تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

نروژ تاریخ طولانی و متنوعی دارد. دامنه های کوهستانی و دره های عظیم آن که از این کشور عبور می کنند، به ایجاد فرهنگ های بسیار مجزا و منزوی کمک کرده اند که آثار خاص خود را بر فرهنگ مدرن نروژی گذاشته اند. در اینجا برخی از بهترین مکانهای بازدید برای دریافت طعم مشخص فرهنگ های نروژی آورده شده است.

موزه قومیتی-مردم شناسی

موزه قومیتی در شبه جزیره بیگدی اوسلو مکان بسیار خوبی را برای کل خانواده فراهم می کند. در این موزه خیابان ها و دهکده های کوچکی از خانه های اصلی و تاریخی از همه گوشه و کنار نروژ به نمایش گذاشته شده است. ساختمان ها در اینجا هزار ساله هستند، از کلیسای چوبی وایکینگ ها تا یک بلوک آپارتمانی کامل قرن بیستم و از خیابان های شهر گرفته تا مزارع منزوی نروژ همگی سالها قدمت دارند. راهنماها، خدمتکارها و حتی مغازه داران در این ماکت های زیبا در دسترس هستند تا به مهمانان کمک کنند تا به گذشته بروند و آنها را در مورد زندگی بسیار متفاوتی که نروژی ها در گذشته داشته اند آگاه کنند.

موزه هانزیاتیک

هانزیاتیک لیگ (The Hanseatic League) در سال 1358 تأسیس شد و تا دهه 1700 به طول انجامید، هانزینتیک لیگ به قدری قدرتمند شد که بسیاری از پادشاهی های منطقه را با ثروت، تحت تأثیر قرار داد. بازرگانان آن شبکه های پیچیده را با یکدیگر در سراسر مرزها، زبانها و فرهنگ ها تشکیل دادند. برگن به بخش مهمی از شبکه هانزینتیک تبدیل شد و از این حق برخوردار بود که مرکز مذاکره برای همه چیز از شمال نروژ باشد.
جبهه معروف Bryggen Harbor به مرکز تجارت هانزیاتیک در برگن تبدیل شده است و اینجاست که بازدید کنندگان امروزه، موزه هانزیاتیک را پیدا می کنند که داستان تأثیر این شبکه جذاب بین المللی را در شهر نشان می دهد.

موزه پترولیوم نروژ

نفت در اواخر دهه 1960 در آبهای نروژ کشف شد. این مساله نروژ را از فقیرترین کشورهای اسکاندیناوی، جایی که ماهیگیری و کشتیرانی به سر پا نگه داشتن اقتصاد فقیر کشاورزی این کشور کمک می کرد، به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرد.
موزه پترولیوم نروژ در استاوانگر حکایت از اهمیت نفت برای جامعه نروژ دارد و جزئیات را در مورد این صنعت جذاب دریایی روشن می کند. این موزه کوچک برای کودکان نیز مناسب است و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

موزه و پارک ویگلند

موزه و پارک ویگلند، خانه و استودیوی مجسمه ساز معروف نروژی اوایل قرن بیستم، گوستاو ویژلند بود. این موزه که در یکی از مناطق جذاب اسلو واقع شده است، اطلاعات زیادی را در مورد این مرد فوق العاده ارائه می دهد و روند و دوره هایی را که از طریق مجسمه ها، مدل ها و طرح ها طی کرده است نشان می دهد. همچنین یکی از زیباترین ساختمان های اسلو است.

موزه لوفتور وایکینگ

جزایر لوفوتن با شهرهای جنوب نروژ کاملا متفاوت است. با داشتن بعضی از بی نظیرترین و زیباترین طبیعت های نروژ، این منطقه برای ارائه به هر نوع بازدید کننده چیزهای زیادی دارد. گذشته از طبیعت، لوفوتن دارای یکی از بهترین موزه های وایکینگ در اسکاندیناوی است.
موزه لوفتور وایکینگ دارای چندین ساختمان وایکینگ است و بازدید کنندگان می توانند از ماکت کشتی Gokstad در موزه کشتی وایکینگ در اسلو دیدن کنند.

موزه کشتی وایکینگ اسلو

شاید مشهورترین موزه نروژ ، موزه کشتی وایکینگ اسلو، سه مورد از بهترین کشتی های وایکینگ که تاکنون پیدا شده اند را در خود جای داده است. به طرز جالب توجهی، کشتی ها به طور غیر معمول به عنوان قبرهای دقیق برای چهار وایکینگ برجسته مورد استفاده قرار گرفتند، اماکن دفن شده میزبان کارهای دستی پیچیده و زیبایی وایکینگ ها است که موزه نیز آنها را به نمایش می گذارد.

موزه ملی موسیقی

موزه ملی موسیقی محبوب فقط هفت سال پیش افتتاح شد، اما در حال حاضر شهرت بسیار خوب و مطلوبی کسب کرده است. این موزه مدرن با پیوند دادن تحولات موسیقی به تاریخ فرهنگی و ارائه بینشی جذاب در مورد نحوه کمک به موسیقی در شکل گیری زندگی ما، تجربه ای تعاملی و حسی را ارائه می دهد.

موزه ادوارد گریگ

موزه ادوارد گریگ در Troldhaugen خانه تابستانی گریگ و همسرش به مدت 22 سال تا زمان مرگش در سال 1907 بود. برای طرفداران فرهنگ نروژی یا موسیقی کلاسیک، یک بازدید از مرکز شهر برگن ارزش سفر را دارد. طبقه پایین در وضعیت اصلی خود باقی مانده است و ویژگی هایی از قبیل پیانوی استاینووی گریگ را دارد که هنوز هم در کنسرت ها نواخته می شود. باغ ها شامل "کلبه آهنگساز" گریگ، محل دفن زوج ها و سالن کنسرت زیبا و مدرن "Troldsalen" (تالار ترول ها) است که کنسرت ها در آن در طول تابستان برگزار می شود.

موزه قطبی

موزه قطبی که در شمالی ترین شهر جهان قرار دارد و چگونگی کاوش و بهره برداری از قطب شمال در بیش از 500 سال را نشان می دهد. قرن ها، ترومس نقطه عزیمت برای ماجراجویان بود که به دنبال کشف و ترسیم قطب شمال بوده اند و همچنین شکارچیانی که به شکار در قطب شمال می پرداختند. بسیاری از نمایشگاه های عالی این موزه داستان فعالیت های انسان و حیوانات در قطب شمال را از دیدگاه های جالب توجه زیادی روایت می کند. توسط دانشگاه قطب شمال نروژ اداره می شود و در نزدیکی موزه Tromsø است که بازدید از آن نیز بسیار ارزشمند است.

موزه کنسرو سازی

بگذارید بگوییم که یک موزه کنسرو سازی کمی عجیب و غریب به نظر می رسد. با این حال، موزه کنسرو در استاوانگر ارائه دهنده سرگرمی عالی و آگاهی تعجب آوری است. موزه در یک کارخانه کنسرو سازی که تا سال 1958 فعالیت می کرده و انواع مختلفی از ماهی ها را برای مصرف انسان آماده میکرده است، مستقر شده است. این موزه کوچک توسط راهنماهای خودش به وجود آمده است. تورهای هدایت کننده در این موزه رایگان هستند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0