تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

چنانچه قصد ایجاد کسب و کار در یک کشور خارجی را دارید، کشور ترکیه به دلیل داشتن اقتصاد رو به رشد، مزایای تشویقی برای ثبت شرکت در ترکیه، نرخ مالیاتی پایین‌تر نسبت به آمریکا و اروپا و  اخذ پاسپورت ترکیه به وسیله ثبت شرکت می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

اتباع خارجی برای انجام هرگونه فعالیت تجاری در ترکیه ( حتی باز کردن یک سوپر مارکت یا رستوران ) لازم است مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهند، بنابراین در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه را توضیح دهیم. ابتدا درباره مزایای ثبت شرکت در ترکیه و انواع شرکت در ترکیه صحبت می‌کنیم، سپس مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه را برای شما بیان خواهیم کرد.

در این مطلب همچنین کلیه موضوعات مربوط به هزینه های ثبت شرکت در ترکیه همچون هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه ، هزینه نگهداری شرکت در ترکیه و هزینه ثبت برند در ترکیه مورد پوشش قرار خواهد گرفت. در انتهای مقاله نیز شیوه دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه را توضیح خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه، متخصص اموری همچون مهاجرت به ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ انواع ویزای ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است. چنانچه در زمینه ثبت سریع و کم هزینه شرکت در ترکیه و یا سایر موارد مهاجرتی احتیاج به مشاوره و یا کمک ما داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 ( خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

همانطور که در ابتدا متن اشاره کردیم، اتباع خارجی برای ایجاد هرگونه کسب و کار در ترکیه، حتی راه‌اندازی رستوران، سوپر مارکت ، کافی‌شاپ و ... نیازمند ثبت شرکت در ترکیه هستند.

بنابراین کسانی که قصد راه‌اندازی کسب و کار در ترکیه را دارند باید قبل از اقدام همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه را بدانند و در این پروسه از مشاوران باتجربه، معتبر و آگاه کمک بگیرند.

با ثبت شرکت در ترکیه، می‌توانید از طریق شرکتتان تجارت خود را با کشورهای مختلف گسترش دهید، به راحتی اقامت ترکیه بگیرید و حتی تحت شرایط خاصی می‌توانید با فعال نگه داشتن کسب و کار خود پاسپورت ترکیه را نیز اخذ نمایید. این مقاله بر اساس جدیدترین قوانین ثبت شرکت ترکیه نوشته شده است و امیدواریم بتواند به افزایش آگاهی شما در این زمینه کمک کند.

راه اندازی شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه از جمله اقتصادهای در حال پیشرفتی است که تلاش بسیار زیادی برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی دارد. به همین دلیل مزایای زیادی را برای ثبت شرکت در ترکیه در نظر گرفته است. از جمله مزایای ثبت شرکت در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افراد خارجی می‌توانند به صورت مستقل و بدون مشارکت با شهروندان ترک شرکت تاسیس نمایند و بنابراین برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت وجه بی‌مورد به شهروندان آن کشور نمی‌باشد.
 • پس از تاسیس شرکت در ترکیه به شماره اجازه اقامت یکساله داده می‌شود و می‌توانید در کشور ترکیه زندگی کنید.
 • امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا، یورو و لیر و مراودات تجاری با کشورهای دیگر را خواهید داشت.
 • امکان دریافت وام از بانک‌های ترکیه را دارید. در ترکیه وام با سود 1.32% یا بالاتر قابل دریافت است. برای مثال بانک Ziraat به صاحبان کسب و کارها بدون مسدودی و بلوکه شدن حساب تا سقف 100000 لیر ترک و با نرخ سود ماهانه 1.32% وام پرداخت می‌کند.
 • به وسیله ثبت شرکت در ترکیه امکان دریافت اقامت دائم ترکیه و اخذ پاسپورت کشور ترکیه را خواهید داشت. این موضوع در انتهای متن توضیح خواهیم داد.
 • ثبت شرکت در ترکیه فرآیندی سریع و آسان دارد.
 • نرخ مالیات در کشور ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ناچیز است.
 • برای ثبت شرکت در ترکیه الزامی به تهیه دفتر کار جداگانه نیست و امکان تهیه دفتر کار خانگی نیز وجود دارد.

انواع شرکت در ترکیه

در کشور ترکیه 5 نوع شرکت وجود دارد، در این قسمت قصد داریم ضمن معرفی انواع شرکت در ترکیه به توضیح مختصری نیز در مورد هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

 • شرکت با مسئولیت محدود ( Limited )

شرکت با مسئولیت محدود که در ترکیه با نام لیمیتد شناخته می‌شود، حدود 82 درصد از شرکت‌های ثبت شده در ترکیه را تشکیل می‌دهند، فرآیند ثبت اینگونه شرکت‌ها بسیار آسان است و اینگونه شرکت‌ها را می‌توان فقط با داشتن یک سهامدار تاسیس کرد و سقف تعداد سهام‌دار در این نوع شرکت‌ها 50 نفر می‌باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای این نوع از شرکت‌ها 10000 لیر ترکیه است که می‌توان این سرمایه را تا 24 ماه پس از ثبت شرکت وارد حساب‌های شرکت کرد. در این نوع شرکت‌ها هر سهام‌دار فقط به اندازه آورده خود، مسئولیت بدهی‌های شرکت را بر عهده داشته و مسئولیت محدودی در زمینه بدهی‌های شرکت برعهده دارد.

 • شرکت‌های سهامی ( Joint Stock )

شرکت‌های سهامی که در ترکیه به آن آنونیم (anonim) می‌گویند، 13 درصد از شرکت‌های ثبت شده در ترکیه را شامل می‌شوند. اینگونه شرکت‌ها به منظور اهداف اقتصادی بزرگ تشکیل می‌شوند و فقط این نوع شرکت‌های می‌توانند سهم خود را به عموم مردم عرضه کرده و وارد بورس شوند. حداقل سرمایه اولیه اینگونه شرکت‌ها باید 50000 لیر ترک باشد.

 • شرکت‌های تعاونی ( Cooperative )

حدود 4 درصد از سهم شرکت‌های ثبت شده در ترکیه را شامل می‌شوند. این نوع شرکت‌ها معمولا برای انجام امور مشارکتی تاسیس می‌شوند و برای تاسیس این گونه شرکت‌های حداقل به 7 عضو نیاز است.

 • شراکت محدود ( Limited Partnership )

کمتر از یک درصد شرکت‌های ثبت شده در ترکیه را شامل می‌شوند. برای ایجاد این نوع شرکت نیز حداقل به دو شخص نیاز است. یکی از این اشخاص شریک فعال است و مسئولیتش نامحدود است و شریک دیگر با مسئولیت محدود است و فقط به اندازه آورده خود، مسئولیت دارد.

 • شرکت‌های جمعی ( Collective )

کمتر از یک درصد شرکت‌های ترکیه به صورت شرکت جمعی هستند. برای تاسیس این نوع شرکت نیز حداقل به دو شریک نیاز است و هر شریک حق آن را دارید که شرکت را به صورت کاملا جداگانه مدیریت نماید. برای ثبت این شرکت‌ها نیازی به حداقل سرمایه نیست.

از انواع شرکت در ترکیه محبوب ترین نوع برای خارجیانی که قصد تاسیس و ثبت شرکت در ترکیه را دارند؛ شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود می‌باشند.

بنابراین تمام مطالب گفته شده در ادامه این مقاله مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه می‌باشد. چرا که ثبت اینگونه شرکت‌ها رایج‌تر و سریع‌تر است و اکثر افراد نیز تمایل به ثبت اینگونه شرکت‌ها دارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

قبل از آنکه به منظور ثبت شرکت در ترکیه اقدام نمایید، لازم است اثبات کنید که مبلغ کافی برای ثبت و تاسیس شرکت در ترکیه را در حساب بانکی خود دارید. حداقل این مبلغ برای شرکت مسئولیت محدود در ترکیه ده هزار لیر می‌باشد. سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه شامل موارد زیر است:

 • اصل پاسپورت هر یک از شرکا ( با اعتبار بیش از 6 ماه )
 • شماره مالیاتی از اداره ورگی ترکیه
 • ترجمه نوتر شده پاسپورت
 • کارت اقامت ترکیه ( الزامی نیست )
 • دو قطعه عکس 3*4
 • انتخاب چند نام برای شرکت ترکیه
 • زمینه فعالیت شرکت در ترکیه ( اساسنامه تنظیم شده شرکت )
 • تعیین درصد سهام هریک از شرکا شرکت در ترکیه
 • تعیین مدیر شرکت
 • تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه 

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

قبل از آنکه برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنید لازم است با تعدادی از قوانین و گامهای اصلی آشنا شوید در این بخش، قصد داریم مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه را به صورت گام به گام معرفی کنیم :

 • تعیین آدرس دفتر شرکت : در اولین مراحل ثبت شرکت، ارائه اجاره نامه یا سند دفتر شرکت الزامی است. به همین دلیل کسانی که قصد تاسیس شرکت در ترکیه را دارند، باید قبل از هر کاری نسبت به خرید یا اجاره دفتر برای شرکت خود اقدام نمایند.از مزایای ثبت شرکت در ترکیه این است که الزامی به معرفی مکان تجاری برای شرکت نیست و می‌توانید از دفاتر خانگی نیز به این منظور استفاده کنید. برای یافتن مناسب‌ترین شهر برای تاسیس شرکت خود، می‌توانید مقاله معرفی بهترین شهرهای ترکیه برای کار و زندگی را بخوانید.
 • تنظیم اساسنامه و فرم‌های مخصوص تاسیس شرکت
 • مراجعه به اداره دارایی و اخذ شماره مالیاتی
 • تایید اساسنامه در دفتر خانه رسمی
 • مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت
 • چاپ روزنامه رسمی
 • تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه
 • تنظیم فرم اداره دارایی و مراجعه و تحویل اسناد مربوط به این اداره
 • بازدید و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی
 • اخذ شماره مالیاتی شرکت پس از بازدید و تایید آدرس
 • اخذ کارت بازرگانی
 • تصدیق دفاتر حسابداری
 • گشایش حساب بانکی برای شرکت : پس از ایجاد حساب بانکی باید مبلغ خواسته شده برای اعتبار مالی شرکت را به این حساب منتقل کنید.
 • معرفی حسابدار و مشاور مالی : استخدام حسابدار (یا به ترکی: حساب چی) برای تاسیس شرکت در ترکیه الزامی است. این حسابدار حتما باید شهروند ترکیه باشد و نمی‌توان از حسابدار خارجی استفاده کرد. حسابدار می‌تواند کار مشاور مالی را نیز برای شما انجام دهد و شما می‌توانید پس از طی مراحل اولیه تاسیس شرکت، نسبت به استخدام حسابدار اقدام نمایید.

زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت بسته به شعب اداره دارایی و روزی که کار شروع می شود (اول یا وسط هفته) بین 4 الی 8 روز به طول می‌انجامد. انجام مراحل تاسیس شرکت در ترکیه، نیاز به دانش قانونی دارد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما از مشاوران مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

موسسه حامی مهاجر با تجربه طولانی در زمینه ثبت شرکت در ترکیه قادر است تا با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان شرکت شما را در ترکیه به ثبت برساند. چنانچه به خدمات ما در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه با توجه به نوع شرکت انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد، اما به صورت میانگین هزینه ثبت شرکت در ترکیه مبلغی بین هفتصد تا هشتصد دلار می‌باشد و به صورت کلی نیز، برای راه‌انداری کامل و ثبت شرکت مسئولیت محدود در ترکیه نیز به حدود 4000 دلار هزینه نیاز است.

هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه

هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه، کاملا وابسته به شهری است که قصد دارید شرکت خود را در آنجا تاسیس کنید و می‌تواند از ماهانه 1000 لیر به بالا متغیر باشد.

خوشبختانه برای ثبت شرکت الزامی به اجاره واحدهای تجاری نیست و دفتر شرکت شما می‌تواند واحد مسکونی نیز باشد، به همین دلیل هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه می‌تواند کمتر شود. برای اطلاع بیشتر از ریز هزینه‌های زندگی و اجاره خانه در ترکیه، می‌توانید مقاله بررسی هزینه زندگی در ترکیه را بخوانید.

هزینه نگهداری شرکت در ترکیه

یکی دیگر از هزینه‌هایی که برای شرکت شما مطرح است، حداقل هزینه نگهداری شرکت در ترکیه است. حداقل هزینه نگهداری شرکت میزان پولی است که باید به منظور فعال ماندن شرکت پرداخت شود. از آنجا که داشتن حسابدار برای شرکت‌های ترک الزامی است، بنابراین یکی از هزینه‌‌های نگهداری شرکت در ترکیه، پرداخت حقوق ماهانه 400 لیر تا 1000 لیر بابت حقوق ماهانه حسابدار است.

هزینه نگهداری شرکت در ترکیه

از دیگر هزینه نگهداری شرکت در ترکیه می‌توان به هزینه‌های مربوط به دفتر کار اشاره کرد. در صورتی که دفتر کاری شما در ترکیه برای خودتان نباشد، هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه می‌تواند از 300 تا چند هزار دلار متغیر باشد. این را نیز در نظر داشته باشید که به هزینه اجاره دفتر کار در ترکیه باید ۲۳ درصد مالیات بر اجاره ماهانه ( استوپاژ ) را نیز باید اضافه کنید که هر سه ماه یکبار پرداخت می‌شود.

