20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای B1 آمریکا: فرصتی برای توسعه کسب و کار

ویزای بازدید تجاری B1 آمریکا

در دنیای امروز، بازدید تجاری به یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه کسب‌وکار تبدیل شده است. اگر شما هم کسب‌وکاری دارید و قصد سفر به آمریکا برای اهداف تجاری دارید، ویزای بازدید تجاری b1 می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

با این ویزا، شما می‌توانید به آمریکا سفر کرده و با شرکت در جلسات تجاری، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها و یا مذاکرات تجاری، فرصتی را برای توسعه‌ی کسب‌وکار خود به‌دست آورید. همچنین با ویزای b1، شما می‌توانید به راحتی به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنید و با همکاران و مشتری‌های جدید آشنا شوید. بنابراین، اگر شما هم به دنبال رشد و توسعه کسب‌وکارخود هستید، این فرصت را از دست ندهید و با اخذ ویزای بازدید تجاری آمریکا، به دنبال رویای خود بروید.

با این‌حال دریافت ویزای بازدید تجاری امریکا، ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد. برای مثال شما باید مدارک و فرم‌های لازم را به درستی تهیه کنید و مصاحبه سفارت را با موفقیت پشت سر بگذارید. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا با مراحل دریافت ویزای بازدید تجاری آمریکا، شرایط اخذ آن، مدت زمان پردازش و مدت اعتبار آن آشنا شوید و از نکات مهمی که باید درنظر داشته باشید، اطلاع پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت و دریافت ویزای آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای بازدید تجاری (b1) آمریکا چیست؟

ایالات متحده آمریکا علاوه‌بر اینکه یک مقصد توریستی محبوب است، همچنین مکانی عالی برای تجارت است. ویزای b1 آمریکا، یک ویزای غیرمهاجرتی است که به دارندگان آن اجازه می‌دهد برای اهداف تجاری به ایالات متحده سفر کنند. 
نمونه هایی از تجارت موقت عبارت‌اند از: شرکت در جلسات کاری، مشاوره کاری یا شرکت در یک کنفرانس تجاری.

شرایط دریافت ویزای b1

برای واجد شرایط بودن برای ویزای B-1 باید موارد زیر را نشان دهید:

شرایط دریافت ویزای b1

 • هدف سفر شما به آمریکا، تجارت با ماهیت قانونی است.
 • قصد دارید برای مدت زمان محدودی در آمریکا بمانید.
 • بودجه کافی برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت خود در آمریکا را دارید.
 • شما قصد دارید به محض اتمام اعتبار ویزای خود به کشورتان بازگردید و قصد اقامت در ایالات متحده را ندارید.

اگر این معیارها را داشته باشید و بتوانید واجد شرایط بودن خود را از طریق مدارک معتبر ثابت کنید، می توانید درخواست دهید و ویزای B1 را دریافت کنید.

مراحل درخواست ویزای تجاری آمریکا

برای درخواست ویزای B1، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • تکمیل فرم DS-160

فرم DS-160، یک فرم آنلاین برای درخواست ویزای تجاری آمریکا است. ابتدا باید این فرم را دانلود کنید و سپس بخشی را تکمیل کنید که برای ویزای B1 مشخص شده است. پس از ارسال فرم به صورت آنلاین، یک صفحه و کد تأیید دریافت خواهید کرد که در مراحل بعدی به آن نیاز دارید.

 • پرداخت هزینه‌های ویزای B1 

برای ادامه درخواست خود باید هزینه درخواست ویزای B1 را پرداخت کنید. علاوه‌بر هزینه درخواست، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌های صدور ویزا باشید. میزان هزینه‌های صدور ویزا بستگی به رابطه‌ کشور شما با ایالات متحده دارد. پس از پرداخت تمام هزینه ها، مطمئن شوید که رسیدهای پرداخت را ذخیره کرده‌اید.

 • دریافت وقت سفارت آمریکا 

تمام متقاضیان ویزا که بین 14 تا 79 سال هستند باید در مصاحبه ویزا شرکت کنند. مصاحبه‌ها در سفارت‌های ایالات متحده و توسط یک مقام رسمی انجام می‌شود. گفتنی است سفارت‌های آمریکا حجم کاری بالایی دارند؛ بنابراین بهتر است که در اسرع وقت، روز مصاحبه خود را رزرو کنید. این کار از زمان انتظار طولانی جلوگیری می‌کند و شما می‌توانید روند درخواست خود را سریع‌تر تکمیل کنید.

مراحل دریافت ویزای b1

 • آماده کردن مدارک مورد نیاز

شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تجاری آمریکا را آماده کنید. درصورتی که مدارک شما به زبان دیگری غیراز زبان انگلیسی باشد، باید آن‌ها را به انگلیسی ترجمه کنید. توجه داشته باشید که ترجمه‌ها باید رسمی و معتبر باشند.

 • شرکت در مصاحبه سفارت

در روز مصاحبه، تمام مدارک لازم را همراه خود داشته باشید و برای مصاحبه سفارت آماده باشید. افسر سفارت از شما سوالاتی در زمینه‌های مختلف می‌پرسد و شما باید به‌طور دقیق پاسخ دهید و جزئیاتی را در مورد آنچه قصد دارید در ایالات متحده انجام دهید، ارائه دهید.
مصاحبه سفارت بسیار مهم است و  مهم‌ترین مرحله برای دریافت ویزای آمریکا به شمار می‌رود. اگر در این مصاحبه نتوانید سوالات افسر کنسولی را به خوبی پاسخ دهید و نتوانید افسر را درباره هدف خود از سفر به آمریکا قانع کنید، درخواست شما رد خواهد شد. موسسه حامی مهاجر، خدمت جدیدی به نام ماک سفارتی یا جلسه شبیه سازی مصاحبه ویزای آمریکا دارد که در این جلسه‌ها آمادگی و اعتماد به نفس کامل برای مصاحبه را کسب می‌کنید و شانس دریافت ویزای خود را تا حد زیادی بالا می‌برید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدت زمان پردازش ویزای B1 

زمان پردازش ویزای B1 با توجه به شرایط مختلف متفاوت است و زمان دقیقی را نمی‌توان برای آن تعیین کرد. پردازش درخواست ویزا ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. این زمان به حجم کاری سفارت ایالات متحده، شرایط متقاضی و سایر عواملی که آنها در نظر می‌گیرند بستگی دارد. پس از اتمام زمان پردازش، به شما اطلاع داده می‌شود که آیا ویزا را دریافت کرده اید یا خیر.

مدت اعتبار ویزای B1 

اعتبار اولیه‌‌ ویزای b1 آمریکا حداکثر 6 ماه است. سفارت ایالات متحده فرض را براین می‌گذارد که شما می‌توانید تمام کارهایی که دارید را در این مدت انجام دهید. همچنین این مدت زمان کافی است تا بتوانید از هر مکان در ایالات متحده که می خواهید بازدید کنید.

اعتبار ویزای b1
با این حال اگر زمان بیشتری برای اقامت در آمریکا نیاز داشته باشید، باید فرم I-539، درخواست تمدید/تغییر وضعیت غیرمهاجر را ارسال کنید و هرگونه مدارک پشتیبانی مورد نیاز را به USCIS ارسال کنید. درصورت تایید درخواست، ویزای b1 شما تا یک سال تمدید می‌شود.

آیا می توانم به عنوان دارنده ویزای B1 گرین کارت دریافت کنم؟

برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای B1، باید ثابت کنید که به کشور خود باز خواهید گشت. این بدان معنی است که شما نمی‌توانید برنامه‌ای برای اقامت دائم در ایالات متحده داشته باشید. از آنجایی که شما باید این را ثابت کنید و در طول مصاحبه خود آن را بیان کنید، پس از آن گرفتن گرین کارت در حین ویزای B1 بسیار دشوار است. برای اینکه بتوانید با ویزای B1 اقامت دائم دریافت کنید، باید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • خانواده‌ای در ایالات متحده داشته باشید و برای پیوستن به آنها درخواست دهید.
 • با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید و سپس برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • شغلی را در ایالات متحده پیدا کنید که در آن کارفرما مایل به حمایت از ویزای شما مانند ویزای H-1B باشد و سپس برای گرین کارت درخواست دهید.

با این حال، از آنجایی که ویزای B1 یک ویزای بازدید تجاری است، اگر در ایالات متحده شغلی پیدا کنید، دیگر نمی‌توانید برای شرکتی در کشور خود کار کنید. این بدان معنی است که شما باید مراحل پیچیده‌ای را برای تغییر وضعیت خود طی کنید و ثابت کنید که قصد نداشتید در ایالات متحده شغلی پیدا کنید، اما یک فرصت غیرمنتظره برای شما پیش آمد.

دسترسی به مراقبت های بهداشتی و پزشکی با ویزای تجاری آمریکا

دسترسی به مراقبت های بهداشتی با ویزای b1

به‌عنوان یک فرد خارجی که برای مدت زمان محدود از ایالات متحده بازدید می‌کند، مراقبت‌های پزشکی رایگان دریافت نخواهید کرد. سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا گران‌ترین سیستم در جهان است، زیرا درمان شکستگی پا یا دست 2500 دلار برای شما هزینه دارد، در حالی که یک شب اقامت در یک بیمارستان ایالات متحده ممکن است به طور متوسط بیش از 10000 دلار هزینه داشته باشد.
بنابراین، توصیه می شود برای پوشش این هزینه ها، یک طرح بیمه درمانی خریداری کنید. با مراجعه به مقاله بیمه مسافرتی آمریکا می‌توانید درباره بیمه درمانی برای بازدیدکنندگان در ایالات متحده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

سخن پایانی
همانطور که گفتیم ویزای بازدید تجاری آمریکا (B1) یکی از ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا است که برای افرادی است که به دنبال کارهای تجاری، مذاکره یا شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تجاری هستند. در پایان باید به این نکته تاکید کنیم که ویزای بازدید تجاری آمریکا یک فرصت بزرگ برای کسب‌وکارهایی است که به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در بازارهای جهانی هستند. امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد تا با شرایط و مراحل اخذ ویزای بازدید تجاری آمریکا آشنا شوید و بتوانید از این ویزا برای توسعه کسب‌وکار خود بهره‌مند شوید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0