50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

با حامی مهاجر، بهترین روش مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید!

 

از سال 2022 تا 2024، کانادا پذیرای بیش از 1.3 میلیون مهاجر جدید بود! راه‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا وجود دارد، تیم حامی مهاجر، بی حدومرز، متعهد است که به شما کمک کند تا به رویای موردعلاقه در کشور مدنظرتان برسید.
کانادا به طور پیوسته در میان محبوب‌ترین مقاصد مهاجران قرار می‌گیرد. بنابراین جای تعجب نیست که دلایل بسیار خوبی برای مهاجرت به کانادا وجود داشته باشد. این کشور با کیفیت زندگی بالا، چندفرهنگی بودن مشهور و طبیعت خیره‌کننده، رتبه خود را در بین کشورهای برتر  جهان کسب کرده است. مناظر طبیعی خیره‌کننده کانادا، برای افرادی که علاقه‌مند به گردش هستند و تعطیلات آخر هفته خود را در طبیعت می‌گذارنند، انتخاب عالی است. همچنین اگر به دنیال تحصیل در دانشگاه‌های رتبه بالا جهان هستید و به علم و تحقیق اهمیت زیادی می‌دهید، لازم است بدانید کانادا باکیفیت‌ترین سیستم آموزشی را دارد. در نظر داشته باشید موقعیت شغلی در کانادا همیشه وجود دارد و بعد از تحصیل، به راحتی می‌توانید مشغول به کار شوید. 
در ادامه شرایط و روش‌های مهاجرت به کانادا را خواهید خواند. 

مهاجرت به کانادا

کانادا دارای سابقه طولانی مهاجرت است که به چندین دهه قبل باز می گردد. در واقع هویت ملی کانادا بر پایه چندفرهنگی بنا شده و با مهاجرت در هم تنیده شده است.

مهاجرت به کانادا

این نگاه دولت کانادا فقط از نظر تاریخ گذشته نیست، بلکه نگاه به آینده نیز در این موضوع اهمیت دارد. در سال‌های آینده، انتظار می‌رود تعداد مهاجران تازه وارد به کانادا هر سال افزایش یابد. تا سال 2025، تقریباً 500,000 مهاجر مورد استقبال کانادا قرار گیرند که بیشترین استقبال در یک سال است.
دلایل زیر ممکن است باعث شده باشد تا این کشور برای مهاجرانی که قصد ترک کشور خود را دارند، جذاب باشد.

 • فرصت‌های شغلی زیاد و متنوع در کانادا 
 • سیستم آموزش عالی
 • مراقبت‌های بهداشتی همگانی
 • داشتن موضع طرفدار مهاجرت 
 • جمعیت چندفرهنگی متنوع
 • امنیت بالای افراد در کشور 
 • نظام سیاسی باثبات
 • اقتصاد پررونق

ساده‌ترین راه برای آمدن به کانادا به مشخصات منحصر به فرد شما یا اتصالات شما به این کشور بستگی دارد. با توجه به اهداف مهاجرت به کانادا بالاتر از همیشه، اکنون زمان شروع سفر مهاجرتی شماست. 
کانادا همواره از نظر کیفیت زندگی در میان بهترین کشورها قرار دارد و به دلیل نگرش مثبت خود نسبت به مهاجرت، شناخته شده است.

روش های مهاجرت به کانادا

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا، شناخت مسیرهای مهاجرتی و شرایط لازم آنهاست تا بتوانید با توجه به شرایط فعلی خودتان، یک مورد را انتخاب کنید و پرونده خود را در آن مسیر شروع کنید. در ادامه روش‌های پراستقبال که از این طریق همه ساله کانادا میزبان مهاجران بسیاری بوده است، توضیح داده شده می‌شود. 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ورود به کانادا و سپس اخذ اقامت دائم آن، مهاجرت تحصیلی است. افراد می‌توانند از کشور مقصد خود، برای دانشگاه‌های کانادا درخواست پذیرش تحصیلی بدهند و یا با اصطلاح "اپلای" کنند. 
پس از قبولی شما در دانشگاه و رشته مدنظرتان، با در دست داشتن نامه پذیرش، باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. ایرانیان بدون ویزا اجازه ورود به کانادا را ندارند. شما باید به یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه کنید و انگشت‌نگاری و احراز هویت انجام دهید. در این مرحله، افسر مهاجرتی با توجه به مدارک پرونده شما، تصمیم می‌گیرد که اجازه ورود به کانادا را دارید یا خیر. در صورت قبولی، شما ویزا می‌شوید و با رزرو بلیط پرواز، عازم کانادا خواهید شد. 
پس از اتمام تحصیلتان در کانادا، می‌توانید مشغول به کار شوید و برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری در خاک کانادا اقدام کنید. سپس بعد از چند سال می‌توانید، اقامت دائم و شهروندی کانادا را از این راه دریافت کنید. 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی مولتی 

شما می‌توانید گزینه مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی را انتخاب کنید. پس از تکمیل مدارکتان و سابمیت آنها در سایت سفارت کانادا و سپس مراجعه به سفارت و انگشت نگاری، در صورت قبولی توسط افسر، ویزای چند بار ورود یا مولتی برای شما صادر می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای مولتی توریستی

ویزای مولتی به شما این امکان را می‌دهد هر چند بار که بخواهید به مدت شش ماه به کانادا سفر کنید. یعنی با هر بار ورود، 6 ماه فرصت دارید در کانادا حضور داشته باشید و سپس باید کانادا را ترک کنید و مدتی بعد مجدد اجازه ورود دارید. این ویزا تا 5سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما معتبر خواهد بود، هر کدام کوتاه‌تر باشد. شما باید در تاریخ انقضای ویزای خود یا قبل از آن وارد کانادا شوید.
با ورود به کانادا اگر بتوانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید، پس از مشغول شدن به کار، می‌توانید درخواست برای تبدیل ویزای خود به ویزای کاری دهید و پس از مدتی، اقامت دائم دریافت کنید. در این مورد، دیگر نیازی به خروج از کانادا پس از 6 ماه ندارید. 
این قانون را دولت کانادا، برای ایرانیان در سال 2023 اعلام کرد که تا فوریه 2024 ادامه دارد. در این روش، ویزای ورک پرمیت کانادا (work permit) به ایرانیان در خاک کانادا داده می‌شود تا بتوانند مشغول به فعالیت باشند و اقامت دائم دریافت کنند. 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری (Express Entry) یکی از برنامه‌های مهاجرتی به کانادا است. متقاضیانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنند، می‌توانند در طول شش ماه، اقامت دائم دریافت کنند.
تا سال 2025، کانادا قصد دارد نیم میلیون تازه وارد را دعوت کند که درصد زیادی از آن از طریق یکی از سه جریان اکسپرس اینتری می‌آید:

 • کارگر ماهر فدرال (FSW)
 • کلاس تجربه کانادا (CEC)
 • مشاغل ماهر فدرال (FST)

سیستم اکسپرس انتری مااند یک قرعه‌کشی است که شامل ارسال درخواست آنلاین است و متقاضیان بر اساس توانایی‌های خود (باتوجه به شروطی که در این برنامه اهمیت دارد)، توسط سیستم رتبه‌بندی جامع کانادا (CRS) امتیاز می‌گیرند.
برای ارسال درخواست اکسپرس انتری، ابتدا باید واجد شرایط یکی از سه شروط فدرال کانادا باشید که در ادامه خواهیم گفت. 
سپس دولت کانادا، برای کاندیداهای بالاترین رتبه در اکسپرس انتری، دعوت‌نامه‌هایی را جهت درخواست اقامت دائم صادر می‌کند.
فرآیند اکسپرس اینتری ممکن است ساده‌ترین راه برای آمدن به کانادا برای کاندیداهایی باشد که واجد شرایط ارسال مشخصات هستند. رسیدن به CRS مناسب (سیستم جامع رتبه‌بندی کانادا)، در قرعه کشی فدرال ممکن است دشوار باشد اما با این حال، تنها با قرار گرفتن در جمع نامزدها، می‌توانید برای اقامت دائم استانی کانادا نامزد شوید و شانس خود را امتحان کنید.
اکسپرس انتری از متقاضیان می‌خواهد که تجربه کاری و آموزشی کافی و همچنین مهارت‌های زبانی داشته باشند. شما می‌توانید پیشنهاد کاری در کانادا نیر دریافت کنید اما با این حال، به دلیل نداشتن پیشنهاد از یک کارفرمای کانادایی، امتیازی از دست نخواهید داد.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های نامزد استانی

این برنامه برای کارگرانی است که شرایط زیر را داشته باشند: 

 • دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد استان یا منطقه خاصی باشند.
 • قصد دارند در آن استان یا منطقه زندگی کنند.
 • می‌خواهد ساکن دائمی کانادا شوند.

تا سال 2025، کانادا قصد دارد از 117,500 مهاجر جدید از طریق PNP یا برنامه نامزد استانی استقبال کند. در این برنامه، الزامات خاص هر استان در نظر گرفته می‌شود و با توجه به آن الزامات، دانشجویان، افراد تجاری، کارگران ماهر و نیمه ماهر، ممکن است هدف قرار گیرند.

مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدهای استانی

برنامه‌های نامزد بی‌شماری توسط ده استان و سه منطقه کانادا ارائه شده است. برای مثال، شما می‌توانید مقاله "برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا" را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. جالب است بدانید هر PNP معیارهای واجد شرایط منحصر به فرد خود را دارد. این برنامه مهاجرتی، از متقاضیان خارج از کشور، صرفا بر اساس توانایی آنها در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان، دعوت می‌کند.
هر PNP زمان پردازش برنامه خاص خود را دارد. پس از دریافت نامزدی، متقاضیان باید برای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهند. زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست اقامت دائم به این بستگی دارد که آیا PNP با استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کار می‌کند یا خیر. 
برخی از استان‌ها، مانند ساسکاچوان، از سیستم‌های مبتنی بر امتیاز ابراز علاقه (EOI)، برای دعوت متقاضیان استفاده می‌کنند و برخی استانی‌های دیگر، مانند انتاریو یا نوا اسکوشیا، داوطلبان را مستقیماً از بین افرادی که در اکسپرس اینتری ثبت‌نام کرده‌اند، دعوت به کار می‌کنند. 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و تجاری

اگر تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود را دارید، ساده‌ترین راه برای کار و اقامت در کانادا می‌تواند از طریق برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی باشد. 
دولت فدرال برای افرادی که قصد دارند در کانادا خوداشتغال شوند یا کسب و کاری در کانادا راه‌اندازی کنند، برنامه‌های مهاجرتی ارائه می‌دهد. 
همچنین چندین PNP خاص برای نامزدهای خارج از کشور وجود دارد که علاقه‌مند به راه‌اندازی تجارتی در یک استان خاص کانادا هستند. برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک نیز می‌تواند انجام شود و متقاضی باید شروط زیر را داشته باشد:

 • حداقل دارایی (شامل املاک، بیزنیس و حساب) بیشتر از 1.6 میلیون دلار کانادا (معادل 3.5 میلیارد تومان) باشد.
 • حداقل 2 سال سابقه کاری در رده‌های بالا به عنوان مدیر یا پروانه مطب پزشکی فعال داشته باشد.
 • سپرده‌گذاری غیرقابل برگشت 220 هزار دلار کانادا در یکی از بانک‌های استان کبک داشته باشد.

بسیاری از PNPها برنامه‌های کارآفرینی منطقه‌ای دارند که به سرمایه‌گذاری کمتری برای نامزدهای علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار در یک منطقه کم جمعیت نیاز دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ یا حمایت مالی

اگر یکی از اعضای خانواده شما در کانادا مقیم دائم یا شهروند باشد، اسپانسرشیپ خانواده احتمالا ساده‌ترین راه برای شما جهت مهاجرت به کانادا خواهد بود.

اسپانسرشیپ کانادا

کانادا به ساکنان دائمی و شهروندان این فرصت را می‌دهد تا اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند. در سال 2024، کانادا قصد دارد از 105,000 اقامت دائم جدید از طریق برنامه‌های حمایت مالی خانواده استقبال کند.
اگر همسر یا شریک زندگی، فرزند یا فرزندخوانده، پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ یا نوه شما مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد، ممکن است واجد شرایط حمایت از خانواده باشید.
این روش معمولا حدود 1,135 دلار کانادا هزینه دارد. در صورتی که اسپانسر در کبک اقامت داشته باشد یا قصد اقامت در آن را داشته باشد، هزینه‌های اضافی اعمال خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار 

همانطور که در مطالب بالاتر نیز ذکر شد، شما می‌توانید مستقیم برای ویزای کار درخواست دهید و با این ویزا وارد کانادا شده و سپس اقامت دائم دریافت کنید. 
شما باید از طرف یک کارفرما در کانادا، دعوت‌نامه داشته باشید یا از طریق اکسپرس اینتری و برنامه نامزدهای استانی که توضیح داده شد، اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت 

مهاجرت از طریق ثبت شرکت می‌تواند یکی از زیرشاخه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا باشد. از این طریق شما می‌توانید به راحتی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. انواع شرکت‌های تجاری در کانادا شامل شرکت سهامی، مشارکتی و مالکیت انحصاری است. 
شما به 2 طریق ثبت شرکت به صورت فدرالی و به صورت استانی می‌توانید شرکت خود را ثبت کنید.  

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا، بستگی به روش انتخابی شما دارد. شما در ابتدا باید تصمیم بگیرید از چه طریقی قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم آن را دارید. سپس شرایط لازم آن را بدانید و مدارک موردنیازش را آماده کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

به صورت کلی، طبق روش‌های مهاجرتی گفته شده در بالا، شرایط زیر نیاز است:

 • پذیرش تحصیلی: در این روش، شما نیاز به مدارک تحصیلی پیشین خود و مدرک زبان انگلیسی مثل آیلتس یا تافل و حتی مدرک زبان فرانسوی دارید. در تمامی دوره‌ها از جمله مدرسه تا کالج و دانشگاه و تمامی مقاطع دانش‌آموزی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری یا پست دکتری می‌توانید اقدام کنید. شرایط لازم برای هر رشته و دانشگاه متفاوت است.
 • دریافت ویزای مولتی: برای مهاجرت از طریق "ورک پرمیت"، شما باید تمکن مالی مناسب، سابقه کار، وابستگی مالی و عاطفی در ایران و سن قانونی داشته باشید. در این روش، ارائه مدرک زبان نیازی نیست و تسلط به زبان انگلیسی برای انجام کارهایتان کافی‌ست. برای اطلاع از دیگر شرایط این مورد به مقاله "مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی" می‌توانید مراجعه کنید. 
 • اکسپرس اینتری: همانطور که اشاره کردیم، افراد با کسب رتبه‌های بالاتر در قرعه‌کشی اکسپرس اینتری، دعوت‌نامه دریافت می‌کنند. حداقل امتیاز موردنیاز، 75 است و شما برای کسب این امتیاز به مدارکی مانند مدرک زبان، سابقه کار معتبر، داشتن تحصیلات کافی در زمینه تخصص کاریتان و سن زیر 34 سال نیاز دارید.
 • نامزدهای استانی: در مهاجرت شخصی با این برنامه که برای افراد ماهر و نیمه‌ماهر با توانایی‌های تخصصی طراحی شده است، شما به مهارت زبان انگیسی یا فرانسوی، سن مناسب و معیارهای آمادگی پزشکی نیاز دارید. در مهاجرت تجاری با برنامه PNP، شما باید بالای 250000 دلار کانادا دارایی داشته باشید و در کانادا کارآفرین شوید. 
 • سرمایه‌گذاری: افراد در این روش مهاجرت باید سرمایه‌گذاری تضمینی پنج ساله با 800,000 دلار کانادا انجام دهند و باید از طریق یک نماینده مجاز، اقامت دائم کانادا را کسب کنند. این روش نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز ندارد و بدون ایجاد شغل و بیزینس در کانادا هم می‌توانند اقامت دائم کسب کنند. 
 • اسپانسرشیپ: برای انتخاب این روش مهاجرتی، یکی از اقوام نزدیک شما که در بالاتر ذکر شد، باید در کانادا حضور داشته باشد و مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. همچنین شما باید اجازه ورود به کانادا را داشته باشید و نامه عدم ارتکاب به جرم را از پلیس دریافت کنید. 
 • کار: در این روش باید بتوانید ثابت کنید از سلامت جسمی و ذهنی کامل برخوردارید و هیچ سوءپیشینه‌ای ندارید. همچنین داشتن سابقه کار تخصصی برای کارگران ماهر موردنیاز است. 
 • ثبت شرکت: شما باید مالکیت و مدیریت کسب‌وکاری را در ایران داشته باشید و پس از آن ثبت شرکت خود را در کانادا انجام دهید. حداقل 18 ساله باشید و سابقه ورشکستگی در گذشته نداشته باشید. همچنین داشتن مدرک زبان، در این روش الزامی نیست. 

بهترین سن برای مهاجرت به کانادا

می‌توان گفت محدودیت سنی برای برخی برنامه‌های مهاجرتی کانادا وجود ندارد. اگرچه در اکثر مقوله‌های مهاجرت کاری از جمله اکسپرس اینتری، متقاضیان ۲۵ تا ۳۵ سال، حداکثر امتیاز را دریافت می‌کنند؛ اما این بدان معنا نیست که متقاضیان مسن نمی‌توانند انتخاب شوند.

سن مهاجرت به کانادا

داشتن تجربه کاری قابل توجه، مهارت زبان بالا، ارتباط با کانادا و تحصیلات پیشرفته می‌تواند در روش‌های مهاجرتی دیگر به راحتی هر گونه امتیاز که برای سن از دست رفته است را جبران کند. روشی که تقریبا هیچ محدودیت سنی ندارد، مهاجرت اسپانسرشیپ است. این روش برای تمامی سنین از کودک تا مسن قابل استفاده است. 
مهاجرت تحصیلی نیز از 10 سالگی برای دانش‌آموزان تا حدودا 48 سالگی برای دانشجویان قابل استفاده است. 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا 

هر برنامه مهاجرتی، شرایط لازم خود را دارد. مهم است که واجد شرایط بودن خود را قبل از درخواست تأیید کنید.
هنگام ارسال درخواست برای سفارت کانادا، اسناد مختلفی برای تایید تجربه کاری، تحصیلات، هویت و سوابق جنایی و پزشکی شما نیاز است. مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کانادا به صورت زیر است:

 • پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای مناسب
 • فایل عکس جدید (حداکثر برای 6 ماه پیش)
 • نامه تمکن مالی
 • سابقه کاری
 • مدارک هویتی مانند ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی 
 • گواهینامه پلیس (نشان دهد که شما تهدیدی برای امنیت کانادا ندارید)

انواع مدارک مورد نیاز به برنامه‌ای که برای آن درخواست می‌دهید، بستگی دارد. برای تعیین مدارک لازم است ابتدا تعیین کنید کدام برنامه مهاجرت برای شما بهترین است! برخی از مدارک اضافه‌تری که در هر روش مهاجرتی ممکن است موردنیاز باشد به شرح زیر است:

نوع مهاجرت

مدارک موردنیاز

تحصیلی

رزومه تحصیلی، انگیزه‌نامه، ریزنمرات تحصیلی

ویزای توریستی مولتی

اثبات وابستگی خود به ایران، سابقه بیمه، دارایی‌ها

اکسپرس اینتری

داشتن سابقه کار مدیریتی

اسپانسرشیپ

عدم سوءپیشینه

کاری

سابقه کار تخصصی، نامه معاینه پزشکی، نامه دعوت به کار از طرف کارفرما

سرمایه گذاری و ثبت شرکت

3 سال سابقه کار صاحب کسب‌وکار

هزینه مهاجرت به کانادا بر اساس روش مهاجرت

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به هزینه‌ها، بهتر است با حامی مهاجر تماس بگیرید تا کارشناسان به‌‌صورت دقیق و به‌روز راهنماییتان کنند. دقت کنید هزینه‌های کلی ممکن است ثابت نباشند و کمتر یا بیشتر شوند، زیرا شرایط شما، تاثیر بالایی در هزینه‌ مهاجرتتان دارد. 

 • مهاجرت تحصیلی: بین 2500 تا 3000 دلار هزینه 0 تا 100 دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی است و به تمکن مالی حدود 40000 تا 60000 دلار نیاز دارد. 
 • مهاجرت با ویزای توریستی مولتی: هزینه موسسه حامی مهاجر 500 دلار است. شما تنها با داشتن این مبلغ، می‌توانید پرونده خود را استارت بزنید و از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب حامی مهاجر، جایگزینی برای مدارکی که ندارید، ایجاد کنید (برای مثال در صورت نداشتن دعوت‌نامه یا سابقه سفر نیز می‌توانید ویزای توریستی کانادا دریافت کنید).
 • مهاجرت سرمایه‌گذاری: شما می‌توانید با پرداخت 400 دلار، با وکیل تخصصی حامی مهاجر که در خاک کانادا حضور دارد، مشاوره داشته باشید؛ زیرا هزینه مهاجرت از طریق، کاملا بستگی به این دارد که قصد ثبت چه نوع شرکتی دارید و با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است. 

برای سایر روش‌های مهاجرتی ذکر شده، بهتر است با کارشناس تخصصی در این زمینه صحبت کنید تا با داشتن اطلاعات فردی شما، هزینه دقیق‌تری در اختیار شما قرار دهد. 

هزینه انگشت نگاری کانادا 

ابتدا هزینه بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری در سفارت، برای متقاضی مجرد 85 دلار کانادا و برای خانواده‌هایی که با هم درخواست می‌کنند، حداکثر 170 دلار کانادا است.

هزینه انگشت نگاری کانادا

پس از پرداخت هزینه، یک دستورالعمل نامه دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد مشخصات بیومتریک خود را شخصا ارائه دهید. طبق آخرین قوانین مهاجرت به کانادا، پرداخت هزینه انگشت‌نگاری فقط یک بار انجام می‌شود و در صورت ریفیوزی ویزا و درخواست مجدد، نیاز به پرداخت مجدد ندارد. 

مدت زمان مهاجرت به کانادا

مدت زمان موردنیاز برای مهاجرت به کانادا حدودا بین 6 تا 18 ماه است اما زمان دقیق برای دریافت نتیجه از اقدامات شما، کاملا به روش انتخابیتان از مهاجرت، بستگی دارد و نمی‌توان بازه دقیقی برای آنها تعیین کرد؛ زیرا این زمان به عوامل مختلفی مانند شرایط شما، حجم پرونده‌های موجود در سفارت و زمان اقدام شما بستگی دارد. 
بازه زمانی تخمینی براساس قانون جدید کانادا، برای هرکدام از روش‌های مهاجرتی، از زمان شروع پرونده تا مراجعه به سفارت و دریافت نتیجه ویزا و عازم شدن به کانادا، در جدول زیر قرار دارد. 

نوع مهاجرت

بازه مدت زمان لازم

تحصیلی

بین 8 تا 12 ماه

ویزای مولتی توریستی

بین 23 روز تا 6 ماه

اکسپرس اینتری

بین 1 تا 12 ماه

نامزد استانی

بین 1 تا 2 سال

سرمایه گذاری

وابسته به شرایط

اسپانسرشیپ

حدودا 12 ماه

کار

بین 1 تا 9 هفته

ثبت شرکت

وابسته به شرایط

سخن پایانی
شرایط مهاجرت به کانادا برای ایرانیان، از طریق تحصیلی و ویزای مولتی بسیار کارآمد است. به طوری که همه ساله تعداد زیادی از ایرانیان از این دو روش برای مهاجرت اقدام می‌کنند. موسسه حامی مهاجر، سابقه طولانی در این زمینه برای کمک به شما عزیزان دارد. همچنین می‌توانید برای اطلاع از روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا ، روی کلمه مربوطه کلیک کرده و مقاله جذاب و جامع ما را بخوانید. 
در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره تخصصی برای مهاجرت به کانادا، آمریکا، ایتالیا و آلمان دارید، همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در تماس باشید. 

سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا 

در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با حامی مهاجر تماس بگیرید یا سوالات خود را در کامنت بنویسید تا کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. 

نحوه مهاجرت به کانادا به چه صورت است؟

 • مهاجرت تحصیلی (دانش‌آموزی یا دانشجویی)
 • مهاجرت با ویزای مولتی و سپس دریافت ورک پرمیت و تبدیل آن به اقامت دائم 
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت با برنامه اکسپرس اینتری یا نامزدهای استانی 
 • مهاجرت با روش اسپانسرشیپ 

برای ایرانیان مهاجرت به کدام کشور بهتر است؟

به طور کلی، کشورهای مقصد اصلی برای مهاجران ایرانی شامل ایالات متحده، کانادا، آلمان و بریتانیا هستند.

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

مهاجرت به کشوری دیگر، نیاز به تلاش بسیار دارد. شما باید روش‌های ذکر شده در مقاله را با توجه به شرایط شخصی خود مقایسه کرده و یک مورد را انتخاب کنید. بهترین روش مهاجرتی، برای هرفرد متفاوت است. دریافت مشاوره تخصصی از حامی مهاجر، می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند. 

آیا برای مهاجرت به کانادا به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر. اکثر مهاجران هنگام درخواست، پیشنهاد کاری در کانادا ندارند. در حالی که برخی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا، متقاضیان را ملزم به داشتن پیشنهاد شغلی کانادایی می‌کند، برخی دیگر مانند اکسپرس اینتری و نامزدهای استانی نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. می‌توان گفت در روش‌های ذکر شده، تنها مهاجرت کاری به پیشنهاد شغل از طرف کارفرمای کانادایی نیاز دارد. 

چرا کانادا به دنبال مهاجر است؟

شهرها و نواحی روستایی کانادا برای حفظ رشد جمعیت و حمایت از بازار کار خود به تازه واردان وابسته هستند. کانادا همچنین دارای جمعیت سالخورده‌ای است و بدون سیستم قوی مهاجرت، کانادا در مسیری مشابه با ژاپن در دهه 1990 قرار خواهد گرفت. اما برخلاف ژاپن، این کشور مهاجرت را پذیرفت و به ما این امکان را داده است که بخش بزرگی از جمعیت را در سنین اولیه کار، بین 25 تا 54 سال حفظ کنیم. 

هزینه مهاجرت به کانادا از ایران چقدر است؟

هزینه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری و PNP، به عنوان متقاضی مجرد، حدود 15500 دلار کانادا است. زوج‌ها به حدود 21000 دلار کانادا نیاز دارند؛ در حالی که خانواده‌های دارای فرزند بین 25000 تا 30000 دلار کانادا نیاز دارند (این اعداد کاملا تخمینی هستند و طبق شرایط هر فرد متفاوت است).

برای مهاجرت با اسپانسرشیپ کانادا، چه کسی می تواند اسپانسر شود؟

 • همسر مقیم یا شهروند کانادایی
 • فرزندان
 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • برادر یا خواهر یتیم
 • خواهرزاده یا خواهرزاده یتیم

آیا یک فرد 50 ساله می تواند در کانادا شغلی پیدا کند؟

بله. برنامه اکسپرس انتری کارگران ماهر فدرال (FSW) برنامه مهاجرتی است که برای جذب کارگران ماهر با شرایط و تجربه لازم برای کمک به اقتصاد و جامعه کانادا طراحی شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 20 | کل دیدگاه های تایید شده: 0