لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

عدالت در پی زندگی که اهمیت داشت

پس از به قتل رسیدن جرج فلوید، شهروند 47 ساله آمریکایی که به طور بی رحمانه ای زیر زانوی پلیسی در مینه‌ پولیس جان داد، خشم مردم آمریکا در سومین هفته متوالی پس از این رخداد ادامه دارد. طلب معتراضان مشخص است؛ اجرای عدالت در پرونده قتل جرج فلوید.

بعد از ظهر جمعه این هفته، معترضان  باری دیگر در Union Square Park نیویورک به نشانه اعتراض بر زانو خود نشستند و در پی آن دو تن از مقامت ارشد نیویورک از طرحی پرده برداری کردند که 1 میلیارد دلار از بودجه دپارتمان پلیس این شهر کاهش پیدا خواهد کرد. پیش از این اتفاق نیز در بسیاری از شهرها و ایالت های آمریکا اداره های پلیس آمریکا دست خوش تغییراتی شدند.

در سیاتل نیزصدها معترض با شعار Black Lives Matter خواهان اجرای عدالت برای سیاه پوستان و به نوعی به دنبال اجرای عدالت برای هر رنگ و نژادی بود اند. اعتراضات در سیاتل روزانه در حال گسترش است و وضعیت این شهر برای دولت ترامپ نگران کننده شده است. پرزیدنت ترامپ نیز در این راستا در حساب توئیتر خود واکنش نشان داد.

«جِی اینسلی فرماندار چپ افراطی ایالت واشنگتن و شهردار سیاتل، طوری به بازی گرفته شده و دست انداخته شده‌‌ است که هرگز کسی در کشور فوق‌العاده ما شاهد چنین چیزی نبوده است. همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را نکنید، من انجامش می‌دهم. این یک بازی نیست. این آشوبگران زشت باید فورا متوقف شوند. عجله کنید.»

معترضان مرگ جورج فلوید در مرکز شهر سان فرانسیسکو اقدام به نوشتن جمله "زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد" کرده اند و حتی اقدام به برنامه ریزی ادامه تظاهرات خود در شهرهای پالو آلتو، اوکلند و آلامدا کرده اند.

در میامی به دلیل تخریب و غارت مغازه ها، پلیس این شهر خوهان بسته شدن کسب و کارهای غیر ضروری شده است.

تصویر زیر میزان تظاهرات در هر شهر و ایالت آمریکا را در تاریخ 13 ژوئن مشخص کرده است.

اعتراضات آمریکا برای مرگ جرج فلوید

آیا وضعیت آمریکا نگران کننده است؟

آمریکا از بسیاری جهات  به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان شناخته می شود و مبتنی به شعار مردمان آمریکا، این مهاجران هستند که سبب بهتر شدن آمریکا می شوند؛ چرا که با بیش از 40 میلیون مهاجر ایالت متحده، بیش از هر کشور دیگری در این عرصه پیشرو بوده و همچنین تاریخ این کشور بدون مهاجران بی معنی خواهد بود.

اعتراضات کنونی آمریکا بیانگر وضعیت نگران کننده این اصل در کشور است. اگر میان رنگ پوست، نژاد و عقاید ساکنین آمریکا تفاوتی و برتری باشد و در یک کلمه، نژاد پرستی در آمریکا حاکم شود، تاریخ و اساس این کشور دستخوش تغییر خواهد شد. این اعتراضات اقدامی پیشگیرانه از وقوع این فاجعه است که مردمان این کشور با تظاهرات مسالمت آمیز و گاها تند خواهان جلوگیری از آن هستند. بنابراین هرج و مرجی که در اغلب ایالت های آمریکا در جریان است واکنش اقدامی است که پلیس آمریکا مسبب آن بود و این مردم آمریکا هستند که با اعتراض خود خواهان توقف و عدم وقوع دوباره همچنین اتفاقی هستند.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
یکشنبه 09 مرداد 1401
بهترین و ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان کدامند؟

اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم، همچنین توضیح خواهیم داد که چرا نباید بدون مشاوره از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا پذیرش بگیرید و لزوم دریافت مشاوره برای تحصیل در آمریکا چیست. ...

ادامه مطلب
یکشنبه 15 فروردین 1400
ثبت شرکت در آمریکا: با منصفانه ترین هزینه و توسط وکیل مجرب

ثبت شرکت در آمریکا به دو دلیل انجام می‌شود،با ثبت شرکت در آمریکا امکان معامله و تعامل با بسیاری از کشورهای جهان به دلیل دسترسی به سیستم‌های بانکی و پولی گسترده امکان‌پذیر خواهد بود ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
شرایط صلاحیت پناهندگی

صلاحیت وضعیت پناهندگی به صورت موردی از طریق مصاحبه با یک افسر آموزش دیده ویژه تعیین می شود. این مصاحبه به صورت رقابتی نمی باشد و فقط به منظ ...

ادامه مطلب