لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

افزایش شانس ویزا شدن برندگان لاتاری 2017 تا 2021

در پی انتشار نسخه اولیه طرح مهاجرتی مجلس نمایندگان برای اضافه کردن برخی از بندهای مهم مهاجرتی در اصلاحیه بودجه (Recociliation)، شانس ویزا شدن برندگان لاتاری از سال 2017 تا 2021 افزایش پیدا کرد.

در صورتی که این بندهای مهاجرتی در نسخه نهایی اعمال شود و نمایندگان با سنا به توافق برسند و پارلمانتر این مسئله را تایید کند، مفاد این این طرح می‌تواند با رای 50 سناتور این قابلیت را پیدا کند که تبدیل به قانون شود. این نسخه انتشار یافته هنوز نسخه نهایی نیست و ممکن است موارد دیگری حذف و یا اضافه شود.

مواردی که در این طرح اضافه شده است شامل موارد زیر می‌شود:

  • هر برنده لاتاری که بین سالهای 2017 تا 2021 به دلیل بن ترامپ یا همه‌گیری ویروس کرونا نتوانسته است ویزا دریافت کند، دوباره قادر به دریافت ویزا خواهد بود.
  • 226 هزار گرین کارت که در سال‌های قبل استفاده نشده است، بازیابی می‌شود.
  • هر شخصی که حداقل 2 سال است که در انتظار دریافت گرین کارت بوده است، می‌تواند با پرداخت 5000 دلار می‌تواند درخواست تغییر  وضعیت بفرستد. این بند به هندی‌هایی که زمان زیادی است که منتظر گرین‌کارت خود هستند بسیار کمک می‌کند.
  • 2.8 میلیارد دلار به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا جهت رفع مشکل انباشتگی پرونده‌ها و تاخیر بسیار زیاد در روند و رسیدگی به آنها اختصاص می‌یابد.

جای خالی برخی موارد دیگر نیز در این طرح احساس می‌شوند که امکان دارد در نسخه نهایی این طرح گنجانده شود. در روزهای اخیر نیز خبر خوبی برای برندگان 2020 منتشر شده بود که طبق آن، قاضی پرونده که پیش‌تر گفته بود حدود 9000 ویزا برای برندگان باید صادر شود، با دستور فوریت صدور ویزاها بیان کرد که هرچه سریع‌تر باید اولیت‌بندی صدور این ویزاها مشخص شود و تمامی ویزاها تا ژانویه 2022 برای برنرگان صادر شود. بنابراین فرایند صدور ویزاها ممکن است تا بعد از 31 سپتامبر هم  به طول بیانجامد و برندگان باید تا اعلام نتایج قطعی هنوز منتظر بمانند.

خبر فوق از طریق یک منبع غیر رسمی توسط حامی مهاجر منتشر شده است و فقط جنبه اطلاع‌رسانی دارد. در صورت انتشار هر گونه خبر در این مورد، توسط سایت و پیج اینستاگرام حامی مهاجر اطلاع‌رسانی خواهد شد.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2
کاربر حامی مهاجر
من برنده لاتاری ۲۰۱۹ هستم ، امیدوارم لذت شنیدن و خوشحالی روز برنده شدنم دوباره تکرار بشه .
کاربر حامی مهاجر
با سلام و وقت بخیر بابت خبرهای خوش در مورد برندگان لاتاری ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ دادید نهایت سپاس رو دارم
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
صدور 121 دعوت نامه آلبرتا برای نامزدهای ورود به اکسپرس اینتری

آلبرتا در آخرین قرعه کشی خود که در تاریخ 15 اوت برگزار شد، 121 اطلاعیه برای نامزدهایی که مایل ورود به سیستم اکسپری اینتری می باشند با امتیاز ...

ادامه مطلب
دوشنبه 24 آبان 1400
سفر ایرانیان به ترکیه بدون نیاز به ارائه تست pcr

طبق بخشنامه‌ای که در تاریخ 14 نوامبر 2021 توسط شرکت ترکیش ایرلاین صادر شده است، شهروندان ایرانی که از روز دوشنبه 15 نوامبر (24 آبان 1400) قصد سفر از ایران به مقصد ترکیه را دارند، در صورتی که دو دوز ...

ادامه مطلب
یکشنبه 31 مرداد 1400
خبر خوب برای برندگان لاتاری 2020؛ پیروزی گومز علیه ترامپ در دادگاه کلمبیا

نهایتا پس از مدت‌ها تلاش و پیگیری شکایات برندگان لاتاری 2020 به ثمر نشست و دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در کلمبیا در تاریخ 17 آگوست 2011 شامگاه سه‌شنبه رای خود را برای برندگان لاتاری 2020 صادر کرد. ...

ادامه مطلب