20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ثبت شرکت با نام شخص در استرالیا

برخی سازمان­ ها، فقط می­توانند در ایالت یا قلمرو مربوط به خود تجارت کنند. این سازمان ­ها با تبدیل شدن به یک شرکت ثبت شده در استرالیا، می­توانند در تمام ایالت ها و سرزمین­ های داخل استرالیا فعالیت کنند. برای آشنایی با مراحل ثبت شرکت در استرالیا مقاله ثبت شرکت در استرالیا را مطالعه کنید.

نحوه تبدیل شدن به یک شرکت ثبت شده در استرالیا

مرحله 1 – اطمینان از نام انتخابی

قبل از ثبت نام به عنوان عضوی در استرالیا، باید بررسی کنید که آیا این اسم مورد نظر موجود است یا خیر. اگر آماده ثبت نام نیستید، اما می خواهید مطمئن شوید که نام مربوطه متعلق به شما است، می­توانید برای رزرو آن اقدام نمایید. در صورت تأیید درخواست شما، این نام را برای دو ماه ذخیره خواهند کرد. اگر مایل به تمدید این دوره هستید، باید مجدداً نام خود را ذخیره کنید.

حتی اگر نامی را برای شما رزرو یا ثبت کنند، این امکان وجود دارد که شرکتی با نام مشابه یا علائم تجاری مشابه علیه شما شکایت کند. این وظیفه شماست که از هرگونه نام و نشان تجاری مشابه که ممکن است نام شما را تحت تأثیر قرار دهد، آگاه باشید. برای جستجوی علائم تجاری موجود به وب سایت IP Australia مراجعه کنید.

مرحله 2 - یک فرم به شماره 401 را ارائه کنید.

برای ثبت نام، یک فرم 401 تکمیل کنید تا یک نهاد قابل ثبت در استرالیا ثبت شود. لازم است که شما جزئیات مربوط به سازمان فعلی خود را ارائه دهید. همچنین بیان کنید که آیا ادعایی بر روی اموال موجود وجود دارد یا خیر و جزئیات این ادعاها چیست و جزئیات اطلاعات کلیه مدیران و کارمندان، از جمله تاریخ و محل تولدشان را ارائه دهید. اگر دفتر ثبت شده متعلق به نهادی نیست (به عنوان مثال این دفتر یک دفتر حسابرسی است)، باید مجوز کتبی آنها را برای استفاده از آدرس دریافت کنید.

مرحله 3 - ارائه اسناد پشتیبان

هنگامی که فرم 401 را ارائه می کنید، باید موارد زیر را نیز به همراه آن ضمیمه کنید:

 • یک نسخه معتبر از گواهی فعلی سازمان مربوط به همکاری یا ثبت نام ارائه کنید. این گواهی باید توسط مرجع اداره کننده سازمان تأیید شود. به عنوان مثال انجمن­ های فعال در ویکتوریا می­توانند به "امور مربوط به مصرف کننده" مراجعه کنند. نسخه باید حداکثر سه ماه قبل از ارسال، تأیید شده باشد.
 • یک نسخه کپی معتبر از نظام نامه نهاد (به عنوان مثال تفاهم­ نامه و اساسنامه) ارائه کنید. این امر باید مربوط به سال جاری باشد و کلیه قطعنامه ­هایی را که در قانون اساسی تأثیر گذاشته ­اند، در بر بگیرد.

نظام نامه باید توسط افرادی که مسئولیت قانونی از حفظ اسناد اصلی (به عنوان مثال "معادل ASIC") یک دفتر رسمی را دارند توسط، مامور سازمان یا مدیر یک سازمان که مسئولیت ارائه اظهارنامه به صورت کتبی را دارند، مورد تایید گردد. نسخه باید حداکثر سه ماه قبل از ارسال تأیید شود.

مرحله 4 - ثبت فرم به همراه پرداخت هزینه

فرم درخواست باید توسط مدیر یا شخصی که دارای مجوز باشد امضا شود. با توجه به فرم 401، هزینه یک شرکت ثبت شده در استرالیا با توجه به fee amount تعیین شده پرداخت می شود. موارد تکمیل شده می تواند به آدرس زیر ارسال شود:

 • کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا
 • صندوق پستی 4000
 • مرکز پست الکترونیکی VIC 3841 Gippsland

هنگامی که درخواست شما پردازش و تأیید شد، یک گواهی ثبت نام برای شما ارسال می­شود.

تعهدات شما

نام خود را به نمایش بگذارید

شما باید نام شرکت خود را در خارج از هر اداره و محل کاری که برای عموم آزاد است نشان دهید. در مواردی که نهاد یک بانک یا مؤسسه سپرده ­گذاری مجاز است، باید این موارد را نیز نمایش دهد:

 • مکان اصلی آن
 • اطلاع از مسئولیت محدود اعضای آن (فقط درصورتی که نام نهاد به "Limited" یا "Ltd." ختم نشود).

شماره نهاد ثبت شده در استرالیا را به نمایش بگذارید

هنگام ثبت نام، یک شماره نه رقمی منحصر به فرد با نام شماره نهاد ثبت شده استرالیا (ARBN) دریافت خواهید کرد. طبق قانون شرکت­ ها، نام و ARBN باید در کلیه اسناد عمومی نهاد، شامل اسناد قابل مذاکره که در حوزه قضایی منتشر یا امضا شده است، ظاهر شود.

در مواردی که نهاد بانک یا موسسه سپرده­گذاری باشد، هر سند باید شامل موارد زیر هم باشد:

 • برای استرالیا " Aust"
 • برای ثبت شده " Regd"
 • برای شماره " No"
 • برای شماره­ی نهاد ثبت شده “ARBN’” یا “A.R.B.N”.

به ­روز رسانی اطلاعات خود

اگر اطلاعات شما تغییر می کند، باید در یک بازه زمانی مشخص اطلاع دهید. در زیر لیستی از جزئیاتی که باید آنها را بروز کنید و بازه زمانی مربوطه وجود دارد، ذکر شده است.

 • نام نهاد (در مدت 14 روز پس از تغییر)
 • نظام نامه آن (طی یک ماه پس از تغییر)
 • مدیر یا موارد مشابه (ظرف یک ماه پس از تغییر)
 • تغییر آدرس یا تغییر در ساعت کاری دفتر خود (طی 7 روز پس از تغییر)
 • اگر نهاد فعالیتش را متوقف کرده، باید ظرف هفت روز به ما اطلاع دهید. اگر در وضعیتی دچار مشکل شده ­اید و یا ثبت نام نشده ­اید، باید ظرف یک ماه اطلاع داده شود
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0