ویزای بازدید تجاری b1 آمریکا

آمریکا علاوه بر اینکه مقصد گردشگری معروف و مکانی که مردم می‌خواهند شغل پیدا کنند، محل خوبی برای انجام کسب و کار است. ویزای B1 یک ویزای غیرمهاجرتی آمریکا است که بازدیدکننده برای اهداف تجاری وارد آمریکا می‌شود. دارندگان ویزای B1 می‌توانند در فعالیتهای زیر شرکت کنند:

 • مذاکره کردن دربارۀ قراردادها
 • مشورت کردن با همکاران تجاری
 • حل و فصل مسائل مربوط به یک ملک
 • شرکت کردن در کنفرانس‌ها، جلسات آموزشی، رویدادهای حرفه ای یا تجاری
 • انتقال از طریق آمریکا: افراد خاصی ممکن است با ویزای B1 از آمریکا ترانزیت شوند.
 • بدون بلیط سوار شدن: بعضی از خدمه هوایی ممکن است به عنوان خدمه پرواز وارد آمریکا شوند.

مزایای ویزای B1

مزایای ویزای B1 این است که شما می‌توانید روابط تجاری خود را توسعه دهید و تا زمانی که برای تجارت لازم است، از آمریکا بازدید کنید. بعد انقضای ویزا، همیشه می‌توانید برای ویزای دیگری درخواست دهید. ویزای تجاری آمریکا هیچ محدودیتی ندارد بنابراین هیچ قانونی برای تعداد و نحوه صدور ویزا در هر سال وجود ندارد. آمریکا ویزاهای بازدیدکننده را برای پوشش اهداف تجاری و توریستی ایجاد کرده است. متفاوت از ویزای B1 ، ویزای B2 آمریکا این امکان را به شما می‌دهد که با هدف توریسم، لذت یا ملاقات با دوستان و خانواده وارد آمریکا شوید.

افرادی که لازم است برای این ویزا درخواست دهند

اگر شما شهروند یکی از کشورهای برنامه ویزا ویور هستید، شما نیازی به درخواست برای ویزای تجاری آمریکا نخواهید داشت.  شما می‌توانید برای یک سیستم الکترونیکی برای مجوز سفر (ESTA) درخواست دهید. با برنامه ESTA، لازم نیست به سفارت آمریکا بروید و می‌توانید ویزای تجارت آمریکا را سریع‌تر دریافت کنید.

معیارهای واجد شرایط ویزای تجارت آمریکا

معیارهای واجد شرایط این ویزا نسبت به ویزاهای دیگر سخت نیست، اما برای واجد شرایط بودن باید آنها را انجام دهید. برای ویزای B1 باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

 • قصد شما برای بازدید مربوط به تجارت باشد.
 • برای هزینه اقامت خود در آمریکا پول کافی داشته باشید.
 • قصد دارید به محض انقضای ویزا به کشور خود بازگردید و قصد ندارید در آمریکا بمانید.

اگر این معیارها را برآورده کنید و بتوانید صلاحیت خود را از طریق اسناد معتبر در مرحله درخواست، اثبات کنید، می‌توانید درخواست ویزا دهید و ویزای B1 را دریافت کنید.

نحوه درخواست ویزای B1 آمریکا

فرآیند درخواست ویزای B1 شبیه درخواست های ویزا برای همۀ ویزاهای غیرمهاجرتی می‌باشد. با این حال، از آنجایی که الزامات زیادی وجود ندارد، این ویزا کمتر پیچیده است. برای درخواست ویزای B1 این مراحل ساده را باید انجام دهید:

تکمیل فرم DS-160

فرم DS-160 ، در اکثر درخواست های ویزای غیرمهاجرتی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه به اطلاعات و جزئیات و همچنین هدف سفرتان نیاز دارد. شما باید بخش هایی که مربوط به ویزای B1 است را پیدا کنید و آن را پر کنید. بعد از اینکه فرم را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید یک شماره و صفحه کانفرمیشن دریافت می‌کنید که بعداً برای روند درخواست به آن نیاز خواهید داشت.

پرداخت هزینه های ویزا

هزینه درخواست برای ویزای B1 ، 160 دلار است. علاوه بر این هزینه، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های دیگر مانند هزینه صدور ویزا شوید. میزان هزینه های صدور ویزا بستگی به رابطه کشور شما با آمریکا دارد. بعد از پرداخت هزینه ها، باید رسید آن را برای ضمیمه کردن به مدارک دیگر خود نگهداری کنید.

زمانبندی مصاحبه ویزا

همۀ متقاضیان ویزا بین 14 تا 79 سال باید مصاحبه ای برای ویزای بازدید کننده داشته باشند. مصاحبه ها در سفارت آمریکایی برگزار می‌شود که شما در آنجا درخواست داده‌اید. سفارتخانه های آمریکا حجم کاری بالایی دارند، پ باید هرچه زودتر مصاحبه خود را زمانبندی کنید. این کار از زمانهای طولانی انتظار اجتناب می‌کند و شما می‌توانید فرآیند درخواست را سریع‌تر تکمیل کنید. پس از مشخص شدن زمان مصاحبه یک نامه تایید مصاحبه می‌کنید. این نامه را باید در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای B1 آمریکا

باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آمریکا را فراهم کنید. این اسناد به سفارت آمریکا نشان میدهد که شما حق دریافت ویزای B1 را دارید. علاوه بر اسناد لازم استاندارد، درخواست ویزای B1 باید شامل مدارک اضافی زیر باشد:

 • کد و صفحه تاییدیه فرم DS-160
 • صفحه تایید مصاحبه
 • یک عکس که مطابق با الزامات عکس ویزای آمریکا است.
 • نامه ای که هدف شما را از سفر توضیح دهد.
 • اظهارنامه های بانکی و مالی که ثابت کند پول کافی برای اقامت در آمریکا دارید.
 • روابط با کشورتان مانند خانواده، قرارداد کاری، اجاره نامه یا سند خانه که ثابت می‌کنند شما باز خواهید گشت.
 • سوابق جنایی یا نامه ای از مقامات مبنی بر اینکه شما محکومیت های قبلی ندارید.
 • اگر قبلاً از آمریکا بازدید کرده اید، مدارک مربوط به بازدیدهای قبلی خود را ارائه دهید.
 • اگر کار می‌کنید، یک نامه از کارفرما داشته باشید که در سه ماه گذشته حقوق دریافت کرده‌اید.
 • نامه‌ای از شرکت که هدف سفر و موقعیت شغلی را در آن شرح داده باشد.

شرکت در مصاحبه

در روز مصاحبه، فایل مدارک خود را آماده و آماده پاسخگویی به سوالات مصاحبه کننده باشید. از شما در مورد سابقه، هدف سفر، تجارتی که در آمیکا می‌خواهید انجام دهید و آیا قصد بازگشت به کشور را دارید، سوالاتی پرسیده می‌شود. همچنین جزئیات کاری که می‌خواهید انجام دهید را بیان می‌کنید.

مدت زمان پردازش ویزای B1 آمریکا

زمان پردازش ویزاهای بازدید کننده آمریکا دقیق مشخص نیست و ممکن است چند هفته یا چند ماه فرآیند ویزا طول بکشد. این بستگی به حجم کاری سفارت آمریکا و سایر عواملی که آنها در نظر گرفته‌اند دارد. پس از اتمام پردازش، در مورد اینکه ویزا را دریافت کرده‌اید یا نه، باخبر خواهید شد.

اعتبار ویزای B1 آمریکا

اعتبار اولیه که برای ویزای B1 داده می‌شود، 6 ماه است. سفارت آمریکا فرض را بر این می‌گذارد که شما قادر خواهید بود، تمام کسب و کارهایی را که در کشور آمریکا دارید، به اتمام برسانید. 6 ماه زمان کافی برای دیدار و سفر در هر مکان آمریکا می‌باشد.

تمدید ویزای B1

بعد از 6 ماه انتظار می‌رود که به کشور خود بازگردید و فقط تا تاریخ انقضای ویزای خود در آمریکا بمانید. با این حال، اگر بخواهید ویزای B1 را تمدید کنید، باید با کارفرمای خود کار کنید. باید ثابت کنید که تمام کسب و کارهایی که نیاز دارید با ویزای B1 تکمیل کنید را، کامل نکرده‌اید. همچنین باید نامۀ تاییدیه از کارفرما یا شرکت بگیرید که نشان دهد اقامت شما در آمریکا برای تجارت ضروری است. توجه کنید که شما اجازه ندارید برای یک شرکت آمریکایی کار کنید و درآمدی داشته باشید. بنابراین باید ثبات مالی خود را ثابت کرده و نشان دهید که پول کافی برای اقمت در آمریکا دارید.

دریافت گرین کارت با ویزای B1

یکی از شرایط گرفتن ویزای B1 آمریکا ، این است که ثابت کنید قصد بازگشت به کشور خود را دارید. این بدان معنی است که برای همیشه نمی‌توانید در آمریکا بمانید. از آنجا که در مصاحبه این صحبت ها را بیان می‌کنید، بنابراین گرفتن گرین کارت آمریکا با ویزای B1 مشکل است. برای اینکه بتوانید اقامت دائم آمریکا را با ویزای B1 دریافت کنید، باید:

 • خانواده‌ای در آمریکا داشته باشید و برای پیوستن به آنها درخواست دهید.
 • با یک شهروند آمریکا ازدواج واقعی کنید و سپس برای اقامت دائم درخواست دهید.
 • شغلی را در آمریکا پیدا کنید که کارفرما مایل به اسپانسری ویزای شما مانند ویزای H-1B باشد و سپس برای گرین کارت اقدام کنید.

با این حال، از آنجا که ویزای B1 یک ویزای توریستی تجاری است، اگر شغلی در آمریکا پیدا کنید، نمی‌توانید برای شرکت در کشور خودتان کار کنید. این بدان معنی است که باید از طریق روش‌های پیچیده برای تغییر وضعیت خود اقدام کنید و ثابت کنید که قصد ندارید در آمریکا شغلی پیدا کنید، اما این یک فرصت غیرمنتظره بوده که برای شما پیش آمده است.

وضعیت اعضای خانواده با ویزای B1

متاسفانه از آنجا که ویزای B1 ، یک ویزای موقت فردی است، بنابراین ویزای وابسته ندارد. این بدان معنی است که همسر، فرزندان یا سایر اعضای خانواده نمی‌توانند به شما در آمریکا ملحق شوند اگر شما تنها کسی هستید که ویزای B1 دارد. برای ملحق شدن به شما باید درخواست ویزای توریستی B2 آمریکا دهند. با استفاده از این ویزا، آنها برای مدت 6 ماه می‌توانند همراه شما بیایند و در صورت لزوم به مدت یکسال تمدید کنند.

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره ویزای آمریکا، پیشنهاد می کنیم مقاله اخذ ویزای آمریکا را مطالعه فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0