50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی آرژانتین

آرژانتین کشوری تاریخی با فرهنگی غنی است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به آن سفر می‌کنند. آرژانتین این کشور وسیع که رشته کوه‌های آند و اقیانوس اطلس جنوبی را با هم دارد از نظر جغرافیایی بسیار متنوع است و در شمال این کشور جنگل‌های انبوه و علفزارهای وسیع و در جنوب بیابان‌های سرد وجود دارد. شگفتی‌های بی‌نظیر این کشور پهناور از نظر تاریخی، فرهنگی و طبیعی گردشگران بسیاری را هرساله به این کشور می‌کشاند که باعث رونق صنعت گردشگری این کشور است. بهترین زمان سفر به آرژانتین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر و فوریه تا مارچ است که شاهد هوای لذت بخش هستید. برخی از جاهای دیدنی آرژانتین را در زیر بیان کرده‌ایم.

قبرستان رکولتا

این قبرستان یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی آرژانتین است و آرامگاه خانواده‌های ثروتمند و مشهور آرژانتین از جمله بانوی اول سابق این کشور "اِوا پرون" است. سردابه سیاه مرمرین او معروف ترین بنای این گورستان می‌باشد. چیزی که این قبرستان را خیره کننده کرده، معماری چشم نواز به سبک نئوکلاسیک با مجسمه‌های زیبا است. در این قبرستان به جای تاریخ تولد، تاریخ مرگ روی قبر حک می‌شود. این گورستان یکی از ده قبرستان زیبای دنیاست.
 
 

جنگل سبز باریلوچه

این جنگل یکی از اسرار آمیزترین جاهای دیدنی آرژانتین است که به خاطر ریشه‌های عجیب و غریب درختانش شهرتی جهانی پیدا کرده است. با حضور در این مکان مطمئناً به یاد فیلم‌های تخیلی همچون ارباب حلقه‌ها و هری پاتر خواهید افتاد. این جنگل درست در خارج از شهر Villa La Angostura و در پارک ملی Nahuel Huapi واقع شده است.
 
 

آبشار‌های ایگواسو

آبشارهای ایگواسو در مرز آرژانتین و برزیل شامل ۲۵۷ آبشار در مسیری به طول 2/7 کیلومتر می شود که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا انتخاب شده و در لیست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است. در واقع آبشار به شکل J است و ۸۰ درصد آن مربوط به آرژانتین و ۲۰% آن مربوط به برزیل می‌باشد. ارتفاع هر یک از آبشارها بین ۶۰ تا ۸۲ متر است. گردشگران می‌توانند از سکویی که در مقابل آین آبشار ساخته شده است، نظاره‌گر زیبایی آن باشند.
 
 

شهر اوسوایا

شهر اوسوایا یا اوشوایا (Ushuaia) در کشور آرژانتین، عنوان جنوبی‌ترین، یا به قولی آخرین نقطه دنیا را یدک می‌کشد. در کنار موزه‌های این شهر، اوسوایا با مناظر زیبایی از خانه‌های چوبی رنگی در کنار کوه‌های آند که پشت آن‌ها قرار دارد، بسیار دیدنی است. کشتی‌های کروز به سمت قطب جنوب نیز از اوشوایا حرکت می‌کنند.
 
 

یخچال‌های طبیعی پریتو مورنو 

یخچال طبیعی پریتو مورنو در جنوب غربی شهر سانتا کروز آرژانتین در مرز شیلی قرار دارد و زیبایی‌های طبیعی باشکوهش آن را ازشگفتی‌های دنیا کرده است. این یخچال که 30 کیلومتر طول دارد و حدود ۷۳ متر از سطح آب بیرون آمده است یکی از سرد‌ترین جاهای دیدنی آرژانتین محسوب می‌شود. یک سکوی تماشا در فاصله مطمئن از یخچال طبیعی در کنار دریاچه آرخنتینو قرار دارد که می‌توانید بر روی آن بایستید و این یخچال طبیعی باشکوه را نگاه کنید. اینجا یک لحظه هیجان انگیز هم در انتظارتان است که باید برای رسیدن آن لحظه کمی منتظر بمانید؛ یکی از ناب‌ترین صحنه‌های این یخچال وقتی است که تخته یخ‌های شکسته شده به داخل آب می‌افتند و صدای مهیبی تولید می‌کنند؛ صدایی که تو کل دریاچه می‌پیچد و حال و هوای عجیبی به وجود می‌آورد.
 
 

واله د لا لونا

واله د لا لونا یا همان دره ماه یک منطقه حفاظت شده از جاهای دیدنی آرژانتین است که درون آن سازه‌های سنگی عجیب و غریب به شکل سازه‌های سیارات دیگر و بقایای دایناسورها وجود دارند و قدمت آن به دوران تریاسه بر‌می‌گردد.  این دره در منطقه‌ای نسبتاً خشک در شمال غربی استان سان جوان قرار دارد. درون این دره تاریخی، استخوان‌های سالم زیادی از دایناسورهای چند میلیون ساله کشف شده‌اند که امروزه در موزه های این کشور نگهداری می‌شوند.
 
 

سفر به ابرها با قطار

سفری با مساحت 400 کیلومتری که طی 16 ساعت از شهر سالتا شروع شده و به سمت رشته کوه‌های آند حرکت می‌کند. قطاری به ارتفاع 4200 متر که از میان جنگل، دره و کوه‌ها عبور می‌کند. متاسفانه هزینه‌اش گران است، اما اگر قادر به پرداخت باشید بدون شک بهترین و لذت‌بخش ترین جاهای دیدنی آرژانتین را تجربه کرده‌اید.
 
 

کوردوبا 

شهر زیبای کوردوبا در کوهپایه های کوهستان Sierras Chicas و در مجاورت رودخانه Suquía واقع شده و بسیاری از دوست داران هنر و طبیعت را به سمت خود می‌کشاند. تمامی خانه‌های زیبای این شهر به سبک اسپانیایی طراحی شده‌اند. در شهر کوردوبا علاوه بر تماشای این ساختمانهای رنگارنگ، با فرهنگ و هنر غنی این منطقه بیشتر آشنا خواهید شد.
 
 

مندوزا

مندوزا که در شرق کوه‌های آند قرار گرفته برای استیک‌های خوشمزه و مناظر فوق‌العاده زیبایش مشهور است. همچنین نکتۀ جالب توجه در مورد این شهر این است که بیش از 12 هزار کارخانه شراب سازی در این شهر ساخته شده‌اند و بهترین شراب‌های آرژانتین را تولید می‌کنند. پارک ژنرال سن مارتین، رود منزوا، خیابان پاسئو، موزه باستان شناسی از جاذبه‌های این شهر می‌باشند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0