کانادا در پی مدرن سازی سیستم مهاجرتی

دولت کانادا در حال برنامه ریزی برای ارزیابی مجدد و بروز رسانی پروسه مهاجرتی متقاضیان خود است. افزایش درخواست های مهاجرتی کانادا و وجود ویروس کرونا سبب اصلی این تغییرات خواهد بود. به گفته تندر " زمانی که شیوع ویروس کرونا روند نزولی پیدا کند حجم عظیمی از درخواست های مهاجرتی به سوی کشور کانادا روانه خواهد شد که پیشبینی می شود دفاتر مهاجرتی این کشور قدرت پاسخگویی منظم به متقاضیان را نداشته باشند." با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

چه تغیراتی در سیستم مهاجرتی کانادا رخ خواهد داد ؟

تندر دو هدف کلی پروژه مدرن سازی سیستم مهاجرت کانادا را به این گونه شرح می دهد.

  • در وحله اول دولت کانادا به دنبال توسعه ابزاریست که توانایی بهینه سازی پروسه مهاجرتی متقاضیان را داشته باشد و بتواند سهولت بیشتری برای نیروهای مهاجرتی کانادا به ارمغان بیاورد.
  • و دوم اینکه سیستم های نچندان بروز، کاغذبازی های اداری و مصاحبه های حضوری از مهم ترین عواملی هستند که باید در دوران پس از کرونا به روز رسانی شوند و شیوه های نوین جایگزین آنها شود.

این اقدامات نیز با موافقت سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) واقع شده است و به زودی شاهد تحولی در سیستم مهاجرتی این کشور خواهیم شد. دولت کانادا همچنین به دنبال ارتقا خدمات ارائه شده توسط مراکز درخواست ویزا (VAC) است. این مراکز به تدریج در حال بازگشایی هستند.

بیشتر بدانید: اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برخی از تغییرات برنامه ریزی شده در مراکز درخواست ویزا عبارتند از:

  • ایجاد مراکز درخواست ویزا (VAC) برای صدور ویزاهای موقتی و دائمی که بر اساس یک سیستم شبکه ای قابل دسترس باشد.
  • گسترش خدمات از طریق تلفن همراه برای سهولت بیشتر متقاضیانی که خواهان پرداخت، انجام بیومتریک و مشخص کردن موقعیت خود هستند.
  • ایجاد قابلیت اشتراک گذاری خدمات و امکانات برای کارمندان VAC با سایر کشورها جهت توسعه بیشتر خدمات ویزا و کارگزاری

بیشتر بدانید:‌ آیا کانادا لاتاری دارد؟

پیشگیری دولت کانادا از وقوع فاجعه ای دیگر

پس از پاندمی شدن ویروس کرونا در جهان و کانادا، صدور ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی این کشور دستخوش افت شدیدی در ماه های اخیر (به ویژه در ماه مارس) شد. کانادا در در برنامه ای بلند مدت در پی توسعه اقتصاد خود بر اساس یک سیستم مهاجرت محور بوده است که شیوع ویروس کند سبب یک خطر و نگرانی برای اقدام این دولت محسوب می شود. در همین راستا دولت کانادا افت 50 درصدی صدور ویزای خود را برای مهاجرین در سال 2020 پیشبینی کرده است کهد جهت پیشگیری از این فاجعه به دنبال بهینه سازی وضعیت مهاجرتی خود برای رفع نیازهای کشور و مهاجرین بوده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط