تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2020

تحصیل در کانادا

سالانه بیش از 130,000 دانشجوی خارجی، برای تحصیل در دانشگاه، به کشور کانادا می آیند. به جز سیستم آموزشی عالی این کشور، فرهنگ غنی کانادا در کنار امکانات بیشمار فرهنگی؛ از دلایل تحصیل در کاناداست که این کشور را به مقصد خوبی برای علاقمندان به تحصیل تبدیل کرده است. اما نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی و یا همان جواز تحصیل کانادایی؛ به چه صورت است؟ در این مقاله قصد داریم ابعاد مختلف تحصیل در کانادا را برای شما عزیزان شرح داده؛ شرایط بورسیه و تحصیل رایگان  همچنین مدارک لازم برای تحصیل در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

در صورتی که در خصوص تحصیل در کانادا و اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان موسسه حامی مهاجر آماده اند تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند. برای تماس با کارشناسان و موسسه حامی مهاجر با شماره 021-48000969 تماس حاصل فرمایید. 

تحصیل در کانادا (دوره‌های تحصیلی در مدارس و کالج کانادا) چگونه است؟

مدارس در کانادا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. که شهریه مدارس خصوصی بسیار زیاد است و در این مدارس دانش آموزان در زمان کمتر می‌توانند تعداد درسهای بیشتری را بردارند. 

تحصیل در تمام ایالت‌های کانادا به جز کبک در مدارس بین‌الملل، به زبان انگلیسی انجام می‌شود و در کبک اکثر مدارس فرانسه زبان هستند.

فارغ از زبان اصلی آموزش، زبان انگلیسی یا فرانسه به‌عنوان زبان دوم از سنین پایین به کودکان آموزش داده می‌شود.  اولین مقطعِ تحصیلی (JK) معادل مهد کودک در ایران است، از 4 سالگی شروع می‌شود. مقطع SK معادل پیش دبستانی، و از 5  سالگی شروع میشود. دورۀ ابتدایی از پایه اول تا ششم و معمولاً از سن 6 تا 12 سال می ‎‌باشد.

دوره متوسطه از مقطع هفتم تا 12  در تمام استانهای کانادا به جز کبک شروع می‌شود، در کبک این مقطَع تا پایه 11 می‌باشد. این دوره تحصیلی از سن 13-12 سالگی شروع و تا سن 18-17 سالگی ادامه دارد.

تحصیل در مدارس کانادا، برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و شهروندان و فرزندان افرادی که ویزای کار دارند، ۱۰۰٪ رایگان است. فرزندان افرادی که پدر یا مادر آن ها مجاز به تحصیل یا کار در کانادا بوده است، نیازی به اجازه تحصیل برای حضور در مدرسه در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و یا متوسطه ندارند. ولی وقتی، فرزند در ایالت محل زندگی خود به سن‌ قانونی برسد، باید برای ادامه تحصیل در کانادا اجازه تحصیل دریافت کند. 

در کالج‌ها اغلب رشته‌های فنی حرفه‌ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دورِه‌های کوتاه مدت برگزار می‌شود. بعضی از رشته‌های تحصیلی در کالج‌ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه می‌شوند که این مقطَع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه‌ها برگزار می‌گردد.

بیشتر بدانید: انواع ویزای کانادا

تحصیل در دانشگاههای کانادا چگونه است؟

دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاههای کانادا را دارند باید دوره 12 ساله دبیرستان را به پایان برسانند. برای  پذیرش از دانشگاههای کانادا باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه از دانشجو درخواست میکنند. اما برخی کالج ها و دانشگاهها دوره های 6 ماهه تا 2 ساله ارائه میدهند.

انواع موسسات آموزشی در کانادا

 • کالج ها
 • موسسات فنی و حرفه ای
 • دانشگاهها 

تحصیل در کالج های کانادا چگونه است؟

مدت زمان دوره های کالج در کانادا 2 الی 4 سال است. جهت اخذ پذیرش از کالج ها باید دیپلم 12 ساله و مدرک زبان مورد تایید کالج را ارائه کنید. کالج ها بیشتر روی دروس عملی تاکید دارند تا دروس تئوری تا دانشجو برای ورود به بازار کار آماده شود.

پس از پایان تحصیل در کالج به دانشجو مجوز کار داده می شود و میتوانند بعد از تحصیل برای اخذ اقامت اقدام کنند.

بیشتر بدانید: برنامه های استانی کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا شامل چه مواردی میشود؟

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا عبارتند از :

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی را به صورت کامل تکمیل نمایید: تکمیل درست این فرم از اهمیت بسیاری برخوردار است. توصیه میشود برای تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی خود حتما از مشاورین آگاه در این حوزه مشاوره بگیرید.
 • نسخه ی اصلی نامه قبولی شما از سوی دانشگاه مقصد
 • پاسپورت معتبر یا مدارک سفر که به شما اجازه بازگشت به کشورتان را دهد( اگر شما در آمریکا زندگی میکنید؛ ارائه ی این مدرک الزامی نمیباشد.)
 • دو قطعه عکس مطابق استاندارهای تعیین شده به همراه پشت نویسی مشخصات
 • مدارک مثبته ی اثبات تمکن مالی شما در طول سفر در این بخش بازه ی تمکن مالی شما برای هر سال باید بین 10,000 تا 11,000 دلار باشد
 • نامه ایی که در آن هدف شما از تحصیل در کانادا بیان شده باشد.
 • اگر شما قصد تحصیل در کبک را داشته باشید ارائه مدارک زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی الزامیست
 • در آخرین مرحله شما باید مدارک که پرداخت هزینه از سوی شما را اثبات میکند به سفارت تحویل دهید.
 • از دیگر الزامات تحصیل در کانادا؛ داشتن مدرک زبان معتبر است امتحانهای قابل پذیرش از سوی کانادا عبارتند از:
  • ILETS Academic
  • TOFEL I BT
  • PTE Academic
  • C1 Advanced 

تحصیل رایگان در کانادا ممکن است؟

علارغم تفاوت سیستم آموزشی در هرنقطه از کانادا،سیستم آموزشی در این کشور، به صورت کلی، یکپارچه است. و تحصیل در دوازده یا یازده سال اولیه تحصیل برای شهروندان  کانادایی رایگان است. درخصوص تحصیل رایگان در کانادا باید گفت تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مدارس کانادایی، از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. که در بخش بعدی به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا خواهیم پرداخت.

 

بورسیه تحصیل در کانادا چیست؟

بورسیه تحصیلی در کانادا، فرصت خوبی را هم برای فارغ التحصیلان از مدارس هم به دانش آموزان بین المللی اعطا میکند. این بورسیه شامل رشته های ورزشی، آکادمیک و... میشود. در بسیاری از دانشگاههای کانادایی نیز به دانشجویان مستعد، بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد

بورسیه‌های تحصیلی غیردولتی برای تحصیل در کانادا عبارت است از:

Anne Vallee Ecological Fund:  این بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی دکترا در حال انجام تحقیقات حیوانی در یک دانشگاه معتبر کانادا در کبک یا بریتیش کلمبیا هستند.

 Trudeau Scholarships and Fellowships: تعدادی از بورس های تحصیلی و حق تدریس را برای دانشجویان بین المللی در سطح دکترا ارائه می کند، که این دانشجویان در موسسات منتخب کانادا مشغول به تحصیل هستند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های کانادا

 • بورس‌های تحصیلی در دانشگاه کارلتون، برای تمام دانشجویان بین المللی جهت تحصیلات تکمیلی باز است.
 • بورسهای تحصیلی در دانشگاه Concordia در مونترال در دسترس تمام دانشجویان در سطح کارشناسی است.
 • بورس های تحصیلی در دانشگاه Dalhousie برای دانشجویان بین المللی بومی اخیر و آینده در تمام مقاطع تحصیلی
 • بورس های تحصیلی در دانشگاه Fairleigh Dickinson برای دانشجویان بین المللی
 • بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی در کالج Humber تورنتو: طیف وسیعی از بورس تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی برای تحصیل در این کالج وجود دارد.
 • بورسیه های فارغ التحصیلی UBC یک پایگاه داده قابل جستجو برای بورس تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه بریتیش کلمبیا، از جمله کمک هزینه های تحصیلی دکترای چهار ساله و ابتکاری با حمایت از فارغ التحصیلان وجود دارد.

بیشتر بدانید: اقامت و مهاجرت به کانادا 2020: 5 روش برای اخذ اقامت

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا چیست؟

با بررسی مبحث تحصیل رایگان در کانادا به این جمع بندی رسیدیم که تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا به وسیله ی اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر خواهد بود اما شرایط بورسیه تحصیلی کانادا چیست و چه کسانی واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند؟ و چطور میتوان آن را اخذ کرد در این بخش به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی کانادایی میپردازیم

یکی از شرایط مهم اخذ بورسیه تحصیلی؛ اقدام به موقع برای دریافت آن است شما باید تا جایی که امکان دارد برای دریافت بورسیه مورد نظر خود درخواست دهید. دریافت بورسیه تحصیلی کانادا شرایط سخت و رقابتی دارد و از طرفی فرصتهای دریافت آن محدود میباشد.

کمک هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، محدود و بسیار رقابتی و در درجه اول در سطح تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) می‌باشد.

  بورسیه دولتی، بزرگترین منبع تامین هزینه های دانشجویان بورسیه ایی است. ازدیگر منابع بورسیه، اهدای مردمی، موسسات خصوصی، سرمایه گذاری ها و سایر منابع تامین میشوند.

در سال 2016 دولت سهم بزرگی در حدود 13.4 بیلیون دلار را صرف هزینه های مربوط به بورسیه نمود. که این رقم، دولت کانادا را به بزرگترین منبع تامین بورسیه های تحصیلی تبدیل کرد. اما چه کسانی واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا هستند؟ افرادی که دارای شرایط زیر باشند؛ میتواند در برنامه ی کمک هزینه ی تحصیلی کانادا شرکت کنند:

 • در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکترا ثبت نام کنید
 • برای دوره ی تحصیلی بیش از دو ترم ثبت نام کرده باشید.
 • جواز تحصیل معتبر داشته باشید
 • در یکی مدرسه در انتاریو شرکت کرده باشید.
 • چناچه شرایط بالا را داشته باشید؛ شما واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی خواهید بود. 

دانشگاه‌های معتبر کانادا کدامند؟

در زیر به برخی از دانشگاه‌های ممتاز کشور کانادا اشاره می‌کنیم:

 • University of Alberta
 • University of Calgary
 • University of Ottawa
 • University of Toronto
 • University of waterloo
 • University of western Ontario
 • Mc gill university
 • Mc master university

 

دوره مقدماتی لیسانس  PRE BACHELOR

افرادی که  رزومه علمی و نمره خوبی برای ورود به دوره کارشناسی ندارند می بایست این دوره را بگذرانند البته برخی افراد به اختیار در این دوره پذیرش می شوند.

 

دوره لیسانس  BACHELOR

دانش آموزانی که نمره خوبی در مقطع دبیرستان اخذ نموده باشند؛ با مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶ یا تافل معادل آن می توانند در دوره کارشناسی دانشگاههای کانادا تحصیل نمایند.

 البته دانشگاههای مختلف با سطح علمی متفاوت معیار یکسانی برای ارزیابی مدرک دبیرستان متقاضی ندارند و قاعدتأ دانشگاههای با رنک بالاتر نمره رزومه قوی تری را قبول میکنند. دوره لیسانس در دانشگاههای کانادا ۴ سال است اما طول این دوره در برخی از دانشگاههای استان کبک ۳ ساله است.

 

دوره مقدماتی فوق لیسانس  PRE BACHELOR

دانشجویانی که نمره خوبی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد ندارند و یا نمره زبان خوبی کسب نکرده اند می بایست دوره یا دوره مقدماتی فوق لیسانس را بگذرانند. معدل دانشجو برای ورود به این دوره می بایست حداقل ۱۲ و نمره زبان حداقل آیلتس ۵.۵ یا تافل معادل آن باشد نیستند.

بیشتر بدانید:  آیا کانادا لاتاری دارد؟

 

مقطع فوق لیسانس  Master

یکی از شروط ورود به این دوره معدل بالای 13 مقطع کارشناسی و مدرک زبان 6 یا 6.5 میباشد که با توجه به دانشگاه و دوره رشته مورد نظر ممکن است تغییر کند . فوق لیسانس از 1 الی 2 سال طول میکشد.

 

مقطع دکترا

برای اخذ پذیرش در دوره دکترا معدل دانشجوی متقاضی باید از 13 بالاتر باشد و مدرک آیلتس 6.5یا 7 برای اخذ پذیرش این دوره الزامیست . دوره دکترا دارای پژوهش و دوره ی آموزشی می باشد.اگر دانشجو از نمرات بالایی در طول تحصیل برخوردار باشد ممکن است شامل کمک هزینه درسی شود.

 

اولین قدم برای تحصیل در کانادا، این است که شما چگونگی تحصیل در کانادا آشنا شوید. به راستی تحصیل در کانادا چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برای تحصیل  در کانادا باید مراحل زیر را طی نمایید:

درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه های کانادایی ثبت کنید و نامه ی قبولی درخواست خود را دریافت نمایید: اگر شما هنوز هم درباره ی دانشگاه مقصد خود مطمئن نیستید؛ شما باید قبل از مراحل تکمیل ویزای تحصیلی تصمیم گیری خود را به اتمام برسانید. بعد از قبولی در یکی از دانشگاههای کانادایی؛ شما نامه ی قبولی از سمت دانشگاه را دریافت خواهید کرد در این بخش به تعدادی از دانشگاه های خوب اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه بروک
 • دانشگاه سنکا
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه ویلفرید لوریر
 • دانشگاه مونت آلیسن

پاسخ به اینکه تحصیل در کانادا چگونه است؛ تنها به این بخش خلاصه نمیشود. و مراحل دیگری نیز دارد. در مرحله ی بعدی شما باید از لزوم اخذ ویزای دانشجویی اطمینان حاصل کنید. اگر شما در یکی از گروههای زیر قرار دارید؛ نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت:

 • اگر شما جز خانواده ی عضو نماینده مجلس خارجی در کانادا باشید که توسط وزارت امور خارجه، تجارت توسعه ی کانادا معتبر شناخته شده باشد.
 • اگر شما در برنامه ایی که مدت زمان آن کمتر از شش ماه است؛ ثبت نام کرده باشید.
 • اگر شما شامل قانون نیرو های بازدید کننده ی هستید و عضویی از نیروهای مسلح خارجی به حساب می آیید.
 • اگر شما شهروند کشور دیگری هستید ولی دارای وضعیت هندی تثبیت شده در کانادا هستید.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی کانادا مانند سایر ویزاها نمیباشد و شما نمیتوانید به کمک آن در کانادا تردد نمایید. برای آنکه بتوانید به راحتی در این کشور تردد کنید لازم است جواز الکترونیکی سفر را اخذ نمایید.

در مرحله ی بعدی پاسخ به سوال چگونگی تحصیل در کانادا؛ شما میبایست برنامه ی درخواستتان برای اخذ ویزا را شروع کنید: به محض دریافت نامه ی قبولی از سوی دانشگاه مورد نظر زمان مناسب برای اپلای شما فرا رسیده است اولین اقدامات برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

 • درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادایی به صورت آنلاین در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا ثبت کنید. توجه داشته باشید که ثبت این درخواست حتما باید قبل از ورود شما به کانادا باشد.
 • در صورت دسترسی به اینترنت ضعیف و یا عدم دسترسی به اینترنت؛ مدارک خود را به صورت پستی ارسال نمایید.
 • نامه ی پذیرش از DLI را دریافت نمایید.
 • تمکن مالی خود را برای تحصیل در کانادا اثبات نمایید.
 • مدارک مثبته برای عدم وجود سو سابقه خود را به سفارت ارائه دهید
 • سوابق پزشکی خود ار به سفارت ارائه دهید تا آنها از سلامت شما مطمئن شوند.

در مرحله ی چهار از چگونگی تحصیل در کانادا، شما باید تمامی مدارک خود را برای دریافت ویزای کانادا آماده کنید و مدارک مورد نظر را در پرونده ی خود درج نمایید. و برای مصاحبه ی سفارت برای دریافت ویزای تحصیلی خود وقت رزرو کنید. در این بخش پیشنهاد میشود که برای طی روند صحیح دریافت ویزای تحصیلی کانادایی حتما از کارشناسان خبره در این بخش راهنمایی بگیرید.

بیشتر بدانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟

اگر شما نیز قصد تحصیل در کانادا را دارید اما موفق به دریافت آیلتس نشدید؛ برایتان خبر خوشی داریم تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در حامی مهاجر میسر شد.

اما تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان چگونه میسر است؟ به عنوان یک خارجی خواهان تحصیل در کانادا، اخذ مدرک آیلتس امتیازی بالایی در پرونده ی شما دارد. اما بسیاری از دانشگاهها بدون داشتن مدرک زبان شما را پذیرش خواهند کرد. اما چطور؟ ما به شما سه راه برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را معرفی خواهیم کرد:

راه اول: گواهی مهارت انگلیسی برای کانادا را بگیرید

راه دوم: برای دانشگاهی درخواست دهید که از شما مدرک زبان نخواهد. لیست این دانشگاهها به شرح زیر است:

 • کالج اوکاناگان
 • دانشگاه کنکوردیا
 • کالج کامبرین
 • دانشگاه مموریال
 • کالج سنتا تورنتو
 • دانشگاه ریجنا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه وینیپگ
 • دانشگاه بروک
 • دانشگاه کارلتون

راه سوم: دوره های زبان انگلیسی را به صورت آنلاین سپری کنید. 

هزینه ی تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه ی تحصیل در کانادا یا هزینه ی تحصیل در دانشگاههای کانادا به عوامل بسیاری بستگی دارد. اما به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاههای کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از کشورهای دیگر با شرایط یکسان است. در حالت کلی به مبلغی حدود 20,000 تا 30,000 دلار کانادایی برای هرسال نیاز دارید تا تمامی هزینه های تحصیلی خود را تامین نمایید. این مبلغ بسته به برنامه ایی که در آن ثبت نام نموده اید؛ میتواند متفاوت باشد. از این جهت؛ برای اطلاع بیشتر از لیست هزینه های تحصیلی خود میتوانید با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید: اخذ ویزای توریستی کانادا

میانگین هزینه های زندگی در کانادا چه قیمتی است؟

میانگین هزینه های زندگی در کانادا از شهری به شهر دیگری متفاوت است اما ما در این بخش قصد داریم به بررسی میانگین هزینه های زندگی در کانادا بپردازیم. البته توجه داشته باشید این مبالغ میتواند به نسبت شرایط شما تغییر کند. میانگین هزینه های زندگی در کانادا برای یک شخص عادی، ماهانه 2,730 دلار و برای یک خانواده ی چهارنفری مبلغی بین 2,158 دلار تخمین زده میشود. به هرحال این مبلغ به نسبت شرایط تحصیلی یا کاری فرد تغییر خواهد کرد. 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان چگونه است؟

در مدارس دوره های تابستانی ارائه می دهند. والدین میتوانند فرزندان را جهت اقامت در کانادا همراهی کنند. دانش آموزانی که اقامت دائم کانادا را دارند از سیستم آموزشی به صورت رایگان برخوردار می شوند اما دانش آموزان خارجی جهت تحصیل می بایست مبلغی در حدود ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا بابت شهریه سالیانه پرداخت کنند.

البته شهریه مدارس خصوصی ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال است که کیفیت و خدمات این مدارس تعیین کننده این شهریه است.

بسیاری از مدارس کانادا دو زبانه هستند و زبان انگلیسی و فرانسه در این مدارس آموزش داده می شود. همچنین زبان آموزشی در ایالات کانادا به زبان فوانسوی است. مدارس شبانه روزی در بسیاری از ایالات پذیرای دانش آموزان بومی و خارجی هستند. شهریه مدارس شبانه روزی در حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است.

دروسی که در مدارس کانادا آموزش داده می شود به دو دسته دروس اجباری و اختیاری تقسیم می شوند. دروس اختیاری شامل برنامه نویسی، نساجی، بیزینس، شیمی، زیست، فیزیک و زبان سایر کشورها، آشپزی، مکانیک، تاریخ و جغرافیاست. دروس اجباری شامل کامپیوتر، زبان، هنر و علوم است. 

دلایل تحصیل در کانادا چیست؟

دانشگاه های کانادا در سطح جهانی دارای تکنولوزی پیشرفته و کیفیت بالای سیستم آموزشی هستند.و این موارد باعث جذب دانشجویان زیادی برای تحصیل در کانادا شده است.دانشگاه های برتر کانادا عبارت است از :تورنتو مک گیل البرتا و بریتیش کلمبیا که از رنکینگ بالایی در جهان برخوردار هستند.

از دلایل تحصیل درکانادا میتوان به ارائه ی آموزش در کلاس جهانی اشاره کرد از دیگر دلایل تحصیل در کانادا؛ اعتبار بالای مدارک تحصیلی این کشور و مقرون به صرفه بودن آن است در لیست زیر قصد داریم به بررسی موردی دلایل تحصیل در کانادا بپردازیم همراه ما باشید:

 • بورسیه های تحصیلی متنوع
 • مقرون به صرفه بودن تحصیل
 • فرصت های شغلی بسیار زیاد
 • محیط و فضاهای باز زیبا
 • امنیت ومراقبتهای درمانی
 • کیفیت بالای تحصیل و استاندارد آموزشی بسیار بالا : این مورد باعث شده است که مدارک اخذ شده از دانشگاهها بسیار معتبر باشند .
 • اعتبار بالای مدارم تحصیلی: مدارکی که از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا گرفته می شوند به راحتی در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی می شوند و دارای اعتبار هستند.
 • جامعه ای با تنوع فرهنگی بسیار بالا: جامعه ی کانادا به دلیل مهاجرت افراد زیادی از کشور های مختلف دارای جامعه ی چند فرهنگی میباشد و دارای مردمانی از تمام فرهنگ ها و نژادها هستند.

بیشتر بدانید:  مهاجرت به کانادا

 

 اخذ جواز کار حین تحصیل در کانادا ممکن است؟

یکی از امتیازهایی که دانشجویان در حین تحصیل دارند اجازه کار در حین تحصیل است. که به دانشجویان این اجازه را میدهد که هفته ای 20 ساعت کار کنند . این کار تا حدودی از لحاظ اقتصادی به دانشجویان کمک میکند.این کار میتواند تجربه ای بزرگ برای شروع کار های بزرگتر و ثابت بعد از تحصیل باشد.

اقامت بعد از تحصیل در کانادا برای کسب تجربه کاری امکان پذیر است؟

کشور کانادا بعد از تحصیل این اجازه را به دانشجویان میدهد تا مدت کمی در کانادا بتوانند اقامت داشته باشند.در صورتیکه کار مورد نظر خود را پیدا کنند؛ میتوانند بدون اینکه خاک کانادا را ترک کنند برای ویزاهای دیگر هم اقدام کنند .

بیشتر بدانید: هزینه اخذ ویزای مولتی کانادا

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان خارجی چگونه میسر میشود؟

دانش آموزانی که دارای سن زیر 17 سال هستند میتوانند والدین خود را همراه خود به کانادا ببرند که والدین باید برای ویزای گاردین یا توریستی اقدام کنند.کودکانی که زیر 10 سال هستند، حتما باید با یکی از والدین وارد کانادا شوند.

یکی از روش های اقامت در زمان تحصیل استفاده از طرحی به عنوان home stay میباشد که با پرداخت ماهیانه 900 دلار با یک خانواده معین در طول مدت تحصیل زندگی کنند. فرزندان افرادی که با ویزای تحصیلی در کانادا اقامت دارند در برخی از ایالت ها میتوانند رایگان تحصیل کنند. 

نتیجه گیری

در این مقاله قصد داشتیم به بررسی ابعاد مختلف چگونگی تحصیل در کانادا، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بپردازیم. امیدواریم که توانسته باشیم در مسیر پاسخ به سوالات شما عزیزان، گامی کوچک برداشته باشیم. شما همواره میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درحامی مهاجر در ارتباط باشید.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. فرزادط
  سلام ، ويزاي تحصيلي براي فرزندانم بهمراه همسرم براي كانادا ميخوام . لطفا راهنمايي كنيد. فرزند دختر ١٧ ساله و فرزند پسر١٣ ساله، مدت زمان پروسه و حق الزحمه روبفرماييد. باتشكر
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرزادط گفته است :
  سلام وقت بخیر، سوالات شما تخصصی هستش و بستگی به شرایطتون داره. لطفا با شماره 02148000969 تماس بگیرید همکارانم راهنماییتون میکنند. لطفا برای اطلاعات بیشتر مقاله های مرتبط را از طریق لینک زیر مطالعه کنید: https://www.hamimohajer.com/immigration/canada/study-permit/conditional-admission-in-canada https://www.hamimohajer.com/immigration/canada/study-permit/Canadian-Study-Visa
 1. یاسی نادری
  سلام قبلا تماس گرفتم برا اقامت تحصیلی کانادا با خانواده الان دارم از همسرم جدا میشم باید چکار کنم
 2. حامی مهاجر در پاسخ یاسی نادری گفته است :
  با سلام؛ لطفا با موسسه تماس بگیرید.
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه