20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت و مهاجرت به اروپا

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

اروپا قاره ای سبز و خوش آب و هواست، بیشتر کشورهای اروپایی جز کشورهای پیشرفته و ثروتمند جهان هستند. شهروندان و مقیمان بیشتر کشورهای اروپایی از امکانات زیادی برخوردار هستند و به سبب توافق نامه‌های صورت گرفته میان کشورهای اروپایی همچون عضویت در اتحادیه اروپا، پیمان شنگن و منطقه یورو می‌توانند از سیاست‌های یکپارچه قاره اروپا استفاده کنند و به راحتی با جهان تعامل داشته باشند. به همین دلایل اخذ اقامت اروپا متقاضیان زیادی در میان ایرانیان دارد.

در این مقاله تمام روش های اخذ اقامت اروپا را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. در این نوشته راه هایی همچون اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری ، اقامت اروپا با خرید ملک ، اقامت اروپا از طریق تمکن مالی ، اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت ، اقامت اروپا از طریق ترکیه ، اقامت اروپا از طریق ازدواج ، اقامت اروپا از طریق کار و اقامت اروپا از طریق تحصیل مورد بررسی خواهد گرفت. اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور نیز امکانپذیر است، در مورد این موضوع نیز به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر متخصص اخذ اقامت اروپا به وسیله ویزای طلایی است. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای طلایی اروپا ، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید و  از خدمات موسسه حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

پس از به وجود آمدن بحران مالی سال 2008 ، کشورهای اروپایی به فکر این موضوع افتادند که از طریق جذب مهاجران ثروتمند پایه های اقتصادی خود را تقویت کنند. پرتغال اولین کشور اروپایی بود که به جذب مهاجران ثروتمند پرداخت. کشور پرتغال برای سرمایه گذارانی که به صورت فعال و غیرفعال در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کردند، ویزای طلایی صادر می‌کرد و به این سرمایه گذاران ظرف مدت کوتاهی اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کرد. از آنجا که پرتغال عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن است؛ کسانی که اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کردند، در واقع می‌توانستند به کشورهای اروپایی دیگر نیز سفر کنند و از امکانات اتحادیه اروپا بهره مند شود. کشور پرتغال توانست 90 درصد از سرمایه گذاری های خارجی را جذب اقتصاد خود کرده و به این ترتیب توانست اقتصاد خود را ترمیم کند.

پس از تجربه موفق پرتغال سایر کشورهای اروپایی نیز به فکر استفاده از این موقعیت افتادند و تسهیلاتی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آوردند. کشورهای اروپایی بزرگ همچون آلمان، فرانسه، انگلیس و ... سرمایه گذاری فعال را ترجیح می‌دهند و شرایط را به گونه ای تعیین کرده‌اند که در ازای ثبت شرکت و ایجاد شغل در این کشورها، به مهاجرین اقامت دائم اعطا می‌شود. برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون پرتغال، یونان و... علاوه بر سرمایه گذاری فعال خارجی، از سرمایه گذاری غیرفعال نیز استقبال می‌کنند و در ازای خرید ملک، خرید اوراق بهادار، خرید اوراق قرضه دولتی و اهدای پول به دولت نیز به مهاجران خارجی اقامت دائم اعطا می‌کنند.

در جدول زیر لیست کشورهای اروپایی آورده شده است که اقامت اروپا را از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، سهام و یا داشتن سپرده بانکی اعطا می‌کنند. در مقابل نام هر کشور حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری نیز بیان شده است.

نام کشور

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

یونان

400000 یورو

400000 یورو

لتونی

250000 یورو

280000 یورو

مالت

250000 یورو

-

پرتغال

-

1000000 یورو

اسپانیا

2000000 یورو

1000000 یورو

ایرلند

1 میلیون یورو

-

ایتالیا

2 میلیون یورو

-

هلند

یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو

-

بلغارستان

512 هزار تا 1 میلیون یورو

180 هزار یورو

موناکو

1 میلیون یورو

-

آندورا

50000 یورو

50000 یورو

علاوه بر سرمایه گذاری های معرفی شده در جدول بالا، امکان های سرمایه گذاری دیگری نیز به جز خرید اوراق قرضه یا سهام وجود دارد. به طور نمونه در کشور پرتغال می‌توانید در زمینه ساخت هتل با سرمایه گزاری 350 هزار یورویی در شهرهای بزرگ و یا 280 هزار یورویی در شهرهای کوچک، اقامت دائم دریافت کنید. پرتغال شرط حضور بسیار کمرنگی دارد. طی تمام 5 سال حدود یک ماه اقامت اجباری است. پس از طی 5 سال، می‌توانید درخواست شهروندی کنید. در واقع این یک موقعیت ایده آل است، شما 5 سال سرمایه گذاری با سود 3% می‌کنید، پس از 5 سال، هم پولتان را پس می‌گیرید هم شهروندی اروپا را به دست می‌آورید.

جهت استفاده از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و یونان می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

 اقامت اروپا با خرید ملک

خرید ملک یکی از سرمایه گذاری های غیرفعال است که بیشتر مورد علاقه بازنشستگان و ثروتمندانی است که می‌خواهند بدون درگیر شدن در فرآیندهای ایجاد شغل و ثبت شرکت، اقامت دائم اروپا را به دست آورند. برخی کشور اروپایی که از سرمایه گذاری های غیرفعال نیز استقبال می‌کنند؛ با توجه به سیاست های خود، رقم‌های گوناگونی را برای خرید ملک در کشور خود تعیین کرده‌اند و به این ترتیب امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک امکان‌پذیر است. در جدول زیر لیست کشورهای اروپایی که اقامت اروپا با خرید ملک را ارائه می‌کنند، آورده شده است. در مقابل نام هر کشور حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک و دریافت اقامت دائم اروپا نیز بیان شده است.

نام کشور

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و اخذ اقامت اروپا

اسپانیا

500000 یورو

یونان

250000 یورو

پرتغال

280000 تا 500000 یورو

لتونی

250000 یورو

مالت

300000تا 350000 یورو

قبرس

300000 یورو

موناکو

1 میلیون یورو

آندورا

400000 یورو

مونته نگرو

350000 تا 550000 یورو

خرید ملک در کشورهای یونان و پرتغال روش محبوب‌تری میان سرمایه گذاران است، چرا که علاوه بر نیاز به سرمایه کمتر، فرآیند اخذ اقامت در این کشورها نیز ساده تر است. همچنین کشورهای یونان و پرتغال نسبت به کشورهای دیگر این لیست بزرگ‌تر بوده و عضو اتحادیه اروپا و عضو منطقه شنگن هستند. در واقع با خرید ملک در یونان و پرتغال می‌توانید از مزایای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن بهره‌مند شوید و به راحتی میان کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید.

  اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

روش دیگری که برای اخذ اقامت اروپا مطرح است، دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی است. این اقامت که FIP نام دارد و مخفف Financial Independent Person می باشد ویژه افرادی است که بتوانند ثابت کنند درآمد ماهانه ثابت و پایدار از منابعی مانند سود بانکی یا سود سهام یا حقوق بازنشستگی یا اجاره ملک و یا مجموع آنها دارند. در این نوع اقامت باید ثابت کنید بدون اینکه نیاز به کارکردن داشته باشید درامد کافی برای زندگی دارید.

بنابراین اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی اروپا نیاز به داشتن درآمد ثابت دارد و به همین جهت امکان بسیار ایده آلی برای بازنشستگان است. شما باید بتوانید با درآمد خود به راحتی از عهده هزینه های زندگی در یک کشور اروپایی برآیید و سربار دولت این کشورها نباشید. برخی از کشورهای اروپایی که اقامت خودحمایتی اروپا را اعطا می‌کنند در جدول زیر آورده شده است.

نام کشور

حداقل درآمد ماهیانه برای اخذ اقامت تمکن مالی اروپا

یونان

2000 تا 2700 یورو

فرانسه

3000 تا 5000 یورو

اسپانیا

2500 تا 4000 یورو

اتریش

1800 تا 3000 یورو

سوئیس

2000 یورو

پرتغال

635 تا 2300 یورو

شرایط اعطای اقامت تمکن مالی در کشورهای اروپایی متفاوت است. به همین دلیل برای نمونه شرایط چند کشور اروپایی را برای اعطای اقامت خودحمایتی بررسی خواهیم کرد.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی یونان

این اقامت دو ساله است و شرط حضور ندارد. پس از دو سال، می‌توان آن را برای سه سال دیگر نیز تمدید کرد و  در مجموع 5 سال در یونان اقامت داشت. پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم یونان درخواست دهید. اقامت دائم یونان 5 ساله است و پس از طی این 5 سال می‌توانید درخواست شهروندی و پاسپورت یونان دهید.

میزان تمکن مالی که به دولت یونان نشان می‌دهید نیز باید به ازای افراد مجرد 30000 یورو و افراد متاهل 40000 یورو باشد. مثلا یک زن و شوهر برای اخذ این اقامت باید نشان دهند که 40000 یورو پول در بانک دارند و ماهانه 2400 یورو از مجموع سود بانکی و سهام و حقوق بازنشستگی و اجاره ملک درامد دارند. بهتر است این درآمد طی یک سال اخیر موجود باشد تا پایداری آن برای سفارت محرز شود اما این مورد اجباری نیست و فقط یک توصیه است.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی پرتغال

اقامت خود حمایتی پرتغال فقط مخصوص بازنشستگان است. دارنده ویزای D-7 نباید بیش از شش ماه مستمر از خاک پرتغال خارج شود یا نباید بیش از هشت ماه غیر مستمر از خاک پرتغال دور باشد. اما نقطه قوت این اقامت در شرایط درآمدی است. شما فقط باید ثابت کنید فقط ماهانه 635 یورو درامد دارید و تمکن مالی 9000 یورویی برای اخذ این اقامت کافی است. بعد از 5 سال می‌توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید و پس از ده سال میتوانید درخواست شهروندی پرتغال را داشته باشید.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی اتریش

اقامت خود حمایتی اتریش شرایط بسیار سختی دارد. اولا سهمیه سالانه دارد، ثانیا اول باید ملک اجاره کنید که اگر اتریش به شما ویزا ندهد پول شما از دست خواهد رفت. ضمنا اتریش برای اقامت خود حمایتی شرط حضور شش ماهه در طول سال دارد.

اخذ اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه

اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه نیز برای ایرانیان میسر است اما فرانسه نیز شرط حضور دارد و اگر فرزندی دارید باید در مدارس فرانسه درس بخوانند. تمکن مالی مورد نیاز برای اقامت خود حمایتی فرانسه، مشابه یونان است، یعنی فرد مجرد باید تمکن مالی 30000 یورویی و فرد متاهل باید تمکن مالی 40000 یورویی خود را اثبات کند.

در صورت به خواندن مطالب بیشتر در مورد نحوه اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی ، می‌توانید مقاله اقامت تمکن مالی اروپا را بخوانید. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت تمکن مالی یونان می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل یکی از رایج ترین شیوه های دریافت اقامت اروپاست. بیشتر کشورهای بزرگ اروپایی از ایجاد شرکت‌های فعال در کشورهایشان استقبال می‌کنند. چرا که ثبت شرکت علاوه بر آنکه سرمایه وارد یک کشور می‌کند؛ موجب ایجاد شغل نیز می‌شود و یک سرمایه گذاری فعال و ایده آل برای آن کشور محسوب می‌شود. این نوع سرمایه گذاری مخصوص کارآفرینانی است که به فکر توسعه و جهانی کردن کسب و کار خود هستند. در جدول زیر لیست کشورهای اروپایی آورده شده است که با راه اندازی کسب و کار در آن‌ها، می‌توان اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت را به دست آورد.

نام کشور

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یونان

400000 یورو

لتونی

50000 یورو

پرتغال

350000 یورو

انگستان

50000 پوند

ایتالیا

250000 تا 500000 یورو

آلمان

360000 یورو

سوییس

150000 تا 1میلیون فرانک

بلغارستان

512 هزار تا 1 میلیون یورو

بلژیک

350000 تا 500000 یورو

موناکو

500000 یورو

آندورا

400000 یورو

انگلیس یکی از کشورهایی است که پس از تغییر قانون ویزای سرمایه گذاری خود، موقعیت های بسیار عالی برای کسب و کارهای نوآور به وجود آورده است. برای آشنایی با نحوه ایجاد کسب و کار در انگلیس، می‌توانید مقاله ثبت شرکت در انگلیس را بخوانید. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه ثبت شرکت در انگلیس می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اقامت اروپا از طریق ترکیه

ترکیه کشوری هم مرز با کشورهای اروپایی است و قسمتی از این کشور نیز در قاره اروپا قرار دارد، اما به لحاظ سیاسی یک کشور اروپایی محسوب نمی‌شود. ترکیه عضو اتحادیه اروپا نیست، در پیمان شنگن عضو نیست و حتی عضو ناحیه یورو نیز نیست. به همین دلیل اخذ اقامت اروپا از طریق ترکیه به شکل مستقیم امکان‌پذیر نیست. ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که در صورت اخذ حق شهروندی و پاسپورت ترکیه شرایط شما برای دریافت اقامت اروپا راحت تر خواهد شد. برخی از کشورهای اروپایی مثل اسپانیا محدودیت هایی برای ایرانیان در نظر گرفته‌اند، به همین دلیل خرید ملک و سرمایه گذاری در برخی از کشورهای اروپایی برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست، اما با اخذ شهروندی ترکیه این محدودیت ها و مشکلات برطرف خواهد شد. در ادامه چند روش برای اخذ اقامت ترکیه و نحوه اخذ پاسپورت ترکیه توضیح داده خواهد شد.

اقامت خود حمایتی ترکیه

شرط تمکن مالی برای اقامت خود حمایتی ترکیه فقط 5000 دلار است که آن هم نیاز به ارائه مدارک ندارد و شرط حضور نیز ندارد. شانس گرفتن این اقامت 100% است. حتی نیاز به ترجمه مدارک نیز ندارید. در ضمن امکان افتتاح حساب بانکی و اخذ کردیت کارت نیز خواهید داشت. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اقامت تمکن مالی ترکیه، مقاله اقامت خود حمایتی ترکیه  را بخوانید.

اقامت ترکیه با ثبت شرکت

در صورت راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه (مثلا ثبت یک شرکت)، حتی اگر آن شرکت فعالیتی نداشته باشد و فقط به صورت کاغذی ثبت شده باشد، به شما اقامت ترکیه اعطا خواهد شد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه، می‌توانید مقاله ثبت شرکت در ترکیه را بخوانید.

شهروندی ترکیه با ثبت شرکت

در صورتی که پس از ثبت شرکت در ترکیه به مدت پنج سال فعالیت اقتصادی داشته باشید مثلا یک مغازه سوپرمارکت یا عکاسی یا شرکت گردشگری در ترکیه داشته باشید، می‌توانید درخواست شهروندی ترکیه را در اداره مهاجرت ترکیه به ثبت برسانید و ظرف شش ماه پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

اقامت و شهروندی ترکیه با خرید ملک

خرید ملک در ترکیه به هر ارزشی و هر تعدادی برای شما مجوز اقامت به همراه خواهد داشت. این مجوز اقامت هر ساله قابل تمدید خواهد بود. اگر ارزش ملک یا املاکی که می‌خرید بیش از 250 هزار دلار آمریکا باشد، علاوه بر اجازه اقامت به شما شهروندی ترکیه نیز اعطا خواهد شد و کمتر از 4 ماه به پاسپورت ترکیه دست خواهید یافت.

شهروندی ترکیه با سپرده بانکی

یکی از قوانین جدید برای اخذ شهروندی ترکیه، افتتاح حساب بانکی بلند مدت 5 ساله به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا است. شما برای 5 سال مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در یک حساب بانکی در ترکیه قرار می‌دهید و در ازای آن سودی دریافت نمی‌کنید. ظرف چهار ماه به تابعیت ترکیه یا پاسپورت ترکیه خواهید رسید.

همانطور که خواندید، اخذ پاسپورت ترکیه به تشریفات زیادی نیاز ندارد و در صورتی که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام داده و حق شهروندی کشور ترکیه را به دست آورید. با اخذ شهروندی ترکیه شرایط دریافت اقامت اروپا برای شما آسان‌تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های اخذ اقامت و حق شهروندی ترکیه، می‌توانید مقاله اقامت ترکیه را بخوانید. 

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه، ارائه دهنده خدمات کاملی در زمینه اخذ اقامت و پاسپورت کشور ترکیه است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اقامت اروپا از طریق کار

امکان اخذ اقامت اروپا از طریق کار وجود دارد. البته این روش سخت تر از راه های دیگر همچون سرمایه گذاری در اروپاست. برای کار در اروپا باید از یک شرکت معتبر اروپایی جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشید. شرکت های اروپایی در صورت داشتن موقعیت شغلی ابتدا موظف هستند که این شغل را با شهروندان کشور خود تکمیل کنند و در غیر اینصورت باید آن را توسط یکی از شهروندان اتحادیه اروپا تکمیل نمایند. به همین دلیل امکان یافتن یک پیشنهاد شغلی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت است؛ اما با همه این‌ها مشغول به کار شدن در اروپا غیرممکن نیست. راه هایی برای یافتن کار در اروپا وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش ( ویزای Job Seeker)

دو کشور آلمان و اتریش در میان کشورهای اروپایی به بیشترین نیروی کار نیاز دارند. این کشورها ویزایی به نام ویزای جستجوی کار یا ویزای Job seeker دارند که اتباع کشورهای غیر اروپایی با دریافت این ویزا می‌توانند وارد آلمان یا اتریش شوند و به جستجوی کار مناسب خود بپردازند. ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش دارای یک چارچوب امتیازبندی است که در آن متقاضیان برحسب مهارت های زبانی و تخصص تحصیلی و کاری خود امتیازبندی می‌شوند. ویزای جاب سیکر اتریش دارای شرایط سخت تری است و به منظور دریافت آن حتما باید مدرک زبان آلمانی با نمره بالا داشته باشید، ویزای جاب سیکر آلمان (ویزای جستجوی کار آلمان) نیز به مدرک زبان نیاز دارد، اما امکان دریافت ویزای جستجوی کار آلمان با شرایط راحت‌تر امکان‌پذیر است و می‌توان با روش‌هایی با نمره زبان آلمانی پایین‌تر یا حتی بدون مدرک زبان این ویزا را دریافت کرد.

در صورت نیاز به اخذ ویزای جستجو کار آلمان (Job seeker) با شرایط بسیار آسان، می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید و کارشناسان مجرب حامی مهاجر، شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

ویزای آوسبیلدونگ آلمان (Ausbildung)

آسبیلدونگ آلمان (( Ausbildung  یک طرح کارورزی است که طول دوره آن بین 2 تا 4 سال است. با گرفتن پذیرش در طرح کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان، ‌می‌توانید در یک موسسه آموزشی فنی و حرفه‌ای آلمان به کارآموزی بپردازید و علاوه بر آموزش بابت کاری که انجام می‌دهید به شما حقوق پرداخت خواهد شد. این حقوق می‌تواند از 400 تا 1000 یورو در ماه متغیر باشد و هزینه زندگی در آلمان را پوشش دهد. پس از اتمام دوره آسبیلدونگ آلمان امکان کار در محل کارآموزی وجود دارد. همچنین با گذراندن طرح کارورزی آوسبیلدونگ آلمان، تجربه ارزشمند کار و زندگی در آلمان را به دست خواهید آورد که این موضوع می‌تواند شما را در به دست آوردن اقامت سایر کشورهای اروپایی نیز کمک کند.

در صورت نیاز به اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان (Ausbildung) ، می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید و کارشناسان مجرب حامی مهاجر، شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی همواره یکی از اصولی‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای دیگر است و بنابراین اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل روشی بسیار ایده آل برای عموم مردم به حساب می‌آید. با تحصیل در کشورهای اروپایی با نحوه زندگی و فرهنگ مردم آن کشور آشنا می‌شوید، مهارت زبانی خود را تقویت می‌کنید و با تحصیل در نظام آموزشی یک کشور اروپایی، امکان یافتن کار در اروپا افزایش خواهد یافت. امکان کار ضمن تحصیل در اروپا وجود دارد و بیشتر کشورهای اروپایی به دانشجویان اجازه می‌دهند که بین 10 الی 20 ساعت در هفته کار کنند. همچنین در برخی از کشورهای اروپایی امکان کار همسر شما نیز وجود دارد. علاوه بر همه این‌ها، در صورتی که در یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن به تحصیل بپردازید، امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

بنابراین با توجه به موارد گفته شده، تحصیل در سوئد با توجه به مزایای آن می‌تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در اروپا باشد. کشور سوئد علاوه بر اینکه شرایط کار ضمن تحصیل را برای دانشجویان فراهم می‌کند، به همسر دانشجو نیز اجازه کار تمام وقت در این کشور را می‌دهد. بنابراین با توجه امکان کار دانشجو و همسر وی در سوئد پوشش هزینه زندگی در سوئد به راحتی صورت خواهد گرفت. کشور مجارستان نیز یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی است و اجازه کار ضمن تحصیل را به دانشجویان می‌دهد، به همین دلیل تحصیل در مجارستان نیز یکی از شیوه های خوب برای گرفتن اقامت اروپا از طریق تحصیل به حساب می‌آید.

تحصیل در دوره های زبان اروپا

تحصیل در دوره های زبان یکی از شیوه‌های محبوب و رایج برای تحصیل در اروپا محسوب می‌شود. شما می‌توانید با تحصیل در دوره‌های زبان کشورهای اروپایی، علاوه بر یادگیری زبان آن کشور، به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوید. دوره های زبان محبوب اروپا شامل کشورهای زیر هستند :

  • سوئد
  • هلند
  • اسلوواکی
  • مجارستان
  • فرانسه

یکی از ویژگی های جالب شرکت در دوره های زبان کشور اسلوواکی این است که در صورت اتمام دوره زبان اسلوواک در این کشور، تحصیل در دانشگاه های اسلوواکی برای شما رایگان خواهد بود و این یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در دوره های زبان کشور اسلوواکی به شمار می‌رود.

تحصیل پزشکی در اروپا

یکی از محبوب‌ترین زمینه‌های تحصیل برای ایرانیان، تحصیل پزشکی در اروپا است. در این میان تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون قبرس، استونی، اسلوواکی، چک، لهستان، بلغارستان و ترکیه بسیار محبوب هستند. با تحصیل پزشکی در اروپا علاوه بر اینکه می‌توانید مدرک خود را در سیستم تحصیلی ایران نیز معادلسازی کنید، قادر به اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل نیز خواهید بود.

کار پس از تحصیل در اروپا

همانطور که گفتیم یکی از اصولی‌ترین راهکارهای اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل است. با تحصیل در اروپا علاوه بر آنکه می‌توانید در طول مدت تحصیل به کار مشغول شوید و تجربه کار کسب کنید، بعد از فارغ التحصیلی نیز به مدت 6 ماه الی 2 سال اجازه کار در اروپا را خواهید داشت. در صورتی که در طی این مدت بتوانید یک پیشنهاد کاری به دست آورید، می‌توانید مدت اقامت خود را تمدید کنید و پس از چند سال کار در کشورهای اروپایی می‌توانید با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار اروپا، اقامت دائم اروپا را به دست آورید. هنگامی که در دانشگاه‌های کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشید و داخل آن کشور اقامت داشته باشید، پیدا کردن کار و دریافت جاب آفر به آسانی صورت خواهد پذیرفت.

موسسه حامی مهاجر دارای کارشناسان مجرب در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اروپا، کانادا و آمریکاست. در صورت نیاز به کمک و مشاوره در این زمینه می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اقامت اروپا بدون شرط حضور

برخی افراد تمایل دارند بدون زندگی مستمر در کشورهای اروپایی اقامت آن‌ها را به دست آورند. امکان اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور در برخی از کشورهای اروپایی وجود دارد. به طور مثال با سرمایه گذاری یا خرید ملک در کشور پرتغال می‌توانید اقامت اروپا بدون شرط حضور را به دست آورید. گفتنی است که این موضوع فقط از طریق روش سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی امکان‌پذیر خواهد بود و همانطور که مشخص است برای روش‌هایی همچون مهاجرت کاری و تحصیلی به اروپا باید حتما در کشورهای اروپایی حضور داشته باشید.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

یکی از روش‌های بسیار رایج برای دریافت اقامت بیشتر کشورهای جهان، ازدواج با اتباع آن کشورهاست. اروپا هم از این قاعده جدا نیست و چنانچه که شما با یکی از شهروندان کشورهای اروپایی ازدواج کنید، می‌توانید اقامت اروپا از طریق ازدواج را به دست آورید. قوانین مربوط به اقامت اروپا از طریق ازدواج در کشورهای گوناگون متفاوت است، ولی همه کشورهای اروپایی قوانین سخت‌گیرانه و نظارت شدیدی را بر روی این موضوع اعمال کرده‌اند و تا چند سال پس از ازدواج اجازه اقامت دائم و یا حق شهروندی صادر نخواهد شد. پس از این مدت هم چنانچه مشخص شود ازدواج انجام شده فریبکارانه بوده است، امکان لغو حق شهروندی و اقامت دائم وجود دارد. در واقع اقامت اروپا از طریق ازدواج فقط مخصوص افرادی است که این امکان برای آنان فراهم است و نمی‌تواند به عنوان یک راهکار عمومی پیشنهاد شود.

مزایای اخذ اقامت کشورهای حوزه شنگن

شنگن پیمانی است که میان چندین کشور اروپایی برقرار شده است، بر طبق این پیمان شهروندان کشورهای عضو شنگن می‌توانند به صورت آزادانه و بدون ویزا در حوزه شنگن سفر کنند و بدون محدودیت کار، تحصیل و زندگی کنند. به طور مثال با داشتن شهروندی یونان می‌توانید در آلمان زندگی و کار کنید. علاوه بر این اگر اقامت کشورهای عضو شینگن را داشته باشید، اعتبار پاسپورت شما برای اخذ ویزای انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین چنانچه شما بتوانید به وسیله تحصیل، سرمایه گذاری یا کار اقامت یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن را به دست آورید، قادر خواهید بود به راحتی به چندین کشور اروپایی دیگر نیز سفر کنید و از امکانات موجود در آن‌ها استفاده نمایید.

بیشتر بدانید: چگونه ویزای شنگن بگیریم؟

سخن پایانی

در این مقاله روش‌های گوناگون اخذ اقامت اروپا را بررسی کردیم و گفته شد که سرمایه گذاری در اروپا یکی از راحت ترین روش‌ها برای اخذ اقامت اروپاست. در دسترس‌ترین و اصولی ترین روش برای مهاجرت به اروپا نیز اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل است. همچنین گفتیم که اخذ اقامت اروپا از طریق کار، فقط در کشورهایی همچون آلمان و اتریش امکان‌پذیر است و پیدا کردن کار در سایر کشورهای اروپایی به سختی امکان‌پذیر است. در رابطه با راه‌های کار در آلمان نیز توضیحاتی درباره ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای آوسبیلدونگ آلمان داده شد.  در این مطلب همچنین درباره روش اخذ اقامت اروپا از طریق ترکیه نیز صحبت کردیم و گفتیم که دریافت اقامت و پاسپورت کشور ترکیه می‌توانید شرایط شما را برای اخذ اقامت اروپا آسان‌تر کند.

موسسه حامی مهاجر متخصص اخذ اقامت اروپا به وسیله ویزای طلایی است. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای طلایی اروپا ، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید و  از خدمات موسسه حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت اروپا

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است ؟

جواب: پاسخ به این سوال بستگی به نوع روش انتخابی شما دارد. چنانچه روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید، راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت یونان و پرتغال خواهد بود. چنانچه روش مهاجرت کاری را انتخاب کنید راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت، آلمان است و در زمینه مهاجرت تحصیلی نیز کشورهای سوئد، مجارستان، اسلوواکی جز راحت ترین کشورهای اروپایی برای گرفتن اقامت هستند.

خرید اقامت اروپا واقعیت دارد و آیا شدنی است؟

جواب : خرید اقامت اروپا به آن معنا که شما با پرداخت پول بتوانید پاسپورت یک کشور را بخرید، واقعیت ندارد. هر کشور اروپایی چارچوب و قوانین خود را برای پذیرش مهاجرین دارد؛ اما می‌توان اقامت برخی از کشورهای اروپایی را با سرمایه گذاری و خرید ملک و بدون شرط حضور به دست آورد. این موضوع چیزی شبیه به معنای خرید اقامت اروپا است، ولی برای اینکار باید شایستگی خود را به منظور دریافت اقامت اروپا اثبات کنید.

مهاجرت به اروپا از طریق کار امکان‌پذیر است ؟

جواب : مهاجرت به اروپا از طریق کار، با گذراندن دوره های آسبلیدونگ آلمان یا اخذ ویزای جستجوی کار آلمان امکان‌پذیر است. 

بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای بازنشستگان چیست ؟

جواب : بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای بازنشستگان سرمایه گذاری در کشور پرتغال و یونان است. پرتغال و یونان جز کشورهایی هستند که تسهیلاتی را برای اعطای اقامت اروپا به بازنشستگان فراهم آورده‌اند و بازنشستگان می‌توانند اقامت خودحمایتی یونان و پرتغال را دریافت نمایند.

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو چگونه امکان‌پذیر است ؟

جواب : اخذ اقامت اروپا با 50 هزار یورو از طریق خرید ملک در لتونی امکان‌پذیر است.

اقامت کاری در کشورهای اروپایی می‌تواند منجر به دریافت حق شهروندی اروپا شود؟

جواب : بله. در صورتی که بتوانید اقامت کاری کشورهایی اروپایی را به دست آورید، پس از چندین سال کار در این کشورها می‌توانید درخواست اخذ پاسپورت این کشورها را داشته باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0