50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ، با نام رسمی دوک نشین لوکزامبورگ، کشوری کوچک و ثروتمند در غرب اروپا است. سه زبان رسمی این کشور عبارتند از آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی. لوکزامبورگ از اعضای اتحادیه اروپا بوده و در پیمان شینگن هم عضو می باشد. ابن بدان معناست که برای سفر به این کشور امن به ویزای شینگن لوکزامبورگ نیاز است. اما ممکن است به دلایل متعدد با درخواست ویزایی که به کنسولگری این کشور فرستاده می شود، موافقت نشود.

ریجکتی ویزا چیست؟

ریجکتی ویزا، به معنای منع ورود شما به کشوری خاص از طریق رد درخواست ویزای شما است. ریجکت شدن ویزای شما ممکن است زمانی اتفاق بیافتد که نتوانید صلاحیت خود را برای بازدید از یک کشور به اثبات برسانید.

بسیاری از متقاضیان نسبت به دلیل رد شدن درخواستشان دچار سردرگمی می شوند و قادر به درک صحیح دلیل این امتناع نیستند.

دلایل ریجکت شدن ویزای لوکزامبورگ

اقدامات جنایی گذشته یا حال حاضر

شرایط و اقداماتی که متقاضی در گذشته انجام داده یا درحال انجامش است، در تصمیم گیری مدیر کنسولگری برای صدور ویزا بسیار تآثیر گذار خواهد بود. در چنین شرایطی، ممکن است به علت اینکه متقاضی تهدیدی برای سیاست های عمومی، امنیت داخلی یا اموال عمومی منطقه شینگن (یعنی تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک آزاری، اعتیاد و سایر جرایم جدی) بحساب بیاید، درخواست ویزا رد شده باشد.

اسناد سفر نادرست

سرنوشت مشترکی در انتظار کلیه متقاضیانی که سعی در ارائه اسناد مسافرتی دروغین به سفارت یا کنسولگری دارند، می باشد. این افراد کسانی هستند که برای معرفی خود از هویت جعلی استفاده می کنند و متأسفانه پیامدهای نامطلوبی در انتظار این افراد خواهد بود.

عدم ارائه توضیحات کافی درباره هدف و شرایط اقامت

از دیگر دلایلی که باعث می شود افسر کنسولگری ویزای لوکزامبورگ فرد را رد کند، عدم وجود توجیهات لازم نسبت به هدف و شرایط اقامت و سفر برنامه ریزی شده است. از جمله موارد زیر که در این دسته قرار می گیرد:

  • عدم ارائه صلاحیت حرفه ای و شغلی که با وضعیت مالی مطابقت داشته باشند
  • عدم ارائه اسنادی که هدف سفر و اقامت در منطقه شینگن را مشخص می کنند
  • عدم توانایی در ارائه اظهاراتی بدون تغییر درباره هدف سفر و مدت اقامت

نحوه رفع ریجکتی ویزای لوکزامبورگ

درصورت ریجکت شدن ویزای لوکزامبورگ، شما می توانید پس از برطرف کردن مشکلاتی که موجب ریجکتی شده است، حداقل از شش ماه بعد از ریجکتی درخواست مجدد بفرستید، یعنی تا قبل از شش ماه مجاز به فرستادن درخواست مجدد نمی باشید. همچنین می‌توانید نامه تجدید نظر بفرستید که در این صورت باید کاملا مطمئن باشید که تصمیم کنسولگری مبنی بر رد درخواست شما صحیح نبوده است.

نامه تجدید نظر

نوشتن چنین نامه ای خود پروسه ای جداگانه است. برای نوشتن چنین نامه ای باید دلایل محکمی مبنی بر این داشته باشید که چرا معتقدید درخواست ویزای شما به اشتباه ریجکت شده است. در برخی موارد متقاضی می تواند برای اثبات نادرست بودن ریجکتی درخواستش، مدارکی جداگانه پیوست نماید. ساختار این نامه و فرد مورد خطاب و جزئیاتی که در این نامه ذکر می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است. مشاورین و متخصصین حاضر در موسسه حامی مهاجر، شما را در تشخیص علت ریجکتی درخواست ویزای شما و رفع ریجکتی ویزا و درصورت نیاز در نوشتن نامه تجدید نظر یاری خواهند رساند.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0
مقالات مرتبط