هزینه های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت نیز ماهانه به صورت میانگین حداقل 450 لیر است. هزینه‌هایی نیز برای دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی وجود دارد که سالانه حدود 500 لیر است. همچنین مالیات بر درآمد نیز معادل ۲۰% سود خالص شرکت می‌باشد.   

هزینه ثبت برند در ترکیه

روند ثبت برند در ترکیه به این صورت است که شما می‌توانید فرم ثبت برند را از داخل یا خارج از ترکیه طبق قوانین و مقررات مربوطه پر کنید. هزینه ثبت برند در ترکیه کاملا بستگی به نوع خدمات یا محصولی دارد که شرکت قصد ارائه آن را دارد.

هزینه ثبت برند در ترکیه

ترکیه 11 طبقه خدماتی و 34 طبقه کالایی را به منظور تعیین هزینه ثبت برند تعریف کرده است؛ اما به صورت میانگین هزینه ثبت برند در ترکیه حدود 143 دلار است. 

البته این مبلغ قطعی نیست و می‌تواند شامل هزینه‌هایی مانند ترجمه فرم ثبت برند از زبانهای دیگر به ترکی یا هزینه‌های دیگر شود. در خصوص مدت اعتبار نشان تجاری نیز باید گفت که در حال حاضر اعتبار نشان تجاری شرکت یا برند در ترکیه ده سال است و بعد از آن باید نسبت به تمدید اقدام نمایید. 

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

همانطور که قبلا گفتیم دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه امکان‌پذیر است. در صورتی که در ترکیه یک کسب و کار یا شرکت راه اندازی کنید، به شما مجوز اقامت موقت در ترکیه داده خواهد شد و اقامت شما در ترکیه هرسال قابل تمدید خواهد بود و عموما کارت اقامت افرادی که صاحب کسب و کار در ترکیه هستند دو ساله تمدید می‌شود.

به منظور ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت نیاز نیست که کسب و کار شما حتما فعال باشد و فقط ثبت رسمی شرکت در ترکیه کفایت می‌کند.

دریافت اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

نوع دیگری از دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد که شاید در کمتر کشور دیگری وجود داشته باشد و آن امکان دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت است. در صورتی شرکت یا کسب و کار شما به مدت 5 سال در ترکیه فعال باشد، بعد از گذشت 5 سال می‌توانید درخواست اقامت دائم بدهید و پاسپورت ترک خود را به دست خواهید آورد.

اما این موضوع زیاد هم ساده نیست، چرا که علاوه بر شرط 5 سال فعال بودن شرکت، میزان سرمایه شرکت شما باید حداقل 100 هزار لیر ‌باشد و 5 ترک را چه به صورت رسمی و چه صورت غیر رسمی استخدام کرده باشید (البته قانون استخدام 5 شهروند ترک اصلاحاتی داشته است و می‌توان این موضوع را به وسیله روش‌های دیگر حل کرد).

به ازای پنج سالی که شرکت شما در ترکیه فعال است نیز باید حداقل 360 روز در ترکیه اقامت داشته باشید و هیچ سوء پیشینه‌ قضایی در کشور ترکیه نداشته باشید. 

به صورت کلی ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت روش مقرون به صرفه‌ای برای اخذ اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه نیست و بیشتر برای افرادی است که قصد ایجاد شرکت و کارآفرینی در یک کشور خارجی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از روش‌های دیگر دریافت اقامت دائم ترکیه می‌توانید مقاله راه‌ های مهاجرت به ترکیه را بخوانید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

یکی دیگر از امکاناتی که ترکیه برای خارجیان علاقمند به کار در ترکیه ایجاد کرده است؛ امکان  ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه است. ترکیه، کارآفرینان و سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در مناطق آزاد ترکیه تشویق می‌کند و برایشان مجموعه‌ای از امکانات را برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه ایجاد کرده است. اگر بخواهیم به اختصار درباره مناطق آزاد ترکیه توضیح دهیم، باید بگوییم که این مناطق در خارج از منطقه شهری ترکیه قرار دارند.

یکی از مناطق آزاد پیشنهادی، منطقه فرودگاه آتاتورک استانبول است که یکی از نوزده منطقه آزاد ترکیه محسوب می‌شود. این منطقه هم برای تاسیس کارخانه و هم برای راه اندازی دفاتر استارتاپ‌های کوچک مناسب است و یکی از مناطق با پتانسیل بالا برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه به حساب می‌آید. یکی از مزایای اصلی ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه ، منافع مالیاتی آن و بهره بردن از تخفیفات و معافیت‌های مالیاتی ویژه است.

 معایب ثبت شرکت در ترکیه

یکی از اصلی‌ترین معایب ثبت شرکت در ترکیه نرخ بالای فساد در این کشور است. بر اساس آمار سال 2015 ترکیه در میزان فساد در رتبه شصت و شش دنیا قرار دارد. از دیگر معایب ثبت شرکت در ترکیه ، این است که در شرکت باید افراد مسلط به زبان ترکی استخدام شوند و اگر اینطور نباشد حتما باید از مترجمان حرفه‌ای در مجموعه کمک گرفته شود.

مورد بعدی، درباره روند اخذ جواز و هزینه‌های مربوط به آن است. افرادی که قصد تاسیس شرکت در این کشور را دارند باید خود را برای روند اخذ جوازهای گوناگون و هزینه‌های آن آماده کنند و در آخر باید گفت که این کشور، در لیست FATF جایگاه خوبی ندارد و جز کشورهای با ریسک بالا محسوب می‌شود. 

پاسخ به سوالات متداول ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه دارد ؟

کل هزینه ‌های قانونی ثبت شرکت مسئولیت محدود در ترکیه حدود 4000 دلار است، اما به یاد داشته باشید که علاوه بر این میزان، باید حدودا معادل 10000 لیر ترکیه نیز در حساب بانکی خود داشته باشید.

 ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر ۵ روز کاری می‌باشد.

آیا می‌توانیم با ثبت شرکت در ترکیه نیروهای خارجی را نیز به کار بگیریم؟

بله. با ثبت شرکت در ترکیه امکان به کارگیری نیروی کار خارجی و غیر ترک نیز وجود دارد، اما توجه داشته باشید که به ازای به کارگیری هر نیروی خارجی باید 5 نیروی کار ترک را استخدام کنید.

شرایط احداث کارخانه در ترکیه چیست ؟

شرایط احداث کارخانه در ترکیه با شرایط ثبت شرکت در ترکیه یکسان نیست. احداث کارخانه در ترکیه به فراهم آوردن زیرساخت‌ها نیاز است. اولین قدم نیز دریافت مجوز تولید کالاست. قدم بعدی نیز تهیه یک زمین برای تولید صنعتی است که خود به مجوزهای زیادی نیاز دارد که در این مقاله نمی‌گنجد و باید مقاله مستقبی برای شرایط احداث کارخانه در ترکیه نوشته شود.

راه‌اندازی شرکت بازرگانی در ترکیه چگونه است؟

باید گفت ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه نیز همانند سایر شرکت‌هایی است که در این مقاله به آن اشاره شد، اما بهتر است قبل از ثبت شرکت واردات و صادرات در ترکیه نسبت به نرخ تعرفه‌های دو کشور ایران و ترکیه اطلاعات کاملی داشته باشید. به طور مثال کشور ترکیه بر روی واردات پسته از ایران تعرفه‌های مالیاتی سنگینی قرار داده است. در برخی مواقع این تعرفه‌های سنگین موجب می‌شود که ثبت شرکت واردات و صادرات در ترکیه کارآمد نباشد.

سخن پایانی

هزینه‌های زندگی در ترکیه ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است.همچنین هزینه‌ ثبت شرکت در ترکیه و هزینه نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایین‌تر از بسیاری کشورهای دیگر است. مالیاتی که به دولت پرداخت می‌شود نیز مبلغی جزیی و در قبال درآمدهای حاصله است و شخص مجبور به پرداخت وجه ثابت و بی مورد به عنوان مالیات بر درآمد نخواهد بود.

همچنین با ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش کنید. با توجه به همه این مسائل و سایر مزایایی که در متن مقاله به آن‌ها پرداختیم، می‌توان ترکیه را یک کشور مناسب برای راه‌اندازی کسب و کار در نظر گرفت، اما توجه داشته باشید که در روند ثبت شرکت در ترکیه، آگاهی از تمام مسائل حقوقی و قانونی موضوعی بسیار مهم است و چنانچه بدون مشورت‌های لازم وارد این فرآیند شوید، امکان ضرر و زیان و تحمیل هزینه‌های اضافی وجود خواهد داشت.

موسسه حامی مهاجر دارای تخصص و تجربه زیاد در زمینه ثبت شرکت در ترکیه است. چنانچه در زمینه ثبت سریع و کم هزینه شرکت در ترکیه و یا سایر موارد مهاجرتی احتیاج به مشاوره و یا کمک ما داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 ( خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

شرکت هزینه ثبتی بین ۷ تا ۱۲ هزار لیر را در بر میگیرد که با توجه تعداد شرکا قابل تغییر میباشد

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3