50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار آفریقای جنوبی

نکته: حامی مهاجر فاقد مجوز کاریابی بین‌المللی است و این مقاله صرفا جهت اطلاع‌رسانی منتشر شده است.

آفریقای جنوبی را می‌توان از کشورهایی دانست که به واسطه شرایط مناسب در جهت رشد و شکوفایی سرمایه و اقتصاد و پتانسیل بالای این کشور در این زمینه، مورد توجه و حمایت کشورهای دارای قدرت اقتصادی بسیار بالا در جهان مانند انگلستان و ایالت متحده بوده است. این کشور دارای فرصت های شغلی مناسب در زمینه‌های مختلف است .رشته‌هایی که برای آنها امکان اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی وجود دارد، توسط دولت و بر حسب نیازمندی‌های شهرها و صنایع مختلف، هر ساله از طریق یک لیست اعلام می‌شود و باید دقت داشته باشید که قبل از اقدام، رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی باشد.

انواع ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار عمومی (General Work Permit)

این ویزا مخصوص کسانی است که دعوت نامه کاری برای یک شغل را دارند. این ویزای کار تا پایان قرار داد اعتبار دارد و باید یک قرار داد میان شما و کارفرما منعقد شود. در این ویزا نیز اگر به مدت 5 سال به کار مشغول باشید، می‌توانید برای ویزای دائم اقدام نمایید. این شیوه کاریابی سخت و زمان‌بر است و بهتر است که از طریق روش‌های دیگر برای اخد ویزای کار تلاش کنید .

ویزای سهمیه اجازه کار (Quota Work Permit)

این نوع ویزای کار آفریقای جنوبی بسیار رایج و متداول است و مناسب کسانی است که تحصیلات دانشگاهی با حداقل مدرک لیسانس دارند .ویزای کار آفریقای جنوبی در خصوص طرح مربوط به برنامه‌های اقتصادی است که از طرف دولت پیش‌بینی می‌شود و هدف از این برنامه رشد و ارتقای اقتصادی و ساپورت نیروی کار در رشته‌های مورد نیاز همچون رشته‌های مدیریت، مهندسی و غیره است. این ویزا تحت نظارت دولت آمریکا صادر می‌شود. با داشتن این ویزا می‌توانید به مدت ۹۰ روز وارد آفریقا شوید و به جستجوی کار خود بپردازید. کار موردنظر باید متناسب با رشته و مهارت شما باشد. این ویزا تا شش ماه قابل تمدید است و با یافتن کار و تایید کارفرما کارت اقامت یک ساله دریافت می‌کنید که پس از پنج سال کار می‌توانید تقاضای اقامت دائم نمایید

ویزای کار برای افراد با مهارت خاص (Exceptional Skillwork Permit)

مطابق قوانین مهاجرت آفریقای جنوبی این نوع از ویزای کار آفریقای جنوبی معمولاً برای اشخاص  متخصصی صادر می‌شود که در رشته کاری خود صاحب سبک هستند به عبارتی کار مورد نظر، موردِ  تقاضای کشور آفریفای جنوبی باشد و هر شخصی به جز متقاضی، قادر به انجام آن کار نباشد. این نوع ویزای کار در آفریقای جنوبی 3 سال اعتبار دارد و با شرایط خاصی امکان تمدید آن وجود دارد.

ویزای کار برای انتقال شعبه (Intra-company transfer work permit)

این ویزا مخصوص افرادی است که در کشور خود دارای کار و تجارت هستند و می‌خواهند کار خود را به این کشور متقل کرده و یا یک شعبه تاسیس نمایند. اعتبار این ویزا متناسب با شغل موردنظر در حدود ۲ تا ۳ سال است .
 
 

شرایط اعضای خانواده

افراد وابسته به کسانی که ویزای کاری دارند می‌توانند آنها را همراهی کنند اما این افراد اجازه تحصیل، کار و راه اندازی تجارت را ندارند و تنها می‌توانند افرادی که ویزا دارند را همراهی کرده و در آفریقای جنوبی بمانند. همچنین نمی‌توانند درخواست اقامت دائم دهند، اما بعداً می‌توانند با توجه به رابطه‌شان با کسانی که اقامت دائم گرفته‌اند، اقدام کنند. کودکان وابسته به فرد می‌توانند در یک مدرسه در آفریقای جنوبی تحصیل کنند اما در ابتدا لازم است یک ویزای تحصیلی داشته باشند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

 • مدارک شناسایی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • پرینت حساب با موجودی مشخص
 • رزومه کامل (سوابق کاری و تحصیلی)
 • گواهی سلامت پزشکی
 •  سند ازدواج یا سند طلاق

مزایای کار در آفریقای جنوبی

 • برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی نیازمند ارائه مدرک زبان، از جمله آیلتس یا تافل نمی‌باشد.
 • ویزای کار آفریقای جنوبی از جمله ویزاهایی است که اخذ آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان پذیر می‌باشد و این پروسه در کمتر از سه ماه با گارانتی کامل میسر شده و از نمونه ویزاهای کاری است که نیازمند زمانی طولانی جهت انجام نمی‌باشد.
 • شما بعد از گذشت پنج سال می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • این کشور بیش از 35000 فرصت شغلی را برای حدوداً 70 رشته تحصیلی، جهت علاقه‌مندان جویای کار فراهم کرده است.
 • امکان بردن خانواده از طریق ویزای کار به آفریقای جنوبی وجود دارد.
 • داشتن حق کار دانشجویی در حین تحصیل و اقامت دائم پس از پایان تحصیل
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0