در این بخش به تمام سوالات شما از قبیل ویزای اکسپرس اینتری کانادا چیست, امتیاز اکسپرس اینتری کاناداسیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری کاناداامتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا, مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا خواهیم پرداخت. حتما در صورت داشتن هر سوالی از طریق بخش کامنت ها سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی حامی مهاجر به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) از ابتدای سال 2015 برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا راه اندازی شده است. اکسپرس اینتری سیستم مهاجرت به کانادا را کاملا تغییر داد و پس از راه اندازی اکسپرس اینتری ، بسیاری از مهاجران کانادا که قبلا از روش معمول اقدام می کردند، پشت درهای بسته ماندند. در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا هر ماه حداقل امتیاز فرد انتخاب شده، جهت اخذ اقامت کانادا را اعلام می کند. در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق یکی از برنامه های اکسپرس اینتری را دارید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.
همچنین پیشنهاد می شود مقاله 7 روش مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایید.

قرعه کشی اکسپرس اینتری کانادا

آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) در تاریخ 19 دسامبر سال 2018 صورت گرفت و برای اولین بار در سال 2018، تمام برنامه ها منجر به کاهش امتیاز زیر 440 شد. در قرعه کشی اکسپرس اینتری 19 دسامبر، نامزدهای با امتیاز 439 از سوی دولت مورد قبول شدند. در سال 2018 در مجموع 3900 نامزد پذیرفته شدند و تعداد دعوت نامه در سال 2018 به 89.800 در سراسر جهان رسید که نسبت به مجموع دعوتنامه های سال 2017 که تعداد 86.022 بود، افزایش داشته و یک رکورد حساب می شود. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا برای سال 2015 برنامه جذب مهاجر در گروه نیروی متخصص فدرال را تغییر داد، تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل مورد نظر خود را برای بهبود شرایط اقتصادی تامین کند. این تغییرات باعث:
 • تامین بهتر نیروی کار مورد نیاز کارفرما و انتخاب آسان تر برای آنان
 • شانس بیشتر برای مهاجرین جهت استخدام در مشاغل مرتبط با حرفه و تحصیلات خود خواهد شد.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

دولت کانادا نقش اصلی در انتخاب مهاجر را دارد. بانک اطلاعاتی مشاغل کانادا با اتصال به استخر کاندیداها به کمک کارفرماها آمده تا اگر نتوانستند نیروی مورد نظر خود را استخدام کنند، از این استخر فرد مورد نظر را بیابند. افراد منتخب شده اکسپرس اینتری کانادا که پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند، در سریعترین حالت اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. اداره مهاجرت کانادا با بررسی لیست کاندیداها بهترین نفرات را انتخاب می کند و پرونده افراد منتخب در کمتر از 6 ماه بررسی خواهد شد. 

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

شما برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری باید مراحلی را طی کنید که در زیر توضیحاتی درباره این مراحل برای اطلاع شما قرار داده ایم.

ثبت نام

افراد می بایست اطلاعات خود را ثبت نمایند. این کار مهمترین بخش می باشد و نیاز به تجربه کافی و اطلاع از قوانین مهاجرت و بازار کار کانادا دارد. ارزیابی این افراد براساس نحوه درج اطلاعات و مدارک و امتیازات کسب شده آنان دارد، برای همین دقت نظر در این مرحله باعث قبولی یا رد پرونده خواهد شد. این افراد باید چند مورد از موارد زیر را دارا باشند:
 • دانش زبان عالی
 • تحصیلات آکادمیک
 • تجربه کار کانادایی
 • کسب امتیاز از بخش انطباق پذیری

بروز رسانی اطلاعات

افرادی که اطلاعات خود را ثبت کرده اند و واجد شرایط اکسپرس اینتری کانادا هم می باشند، بعد از بررسی و تایید اطلاعات وارد استخر کاندیداها خواهند شد. بعد از تایید اطلاعات کاندیداها باید رزومه خود را ارائه کنند.
 • ثبت نام در بانک مشاغل کانادا ضروری است.
 • باید حضور خود را به کارفرماها و استخدام کنندگان نیروی کار در کانادا خبر دهید.

انتخاب و دریافت نامه گزینش

هنگامی که یک کارفرما، متقاضی را انتخاب کند، متقاضی نامه گزینشی برای کسب اقامت دائم خود دریافت می کند و متقاضی مشمول بررسی در سریعترین حالت خواهد بود.

مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

 در این بخش به مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا خواهیم پرداخت.
افرادی که نامه گزینش را دریافت کرده اند، فقط 60 روز فرصت دارند تا برای کسب اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایند:
 • نیروی متخصص کانادا
 • برنامه تجربه کانادایی
 • نیروی فنی و حرفه ای کانادایی
 • برنامه های استانی
متقاضیان باید تمامی شرایط برنامه های فوق را داشته باشند، تا بتوانند اقدام کنند.

برنامه های استانی اکسپرس اینتری کانادا

دولت های استانی کانادا نقش پررنگ تری در برنامه اکسپرس اینتری خواهند داشت و طی این سیستم در آینده نیرو جذب خواهند نمود. این دولت ها نیروی متخصص مورد نیاز خود را به راحتی و فارغ از برنامه های دولت کانادا و با توجه به نیاز بازار کار خود انتخاب خواهند کرد. وقتی که متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا از طریق استان ها جذب شد، بلافاصله برای اخذ اقامت دائم کانادا احضار خواهد شد و مدت زمان بررسی پرونده حدودا کمتر از شش ماه خواهد بود.

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا در روش نیروی متخصص برای سه گروه زیر است:
Federal Skilled Worker Class
Federal Skilled Trades Class
Canadian Experience Class

 بیشتر بدانید: نحوه تحصیل در کانادا

این برنامه از ابتدای سال 2015 آغاز شده و قوانین امتیاز بندی تغییر یافته است. در این برنامه مبنای امتیاز بندی ها تغییر کرده است به صورتی که در برنامه قبل از سال 2015، سیستم امتیاز بندی حداکثر 100 امتیاز بود که شما برای قبولی باید امتیاز 67 را کسب می کردید. ولی در برنامه جدید اکسپرس اینتری کانادا حداکثر 1200 امتیاز وجود خواهد داشت که از این 1200 امتیاز 500 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی اکسپرس اینتری کانادا متاهل باشد 460 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و 40 امتیاز به فاکتورهای همسر او تعلق می گیرد.

جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (مجرد): حداکثر 500 امتیاز

 متقاضی مجرد می تواند حداکثر 500 امتیاز از شرایط زیر کسب کند:
 
سن: حداکثر امتیازی که فرد از سن خود می تواند دریافت کند 110 امتیاز است که به سن 20 تا 29 تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که متقاضیان کمتر از 18 و بیش از 44 سال، امتیازی را کسب نخواهند کرد.
 
تحصیلات: متقاضی می تواند حداکثر 150 امتیاز از طریق مدارک تحصیلی که دریافت نموده است، بدست آورد.
 
دانش زبان: حداکثر امتیاز دانش زبان 136 امتیاز است که شما با ارائه مدرک انگلیسی آیلتس یا مدرک فرانسه تِف، می توانید این امتیاز را کسب نمائید. یعنی شما با همه مهارتهای زبان جمعا می توانید 136 امتیاز کسب کنید.
 
زبان دوم: شما اگر زبان دومی بدانید، می توانید حداکثر 24 امتیاز دیگر کسب کنید. به طور مثال اگر زبان اول انگلیسی را انتخاب کرده اید و امتیاز کامل آن را کسب کردید، می توانید برای زبان دوم، زبان فرانسوی را انتخاب کنید و امتیاز بیشتری کسب کنید.
 
تجربه کار در کانادا: حداکثر 80 امتیاز می توانید براساس تجربه کار در کانادا کسب کنید. این امتیاز بر مبنای حرفه شما می تواند متغیر باشد.
 

جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (متاهل):حداکثر 500 امتیاز

 متقاضی متاهل می تواند از شرایط زیر حداکثر 500 امتیاز کسب کند:
 
سن: حداکثر امتیازی که فرد متقاضی می تواند کسب کند 100 امتیاز است که بیشترین امتیازات به سن 20 تا 29 تعلق می گیرد.
 
تحصیلات: حداکثر 140 امتیاز بستگی به سطح و نوع مدرک تعلق می گیرد. علاوه بر این 10 امتیاز نیز نسبت به سطح تحصیلات همسر می توانید دریافت کنید.
 
دانش زبان: حداکثر می توانید 128 امتیاز با ارائه مدرک زبان آیلتس یا فرانسه تِف کسب کنید. یعنی با مهارت های زبان شما مجموعا 128 امتیاز دریافت می کنید.
 
زبان دوم: شما اگر زبان دومی بدانید، می توانید حداکثر 20 امتیاز دیگر کسب کنید. به طور مثال اگر زبان اول انگلیسی را انتخاب کرده اید و امتیاز کامل آن را کسب کردید، می توانید برای زبان دوم، زبان فرانسوی را انتخاب کنید و  امتیاز بیشتری کسب کنید.

فاکتورهای مهارتی

براساس سیستم CRS از بخش فاکتورهای مهارتی می توانید 500 امتیاز کسب کنید. این 500 امتیاز از پنج بخش کسب خواهد شد که به صورت زیر می باشند:
 • تحصیلات و دانش زبان
 • سابقه کار کانادایی و تحصیلات
 • دانش زبان و تجربه کار خارجی
 • تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی
 • مدارک فنی (برای مشاغل فنی)

خلاصه امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا

در جداول زیر نحوه امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا را برای متقاضیان مجرد و متاهل را توضیح خواهیم داد. 

جدول امتیاز بندی متقاضی اصلی (مجرد)

شرح
 
امتیاز
 
سن
 
110
تحصیلات
 
150
 
دانش زبان
 
136
 
زبان دوم
 
24
 
تجربه کار در کانادا
 
80
 
تحصیلات و دانش زبان
 
50
 
سابقه کار کانادایی و تحصیلات
 
50
 
دانش زبان و تجربه کار کانادایی
 
50
 
تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی
 
50
 
مدارک فنی
 
50
 
پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی برای مشاغل مدیریتی
 
200
 
پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دیگر مشاغل
 
50
 
انتخاب توسط دولت استانی کانادا
 
600
 
خواهر یا برادر ساکن کانادا (شهروند یا مقیم دائم)
 
15
 
تحصیلات دانشگاهی در کانادا
 
30
 

جدول امتیاز بندی متقاضی اصلی (متاهل)

شرح
امتیاز
 
سن
100
 
تحصیلات
 
140
 
دانش زبان
 
128
 
زبان دوم
 
20
 
تجربه کار در کانادا
 
70
 
تحصیلات همسر
 
10
 
دانش زبان همسر
 
20
 
تجربه کار در کانادای همسر
 
10
 
تحصیلات و دانش زبان
 
50
 
سابقه کار کانادایی و تحصیلات
 
50
 
دانش زبان و تجربه کار خارجی
 
50
 
تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی
 
50
 
مدارک فنی
 
50
 
پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی برای مشاغل مدیریتی
 
200
 
پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دیگر مشاغل
 
50
 
انتخاب توسط دولت استانی کانادا
 
600
 
خواهر یا برادر ساکن کانادا
 
15
 
تحصیلات دانشگاهی در کانادا
 
30
 
اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. سلمان آشفته
  عالی بود ولی من متاهل هستم میخواستم از طریق کار و مهارتم اقامت کانادا را داشته باشم
 2. حامی مهاجر در پاسخ سلمان آشفته گفته است :
  با سلام؛ متاسفانه در حال حاضر در زمینه ویزای کار کانادا فعالیتی انجام نمی دهیم. اگر صلاح بدانید می توانید جهت ویزای مولتی و تحصیلی کانادا اقدام نمائید.
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه