20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار استرالیا - ویزای 489 استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا برای افراد متخصصی است که معمولاً نتوانسته‌اند از طریق ویزاهای تخصصی مستقل، برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند یا اینکه امتیازات لازم برای ویزای اقامت دائم استرالیا با اسپانسر ایالتی را ندارند. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد تا ۴ سال در مناطق کم‌جمعیت زندگی و کار کند. متقاضیان با دریافت ویزای ۴۸۹ استرالیا شانس این را دارند که بعد از ۲ سال اقامت در منطقه "کم‌جمعیت" ایالت مربوطه (به شرط آنکه ۱۲ ماه از آن را به صورت تمام‌وقت کار کرده باشند) برای گرفتن اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

شرایط ویزای 489 استرالیا

شما باید از طرف یک ایالت یا منطقه‌ در استرالیا انتخاب شوید تا در آن ایالت یا منطقه زندگی و کار کنید (داشتن اسپانسر شیپ Regional) یا یکی از بستگان اسپانسرتان شود. همچنین می‌توانید هنگامی که  فرم ابراز تمایل (EOI) خود را کامل می‌کنید، ایالت‌ها و مناطق مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.
سن: هنگامی که از شما دعوت می‌شود تا برای ویزای ۴۸۹ استرالیا درخواست بدهید، باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید.
شغل: اگر یکی از بستگان اسپانسرتان است یا از طرف یک ایالت یا منطقه‌ی استرالیا انتخاب شده‌اید، شغل‌تان باید در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا درج شده باشد. شما باید ارزشیابی مهارتی مثبتی داشته باشید تا نشان بدهد که برای کار کردن در آن شغل مهارت‌های لازم را دارا هستید. اگر می‌خواهید توسط یکی از ایالت‌ها یا مناطق استرالیا انتخاب‌ شوید، در نظر داشته باشید که هر ایالت و منطقه فهرست مشاغل، مقتضیات و فرایندهای مخصوص خود را دارد که باید دنبال کنید.
سازما‌ن‌های ارزیابی‌کننده: از سازمان‌های ارزیابی‌کننده‌ی شغل برگزیده‌تان در فهرست مربوط به مشاغل تخصصی مورد نظر استفاده کنید.
ویزاهای لغو شده: اگر قبلا در استرالیا بوده‌اید و ویزای شما لغو یا رد شده است، ممکن است برای درخواست این ویزا واجد شرایط نباشید.
تمدید زمان اقامت: این ویزا قابل تمدید نیست و شما نمی توانید این ویزا را تمدید کنید. اگر می‌خواهید به طور دائم در استرالیا بمانید، باید بتوانید نوع ویزای خود را تغییر دهید و برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.
امتیاز: شما باید در دعوت‌نامه امتیاز مورد نظر (حداقل ۶۵ امتیاز) را داشته باشید.
زبان انگلیسی: شما باید تسلط قابل قبولی به زبان انگلیسی داشته باشید.
خانواده: شما می‌توانید شریک زندگی و فرزندان خود یا فرزندخوانده‌هایتان را در درخواست‌تان لحاظ کنید. اعضای خانواده‌ای که ویزایشان صادر می‌شود، دارای حقوق و امکاناتی مشابه شما هستند.
تعهدات شما: شما و اعضای خانواده‌تان باید تابع قوانین استرالیا و شرایط ویزای ۴۸۹ استرالیا باشید.
نکته: هنگامی که جهت اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام می‌کنید و زمانی که دراین ‌باره تصمیم‌گیری می‌شود، می‌توانید داخل استرالیا یا خارج از آن باشید.

شرایط اسپانسر

 • 18 ساله یا بیشتر باشد.
 • در «مناطق خاص» از استرالیا ساکن باشند.
 • شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزلند باشد.
 • از بستگان شما یا شریک زندگی‌تان باشد.
 • اسپانسری وی تا زمان انقضای ویزا ادامه‌دار باشد.
 • برای حمایت از شما و اعضای خانواده‌تان توافق کند و به آنها کمک کند تا در استرالیا زندگی کنند.
نکته
 لطفا توجه داشته باشید که مناطق خاص برای ویزای ۴۸۹ استرالیا با مناطق کم‌جمعیت فرق دارد. به طور مثال شهر ملبورن برای این نوع ویزا منطقه خاص به حساب می‌آید، در حالی که همین شهر منطقه کم‌جمعیت به حساب نمی‌آید.

مزایای ویزای 489 استرالیا

این ویزا به شما و خانواده‌تان اجازه می‌دهد:
تا ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشید (این اقامت برای افرادی که از طریق ویزای اسپانسری مناطق کم‌جمعیت اقدام کرده‌اند در مناطق کم‌جمعیت و برای افرادی که از طریق اسپانسر فامیلی اقدام کرده‌اند در  مناطق خاص امکان‌پذیر است.)
در منطقه‌ای مشخص(بسته به نوع ویزا منطقه کم‌جمعیت یا خاص) از استرالیا زندگی و کار کنید و درس بخوانید.
تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد بدون محدودیت به استرالیا رفت‌وآمد داشته باشید.
در صورتی که واجد شرایط باشید، از طریق ویزای نیروی کار منطقه‌ای (ساب کلاس ۸۸۷) برای اقامت دائم اقدام کنید.

فرآیند اخذ ویزای 489 استرالیا

 • EOI  را همراه با جزئیات شغل مورد نظر، مهارت‌ها و نوع ویزای 489 استرالیا (اسپانسرشیپ مناطق کم‌جمعیت یا فامیلی) ‌در سیستم SkillSelect ثبت کنید.
 • اگر یکی از بستگان‌تان اسپانسر شما باشد، دعوت می‌شوید تا درخواست ویزا بدهید.
 • ادارات ایالتی یا دولتی منطقه‌ای استرالیا می‌توانند EOI شما را ببینید و تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند انتخاب‌تان کنند یا نه. اگر انتخاب شوید، دعوت می‌شوید تا درخواست ویزا بدهید.
 • شما باید آماده باشید تا فقط در نواحی مشخصی از استرالیا زندگی و کار کنید و درس بخوانید. 
 • از طرف یک اداره‌ی ایالتی یا دولتی منطقه‌ای انتخاب شوید، این محل یک ناحیه‌ی منطقه‌ای یا کلانشهری با رشد جمعیتی پایین است (مناطق کم‌جمعیت).
 • یکی از بستگان واجد شرایط اسپانسرتان شود، این محل یک ناحیه‌ی تعیین‌شده در استرالیاست (مناطق خاص).

هزینه های ویزای ۴۸۹ استرالیا

طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا هزینه های دولتی ویزای مهارتی که مستقیما به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت می شود(نه هزینه های وکیل و یا ترجمه مدارک) ویزای مهارتی ۴۸۹ به صورت زیر می باشد:
 • مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا برای نفر همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا برای فرزند(ان) هر کدام ۹۴۰ دلار استرالیا
 • مبلغ اسپانسرشیپ ایالتی ( بین ۰ تا ۳۰۰ دلار بسته به ایالت)
 • بسته به سازمان ارزیابی کننده مدارک بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز مبلغ ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود که مربوط به نفر اصلی است. (اگر نفر همراه احتیاج به ارزیابی مدارک داشت این مبلغ برای ایشان نیز مجزا می بایست پرداخت گردد).

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهارتی ۴۸۹ استرالیا

دقت داشته باشید که صرفا ترجمه ناتی برای مدارک کافی است و احتیاجی به ترجمه همزمان دادگستری و ناتی نمی باشد.
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده نفر اصلی و همراهان
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان
 • شناسنامه نفر اصلی و همراهان
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
 • کارت پایان خدمت (آقایان)
 • مدارک تحصیلی همه مقاطع مورد نیاز
 • ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
 • رزومه (فرمت رزومه برایتان ارسال می شود)
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
 • مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و … ( دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار حساس و با اهمیت می باشد و ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض ریجکت شدن قرار دهید)

سرانجام ویزای ۴۸۹

افرادی که ویزای 489 دارند و با توجه به مشخصات این ویزا به یک منطقه محدود شده اند می بایستی در آن منطقه 2 سال زندگی کنند و 1 سال کار کنند. البته همسر متقاضی می تواند محدودیت 2 ساله را سپری کند و در این حالت نیازی به سپری کردن محدودیت توسط خود متقاضی نیست. به محض اینکه 2 سال مدت زندگی و یک سال کار تمام شد، متقاضیان می توانند جهت دریافت اقامت دائم از طریق ویزای 887 اقدام نمایند. در این مرحله متقاضی شرط زبان، سن، رشته و امتیاز شماری را ندارد و می تواند براحتی ویزای اقامت دائم را دریافت کنند.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
مهدی شکوری
سلام من میخواهم از طریق ویزای ۴۸۹ درخواست و اقدام به مهاجرت استرالیا بکنم . آیا اسپانسر در ملبورن دارم . واگر این اسپانسر به دلایلی منصرف شد .چطوری بدون اسپانسر ادامه بدم .و یا اینکه در دوران تی مراحل این دوسیه ها منصرف شود آیا کارهام به کل باطل و لغو میگردد از طرف دولت استرالیا ؟اگر در چنین شرایطی قرار بگیرم راه حل تون چیه .. و آیا شما میتوانید .این درخواست و وکالتشو انجام بدهید .اگر ارطریف دفترتون اقدام بکنم . آیا دفتر شما و یا مجوز شما در سایت مخصوص مهاجرت استرالیا ثبت هست ؟ یا عضو وکلای مهاجرت mia استرالیا هستین و امکان دارد یگ وقت مشخص مراجعه و مشوره بدهید . البته من اهل افغانستان هستم کارت اقامت هم ندارم پاسپورت افغانستان دارم ... مهارت شغلی من استاد کار سنگ و کاشی کاری ساختمانی هست