نیمه اول شلوغ 2021 برای pnp های مرتبط با کانال اکسپرس اینتری کانادا

انتظار می‌رود برنامه نامزدی استان های کانادا در سال 2021 به ثمر بشیند و موجب ناامیدی نشود. برنامه نامزدی استان ها یا PNP این اجازه را به کارگران خارجی و یا فارغ التحصیلان بین المللی می دهد تا با استفاده از شبکه جریان های متناسب و با توجه به نیازهای بازار کار در مناطق مختلف کانادا، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. عملکرد PNP تا به این جای سال جای هیچ تعجبی ندارد زیرا در سال 2021 برنامه نامزدی به چندین استان دیگر نیز اهدا شد و این یک هدف بزرگ برای افزایش پذیرش ها نسبت به سال 2018 بوده است. 

هم ترازی جریان های PNP با اکسپرس اینتری

جریان های PNP که با سیستم اکسپرس اینتری فدرال هماهنگ و هم تراز شده بودند در شش ماه اول سال 2021 بسیار فعال عمل کردند و هزاران دعوت نامه برای درخواست نامزدی در انتخابات را به نامزدهای مهاجرت با نمایه در کمیته اکسپرس اینتری دولت فدرال صادر کردند. کمیته اکسپرس اینتری شامل کاندیداهای سه برنامه مهاجرت طبقه کارگر فدرال، کلاس کارافرینی فدرال و کلاس تجربه کانادایی می باشد. هر کاندیدا یک امتیاز اصلی را در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری به خود اختصاص داده است که این نمره بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کار حرفه ای و مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد.این نمره رتبه افراد را در کمیته اکسپرس اینتری تعیین می کند. در حالی که نامزدی استانی برای واجد شرایط بودن در اکسپرس اینتری الزامی نیست، نامزدها با نامزدی استانی 600 امتیاز را به نمره CRS خود اضافه می کنند که تاثیر مستقیمی برای دعوت به درخواست اقامت دائم کانادا دارد. این 600 امتیاز می تواند برای کاندیداهای اکسپرس اینتری که نمرات اصلی CRS آنان کمتر از حداقل نمره است، بسیار ضروری باشد. برای موثر بودن برنامه نامزدی استان ها از طریق هماهنگی جریان های PNP با اکسپرس اینتری باید در ابتدا به نمایه خود در کمیته اکسپرس اینتری وارد شوید.

انتاریو

تخصیص 9600 نامزد در سال 2021 ،  انتاریو را به بزرگ ترین بخش در میان 9 استان و 2 منطقه تبدیل کرده است که در  PNP شرکت کردند. انتاریو پرجمعیت ترین استان کانادا است. این استان هر ساله بزرگ ترین سهم در میان تازه واردان به کانادا را دارد و مقصد 64 درصد از ساکنان دائمی جدید پذیرفته شده از طریق سیستم اکسپرس اینتری در سال 2018 نیز بوده است. سه جریان مرتبط با اکسپرس اینتری در برنامه نامزدی مهاجرت انتاریو بیشترین فعالیت را در نیمه اول سال 2021 داشتند و مجموعا 3846 اعلان علاقه مندی(NOL) را برای کاندیداهای اکسپرس اینتری صادر کردند. فقط کاندیداهای اکسپرس اینتری با NOL می توانند برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. سه جریان اکسپرس اینتری انتاریو عبارتند از:
  • اولویت های سرمایه انسانی 
  • کارگر ماهر و مسلط به زبان فرانسوی 
  • معامله کنندگان ماهر

اولویت های سرمایه انسانی

این جریان ها به OINP اجازه می دهد که کمیته اکسپرس اینتری فدرال، کاندیداهایی که واجد شرایط هستند را جستجو کند. پیشنهاد شغلی در میان الزامت گفته شده برای سه جریان نیست و تنها جریان الویت سرمایه انسانی نیاز به حداقل نمره CRS دارد. از تعداد 3846 NOL که از طریق این جریان ها در نیمه اول سال 2021 صادر شده است، 67 درصد از طریق جریان الویت سرمایه انسانی در دو قرعه کشی بوده است که هر دو دارای حداقل امتیاز CRS 439 در اکسپرس اینتری بودند. این روند به نیمه دوم سال 2021 نیز کشیده شده است و انتاریو در این باره اعلام کرده است که جریان الویت های سرمایه انسانی برای کاندیداهای اکسپرس اینتری با تجربه کار، در یکی از 6 کار حرفه ای واجد شرایط قرار می گیرد. اولین تست فنی OINP در تاریخ 8 جولای برگزار شد و در مجموع 1623 نامزد اکسپرس اینتری با حداقل امتیاز CRS، 439، NOL  دریافت کردند که این رکورد جدید NOL برای جریان الویت های سرمایه انسانی است.

کارگر ماهر

در 6 ماه اول سال 2021 کارگران ماهر فرانسوی زبان و معامله کنندگان حرفه ای در اکسپرس اینتری 1281 NOL دریافت کردند. جریان کارگران ماهر فرانسوی زبان به OINP اجازه می دهد تا کاندیداهایی که نیازهای مهارت زبان فرانسه و انگلیسی را برعهده دارند در میان سایر معیارهای انتخاب در صندوق اکسپرس اینتری جستجو کند. 

معامله کنندگان ماهر

جریان معامله کنندگان ماهر به OINP این اجازه را می دهد تا در صندوق اکسپرس اینتری برای طبقه کارگر ماهر فدرال و نامزدان کلاس کانادایی که در حال حاضر در انتاریو زندگی می کنند و حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت یا معادل آن نیمه وقت، جستجو کند. در انتاریو معامله کنندگان ماهر در دو گروه کوچک 633 و یا گروه بزرگ 72،73 و 82 قرار می گیرند که زیر نظر طبقه بندی ملی شغلی (NOC) است.

آلبرتا

جریان اکسپرس اینتری برنامه مهاجرتی آلبرتا یکی از سخرانی های کانادایی درباره مسیرهای PNP بوده است که دقیقا در حدود یک سال قبل بوده است و در شش ماه اول سال جاری هیچ استثنایی در آن نیست. AINP از جریان ها استفاده می کند تا کاندیداهای دارای معیار واجد شرایط بودن که حداقل امتیاز CRS آنها 300 است را در اکسپرس اینتری جستجو کند. پیشنهاد شغلی یا کار قبلی در آلبرتا مورد نیاز نیست اما کاندیداها باید در یک حرفه مشغول به کار باشند که از الویت های توسعه اقتصادی و تنوع اقتصادی آلبرتا حمایت می کند. AINP فهرستی از مشاغل واجد شرایط را ارائه نمی دهد.
AINP همچنین می گوید ممکن است اولویت را به نامزدها با شرایط زیر بدهد:
  • دارای پیشنهاد شغلی یا تجربه کار در آلبرتا
  • یک مدرک معتبر دانشگاهی از کانادا یا پیشنهاد رسمی
  • یکی از والدین، فرزند یا خواهر و برادر که اکنون در آلبرتا زندگی می کنند.
AINP 16 قرعه کشی را از طریق جریان ها کرد و مجموع 3816 NOL را صادر کرد که جالب ترین بخش این ماجرا پذیرفته شدن 8 نفر بود که نمره CRS آنها 302 بود و همچنین 4 نفر نیز با نمره CRS 300 پذیرفته شدند. در مقایسه، کمترین میزان حداقل امتیاز در 13 قرعه کشی برگزار شده تا به این جای سال 2021 ، 438 بوده است. در 9 مورد از این 13 قرعه کشی امتیازات بالاتر از حداقل نمره بوده است. 

نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا در ساحل شرقی کانادا نشان داد که چرا یکی از PNP های کانادا برای تماشا در نیمه اول سال 2021 بوده است. برنامه نامزدی نوا اسکوشیا یکی از برنامه های نوآورانه نامزدی کانادا است و از سه جریان برای انتخاب نامزدهای اکسپرس اینتری استفاده می کند. NSNP از جریان های سه گانه الویت بازار کار برای جستجو در صندوق اکسپرس اینتری و شناسایی نامزدها با تجربه کار در مشاغل خاص استفاده می کند. پیشنهاد شغلی در میان معیارهای انتخاب جریان نیست، بلکه حداقل نمره CRS همواره مورد نیاز است. در قرعه کشی 3 ژوئن 2009، از 312 نامزد اکسپرس اینتری با تجربه کار به عنوان مربی کودک و دستیاران امور کودک دعوت به عمل آمد که نیازی به نمره CRS  نداشتند. در قرعه کشی 25 آگوست حداقل امتیاز برای حساب‌رسان و حسابداران 400 بود. NSNP همچنین در ماه مارس برای کاندیداهای اکسپرس اینتری که جریان الویت های بازار کار را در اختیار دارند، فرانسوی را به عنوان به زبان اصلی انتخاب کرد و برای این قرعه کشی حداقل نمره مشخص نشده است.

ساسکاچوان

کارشناسان ماهر بین المللی ساسکاچوان: قسمت زیر رده اکسپرس اینتری همچون نیمه اول سال 2021 مشغول به کار است. این زیر مجموعه بر مبنای اظهارعلاقه عمل می کند، به این معنا که کاندیداهای اکسپرس اینتری که می خواهند برای نامزدی استان ساسکاچوان در نظر گرفته شوند باید نمایه جداگانه ای را با استان ثبت کنند. پروفایل ها بر اساس نمره شبکه منحصر به فرد ساسکاچوان اهدا می شود و نامزدانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، دعوت نامه ای برای درخواست نامزدی استانی دریافت کنند. به منظور واجد شرایط بودن، کاندیداهای اکسپرس اینتری باید دارای تجربه کاری در حرفه ای که به عنوان تقاضا در استان مورد توجه قرار می گیرد، باشند. پیشنهاد شغلی برای واجد شرایط بودن لازم نیست. برنامه نامزدی مهاجرت ساسکاچوان در نیمه اول سال 2021 ، 8 دوره دعوت را از طریق زیر رده اکسپرس اینتری خود برگزار کرد و 1166 دعوت برای درخواست نامزدی استان را صادر کرد. SINP همچنین در دو دوره لیست مشاغل مورد نیاز را با افزودن حرفه هایی مانند برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی تغییر داد. سپس کاندیداهای دارای تجربه کار در چندین شغل تازه اضافه شده توسط SINP در مرحله بعدی قرار می گیرند. این قرعه کشی های هدفمند از سه ماهه ژانویه تا جولای 2021 در سه رده اکسپرس اینتری SINP انجام شد.

سایر فعالیت های PNP

جریان های مرتبط با اکسپرس اینتری در استان های مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد و بریتیش کلمبیا در شش ماه اول امسال نیز فعال بودند. برنامه منصوب استان مانی توبا بیش از 4500 دعوت به کارکنان ماهر را طی 12 قرع کشی صادر کرد که حداقل 300 نفر با نام اکسپرس اینتری مراجعه کرده بودند. جزیره پرنس ادوارد طی ماه های ژانویه تا جولای شش قرعه کشی برگزار کرد و 671 دعوت نامه را برای نامزدها در بخش های اکسپرس اینتری و تاثیر کار صادر کرد. برنامه نامزدهای ولایتی بریتیش کلمبیا نیز از طریق جریان های B.C اکسپرس اینتری در هفته اول در نیمه اول سال 2021 جریان دارد. دیوید کوهن شریک ارشد کمپبل، شرکت حقوق مهاجرتی در کانادا گفت: جریان های PNP کانادا به طور ثابت در جهت رفع نیازهای بازار کار در سراسر کشور در حال توسعه هستند. برای کاندیداهای اکسپرس اینتری با نمرات پایین تر، نامزد شدن در استان ها می تواند به قیمت دریافت کردن یا نکردن اقامت دائم کانادا تمام شود.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط