتباع خارجی باید حداقل 10 درصد از سهام استارتاپ را در اختیار داشته باشد. اتباع خارجی و سازمان تعیین شده آنها باید به طور مشترک بیش از 50٪ از کل سهام (حق رای) در سرمایه‌گذاری راه‌اندازی را داشته باشند.
 • هر متقاضی باید حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را در سطح پنج CLB داشته باشد.
 • هر متقاضی باید سرمایه کافی برای اقامت در کانادا داشته باشد (12,960 تا 34,300 دلار کانادا، بسته به اندازه خانواده متقاضی).
 • مالکیت یک کسب‌وکار نوآورانه یا موفق که درآمدی مقیاس‌پذیر و پایدار ایجاد می‌کند یا اعتبار قوی در بازار دارد.
 • هر متقاضی بین 75,000 تا 200,000 دلار کانادا سرمایه جهت سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ داشته باشد. 
 • متقاضی دانش بسیار تخصصی یا تجربه منحصربه‌فرد در یک زمینه یا تجربه مدیریتی قوی داشته باشد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

یکی از بهترین و راحت‌ترین راه های اقامت کانادا، از طریق پذیرش تحصیلی در دانشگاه کانادا است. دانشجویان بین‌المللی که شرایط تحصیل در کانادا را دارند و برای تحصیل به کانادا می‌روند، معمولا قصد برگشت ندارند و پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند که به طور دائم در کانادا حضور داشته باشند. خوشبختانه، راه‌های زیادی هم برای این امر وجود دارد.

بسیاری از برنامه‌های فدرال و استانی اقامت دائم کانادا به متقاضیان دارای مدرک فارغ‌التحصیلی کانادایی، امتیاز ویژه‌ای در واجد شرایط شدن درخواست مجوز کار می‌دهند. 
بنابراین فارغ‌التحصیلان می‌توانند با اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) تجربه کاری کانادایی را به دست آورند که بسته به برنامه تحصیلی کانادایی آنها، ممکن است این امکان را بدهد تا حداکثر سه سال در کانادا کار کنید و سپس به‌راحتی شهروندی کانادا را دریافت کنید. 
توجه داشته باشید که دانشجویان بین‌المللی در کانادا باید اطمینان حاصل کنند که شرایط مجوز تحصیل خود را در طول اقامت خود دارند. اگر دانشجویی شرایط مجوز تحصیل خود را نقض کند، می‌تواند درخواست‌های مهاجرتی آینده را به خطر بیندازد.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

چه نامزد باشید، چه متاهل یا در رابطه حقوقی مشترک، کانادا برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را ارائه می‌دهد که برای زوج‌ها مناسب است. اگر همسر یا شریک زندگی در کانادا دارید و همسر یا شریک زندگی شما، شهروند یا مقیم دائم کانادا است، این بهترین گزینه برای دریافت اقامت کانادا برای شماست.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

در این روش همسر شما با حمایت مالی، کمک می‌کند تا در کانادا به او بپیوندید و اقامت دائم داشته باشید. در نظر داشته باشید که این اقامت تا زمانی که همسر شما معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشد، امکان‌پذیر است. 

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

قانون شهروندی کانادا در سال 1946 بیان می‌کند که هر کسی در کانادا متولد شود، حق شهروندی دریافت می‌کند و شهروند بودن یا نبودن والدین فرزند تازه متولد شده در کانادا، تاثیری بر این موضوع ندارد و فرزند متولد شده در کانادا، به صورت خودکار اقامت دائم و پاسپورت کانادا را دریافت می‌کند. 
نکته قابل توجه اینجاست که این موضوع بر شهروندی والدین تاثیری ندارد و تنها کودک آنها اقامت دائم را دریافت می‌کند. پدر و مادر می‌توانند به همراه کودک خود به کشور بازگردند یا با اقامت موقت کانادا، مدتی در این کشور حضور داشته باشند و از طریق راه‌های دیگر ذکر شده، برای اقامت و شهروندی کانادا اقدام کنند. 

اقامت کانادا از طریق ویزای توریستی

برای کسانی که ویزای توریستی کانادا دارند، انتقال مستقیم به اقامت دائم معمولا امکان‌پذیر نیست؛ اما شما می‌توانید از فرصتی که در حال حاضر دولت کانادا برای ایرانیان گذاشته، استفاده کنید تا ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از 3 سال اقامت دائم این سرزمین را دریافت کنید. (برای اطلاع از مدارک ویزای توریستی کانادا، به مقاله مربوط مراجعه کنید)

اقامت کانادا از طریق ویزای توریستی

با توجه به قانون تغییر از ویزای بازدیدکننده به اقامت دائم برای ایرانیان که از سال 2023 آغاز شد و یک سال دیگر یعنی تا پایان 2024 تمدید شده است، شما به‌راحتی می‌توانید با ورود به خاک کانادا، مشغول به کار شده و برای ورک پرمیت کانادا (work permit) درخواست دهید تا در نهایت بتوانید شهروند کانادا شوید. 
این تبدیل ویزا با شرط تضمین شغلتان در کانادا امکان‌پذیر است و دیگر تمدید نخواهد شد. پس از فرصت استفاده کنید؛ زیرا این راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش ممکن برای رفتن به کانادا است که محدودیت سنی نیز ندارد. 

مراحل گرفتن اقامت کانادا

فرآیند دریافت PR کانادا (شهروندی) بسته به برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید، ممکن است متفاوت باشد. این فرآیند ممکن است پیچیده باشد، اما با آماده‌سازی دقیق و توجه به جزئیات، می‌تواند یک روند روان و موفق باشد.

مراحل گرفتن اقامت کانادا

مراحل کلی درخواست اقامت دائم کانادا به‌صورت زیر است:

 • واجد شرایط بودن خود را تعیین کنید

اولین قدم این است که ارزیابی «شش فاکتور انتخاب» را تکمیل کنید و تأیید کنید که معیارهای انتخاب برای درخواست برنامه اکسپرس اینتری را دارید. شما می‌توانید این ارزیابی را به صورت آنلاین تنها در 15 دقیقه تکمیل کنید که ممکن است شامل شرکت در آزمون زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی شما و نشان دادن تجربه کاری در کانادا باشد.

 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

سپس باید مدارک موردنیاز برای درخواست برنامه خود را جمع‌آوری کنید. تا زمانی که یک دعوت‌نامه رسمی برای درخواست (ITA) دریافت نکنید، نیازی به ارسال بیشتر این اسناد ندارید. با این حال، بهتر است این فرآیند را شروع کنید، زیرا برخی از اسناد ممکن است چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول بکشد.
برخی از این مدارک عبارت‌اند از: مدارک شناسایی، نتایج آزمون زبان، مدارک تحصیلی، نامه‌های تجربه کاری و سایر اسناد پشتیبانی.
هنگامی که مدارک مناسب را جمع‌آوری کردید، باید اسنادی را که به زبان انگلیسی ترجمه نشده‌اند، دریافت کنید.

 • حساب کاربری آنلاین خود را ایجاد کنید

در مرحله بعد، باید یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کنید و فرم درخواست را تکمیل کنید، به دستورالعمل‌ها توجه کافی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تمام فیلدهای مورد نیاز تکمیل شده است. اطلاعاتی که در پروفایل خود وارد می‌کنید، باید دقیق و به‌روز باشد.

 • هزینه های درخواست را پرداخت کنید

هزینه‌هایی برای درخواست اقامت دائم کانادا وجود دارد که بسته به برنامه‌ای که برای آن درخواست می‌کنید، متفاوت است. شما باید این هزینه‌ها را به صورت آنلاین با استفاده از کارت اعتباری پرداخت کنید.

 • بسته برنامه را ارسال کنید

پس از تکمیل فرم درخواست و مدارک پشتیبان، می‌توانید بسته را به صورت آنلاین یا از طریق پست به دفتر ویزای مربوطه ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک موردنیاز را وارد کرده‌اید و بسته درخواست شما کامل و بدون خطا است.

 • بیومتریک، معاینه پزشکی و گواهی ترخیص پلیس را در صورت نیاز انجام دهید

در صورت لزوم، باید توسط یک پزشک تایید شده در یک مرکز پزشکی به رسمیت شناخته شده توسط IRCC تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید تا اطمینان حاصل شود که الزامات بهداشتی کانادا را برآورده می‌کنید.
ممکن است از شما خواسته شود که از کشور خود یا هر کشور دیگری که بیش از شش ماه در آن زندگی کرده‌اید، گواهی پلیس دریافت کنید. دستورالعمل نحوه دریافت این گواهی توسط دفتر ویزا ارائه خواهد شد.

 • منتظر تایید اقامت دائم خود باشید

اگر IRCC شما را برای اقامت دائم انتخاب کند، یک تاییدیه اقامت دائم برای شما ارسال می‌کند. سپس می‌توانید آزادانه در کانادا مستقر شوید و مانند یک شهروند عادی کانادایی حقوق لازم را دارید. همانطور که مدت زمان دریافت ویزای کانادا، به اداره شهروندی کانادا (IRCC) بستگی دارد، این مورد نیز همچنین است. 

هزینه اقامت کانادا

در مرحله اول باید هزینه‌های ورود به کانادا مانند روش تحصیلی، کاری و غیره را در نظر بگیری و در نهایت در خاک کانادا برای اقامت دائم، درخواست دهید. برخی از هزینه‌های برنامه‌های مهاجرتی به شرح زیر است: 

برنامه اقامتی

هزینه به دلار کانادا

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا

1150 دلار

برنامه نامزد انتاریو

1500 دلار

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا

500 دلار

برنامه نامزد ساسکاچوان

350 دلار

برنامه کارگران ماهر کبک

869 دلار

جمع بندی
اگر زندگی در کانادا رویای شماست، رویایتان را عملی کنید و بدانید کانادا یکی از روان‌ترین و ساده‌ترین سیاست‌های مهاجرتی در جهان را دارد. دولت کانادا برنامه‌ای برای آسان کردن شرایط ورود به کانادا دارد و پذیرای بیش از 200,000 مهاجر جدید در هر سال از نقاط مختلف جهان است. این امر کانادا را به ایده‌آل‌ترین کشور برای زندگی و تضمین اقامت دائم کانادا تبدیل می‌کند.
با حامی مهاجر، به‌راحتی می‌توانید خود را در کانادا ببینید و از طریق تحصیل در کانادا یا ویزای توریستی کانادا که تا سال 2024 برای دریافت ورک پرمیت تمدید شده است، اقدام کنید. همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته و از شرایط مطلع شوید. 

سوالات متداول درباره اخذ اقامت کانادا 

در ادامه برخی از سوالات متداول شما عزیزان پاسخ داده می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوال، در کامنت‌ها منتظر شما هستیم!

چگونه اقامت کانادا بگیریم؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد، باید برای دریافت ویزای کانادا و ورود به این کشور اقدام کنید. یکی از راه‌ها این است که باید به استان یا منطقه‌ای که می‌خواهید در آن زندگی کنید و نامزد شوید درخواست دهید. پس از اینکه یک استان یا منطقه شما را نامزد کرد، باید برای اقامت دائم به IRCC درخواست دهید. سپس افسر IRCC درخواست شما را بر اساس قوانین کانادا ارزیابی می‌کند.

آیا امکان خرید اقامت کانادا با پول وجود دارد؟

خیر. به ‌هیچ عنوان همچین راهی در شرایط گرفتن اقامت کانادا وجود ندارد و شما باید از یکی از راه‌های ذکر شده در مقاله، برای اقامت به کانادا اقدام کنید. 

آیا با اقامت موقت کانادا می‌توانم کار کنم؟

بله. شما می‌توانید با ویزای موقت خود مانند ویزای تحصیلی یا ویزای ورک پرمیت که پس از وارد شدن به کانادا دریافت می‌کنید، مشغول به فعالیت شوید. 

آیا امکان اخذ اقامت کانادا با خرید ملک وجود دارد؟

خیر، قبل از اینکه بتوانید شهروند شوید باید مدارک لازم را ارائه داده و ثابت کنید که شایستگی گرفتن pr کانادا را دارید تا افسر قانع شود. همچنین مدارک دیگری نیز لازم است، از جمله اینکه چه مدت در این کشور بوده‌اید. خرید خانه در کانادا، شما را شهروند نمی‌کند.

آیا وقتی برای کار در منطقه‌ای پذیرفته شویم، می‌توانیم در شهر دیگری اقامت کنیم؟

شما باید برای دریافت اقامت از طریق راه‌های مختلف مانند برنامه استانی، اقامت استانی را دریافت کنید که در آن کار می‌کنید و ساکن شده‌اید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 48 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
abolfazl davadgar maher
یک سری کارهای خدماتی با مدرک دیپلم هست که میکن میشه براش چاب آقر گرقت؟برای کانادا؟آیا درسته
کارشناس حامی مهاجر

در مورد اخذ جاب آفر از کانادا با مدرک دیپلم، خدماتی نداریم. به همین دلیل نمی‌توانیم اطلاعات کافی در این زمینه به شما ارائه کنیم.