50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی چین

چین به عنوان یکی از کهن ترین و پهناور ترین کشور دنیا شناخته می شود و همه ساله گردشگران از سراسر این کره خاکی برای بازدید از این کشور زیبا به چین سرازیر می‌شوند و از بازدید تمدن و فرهنگ مشرق زمین و این همه شوکت و عظمت حیرت زده شده و لب به ستایش و ستودن این تمدن باستانی و باشکوه می‌گشایند. جاهای دیدنی چین سیار متنوع می‌باشد که نمونه آن در هیچ کجای دنیا نمی‌توان پیدا کرد. در زیر بعضی از آنها را معرفی می‌کنیم.

پارک جنگلی ژانگجیاجی

ژانگجیاجی که در منطقه زیبای ولینگ یانگ در ۲۷۰ کیلومتری از شهر چانگشا در میان جنگل‌های انبوه واقع شده، هزاران ستون سنگی را در خود جای داده که ارتفاع برخی از به چند صد متر می‌رسد و شاخص‌ترین ویژگی جغرافیایی این پارک هستند. این مکان واقعا جادویی است و صد در صد ارزش دیدن دارد، مخصوصاً در زمانی که نوک تیز قله‌های این منطقه در لفافه‌ای از ابرها قرار می‌گیرد. این پارک ملی بهترین پارک ملی جنگلی چین و جزو زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی این کشور بوده و طبیعتی مثال‌زدنی و منحصر‌به‌فرد با حیات‌وحش و رود و آبشارهای وصف‌ناپذیر دارد. از شاخص‌ترین جاذبه‌های این پارک ملی می‌توان به آسانسور بیلانگ اشاره کرد که مرتفع‌ترین آسانسور جهان در فضای باز با ارتفاع ۳۲۶ بوده و سه طرف آن از شیشه ساخته است. در ضمن طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان با طول ۴۳۰ متر و ارتفاع ۳۰۰ متر یعنی پل شیشه‌ای ژانگجیاجی و طولانی‌‌‌ترین تله‌ کابین جهان به طول ۷۴۵۵ متر نیز در این پارک ملی ایجاد شده است.
 
 

شانگهای

شانگهای، بزرگترین شهر چین، مشهور به جنگل آسمان‌خراش‌ها، شهری پرزرق‌وبرق و دیدنی، لبریز از تاریخ و فرهنگ و هنر و زندگی شهری مدرن است. در کنار زندگی مدرن، سنت‌های قدیمی اهالی شهر، حفظ شده و ساختمان‌های قدیمی، نشانه‌ای جذاب از گذشتۀ این شهر دیدنی است. در کنار آسمانخراش‌های مدرن، شانگهای را می‌توان بهترین شهر چین برای امتحان کردن غذاهای اصیل چین دانست و حتی تعدادی از معروف‌ترین غذاهای خیابانی چین هم در شانگهای قرار دارند که از میان آنها می‌توان به Qibao Old  اشاره کرد.
 
 

کاخ تابستانی چین

کاخ تابستانی در شمال غربی شهر پکن، مجموعه‌ای پر زرق و برق و تاریخی از کاخ‌ها، دریاچه‌ها و باغ‌ها را شامل می‌‌شود. بیش از سه چهارم از این کاخ آب است و عمدتاً توسط تپه Longevity و دریاچۀ Kunming احاطه شده است. مجموعه کاخ تابستانی پکن در دسامبر ۱۹۹۸ در فهرست میراث تاریخی یونسکو قرار گرفت. کاخ تابستانی متشکل از ۲۰ حیاط، ۳۵۵۵ سازه باستانی، قایق سنگی، خیابان سوژو و باغ Harmonious Interests است. همچنین تعداد زیادی گل و درختان قدیمی و با ارزش نیز در این باغ می‌رویند. کاخ تابستانی را می توان به سه بخش مجزا تقسیم بندی کرد: منطقه فعالیت‌های سیاسی، منطقه مسکونی و محل سرگرمی و تفریحی. منطقه فعالیت‌های سیاسی که دارای تالار بزرگی به نام تالار خیرخواهی و طول عمر است، محل برگزاری امور سیاسی و دیپلماتیک مهم محسوب می‌شود. منطقه مسکونی که شامل تالار شادمانی و طول عمر می‌باشد، محل زندگی ملکه  Dowager Cixi، امپراطور Kangxi  و معشوقه‌های امپراطور بوده است و در نهایت بخش سرگرمی و تفریح که، از راهرویی طولانی در قسمت غربی تشکیل شده است.
 
 

کوه های رنگی ژانگی دانکسیا

کوه‌هایی شبیه به آب نبات رنگی در چین وجود دارند که با لایه‌هایی به رنگ آبی نیلگون، بنفش زنده، زرد و پرتقالی پوشیده شده‌اند و آنقدر متفاوت هستند که می‌توان آنها را جزو عجایب جهان دانست. با این که این کوه‌ها شاید به نظر مصنوعی برسند اما باید بگوییم که تک تک لایه هایشان به صورت طبیعی شکل گرفته است. کوه‌های رنگین کمان چین بخشی از جغرافیایی پارک ژانگی دانکسیا در استان گانسو قرار دارند. برای بازدید ازکوهستان رنگین کمان، راه‌های چوبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که آنها را به میان دره ها و بر بلندی های منطقه می‌برد تا دل سیر منطقه را از دور و نزدیک نگاه کنند. راه رفتن در منطقه، تنها از روی همین مسیرها ممکن است و خارج شدن از آنها ممنوع است، هرچند که عده‌ای بر روی تپه ها قدم گذاشته‌اند و پاکوب‌هایی نیز، دیده می‌شود. بهترین فصل برای بازدید، بین ماههای ژوئن تا سپتامبر است.
 
 

غار یخی نینگو

بزرگترین غار یخی چین، غار نینگو یکی از جاهای دیدنی چین است. یخ‌های غار یخی نینگو هیچ‌وقت آب نمی‌شود، حتی در فصل تابستان! غار نینگو در کوه‌های استان شانشی در کشور چین واقع ‌شده است که عمق آن به چیزی حدود ۸۵ متر می‌رسد. کوه‌های شانشی ۲۰۰۰ متر از سطح دریا بالاتر هستند. هنگامی ‌که وارد این غار می‌شوید از زیبایی داخل غار شگفت‌زده خواهید شد. شکل ظاهری غار نینگو شبیه به میله بولینگ است، همین موضوع باعث شده تا سرما در قسمت داخلی غار باقی بماند و یخ‌ها برای سال‌ها ذوب نشوند.
 
 

دیوار بزرگ چین

طول واقعی این دیوار ۲۱۱۶۶٫۱۸ کیلومتر است و بیشتر بقای بجا مانده از دیوار کنونی برای زمان سلسله مینگ است که طول آن ۸۸۵۱ کیلومتر می‌باشد. دیوار چین از استانهای زیادی عبور می‌کند؛ این دیوار از غرب به دروازۀ جایو گوان (در استان گانسو چین) و از شرق به ساحل رود یالو جیان (در استان  لیائونینگ در شمال شرقی چین) می‌رسد. به دیوار چین در استام گانسو جایو پَس هم می‌گویند و در واقع به این نام مشهور است، اما جالب است بدانید دیوار چین در استان ژانگجیاکو چین معروف‌ترین قسمت دیوار چین است. یکی از قهرمانان اصلی داستانهای دیوار چین مِنگ جیانگو می‌باشد، او از زنان کارگری بود که در ساخت دیوار چین کمک می‌کرد، شوهر این زن پس از ماجراهایی مرد و او همچنان با درد و رنج به ساخت دیوار چین مشغول بود، به عبارتی دیگر می توان گفت دیوار چین نمادی از فرهنگ و آداب چین و از مهمترین جاهای دیدنی چین است.
 
 

ارتش سفالین چین

در ماه مارس سال ۱۹۷۴ کشاورزانی که در حال حفر زمینی در نزدیکی ۳۶ کیلومتری شی آن بودند، با دیدن یک حفره که در آن تعداد ۶ هزار سرباز سفالین انسان‌ نما، حضور داشتند، شگفت‌ زده شدند. ارتش سفالین چین شامل بیش از هفت هزار مجسمه‌ از سربازان گارد پادشاهی چین به‌ همراه ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب در فضایی معادل ۱۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع می‌شود. اندام و اندازه این سربازها واقعی و برابر با اندازه و ابعاد یک انسان عادی است و هیچ‌کدام به دیگری شباهت کامل ندارند.
 
 

منطقه هوانگ‌ لانگ

از دیگر جاهای دیدنی چین ، هوآنگ لانگ در استان سیچوان چین قرار گرفته است و در زبان چینی به معنی اژده‌های زرد است. این منطقه در میان رشته کوه‌های مینشان قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در میان گستره متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، استخرهای پلکانی رنگارنگ هوآنگ لانگ، شناخته ‌شده‌ترین و خوش‌ منظره‌ترین نقاط این منطقه هستند.
 
 

معبد معلق

معبد معلق بر روی یک صخره در کوه هِنگ شان در دره اژدهای طلایی با معماری خاص واقع شده است. این معبد در ارتفاع ۷۵ متری از زمین قرار دارد و پله‌های سنگی ما را به معبد چوبی که روی کوه قرار دارد می‌رساند. این صومعه چهل غار یا اتاق دارد که از جمله آنها شش سالن اصلی نیز می‌باشد که کنارهم قرار گرفته‌اند و در میان آنها بلندترین ساختمان ۵۰ متر بالاتر از سطح زمین واقع شده است. بزرگترین ویژگی ظاهری آن، نمای چوبی پرنقش و نگار آلاچیق هاست و نیز راه‌های به هم پیوسته زیگزاگ مانندی که به طور متزلزلی بر الوارهای چوبی متکی هستند که به شکل افقی و عمودی از صخره بیرون زده‌اند.
 
 
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0