50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره‌های چین

اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک از چین دیدن کنید، در این صورت جشنواره ای را برای دیدن در طول سفرتان پیدا کنید. جشنواره های فرهنگی آنها با سنت و مدرنیته تلفیق شده و با نمایش های پر جنب و جوش به نمایش گذاشته می شوند و تجربه ای فراموش نشدنی برای شما بر جای خواهند گذاشت. هزاران جشنواره برای برسی وجود دارد. از جشن‌های متمرکز شهری گرفته تا رویدادهای قومی و محلی، هیچ نقطه‌ی پایانی برای جشنواره های چین وجود ندارد (شگفتانه ی بزرگ این است که این کشور بیشترین تعداد جمعیت روی زمین را در خود جای داده است). مهم ترین تعطیلاتی که چینی ها دارند جشن سال نو آنها است (جشنواره بهاره)، که در کره و دیگر کشورهای آسیایی هم جشن گرفته می ;شود. تمامی تعطیلات سنتی طبق تقویم چینی برنامه ریزی شده اند (به جز روزهای چینگ مینگ و تحویل زمستان که طبق تقویم گرگوری تنظیم شده اند) پس برای کمک به شما، در ادامه مشهورترین جشنواره های چین که ارزش دیدن دارند را مورد برسی قرار خواهیم داد.

جشنواره‌ یخی هاربین

 

هاربین، شهری در شمال شرقی چین است که بیش از آنکه به پکن نزدیک باشد به مرزهای چین با روسیه نزدیک است. گاهی زمستان‌ها در این شهر بسیار سرد می‌شوند و محلی های آنجا جشنواره‌ بزرگی برگزار می‌کنند. از سال 1963، جشنواره بین المللی مجسمه‌های یخی هاربین به بزرگ ترین جشنواره یخ و برف دنیا تبدیل شده است. رویدادهای برجسته در این جشنواره شامل مجسمه‌ها و ساختمان های یخی و برفی در مقیاس‌های بزرگ، پارک‌ها، نمایش‌های نوری، کنسرت‌های مختلف و غیره می‌شود. این جشنواره به طور رسمی از اوایل ژانویه تا اوایل فوریه ادامه دارد.

جشنواره سال نو چینی

 

این جشنواره به جشنواره بهاره‌ی چینی نیز شناخته می‌شود. فرقی نمی‌کند کجای جهان باشید، جشن سال نو در چین بسیار گسترده برگزار می‌شود. با شروع تقویم سنتی چینی شمسی و قمری که بین اواخر ژانویه و اواخر فوریه است، این جشنواره می‌تواند تا دو هفته نیز ادامه پیدا کند. این جشنواره دو هدف به دنبال دارد، اول اینکه راهنمایی مذهبی و اجتماعی برای تأکید بر قدرت سلسله شانگ است و دوم فرستادن پیغامی به کشاورزان برای رسیدن سال نو است. طی این دو هفته، آتش بازی‌ها، رویدادهای ویژه و فضای خوشامدگویی خوبی در چین تجربه می‌شود. در اکثر مناطق، بخصوص در شانگهای، هنگ کنگ و پکن نمایش‌های آتش بازی منحصر به فرد و بزرگ‌ترین میهمانی‌ها برگزار می‌شوند.

جشنواره فانوس

 

این جشنواره در پانزدهمین روز از اولین ماه قمری برگزار می‌شود که معمولاً در ماه فوریه و یا اوایل مارس خواهد بود. در چین این دقیقا زمان خوردن کوفته برنجی‌های شیرین، دیدن رقص شیرها، پیاده روی با عصاهای زیر بغل بلند و تحسین روشنایی زیبای فانوس‌ها در زیر نور ماه است. شهرهای بزرگ چین مقصدی عالی برای تجربه جشنواره فانوس هستند. تعدادی از شهرهای کوچک و روستاهایی در جنوب مانند جیانگ، Puzhai و Binyang نیز مکانهایی ایده‌آل برای بازدید از جشن‌هایی رنگی و اصیل به حساب می‌آیند.

جشنواره قایق اژدها

 

این جشن سومین جشن مهم چینی‌ها محسوب می‌شود. توضیحات متفاوتی درباره‌ی ریشه‌ی جشنواره‌ی قایق اژدها وجود دارد. معروف‌ترین آن‌ها این مورد است که این جشن که قرن‌ها هم قدمت دارد، به افتخار شاعر Qu Yuan، کسی که در سال 273 قبل از میلاد خودکشی کرد، برگزار می‌شود. این جشنواره در پنجمین روز از پنجمین ماه تقویم سنتی چینی برگزار می‌شود یعنی دقیقاً تاریخ خود کشی شاعر مذکور و همچنین این جشنواره تعطیلاتی بزرگ در چین به حساب می‌آید. در قلب جشنواره، مسابقات قایق‌های اژدها برگزار می‌شود که گفته می‌شود برای تقلید از مردمی که بعداز اینکه Qu Yuan خود را در رودخانه Milue غرق کرد قصد نجاتش را داشتند، انجام می‌گیرد. این مسابقات در سراسر چین برگزار می‌شوند اما محبوب‌ترینِ آنها در دریاچه‌هایی نزدیک پکن و هنگ کنگ میزبانی می‌شود.

جشنواره نیمه‌ی پاییز

 

اواسط پاییز به طور سنتی زمانی مهم برای سپری کردن با خانواده به حساب می‌آید و ریشه در جشن برداشت محصول پاییزی دارد. این جشن در پانزدهمین روز هشتمین ماه تقویم چینی برگزار می‌شود (گاهی بین اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر) و با کامل شدن ماه همزمان است. طی این رویداد خاص، آسمان ها پر از فانوس و شکم ها پراز کیک‌های مهتابیِ لذیذ (نوعی شیرینی چینی که در جشن نیمه‌ی پاییز می‌خورند) میشوند. 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0