20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است و بعد از روسیه پهناورترین کشور اروپای شرقی به شمار می‌رود. این کشور دارای معادن و ذخایر کم‌ نظیری در دنیا است و طبق گفته‌ها حدود ۸۰۰۰ معدن از ۹۰ کانی ارزشمند نیز در خاک اوکراین وجود دارد. نیروگاه اتمی چرنوبیل در کشور اوکراین و در نزدیکی مرز این کشور با بلاروس قرار داشت. ۳۲ سال پیش در این منطقه حادثه اتمی وحشتناکی رخ داد که تا سال‌ها درد و ناراحتی به دنبال داشت و از آن به عنوان بزرگترین حادثه اتمی غیر نظامی دنیا یاد می‌کنند. کشور اوکراین در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری از نظر تعداد گردشگر رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. عجایب هفتگانه اوکراین که شامل قلعه خوتین، کلیسای جامع سنت سوفیا، شهر باستانی خرسونسوس، جزیره خورتیتسیا، شهر کامیانتس پودیلسکی، صومعه پچرسک لاورا کیف و پارک سوفیفسکی می شود که اصلی ترین جاهای دیدنی اوکراین هستند.

کلیسای جامع سنت سوفیا

کلیسا سنت سوفیا با 13 گنبد طلایی بر روی مجموعه‌ای از برج‌های سفید یکی از منحصر به فرد ترین مناطق و قدیمی‌ترین کلیسای کیف، پایتخت اکراین می‌باشد. این بنا در سال 1037 توسط پرنس یاروسلاو پادشاه و رهبر قدرتمند اکراین و پادشاه یاروسلاو بنا گشت و بعد از مرگش در همین مکان به خاک سپرده شد. در بیرون دروازه‌های این مجموعه، مجسمه‌ای در گرامیداشت بوگدان ملنیتسکی که در قرن هفدهم کیف را آزاد کرد و به امپراطوری روسیه داد، خود نمایی می‌کند. بر طبق یک سنت قدیمی کلیسای جامع سنت سوفیا کی‌یف اکراین به عنوان عروس و کلیسای جامع سنت سوفیا نووگورود روسیه به عنوان جنگجو انتخاب شده‌اند. این کلیسای زیبا و تاریخی در میدان سوفیسکایا قرار دارد. 
 
 

گور دخمه‌های اودسا

گور دخمه‌های اودسا یکی از هیجان‌انگیزترین جاهای دیدنی اوکراین محسوب می‌شود که در شعر اودسا قرار دارد و با اتفاقات عجیبش به شهرت رسیده است. به طور کلی گور دخمه‌ها فضاهایی‌اند که در دل صخره‌ها یا سنگ‌ها حفر می‌کنند و معمولاً نقش سرپناه را دارند. قدمت این گور دخمه‌ها به قرن 16 می‌رسد، از آنجایی که شهر اودسا منبع خوبی برای سنگ آهک و ماسه سنگ است در ابتدا معادنی برای استخراج آن‌ها در عمق سی متری زیرزمین حفاری شد و به تدریج به وسعت آن افزوده گردید. بعدها در زمان وقوع اتفاقات سیاسی مختلف در روسیه و تشکیل شوروی حوادث و جنگ‌های متعددی رخ داد و با وقوع جنگ جهانی دوم نظامیان روسیه برای مخفی شدن و داشتن سرپناه به این گور دخمه‌ها پناه می‌بردند و برای چندین ماه در آن اقامت داشتند و با ایجاد بخش‌های مختلف مانند آشپزخانه، اتاق رادیو، بیمارستان و غیره آن را به محلی برای زندگی طولانی مدت تبدیل کردند. در طول زمان با به هم پیوستن بخش‌های مختلف گور دخمه، مجموعه‌ای بزرگ متشکل از دالان‌هایی تو در تو و مخوف به وجود آمد که در سال 2012 حدود 1000 راه ورودی به آن کشف شد.
 
 

شهر کامیانتس پودیلسکیی

شهر کامیانتس-پودیلسکیی در استان خملنیتسکی نیز یکی از شهرهای تاریخی و از جاهای دیدنی اوکراین به حساب می‌آید. این شهر شاهد زندگی ملیت‌های بسیاری در خود بوده است و تاریخچه فرهنگی غنی و قوی دارد و مغازه‌های بسیاری با ملیت‌های ارمنی و لهستانی وجود دارد. از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان به قلعه‌ها، خانه‌ها و عمارت‌های باشکوه با معماری‌های زیبا در مرکز شهر اشاره کرد.
 
 

قلعه خوتین

قلعه خوتین نامی است که روی مجموعه‌ای از استحکامات، واقع در ساحل رود دنیستر در غرب اوکراین گذاشته‌اند. ساخت بنای قلعه در سال ۱۳۲۵ آغاز شد و در دهه‌های ۱۳۸۰ و ۱۴۶۰، اصلاحات گسترده‌ای روی آن صورت گرفت. از قلعه خوتین به عنوان لوکیشن در چندین فیلم استفاده شده است و در اکثر آنها از این قلعه، به عنوان قلعه‌ای انگلیسی یا فرانسوی یاد می‌شود. در مورد لکه سیاه دیوار قلعه نیز افسانه‌های زیادی بازگو شده است. یکی از افسانه‌ها، آن را ناشی از اشک‌های شورشی‌هایی می‌داند که بر علیه عثمانی‌ها قیام کرده بودند و درون قلعه کشته شدند، و افسانه دیگری از اشک‌های دختری می‌گوید که توسط عثمانی‌ها درون دیوار مدفون شد.
 
 

تونل عشق

تونل عشق در خارج از روستای کلوان واقع در غرب کیف و شمال شرق لویو واقع شده است. نزدیک ترین شهر قابل توجه به این جاذبه ریون (Rivne) است. این تونل در واقع محل گذر لوکوموتیوهای یک کارخانه خصوصی تولید مواد غذایی است که سه بار در روز برای حمل چوب از این تونل لوکوموتیوهای کارخانه می گذرند. قبل از احداث کارخانه قرار بر این بود که درختان این مسیر قطع شوند، اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و حالا این مسیر یکی از جاذبه های گردشگری اوکراین است. بازدید از تونل عشق را به عنوان یکی از جاهای دیدنی اوکراین از دست ندهید.
 
 

شهر باستانی خرسونسوس

این شهر باستانی و باشکوه و یکی از جاهای دیدنی اوکراین در شهر سواستوپول (Sevastopol) شهری بندری و در جنوب غربی شبه‌ جزیره کریمه قرار دارد که 2500 سال پیش تاسیس شد. معنی این شهر به زبان یونانی، شهری ارجمند و محترم است. امروزه خرسونسوس یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه است که توسط دولت به پارک باستان ‌شناسی تبدیل شده است. ساختمان‌های به جا مانده نشان‌دهنده‌ ترکیبی از فرهنگ و هنر یونانی، رومی و بیزانسی است. به طور کلی این شهر تاریخی به سه قسمت دیوار دفاعی، آمفی‌تئاتر رومی و معبد یونانی تقسیم می‌شود؛ علاوه بر این کلیسایی هم در این مکان در قرن ۱۹ ام ساخته شده است که هم ‌اکنون موزه‌ای برای نگهداری آثار ارزشمند و تاریخی است.
 
 

شهر چرنیوتسی

شهر چرنیوتسی که در کوهپایه های کارپات واقع شده است، به خاطر مجتمع کشیش‌های عالی مقام که در سازمان میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده و امروزه مقر دانشگاه ملی شده، از شهرت خوبی برخوردار گشته است. برای ساخت این بنا از سبک‌های بیزانس و رومی استفاده شده است. معماری شهر چرنویتسی به گونه ایست که لقب وین کوچک را بدان داده اند. این شهر دارای ماهیتی آرام و فرهنگى قوی می‌باشد. در این شهر کافه‌های متعدد و کتاب فروشی‌های بسیاری به چشم می‌خورند که منعکس کننده فضای فکری و شعرى آن می‌باشند.
 
 

پارک سوفیفسکی

پارک ملی سوفیفسکی در شهر اومان و استان چرکاسی در سال ۱۹۷۶ ساخته شد. این پارک زیبا توسط استانیسلاو پوتوتسکی فرمانده نظامی لهستانی برای همسرش سوفیا طراحی و ساخته شد و این پارک را با نام او نام‌ گذاری کرد. سوفیا بانویی یونانی تبار بود که به خاطر زیباییش شهره مردم بود؛ با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد گفته می‌شود که سوفیا در طراحی بعضی از بخش‌ها دخالت داشته است و از طراحی‌های اساطیری یونانی بهره برده است. این پارک یکی از معروف‌ترین پارک‌های خلق شده هنری در جهان است و بخش‌های خوش‌منظره‌ای نظیر آبشارها، باغ سنگی و استخر را شامل می‌شود. اگر علاقه مند به طبیعت هستید، بازدید از این پارک را به عنوان یکی از جاهای دیدنی اوکراین از دست ندهید.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0