20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

   ایالت ساسکاچوان برای کاندید‌های مشاغل مورد تقاضا و اکسپرس اینتری در 24 جولای قرعه کشی برگذار می‌کند. تنها حدود یه ماه بعد از قرعه کشی که در 20 ژوئن برگذار کرده بود. در مجموع 381 دعوت نامه صادر شد که 277 کاندید از طریق پروفایل EOI در زیر مجموعه اشتغال در ایالت و 104 نفر دیگر نیز از طریق پروفایل EOI در زیرمجموعه اکسپرس اینتری انتخاب شدند. برنامه نامزد‌های مهاجرتی ساسکاچوان یا SINP، صلاحیت کارکنان با مهارت را در این زیرمجموعه‌ها بر اساس امتیازدهی ارزیابی می‌کند. نامزدها برای صلاح دید شدن باید حداقل 60 امتیاز در شاخصه‌هایی چون: تحصیلات، تجربه کاری و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی میان سایرین کسب نمایند. همچنین باید در یکی از 19 شغل مورد تقاضا ساسکاچوان تجربه کاری داشته باشند؛ مانند برنامه نویسی رایانه و توسعه گر رسانه تعاملی، نانوایی، روانشناسی و ... .

اصلی ترین روش اخذ اقامت دائم برای کارکنان ماهر

   زیر مجموعه اکسپرس اینتری SINP با سیسیتم اکسپرس اینتری فدرال مرتبط است، که اصلی ترین روش اخذ اقامت دائم برای کارکنان با مهارت محسوب می‌شود. برای نامزد شدن در ساسکاچوان، کاندید‌های اکسپرس اینتری موظف هستند یک پروفایل مجزا EOI را با SINP به ثبت برسانند. جزئیات یک پروفایل EOI شامل: تحصیلات کاندید، تجربه کاری، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و مشخصات دیگر می‌شود که بر مبنی اطلاعات تهیه شده سیستم، امتیازی از 100 به کاندید تعلق می‌گیرد. امتیازدهی تحت عنوان دسته کارکنان با مهارت SINP با سیستم رتبه بندی جامع  (CRS) که نامزد‌های خود را از منبع اکسپرس اینتری تعیین می‌کند تفاوت دارد. داوطلبان اکسپرس اینتری که نامزد ایالتی انتخاب می‌شوند 600 امتیاز اضافی نسبت به CRS کسب می‌کنند. و این امتیاز به طوری موثری پیذیرش درخواست اقامت دائمی را تضمین می‌کند. زیر مجموعه مشاغل مورد تقاضا خارج از سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می‌کند و هدف آن آوردن کارکنان ماهر بین الملی در صنایعی است که با کمبود نیروی داخلی مواجه است.

نکته مهم

داوطلبان مشاغل مورد تقاضا نیز ملزم هستند از طریق SINP یک EOI نام نویسی کنند. داوطلبانی که بیشترین نمره را در اکسپرس اینتری و مشاغل مورد تقاضا در میان داوطلبان دیگر کسب کنند، دعوت نامه‌شان صادر شده و از طریق قرعه کشی‌های منظم تحت عنوان نامزد‌های ایالتی به ساسکاچوان دعوت می‌شوند. حداقل نمره قبولی برای قرعه کشی 24 جولای در هر دو زیرمجموعه 6 امتیاز افزایش یافت و نسبت به قرعه کشی 20 ژوئن که 68 امتیاز بود به 74 امتیاز رسید. از سال 2019 تا کنون SINP مجوز 1004 کاندید‌های اکسپرس اینتری و 1473 مجوز برای کاندید‌های مشاغل مورد تقاضا صادر کرده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط