لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

خبر خوب برای متقاضیان ویزای توریستی؛ مرزهای کانادا به روی گردشگران بازگشایی شد

دولت کانادا سرانجام پس از گذشت حدودا 2 سال از شیوع ویروس کرونا، در تاریخ 7 سپتامبر 2021 مرزهای این کشور را به روی گردشگران سراسر دنیا بازگشایی کرد. طبق ضوابط جدیدی که وضع شده است فقط توریست‌هایی می‌توانند به کانادا سفر کنند که هر 2 دوز یکی از 4 واکسن مورد تایید کانادا (فایزر، مدرنا، آستارازنکا و جانسون اند جانسون) را تزریق کرده باشند و حداقل 2 هفته از دریافت آخرین دوز واکسن‌شان گذشته باشد.

همچنین افراد دارای ویزای کار یا ویزای تحصیلی و یا افرادی که دلایل ضروری برای ورود به کانادا را دارند، می‌توانند وارد خاک این کشور شوند. این افراد حتی اگر به صورت کامل هم واکسینه نشده باشند، این امکان را دارند که وارد کانادا شوند اما باید در بدو ورود 14 روز قرنطینه خانگی را طی نمایند. همچنین دیگر نیازی به قرنطینه 3 روزه در هتل نخواهند داشت.

برای کودکان واکسینه نشده زیر 12 سال که همراه با والدین واکسینه شده خود وارد کانادا می‌شوند،  احتیاجی به قرنطینه نخواهد بود اما فرزندان بالای 12 سال همچنان باید قرنطینه شوند و در هنگام ورود و همچنین 8 روز پس از ورود تست PCR انجام دهند.

مسافران باید اطلاعات سفر، مدارک پزشکی و واکسیناسیون و تست منفی PCR خود را 72 ساعت قبل از ورود به کشور کانادا، در اپلیکیشن Arrive CAN به زبان انگلیسی یا فرانسه به ثبت برسانند.

دولت کانادا ابتدا در 9 آگوست 2021 مرزهای خود را به روی گردشگران و شهروندان آمریکایی که واکسینه شده بودند، باز و اجازه ورود آنها را به کانادا صادر کرد. این اولین قدم دولت کانادا برای بازگشایی مرزها برای گردشگران واکسینه شده بود. در قدم بعدی که در خبرهای قبلی هم اعلام شده بود، از تاریخ 7 سپتامبر 2021 مرزهای کانادا به روی گردشگران واکسینه شده سراسر دنیا باز شد.

لازم به ذکر است که پروازهای بین‌المللی فقط اجازه ورود به 9 فرودگاه کانادا را دارند که شامل موارد زیر است:

  • فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو
  • فرودگاه بین‌المللی مونترال ترودو
  • فرودگاه بین‌المللی ونکوور
  • فرودگاه بین‌المللی کلگری
  • فرودگاه بین‌المللی هالیفاکس استانفیلد
  • فرودگاه بین‌المللی ژان لساژ کبک
  • فرودگاه بین‌المللی اتاوا مکدونالد کارتیه
  • فرودگاه بین‌المللی وینیبگ جیمز آرمسترانگ ریچاردسون
  • فرودگاه بین‌المللی ادمونتون

علاوه بر این پروازها از کشور هند حداقل تا 21 سپتامبر و پروازهای مراکش تا 29 سپتامبر ممنوع خواهد بود. کسانی که از هند یا مراکش قصد سفر به کانادا را دارند باید از طریق یک کشور ثالث اقدام نمایند و آزمایشات و تست کرونا را تا 72 ساعت قبل از عزیمت آخرین پرواز به کانادا انجام دهند.

 

موسسه حامی مهاجر در زمینه ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و اکسپرس اینتری به متقاضیان عزیز خدمات ارائه می‌نمایند. جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعت بیشتر می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
کاربر حامی مهاجر
آیا با توجه به کاهش پیک کرونا در ایران، مدت زمان بررسی پرونده‌ها از ۶۸۶ روز! کاهش پیدا خواهد کرد؟
رضا رحمتی

درود بر شما

قطعا کاهش پیدا خواهد کرد.

مطالب مرتبط
پنجشنبه 25 آذر 1400
لغو مصاحبه حضوری برای برخی از متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا از دادن اختیار به افسران کنسولی سفارتخانه‌ها برای عدم حضور برخی از متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا جهت انجام مصاحبه حضوری تا دسامبر 2023 خبر داد. وزارت امور خارجه ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
مقررات جدید ترامپ در مورد قانون خود کفایی

دولت ترامپ می‌گوید مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که مهاجران شخصا به خودکفایی برسند، اما گروه ‌های آموزش عالی نگران اثرات آن برای مهاجرا ...

ادامه مطلب
شنبه 30 مرداد 1400
کانادا به 20000 شهروند آسیب‌دیده افغانستانی پناهندگی می‌دهد

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که به دنبال اشغال افغانستان توسط نیروهای طالبان، این کشور قصد دارد به بیش از 20 هزار شهروند آسیب‌دیده افغانی پناهندگی دهد. ...

ادامه مطلب