20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اولین دعوت قرعه کشی انتاریو از 1600 کاندید اکسپرس اینتری با امتیاز حداقل 439 crs

کاندیدهایی که در 6شغل تکنولوژی ذکر شده، واجد شرایط و دارای تجربه کار هستند در قرعه کشی 12 جولای هدف قرار می گیرند. انتاریو نخستین قرعه کشی تکنولوژی را در 12 جولای انجام داد و از  1623 کاندید اکسپرس اینتری واجد شرایط و دارای تجربه کار برای نامزدی استان بکار برد و برای اقامت دائم کانادا دعوت کرد. کسانی که در قرعه کشی 12 جولای دعوت شدند سیستم جامع رتبه بندی امتیازات، CRS را از 439 به 459 و پروفایل اکسپرس اینتری خود را بین 12 جولای 2018 و 12 جولای 2019 ایجاد کردند. برنامه مهاجرت استانی انتاریو(OINP) در اوایل ماه جاری خبر داد که هرچه زودتر برگزاری  قرعه کشی تکنولوژی را برای رفع نیاز های روز افزون کارگران بخش فناوری استان شروع خواهد کرد. انتاریو شهری با چندین مرکز اصلی فناوری کانادا است، مخصوصا شهر های  تورنتو، اتاوا، واترلو. طبق گزارش گروه  CBRE شرکت های فناوری در تورنتو به تنهایی کارهای فنی بیشتری نسبت به خلیج سان فرانسیسکو در سال 2017 ایجاد کردند.

گام اول ورود به اکسپرس اینتری

برای دریافت دعوت نامه قرعه کشی مختص تکنولوژی نامزد ها باید واجد شرایط حضور در کلاس های کارفرمای فدرال یا کلاس تجربه کانادایی باشند که هر دو توسط برنامه اکسپرس اینتری فدرال اداره می شوند. تمام کاندیدها در صندوق اکسپرس اینتری تحت امتیاز CRSمعین براساس عواملی همچون سن، تحصیلات، تجربه کار ماهر و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند. یک نامزد در برنامه اکسپرس اینتری با دریافت 600 امتیاز  CRSاضافی به عنوان نامزد ایالتی به طور موثر شانس خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا در قرعه کشی اکسپرس اینتری بعدی افزایش می دهد. در قرعه کشی های اکسپرس اینتری امسال حداقل امتیازبرای دریافت دعوت از 438 تا 470 است که امتیاز در 450 بسیار شایع است. فقط یک بار در امسال کاندیدهای کلاس کارفرمای فدرال و کلاس تجربه کانادایی با امتیاز CRS 439 قطعنامه را در قرعه کشی اکسپرس اینتری دریافت کرده اند.

روش کار قرعه کشی مربوط به تکنولوژی

قرعه کشی های مختص تکنولوژی OINP از طریق جریان مهاجرت با اولویت های سرمایه انسانی اداره می شوند و به OINP اجازه می دهد تا صندوق اکسپرس اینتری فدرال را برای کاندیدهای واجد شرایط جستجو کند. پیشنهاد شغلی برای واجد شرایط بودن این جریان با اولویت سرمایه انسانی لازم و ضروری نیست. جستجو قرعه کشی های تکنولوژی به طور خاص برای کاندیدهای اکسپرس اینتری واجد شرایط که نیازهای اولویت سرمایه انسانی را برآورده می کنند و حداقل یکسال سابقه کارتمام وقت مستمر در یکی از 6 کار فنی زیر را دارند.

  • مهندسی نرم افزار و طراحان
  • برنامه نویسی کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
  • مهندسی کامپیوتر
  • طراحان وب و توسعه دهندگان
  • تحلیلگران پایگاه داده و فناوری اطلاعات
  • مدیران کامپیوترو سیستم های اطلاعاتی

NOC مخفف رده بندی ملی شغلی است که براساس میزان سطح مهارت و نوع مهارت شغل را تعیین می کند.

نمونه فرضی پذیرش نامزد اکسپرس اینتری در قرعه کشی مربوط به تکنولوژی 12 جولای  ONIP 

آنیکا و شان که به ترتیب 29 و35 ساله هستند باهم ازدواج کردند. هرکدام دارای مدرک لیسانس هستند و بیش از 4 سال به عنوان مهندس نرم افزار کار می کنند آن ها هم چنین هریک آیلتس را نوشتند و در هر رده امتیاز 8 را کسب کردند. هیچکدام از آن ها در کانادا تحصیل و کار نکردند.آنها در نهایت از طریق آنیکا به عنوان متقاضی اصلی با امتیاز 440 CRS وارد اکسپرس اینتری شدند. در 12 جولای استان انتاریو، خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه آنیکا می تواند نامزدی استان را پیگیری کند. با نمره 600 CRS  به نامزدی استان معرفی شد و امتیاز اکسپرس اینتری  به 1040 رسید واو برای درخواست دعوت اقامت دائم کانادا اولویت داده شد. دیوید کوهن، شریک ارشد کمپبل، شرکت حقوقی مهاجرت کانادا در کوهن،اذعان داشت این اولین قرعه کشی تکنولوژی است که می تواند یک فرصت خوشایندی برای نامزد های واجد شرایط اکسپرس اینتری که امتیازات خوبی در قرعه کشی های فدرال نداشته اند باشد. این یک تذکر مهم برای کاندیدهای اکسپرس اینتری است که نیاز فوری کانادا، به استعداد های فن آوری خارجی می باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط