لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

لهستان و سوئد تنها کشورهای اروپایی که موفق به از بین بردن پیک کرونا نشده اند

لهستان و سوئد تنها کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که همچنان موفق به گذراندن پیک کرونای خود نشده اند و آمار مبتلایان در این دو کشور کماکان بالاست.

آژانس سلامتی اتحادیه ارروپا اعلام کرده است که به جز لهستان و سوئد تمامی کشورهای عضو این اتحادیه پیک نخست کوید 19 را سپری کرده اند (این کشورها که شامل لیختن اشتاین، سوئد، نروژ و ایسلند نیز می شوند)، تعداد 80 درصد از مبتلایان در 14 روز اخیر از تاریخ 9 آوریل کاهش یافته است. این آمارا تنها برای دو کشور سوئد و لهستان صدق نمی کند و آمار مبتلایان در 14 روز اخیر این دو کشور به اوج خود رسیده است.

ECDC  28 کشور اروپایی از جمله لهستان را مورد بررسی قرار داده و در 14 روز اخیر نرخ مبتلایان در این کشورها کمتر از 20 نفر در بین 100.000 نفر بوده است در حالی که در انگلستان و پرتغال این نرخ بین 20 تا 100 مبتلا در بین 100.000 نفر بوده و سوئد تنها کشور اروپایی است که بیش از 100 نفر در 100.000 نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد. همچنین به گفته ECDC افزایش تعداد تست کرونا در سوئد حاکی از این موضوع است.

مرکز بهداشت و درمان سوئد تعداد 48.288 مبتلا و 4.814 فوت شده توسط ویروس کرونا را در تاریخ 11 ژوئن تائید کرده در صورتی که این آمار در 23 آوریل 29.811 نفر مبتلا بوده است.

بیشتر کشورهای اروپایی در اواسط ماه مارس اقدام به بستن مرزها و اجرای محدودیت های ترددی کردند که در حال حاظر بسیاری از آنها لغو شده و امکان سفر به کشورهای همسایه امکان پذیر شده است.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
اقامت و مهاجرت به اروپا

اقامت خودحمایتی یا اقامت از طریق ارائه تمکن مالی در اروپا رایج ترین نوع اقامتی است که ایرانیان از آن برای مهاجرت به اروپا استفاده می‌کنند ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
چه کشورهای اروپایی مرزهای خود ر ا باز کرده اند؟

بسیاری از کشورهای اروپایی جهت مهار و کنترل ویروس کرونا اقدام به بستن مرز های خود کرده اند. پس از گذشت زمان و کاهش پیدا کردن تعداد مبتلایان ...

ادامه مطلب
دوشنبه 23 اسفند 1400
اولین ورود با ویزای شینگن کدام کشور باید باشد؟

اگر متقاضی ویزای شینگن، موفق به اخذ این ویزا از کشور فرانسه شود، حتما باید از کشور فرانسه وارد منطقه شینگن شود یا می‌تواند ورود خود را از کشورهای آلمان، اسپانیا یا هر کشور دیگر عضو شینگن انجام دهد ...

ادامه مطلب