لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

سفر ایرانیان به ترکیه بدون نیاز به ارائه تست pcr

طبق بخشنامه‌ای که در تاریخ 14 نوامبر 2021 توسط شرکت ترکیش ایرلاین صادر شده است، شهروندان ایرانی که از روز دوشنبه 15 نوامبر (24 آبان 1400) قصد سفر از ایران به مقصد ترکیه را دارند، در صورتی که دو دوز کامل واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده باشند و از دریافت آخرین دوز واکسن آنها 14 روز گذشته باشد، می‌توانند بدون نیاز به ارائه تست PCR و فقط با ارائه کارت واکسیناسیون معتبر وارد خاک ترکیه شوند.

به روز رسانی خبر

طبق خبرهای جدید شرکت‌های هواپیمایی معراج، ایران ایر تور، قشم ایر، پگاسوس و سان اکسپرس نیز مسافران ایرانی دارای کارت واکسیناسیون معتبر را بدون نیاز به انجام تست کرونا به ترکیه می‌برند.

کارت واکسیناسیون معتبر

کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR CODE باشد. مسافران در صورت عدم ارائه کارت واکسیناسیون معتبر، ملزم به ارائه تست PCR منفی تا حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به خاک ترکیه خواهند بود.

نحوه دریافت کارت واکسیناسیون دیجیتال

افرادی که هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، می‌توانند جهت دریافت کارت واکسن دیجیتال خود به آدرس اینترنتی vcr.salamat.gov.ir مراجعه نمایند. کارت واکسن به صورت دو زبانه (فارسی و انگلیسی) می‌باشد و افرادی که قصد سفر دارند، باید اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی به صورت انگلیسی و شماره گذرنامه مطابق با اطلاعات مندرج در پاسپورت، کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر و شماره تماسی که متعلق به خود فرد باشد را ارائه دهند.

پس از تکمیل فرم ثبت درخواست کارت واکسن، یک کد تاییدیه برای شخص متقاضی ارسال می‌شود و پس از تایید کد، کارت واکسیناسیون دیجیتال حاوی QR CODE برای فرد ارسال می‌شود.

واکسن‌های معتبر مورد تایید سازمان بهداشت جهانی

واکسن‌هایی که تا کنون مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است، موارد زیر می‌باشد:

  • فایزر
  • مدرنا
  • استرازنکا
  • جانسون
  • سینوفارم
  • سینوواک

موسسه حامی مهاجر ارائه دهنده انواع تورهای توریستی ترکیه، تور سفارتی آمریکا در ترکیه و تور انگشت‌نگاری کانادا در ترکیه است. جهت خرید تور بلک فرایدی ترکیه می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
ترامپ قوانین را برای مهاجران قانونی تنگ تر می کند

روز دوشنبه ، 12 آگوست 2019 ، دولت ترامپ از طریق وزارت امنیت کشور ، یک بخشنامه سیاست مهم و بسیار بحث برانگیز در رابطه با مهاجرت به ایالات متحده ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تصمیم ترامپ برای ممنوعیت سفرمردم گواتمالا

دولت ترامپ به طور جدی در مورد تحریم ممنوعیت مسافرت علیه گواتمالا تحقیق می کند، مگر اینکه ملت آمریکای مرکزی اقدامات مهمی برای جلوگیری از م ...

ادامه مطلب
دوشنبه 19 مهر 1400
پذیرش گردشگران ایرانی در آمریکا با تزریق واکسن‌‌های مورد تایید who

به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا از ماه بعد گردشگران ایرانی واکسینه شده با دو دوز از واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) را پذیرش می‌کند. ...

ادامه مطلب