قرعه کشی بزرگ برای 3600 نامزد اکسپرس اینتری برای اقامت دائم کانادا

قطع جریان  CRSموجب کسر دو امتیاز و رسیدن به عدد 460 در قرعه کشی 10 جولای شد این قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری 3600 دعوت برای درخواست اقامت دائم کانادا صادر کرد. بیشتر دعوت نامه ها تنها در یک قرعه کشی از23 ژانویه صادر شده است. نتیجه امتیاز در قرعه کشی 10 جولای 460 بود و در مقایسه با حداقل امتیاز 462 در قرعه کشی قبلی که در 26 ژوئن برگزار شد با فاصله 2 امتیازی کاهش یافت. میزان قرعه کشی بزرگتر نشان دهنده اهداف پذیرش برتر است که در هر دو سال 2019 و 2020 برای سه برنامه فدرال مهاجرت با مهارت بالا که توسط اکسپرس اینتری مدیریت می شود قرار می گیرد. این برنامه ها عبارت اند از کلاس فدرال کارگران ماهر، کلاس فدرال تجارت ماهر، کلاس تجربه کانادایی.

اساس کار اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری بخشی از برنامه نامزدهای استان کانادا و همچنین اهداف پذیرش برتر برای 2019 و 2020 را مدیریت می کند. کاندیدهای صندوق اکسپرس اینتری براساس امتیازات بدست آورده ازعواملی همچون سن، تحصیلات، مهارت، تجربه کار و تخصص در زبان انگلیسی و فرانسوی رتبه بندی می شوند. برای  نامزدهایی که بالاترین رتبه را کسب کرده باشند دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا یا ITA صادر می شود.کاندیدهای اکسپرس اینتری که در قرعه کشی امروز دعوت شده اند، 60 روز برای درخواست اقامت دائم کانادا فرصت دارند. مهاجرت، پناهندگی،تابعیت کانادا(IRCC)  دارای یک استاندارد پردازش 6 ماه برای درخواست اکسپرس اینتری است. IRCC امسال 45400 ITA صادر کرد. این امر نشان دهنده نیمه راه است که پیش تر در سال 2018 در اکسپرس اینتری 89800 ITA ثبت شده بود. قرعه کشی امروز باعث افزایش 250 ITAدر طی 10 قرعه کشی برگزار شده در تاریخ 10 ژانویه شد که هر کدام 3350 ITA صادرکردند. امتیاز پایین به هردو میزان قرعه کشی بزرگتر خود نسبت داده می شود و تنها دوهفته به قبول شدن قرعه کشی ها بود. سه قرعه کشی آخر هر یک با فاصله دو هفته ای جدا شده بودند و امتیاز درهریک از آن ها 465 به 462 و در حال حاضر به 460 کاهش یافت. IRCC اقدام به نقض الزامات در قرعه کشی 11 جولای 2019 در ساعت 12:27:18 کرد. این به این معنی است که تمام کاندیدها با امتیاز CRS بالای 460 که قبل از این تاریخ و زمان در پروفایل اکسپرس اینتری خود وارد شدند، ITAدریافت کردند.

نمونه کاندیدهایی که در قرعه کشی 10 جولای ITA بدست آوردند

  • ابراهیم 32 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد، مدت 3 سال است که به عنوان مشاور مدیریت فعالیت می کند. او آیلتس را نوشت و در هر رده 8 امتیاز کسب کرد. در حالی که ابراهیم هرگز در کانادا کار نکرده و تحصیلی نداشته است CRS 462 او به اندازه کافی بالا بود تا در نهایت ITA را در تاریخ 10 جولای در قرعه کشی اکسپرس اینتری بدست آورد.
  • سلیم 40 ساله با مدرک لیسانس، 15 سال است که تجارت الکترونیک خود را در اختیار دارد او با هانا 32 ساله که دارای مدرک لیسانس و همچنین یک گواهی دوران متوسطه است ازدواج کرده، هانا در 10 سال گذشته به مدت 4 سال به عنوان معلم فعالیت می کرد هانا و سلیم هردو متخصص زبان انگلیسی در حد پیشرفته هستند و نه سلیم نه هانا در تا به حال کانادا کار نکردند در نهایت از طریق هانا به عنوان متقاضی اصلی وارد صندوق اکسپرس اینتری شدند و امتیاز 460 CRS را بدست آوردند که به اندازه کافی برای فراهم کردن درخواست دعوت نامه در طول قرعه کشی 10 جولای اکسپرس اینتری بالا بود.

دیوید کوهن، همکارارشد کمپل، شرکت حقوقی مهاجرت کوهن کانادا در مونترال اذعان داشته است که ما انتظار داریم با توجه به اهداف پذیرش بیشتر کانادا برای برنامه های مدیریت شده توسط اکسپرس اینتری حجم قرعه کشی را افزایش دهیم و انتظارمی رود که در نهایت این اتفاق عملی شود. اگر این اتفاق ادامه یابد نیمه دوم سال 2019 می تواند یکی دیگراز کتاب های ضبط شده باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط