در این مقاله تلاش بر این است که بهترین رستوران ها، غذاها و جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا را برای شما علاقه مندان به این شهر به اشترک گذاریم. مقاله ای جداگانه درباره شهر مادرید برای شما علاقه مندان به این شهر قرار داده ایم.

جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا

در زیر دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا را برای شما علاقه مندان به این شهر قرار داده ایم.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

این کلیسا یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا که اثر گائودی معمار اسپانیایی است. او در سال 1884 ساخت این کلیسا را آغاز کرد و بعد از 42 سال تلاش در سال 1926 در حالیکه هنوز نتوانسته بود آن را تمام کند از دنیا رفت. این کلیسا جزو میراث جهانی یونسکو و از مهم ترین جاذبه های گردشگری بارسلونا به شمار می رود.

خیابان لارامبلا

می توانید دیدن و گشتن در بارسلونا را از این خیابان شروع کنید. این خیابان معروف ترین و شلوغ ترین خیابان شهر بارسلونا بوده که به میدان کاتالون در مرکز شهر منتهی می شود. در دو طرف این خیابان مراکز فرهنگی، سالن های تئاتر و ساختمان هایی می بینید که معماری شان فوق العاده است. خیابان لارامبلا یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا است.

پارک گوئل

پارک بزرگی بر روی تپه ال کارمل که طراح این پارک گائودی معمار معروف اسپانیایی و طی سال های 1900 تا 1914 ساخته شده است. این پارک پر از مجسمه ها، پیکره های عجیب و جالب و کاشی کاری های خیره کننده است. این پارک یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا بوده و جزو میراث جهانی یونسکو می باشد. از سال 2013 شهرداری بارسلونا این پارک را به دو بخش رایگان و پولی تقسیم کرده است.

ساحل بارسلونتا

منطقه رویایی کنار دریا که ساحل شنی و رستوران های دریایی معروفش شما را وسوسه می کند تمام روز را آنجا بمانید. تابستان ها شلوغ ترین جای شهر ساحل بارسلونتا است. به جز قدم زدن، شنا کردن و آفتاب گرفتن، می توانید قایق سواری و موج سواری را هم امتحان کنید. مسیر هایی هم برای دوچرخه سواری و اسکیت در امتداد ساحل وجود دارد که می توان از آن ها لذت برد. ساحل بارسلونتا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا محسوب می شود.

پارک مون جوییک

پارک زیبایی در دامنه کوه که می توان در این پارک تقریبا کل مناطق شهر بارسلونا را زیر نظر داشت. موزه ها و گالری های هنری زیادی در این پارک وجود دارند. به فواره مون جوییک هم سری بزنید که با نور و موزیک نمایش های سرگرم کننده اجرا می کند. یک دهکده در بالای این کوه به نام پوبله اسپانیول قرار دارد. این پارک یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا به شمار می رود.

موزه هنر ملی کاتالونیا

این موزه بزرگ در پارک مون جوییک قرار گرفته و جزو بزرگترین موزه های زیبای کاتالونیا و از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا است. این موزه پنج مجموعه بزرگ دارد که مجموعه هنر رومانسک بزرگ ترین و قدیمی ترین مجموعه هنری در دنیاست. شامل نقاشی های روی چوب که از قرن یازدهم، دوازدهم و سیزدهم جمع آوری شده اند.

گوتیک کوارتر

این منطقه مرکز شهر قدیم بارسلونا است. این منطقه از قدیمی ترین مناطق بارسلونا به شمار می رود و دارای کلیساها، میدان ها، بازار ها و موزه های بسیار زیبایی است. بازدید از گوتیک کوارتر رایگان است و بهتر است پیاده به بازدید این منطقه بروید و هیچ جای خطرناک و ناامنی وجود ندارد. این منطقه همیشه باز است و بازدید از آن کاملا رایگان بوده و شما می توانید از بازدید این منطقه لذت ببرید. گوتیک کوارتر یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا است.

شهر بازی تیبیدابو

بازدید از این شهر بازی یکی از کار های جالبی است که می توانید در شهر بارسلونا انجام دهید و برای کودکان بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود. مناظر شهر بارسلونا از بالای تیبیدابو بسیار زیبا و شگفت انگیز است. این شهر بازی در فصل زمستان بسته است ولی در فصل های بهار و پاییز در روز های آخر هفته و در روزهای تابستان نیز معمولا از چهارشنبه تا یکشنبه باز می باشد. راه رفتن روی پل شیشه ای در این مکان رایگان است و در تمام روز های سال باز است.

موزه پیکاسو

معروف ترین موزه شهر بارسلونا است. شما میتوانید در این موزه مجموعه ای منحصر به فرد و استثنایی از 4000 اثر از آثار هنری پیکاسو را مشاهده کنید.این موزه در چندین عمارت با شکوه و مجلل گوتیک در محله بورن در شهر بارسلونا واقع شده است و شما می توانید از این مکان هنری لذت ببرید. موزه پیکاسو یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا می باشد.

ورزشگاه نیوکمپ

این ورزشگاه 98 هزار نفری در بخش غربی منطقه لس کورتس شهر بارسلونا قرار دارد. این ورزشگاه از سال 1957 زمین اصلی باشگاه فوتبال بارسلونا بوده و یکی از مهم ترین مکان های دیدنی فوتبال اروپاست. اگر از طرفداران این تیم فوتبال هستید، این ورزشگاه بهشت شما بوده و میتوانید در ورزشگاه گردش کنید و موزه یادبود یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان را ببینید.

گراسیا

اگر می خواهید بدانید زندگی در شهر های کوچک منطقه کاتالونیا به چه شکلی است، بازدید از گراسیا را به شما پیشنهاد می دهیم. این منطقه تا قرن بیستم بخشی از بارسلونا به شما نمی رفت. در این منطقه حس بسیار متفاوتی به خاطر خیابان های باریک و میدان های کوچک به شما دست خواهد داد. اگر در ماه آگوست یا اکتبر به گراسیا بیاید خواهید دید که این منطقه کاملا متحول شده است و ساکنین این منطقه با کمک به یکدیگر خیابان های خود را به شکل تخیلی تزئین می کنند.

پلاسا د کاتالونیا

پلاسا د کاتالونیا یا میدان کاتالونیا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا و بهترین مکان ملاقات در این شهر می باشد. مهم ترین شعبه فروشگاه های زنجیره ای ال کورته اینگلس شهر بارسلونا در اینجا قرار دارد و اگر تازه وارد این شهر شده اید و به راهنمایی نیاز داشتید، می توانید به داخل بروید و نقشه ای بردارید.

رستوران های شهر بارسلونا

رستوران های باشکوه و معروفی در این شهر وجود دارند که هرکدام از آنها نوع مخصوص سرو و منوی مخصوص به خود را دارند که در ادامه برای شما توضیح خواهم داد.

کن کنجی

در این رستوران غذاهایی به شکل سوشی کوچک سرو می شود، این غذاها به شکل یک کوفته همراه با جلبک دریایی، یک قارچ شکم پر و خرچنگ می باشد. در این رستوران غذاهای ژاپنی- مدیترانه ای موجود است و در شهر بارسلونا مانند یک گنج می ماند.

باکارو

این رستوران دارای یک جدول و منوی خارجی می باشد. پخت و پز در این رستوران کوچک به سبک ونیزی صورت می گیرد. این رستوران در کنار بازار و در نقطه ای پر رفت و آمد قرار دارد. از غذاهای این رستوران می توان به پاستا کربوناتا، صدف، پاساتلی با قارچ و ساردین اشاره نمود. این رستوران تا ساعت 23:45 باز می باشد.

الکیمیا

این رستوران یکی از محبوب ترین رستوران های شهر بارسلونا است که یکی از بهترین سر آشپز های دنیا آن را اداره می کند. این رستوران در سال 2002 افتتاح شد و منوی این رستوران شامل غذاهای مدیترانه ای، اروپایی، اسپانیایی و غذاهای مخصوص گیاه خواران می باشد. از غذاهای این رستوران می توان به سالاد گوجه فرنگی، ماهی و لاگوستین تارتار، برنج سرخ شده و شیرینی پخته با کیک خرمالو اشاره کرد.

بوتافومیرو

این رستوران یکی از بهترین رستوران های دریایی شهر است. هر روزه ماهی های تازه را از بندر کاتالونیا می گیرند و یک ساعت بعد آن را طبخ می کنند. منوی این رستوران شامل غذاهای دریایی، اروپایی و اسپانیایی می باشد. از غذاهای این رستوران می توان به برش های ژامبون خشک، میگو های پالاموس کبابی و بتا فومیری اشاره نمود.

حواس پنجگانه

یکی از بهترین رستوران های شهر بارسلونا به شمار رفته و جایزه های بسیاری را از آن خود کرده است. منوی این رستوران شامل غذاهای مدیترانه ای، اروپایی و اسپانیایی است. کیفیت غذاهای این رستوران بسیار عالی بوده و دارای فضای شیک است. از غذاهای این رستوران می توان به کک فوی گراس، لوبین و خوک شیرین ایبرین اشاره کرد.

غذاهای معروف شهر بارسلونا

غذاهای سنتی و معروفی مختص به شهر بارسلونا می باشد که در این مقاله برای شما توضیح خواهم داد. 

سرسوئلا

یک نوع غذای دریایی است که از ترکیب انواع ماهی، خرچنگ، میگو، صدف سیاه، صدف دو کفه ای، شاه میگو و ماهی مرکب تهیه می شود. تمامی این مواد را در ظرفی از روغن زیتون، گوجه، لیمو، فلفل قرمز و ادویه های مختلف تفت می دهند. در برخی از مناطق به این مواد آرد و همبرگز نیز اضافه می کنند.

فیدیئودا

این غذا به معنای مقدار زیادی نودل و شبیه به پائیا است. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا شامل نودل ماهی، پلید ماهی، ماهی مرکب، سپیداج، صخره ماهی و میگو می باشد و این غذا را با لیمو طمع دار می کنند.

اسکالیویدا

اسکالیویدا غذایی بسیار قدیمی می باشد که از بادمجان، فلفل دلمه ای، روغن زیتون، پیاز، گوجه، سیر و نمک تهیه می شود. در شهر بارسلونا این غذا را به عنوان تاپاس نیز سرو می کنند. اسکالیویدا از کلمه کاتالانیایی به معنای پختن در خاکستر می آید و اشاره به تهیه غذا بر آتش دارد.

پاتاتاس براواس

این غذای سنتی و خوشمزه در رستوران های بارسلونا به عنوان تاپاس سرو می شود و برای درست کردن این غذا سیب زمینی ها در اندازه های کوچک و روی آنها با سس های تند و مخصوص پوشانده می شود.بهترین منطقه برای صرف این غذا در ساریا می باشد.

کلسوتادا

کالکوت یا کلسوتادا یک جور پیازچه است و با آن غذای خوشمزه ای درست می شود. فصل این سبزی بعد از کریسمس شروع می شود و در شهر بارسلونا آن را به صورت کبابی بر روی آتش درست می کنند. معمولا بعد از پخته شدن پوسته سیاه آن را برداشته و ریشه نازک و شیرین آن را در سس رومسکو استفاده می کنند.

ماوز

ماوز بی شک یکی از بهترین غذای خیابانی گیاهی در بارسلوناست. این غذا را می توان در خیابان های گوتیک خرید و میل کرد.اگر شما گیاه خوار هستید و قصد سفر به بارسلونا را دارید یک ساندویچ ماوز با نان پیتا بهترین گزینه برای شما است.

لا تاگوارا ارگریا

این غذا نوعی آرد ذرت است که با پنیر، آواکادو و مربا سرو می شود. گاهی از این نان به عنوان نان ساندویچ نیز استفاده می شود. توصیه می کنیم این ساندویچ را از دست ندهید. می توانید این غذا را در محله های تاریخی شهر نظیر پلازا و همچنین لا رامبلا خریداری کنید.

تاپاس

تاپاس پیش غذای معروفی است که از مواد اولیه متنوعی درست شده است. تاپاس ها ممکن است سرد و یا گرم سرو شوند.امروزه تاپاس ها در اسپانیا انواع گوناگونی دارند و تخصصی شده اند.به طوری که یک رشته آشپزی جداگانه ای را به خود اختصاص می دهند.

پا امب تومکت

نام این غذا به معنای نان و گوجه است. این غذا به نظر ساده می آید ولی یکی از پر طرفدار ترین غذا ها در بارسلونا به شمار می رود. برای تهیه این غذا نان را با روغن زیتون و نمک طمع دار می کنند، سپس گوجه را روی آن می مالند.در بعضی مناطق قبل از اضافه کردن گوجه سیر را برای خوش طعم تر کردن نان استفاده می کنند.

اسکیسادا

اسکیسادا نوعی سالاد دریایی است که در شهر بارسلونا از آن استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده این غذا ماهی، روغن زیتون، گوجه، پیاز، سرکه، نمک و تخم مرغ آب پز می باشند. این غذا بیشتر در تابستان سرو می شود.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0