20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزا

در این مقاله قصد داریم درباره رفع ریجکتی ویزا توضیحات مختصری را ارائه کنیم. شما می توانید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن ، رفع ریجکتی ویزای کانادا و یا رفع ریجکتی ویزای آمریکا از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید.

تجدید نظر ویزا

اگر درخواست ویزای شما رد شده باشد، آنها برای شما نامه ای ارسال می کنند و ریجکت شدن را به اطلاعتان می رسانند. در نامه دلیل ریجکت شدن شما بیان شده است و در آن قید می شود که شما می توانید تجدید نظر داشته باشید یا خیر.

درباره تجدید نظر

امکان درخواست تجدید نظر در نامه اعلام می شود و هیچ هزینه ای وجود ندارد. نامه تجدید نظر شما باید 2 ماه بعد از دریافت ریجکتی، ارسال شود. اگر بعد از 2 ماه درخواست خود را ارسال کنید، تصمیمی که برای ویزای شما گرفته شده است را نمی توان تغییر داد.

با این حال، اگر بخواهید می توانید یک درخواست ویزای جدید پر کرده و ارسال کنید. در برخی شرایط، شما نمی توانید درخواست تجدید نظر داشته باشید و ممکن است به مدت 5 سال از درخواست ویزای جدید منع شوید. ممکن است این اتفاق زمانی بیافتد که شما اطلاعات غلط یا گمراه کننده ای را در فرم درخواست خود پر کرده باشید.

چه کسی می تواند درخواست تجدید نظر کند

اگر شما 18 سال یا بیشتر داشته باشید

شما می توانید درخواست تجدید نظر خود را نسبت به توضیحات زیر داشته باشید.

شما همچنین می توانید از طرف شخص دیگری درخواست کنید، اگر آنها به شما اجازه این کار را داده باشند. به عنوان وکیل یا نماینده قانونی آنها، اسپانسر ویزا، دوست، اعضای خانواده و ... می توانید این کار را انجام دهید.

اگر شما زیر 18 سال هستید

شما نمی توانید خودتان درخواست تجدید نظر کنید. این درخواست باید توسط والدین یا قیم قانونی شما انجام شود.

درخواست تجدید نظر ویزا

مراحل زیر را مطالعه کنید تا بتوانید درخواست تجدید نظر را انجام دهید. درخواست برای شخص دیگری (از جمله فرزندتان) مراحل جداگانه ای دارد که در زیر درباره آنها توضیح داده ایم.

نامه درخواست

نوع درخواست خود را تایپ کرده یا بنویسید که بیانگر این موضوع است که خواستار رفع ریجکتی ویزا هستید. نامه درخواست باید شامل:

 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس پستی
 • آدرس ایمیل شخصی
 • شماره تراکنش درخواست ویزا

در نامه به طور مفصل توضیح دهید که چرا فکر می کنید تصمیم ریجکتی باید تغییر کند. هنگام انجام این کار باید به دلایل ریجکت شدن تان اشاره کنید. همچنین هر اطلاعات جدیدی که فکر می کند مهم است را به آن اضافه کنید. نامه را امضاء کنید و آن را با درخواست خود ذکر کنید.

مدارک ضروری دیگر

هر مدرک دیگری که اعتقاد دارید مهم هستند را به درخواست خود اضافه کنید. هر مدرکی که ارسال می کنید باید با قوانین درخواست تجدید نظر مطابقت داشته باشد (در پایین تر درباره قوانین توضیح داده شده است)، در غیر این صورت آن مدارک در نظر گرفته نمی شوند.

پاسپورت

در نامه ریجکتی به شما اطلاع داده می شود که آیا لازم است پاسپورت خود را در نامه تجدید نظر بگنجانید. پاسپورت خود را ذکر نکنید، مگر اینکه در نامه ریجکتی از شما درخواست شده باشد.

درخواست تجدید نظر برای شخص دیگر (از جمله فرزند)

مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید برای فرزند خود درخواست پر کنید یا اینکه مجاز به درخواست از طرف شخص دیگری هستید. هیچ محدودیتی در مورد تعداد متقاضیان ویزایی که شما می توانید برای آنها درخواست کنید، وجود ندارد.

اگر برای دو یا چند نفر درخواست می کنید، باید یک نامه یا مجوز برای هر فرد، هنگام درخواست تجدید نظر در اختیار داشته باشید.

مجوز از طرف متقاضی اصلی ویزا

برای درخواست ویزا از طرف شخص دیگری، از آنها بخواهید که نامه مجوزی که حاوی اطلاعات زیر است را برای شما بنویسند.

(شما احتیاج به این مجوز نخواهید داشت، اگر این درخواست برای فرزندان زیر 18 سال باشد).

این مجوز باید بیان کند که متقاضی اصلی به شما اجازه داده است برای همه مسائل و مکاتبات مربوط به رفع ریجکتی اقدام کنید. این نامه باید شامل اطلاعات متقاضی اصلی ویزا باشد، مانند:

 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس پستی
 • شماره تراکنش درخواست ویزا از طرف فرم درخواست ویزا به نام خودشان

این نامه همچنین باید شامل اطلاعات شما (فردی که از طرف شخص دیگر اقدام می نماید) نیز باشد:

 • نام و نام خانوادگی کامل
 • آدرس پستی
 • تاریخ تولد (شما باید 18 سال به بالا باشید)

متقاضی ویزا باید این نامه را امضاء کند. شما باید نامه اصلی متقاضی را در فرم درخواست قید کنید. این نامه را مطابق اطلاعات (درخواست تجدید نظر ویزا) پر نمائید.

ارسال درخواست

زمانی که مطمئن شدید شما درخواست تجدید نظر را پر نموده اید، همه چیز را در یک پاکت ضخیم روکش دار بگذارید و آن را به افسر تجدید نظر ویزا و به آدرسی که در نامه ریجکتی نوشته شده است، ارسال کنید.

اگر شما برای بیش از یک نفر درخواستی به یک آدرس ارسال می کنید، شما می توانید آنها را با هم ارسال کنید. فراموش نکنید که این موارد را انجام دهید:

 • مدارک درخواست هر فرد را در پاکت های جداگانه ای قرار دهید.
 • نام و شماره تراکنش درخواست ویزای هر فرد را در پاکت بنویسید.
 • هر پاکت را در یک پاکت بزرگ تر قرار دهید و آن را به آدرس دفتر ارسال کنید.

شما فقط باید درخواست را به وسیله پست انجام دهید. آنها نمی توانند فکس و ایمیل را قبول کنند. دقت کنید که هزینه را برای بسته های بزرگ بپردازید.

قوانین مدارک رفع ریجکتی ویزا

مدارک درخواست خود را قبل از ارسال آنها آماده کنید. تمامی مدارک باید از قوانین زیر پیروی کنند.

مدارک باید اصل باشند

آنها نمی توانند کپی قبول کنند (مگر برای فردی که مجوز متقاضی را دریافت کرده، برای پاسپورت و مدارک سفر).

نامه باید اصل باشد

نامه هایی از شرکت ها، دانشگاه ها، مدارس، کالج ها و ... باید سربرگی داشته باشند که نشان دهنده سازمان آنها می باشد:

 • نام کامل
 • آدرس دقیق پستی
 • شماره تلفن
 • آدرس وب سایت
 • آدرس ایمیل
 • نام، عنوان و موقعیت شخص مخاطب
 • امضای مکتوب یک نماینده مجاز (امضای الکترونیکی پذیرفته نمی شود)

مدارک و نامه ها باید گواهی شده و ترجمه باشند

نیاز است هر نامه یا مدارکی که به زبان انگلیسی یا ایرلندی نیستند را ترجمه کنید. اسناد اصلی و ترجمه های تائید شده را برای آنها ارسال کنید.

بازگشت مدارک

تمامی مدارکی که می خواهید به شما پس داده شود را تایپ کنید یا بنویسید. مانند، عکس ها، پرداخت ها، رسید های انتقال پول و ... و سپس:

 • این لیست را به نامه درخواست تجدید نظر ویزا اضافه کنید.
 • تمامی مدارک اصلی که می خواهید به شما بازگردانده شوند را اضافه کنید.
 • یک کپی از تمامی مدارکی که می خواهید به شما بازگردانده شود، ارسال کنید (آنها این کپی را نگه می دارند).

فقط کپی ارسال نکنید، باید مدارک اصلی را نیز همراه آنها بفرستید. پس از اینکه آنها مدارک شما را دریافت کنند، با شما تماس خواهند گرفت که چگونه مدارک را به دست شما می رسانند.

بعد از درخواست تجدید نظر

درخواست ها به ترتیبی که دریافت می شوند، پردازش خواهند شد. به طور کلی، شما بعد از اینکه مدارک خود را دریافت کردید باید حدود 8 هفته برای پاسخ منتظر باشید. با این حال، زمان پردازش می تواند بین ادارات متفاوت باشد و هم چنین ممکن است در طول سال تغییر کند. مثلا، در دوره های تعطیلات.

زمان پردازش نیز ممکن است افزایش یابد، اگر یک ارزیابی مفصل از حقوق خانواده تحت قانون اساسی یا کنوانسیون در مورد حقوق بشر مورد نیاز باشد.

تصمیم و مرحله بعد

یک افسر تصمیم گیرنده تمام اسناد ارائه شده به درخواست شما و مستند سازی درخواست ویزای اصلی را در نظر خواهد گرفت.

اگر درخواست شما مورد قبول باشد

آنها یادداشتی برای شما ارسال می کنند که بیان می کند تصمیم ویزای اصلی معکوس شده است. این اطلاعیه همچنین توضیح می دهد که بعد از گرفته ویزا چه کار باید کرد.

اگر درخواست شما قبول نشده باشد

آنها نامه دیگری برای شما ارسال می کنند که بیان گر این است که تصمیم تغییر نخواهد کرد و درخواست شما رد شده است. شما نمی توانید دوباره درخواست تجدید نظر کنید، تنها یک درخواست برای هر فرم ویزا مجاز می باشد.

با این حال، شما می توانید برای یک درخواست فرم ویزای جدید اقدام کنید.

جهت رفع ریجکتی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0