20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی انگلستان

جاهای دیدنی انگلستان

در این مقاله به جاهای دیدنی انگلستان اشاره خواهیم کرد. توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

استون هنج (Stonehenge)

استون هنج یکی از جاهای دیدنی انگلستان است و منطقه ای پر از سنگ های غول پیکر ایستاده که تخمین زده شده بین 1500 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح در آن مکان گذاشته شده اند. برخی معتقند که این مکان به عنوان محلی برای عبادت مردم باستان استفاده می شده است.

بیگ بن و برج الیزابت (Big Ben And Elizabeth Tower)  

یکی از جاهای دیدنی انگلستان و شناخته ترین ساعت دنیا، بیگ بن است که سومین برج ساعت بلند جهان به شمار می رود. به طور رسمی به این برج، برج الیزابت نیز می گویند و به عنوان سمبل شهر شناخته می شود. ساخت این برج در سال 1858 میلادی به اتمام رسید.

کاخ باکینگهام (Buckingham Palace)

یکی دیگر از جاهای دیدنی انگلستان کاخ باکینگهام است که سالانه حدود 50 هزار نفر از این کاخ شگفت انگیز بازدید می کنند. این کاخ در سال 1705، محل زندگی یکی از دوک های باکینگهام بوده و در حال حاضر محل زندگی ملکه انگلستان است. این کاخ در مجموع دارای 775 اتاق و 78 سرویس بهداشتی است.

چشم لندن (London Eye)

چشم لندن، چرخ فلکی بسیار بزرگ در نزدیکی رود تیمز است که دارای ارتفاع 135 متر و 32 کابین شیشه ای است. این چرخ و فلک به حدی آرام می چرخد که در حین حرکت، مسافران می توانند از آن پیاده یا سوار آن شوند.

پل لندن (London Bridge Tower)

این پل بسیار مرتفع بالای رودخانه تیمز بنا شده است که قدمت آن به سال 1886 بر می گردد و ساخت این پل حدود 8 سال طول کشیده است. این پل یکی از جاهای دیدنی انگلستان به شمار می رود و بین 2 برجک قرار دارد و پلی متحرک است که به وسیله فشار اهرمی از وسط به دو نیم تقسیم می شود.

پارک هاید (Hyde Park)

پارک هاید یکی دیگر از جاهای دیدنی انگلستان به شمار رفته و بزرگ ترین پارک در لندن است. این پارک سابقه تاریخی مهمی دارد و تظاهرات و اعتراضات متعددی را در خود دیده است. دریاچه سرپنتاین که خود یکی دیگر از جاهای دیدنی انگلستان به شمار می رود، در این پارک قرار گرفته است. در این دریاچه می توانید قایق پدالی برانید و از زیبایی های شهر لندن لذت ببرید.

سوهو (Soho)

این مکان معروف برای شب زنده داری، یکی دیگر از جاهای دیدنی انگلستان است و مدت زیادی است که این محله به عنوان منطقه ای تفریحی شناخته می شود. رستوران ها، کافه ها و بارهای شیکی در این محل می باشد و علاوه بر این سالن های نمایش و موسیقی در این مکان یافت می شود. در طول روز نیز می توانید برای نوشیدن یکی فنجان قهوه و شیرینی های منحصر به فرد به این مکان سر بزنید.

بنیاد فیلم بریتانیا (British Film Institude)

یکی از جاهای دیدنی انگلستان این مکان است که به اختصار BFI نوشته می شود. این مکان در بخش مرکزی ساوت بانک واقع شده است. در این مکان هر روز فیلم های مختلفی از جمله فیلم های روز و مطرح نمایش داده می شود. کتابخانه و فروشگاه مخصوصی نیز برای طرفداران فیلم و سینما در این مکان وجود دارد.

رودخانه تیمز (Thames Cruise)

این رودخانه نیروی حیاتی شهر لندن است و از قرن های پیش، ورود صنعت به این شهر را میسر کرده است. این رودخانه طولانی ترین رودخانه انگلستان است که به دریای شمال ختم می شود. رودخانه تیمز برای رومانی ها، پادشاهان انگلیس و همچنین در جنگ های جهانی از اهمیت استراتژیکی برخوردار بوده است.

خیابان آکسفورد (Oxford Street)

این خیابان یکی از جاهای دیدنی انگلستان است و با داشتن فروشگاه های بزرگ و شیک از معروف ترین خیابان ها برای خرید می باشد. در این خیابان حدود 300 مغازه وجود دارد که در طول روز پذیرای بیش از 500 هزار بازدید کننده است. جالب است بدانید که با تغییر فصل ویترین مغازه های معروف این خیابان نیز تغییر می کند.

میدان لستر (Leicester Square)

با قدم زدن در این میدان، قدم در جای پای ستارگان هالیوود می گذارید و تا به حال فیلم های متعدد و معروفی در این مکان دیدنی ساخته شده است. میدان لستر از جاهای دیدنی انگلستان است که از قرن 19 میلادی به مرکز سرگرمی تبدیل شده است. در اطراف این میدان سینماهای معروف و رستوران های مختلفی وجود دارد و باغی که در مرکز این منطقه وجود دارد، مکانی مناسب برای وقت گذراندن است.

خیابان باند (Bond Street)

خیابان باند نیز از دیگر مراکز مهم خرید در انگلستان است که به خیابان آکسفورد متصل می شود. در این خیابان مغازه های لوکس و گران قیمتی مثل مغازه های ساعت سازی، جواهر فروشی و ... وجود دارد. یکی از قدیمی ترین مجسمه های لندن در این خیابان قرار دارد که قدمتش به بیش از 3000 سال می رسد. خیابان باند یکی از جاهای دیدنی انگلستان است و به خیابان آکسفورد متصل می شود.

آکواریوم سیاره آبی (Blue Planet Aquarium)

آکواریوم سیاره آبی یکی از جاهای دیدنی انگلستان به شمار می رود و این آکواریوم غول آسا دارای تونلی است که تعداد زیادی از گونه های ماهی به ویژه کوسه را در خود جای داده است. علاوه بر این میتوانید از اطراف و محوطه زیبای این آکواریوم لذت ببرید.

موزه مادام توست (Madame Tussauds)

 

این موزه یکی دیگر از جاهای دیدنی انگلستان است که تندیس تعدادی از مشهور ترین چهره های جهان را در آن خواهید دید. از چهره های موثری از حوزه های متنوعی همچون ورزش، سیاست، صنعت سرگرمی و حتی چهره های سلطنتی را می توانید در این موزه تماشا کنید. در این موزه می توانید برای یک بار به طریقی به ملکه انگلستان نزدیک شوید.

برج شارد (Shard Tower)

می توانید به بالای این برج مرتفع بروید و مناطق دیدنی شهر لندن را ببینید. با ایستادن در جایگاه مشاهده این برج که در ارتفاع 244 متری از سطح زمین قرار دارد، می توانید به تماشای چشم لندن، کلیسای جامع پل مقدس و ورزشگاه ومبلی بنشینید.

موزه بریتانیا (Britannia Museum)

موزه بریتانیا با فضای عجیب و غریبش از قدیمی ترین و بزرگترین موزه های دنیاست. این موزه یکی از جاهای دیدنی انگلستان است و با گنجینه و آثار باستانی کشورها و فرهنگ های مختلف، هر گوشه اش یک دنیای متفاوت است.
  
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0