20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی استرالیا – ویزای 600 استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به متقاضیان اجازه دیدار از دوستان و اقوام و همچنین امکان شرکت در سمینار و رویدادهای تجاری و گردش در استرالیا را می‌دهد. شما درصورتی می‌توانید موفق به اخذ ویزای توریستی استرالیا شوید که قصدتان فقط مسافرت به استرالیا باشد و به عبارتی هدفی برای اخذ اقامت  استرالیا و ماندن در این کشور نداشته باشید. تقریباً دلیل رد‌شدن خیلی از تقاضاها برای اخذ ویزای 600 استرالیا این مسئله بوده که افسر پرونده متقاعد نشده است که فرد متقاضی صرفاً به قصد گردشگری تمایل به ورود به استرالیا را داشته است. در صورت تمایل ویزای کار استرالیا ، ویزای ازدواج استرالیا ، ویزای 188 استرالیا را هم مطالعه کنید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی عمومی استرالیا

اگر قصد سفر به استرالیا به عنوان توریست را دارید، و یا اگر پدر و مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند و می خواهید به ملاقات آنها بروید این شاخه بهترین انتخاب برای شما می باشد. نکات زیر را مد نظر قرار دهید:
 • هزینه ویزای توریستی استرالیا (عمومی) 140 دلار استرالیا است، اگر از ایران اقدام کنید.
 • هزینه ویزای 600 استرالیا (عمومی) 345 دلار استرالیا است، اگر از استرالیا اقدام کنید.
 • با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا 3 ماه می‌توانید تحصیل کنید.
 • ممکن است پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز باشد که تا یک سال اعتبار دارند.
 • مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

ویزای توریستی با تضمین مالی اسپانسر

اگر خواهر و برادر یا اقوام شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را با دعوت نامه دارید معمولاً این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر می‌باشد. در این روش معمولاً شخصی که در استرالیا است و دعوت نامه ارسال می‌کند، بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا می‌گذارد و بعد از اینکه شما به کشور خود بازگشتید، مبلغ خود را پس می‌گیرید. نکات زیر را مد نظر قرار دهید:
 • هزینه ویزای توریستی فامیلی ۱۴۰ دلار استرالیا می‌باشد.
 • با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا 3 ماه می‌توانید تحصیل کنید.
 • ممکن است پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز باشد که تا یک سال اعتبار دارند.
 • مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

ویزای توریستی برای بیزینس

اگر قصد سفر به استرالیا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این قبیل موارد را دارید، می‌بایستی از شاخۀ ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام کنید. نکات زیر را مد نظر قرار دهید:
 • ویزای توریستی بیزینسی استرالیا را می‌توانید به صورت آنلاین اقدام و دریافت نمائید. هزینه این ویزا ۱۴۰ دلار استرالیا می‌باشد.
 • مدت اعتبار این ویزا معمولاً 3، 6 یا 12 ماه است.
 • آزمایشات پزشکی و پلیس چک ممکن است مورد نیاز باشد.
 • با دریافت این ویزا شما اجازه کار در استرالیا را ندارید و می‌توانید حداکثر به مدت 3 ماه تحصیل کنید.
 • برای دریافت ویزای بیزینسی سمینارها می‌توانید از ساب کلاس 459 و 456 هم استفاده نمائید.

 

دلایل رد شدن ویزای 600 استرالیا

درخواست اشتباه

به دلیل تعدد ویزای توریستی استرالیا ، اکثر مسافران معمولاً نوع ویزای درخواستی خود را به طور اشتباه اعلام می‌کنند. به طور مثال شما با هدف بازدید از خانواده قصد سفر به استرالیا را دارید اما، به طور اشتباه درخواست ویزای والدین استرالیا را ارسال می‌کنید. تشخیص این امر توسط افسران ویزا کار بسیار ساده‌ای است.

در نظر نگرفتن شرایط

شرایط ویزای توریستی استرالیا ، تاریخچه سفری، ترک خاک استرالیا پس از مدت زمان درخواست شده و همچنین اینکه باید در نظر داشته باشید با ویزای توریستی استرالیا، اجازه کار کردن و تحصیل در استرالیا را نخواهید داشت.

تناقض در تکمیل فرم‌ها

اگر بین اطلاعات وارد شده در فرم های ویزای توریستی استرالیا و مدارک شناسایی متقاضی تناقض دیده شود و یا به عبارتی، اگر اطلاعات خود را در فرم‌ها به اشتباه تکمیل کنید، بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

عدم ارائه کلیه مدارک درخواستی

مدارک ویزای توریستی استرالیا ، تعیین کننده اصلی شرایط متقاضیان برای اخذ ویزا می‌باشد. اگر یکی از مدارکی که سفارت استرالیا برای ویزای توریستی از شما درخواست می‌کند را ارائه نکنید، تصمیم گیری برای افسر ویزا سخت خواهد شد و در این شرایط، بدون هیچ معطلی ویزای توریستی شما را ریجکت می‌کنند.

ارائه مدارک گمراه کننده و غیر واقعی

اتفاق رایجی که در زمینه اخذ ویزای هر کشوری شاهد آن هستیم. به طور مثال متقاضی ویزای توریستی استرالیا سند ملکی ندارد. اولین راهی که به ذهن کارگزار ویزای استرالیا این شخص می‌رسد آن است که برای ایشان سند ملکی جعلی و غیر واقعی ارائه کند. باید به شما بگوئیم که تمامی مدارک ارسالی به سفارت استرالیا استعلام می‌شود و اگر برای افسران ویزا مشخص شود که یکی از مدارک غیر واقعی است، بدون هیچ شکی درخواست ویزای توریستی استرالیای شما را رد خواهند کرد.

شرایط جسمی و سلامتی

استرالیا کشوری با استاندارد های سلامتی بالا است. متقاضیان ویزای توریستی استرالیا نباید تهدیدی برای سلامت عمومی شهروندان استرالیا باشند. نگرانی های اصلی کشور استرالیا از بیماریهای مسری مانند سل، هپاتیت و ایدز می‌باشد. در صورتی که متقاضی ویزای توریستی استرالیا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا باشد، درخواست ویزای ایشان رد خواهد شد.

نداشتن سوء پیشینه کیفری

یکی از مواردی که برای سفارت استرالیا و افسران ویزای این کشور اهمیت دارد، این است که متقاضی ویزای توریستی این کشور تهدیدی برای امنیت استرالیا نداشته باشد. سوء پیشینه کیفری، سابقه حضور در گروه‌های تروریستی و سابقه فعالیت در موارد ضد حقوق بشر از جمله مواردی است که منجر به ریجکت ویزای توریستی استرالیا خواهد شد.
 
 

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

 • ساخت حساب کاربری در سایت سفارت استرالیا
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و پاسخ به سوالات شرایط سنجی در سایت استرالیا
 • آپلود کردن مدارک درخواستی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک
 • جواب‌دهی سفارت استرالیا 17 تا 31 روز کاری به درخواست ویزای توریستی استرالیا متقاضیان

نکته

دقت داشته باشید که ویزای توریستی استرالیا معمولاً شروطی در آن قرار داده می‌شود، یکی از معروف‌ترین این شروط، شرط شماره 8503 می‌باشد، اگر شرط 8503 در ویزای خود دارید، این بدین معنی است که حق ماندن در استرالیا با هیچ ویزای دیگری را ندارید و باید بعد از پایان مهلت ویزا به کشور برگردید. ویزای توریستی را می‌توانید در صورت لازم تمدید کنید. برای تمدید ویزا می‌توانید از استرالیا و به صورت آنلاین اقدام نمایید. دقت داشته باشید که اگر شرط 8503 در ویزای شما موجود است، حق تمدید ویزا را ندارید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0