20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های اسپانیا

در دنیا انواع مختلفی از گردشگران با سلیقه های گوناگون وجود دارد. برخی ترجیح می دهند تجربیات محلی داشته باشند، برخی دیگر برای مهمانی و برخی دیگر برای کشف فرهنگ یک کشور به نقاط مختلف دنیا سفر می کنند. مهم نیست که اگر به اسپانیا سفر می کنید چه نوع توریستی هستید زیرا این کشور همه آنچه را که گردشگران میخواهند را دارد. اگر شما به عنوان مسافری که علاقه مند به هنر و تاریخ هستید و دوست دارید برای دیدن موزه ها سفرکنید، اسپانیا بهترین موزه های دنیا را دارد. کشوری که دارای هنرمندان معاصر زیاد، فرهنگ و تاریخی مثال زدنی هست.

در این مقاله بهترین موزه های کشور اسپانیا را که در شهرهای مختلف این کشور قرار دارند را به شما معرفی میکنیم موزه هایی که هر کدام جذابیت های خاص خودش را دارد.

موزه پرادو در مادرید

این موزه در سال 1819 تأسیس شده و یکی از بیست موزه پر بازدید در جهان است. این خانه یکی از بهترین مجموعه های جهان در هنر اروپا (از قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم) است و بهترین مجموعه هنر اسپانیایی را در خود جای داده است. در اینجا می توانید آثار هنری گویا، بوش، روبنس، تیتیان و ولازکز را پیدا کنید.

موزه گوگنهایم بیلبائو

این موزه به دلیل اینکه خود ساختمان معروفی بوده و توسط فرانک گری طراحی شده است بسیار بازدید کننده دارد و تقریبا 20 سال قدمت دارد. این موزه یکی از بزرگترین موزه های اسپانیا است. موزه گوگنهایم بیلبائو به خاطر هنر آوانگارد، انتزاع قرن بیستم و هنر غیر عینی مشهور است. بیشتر قطعات از مجموعه دائمی گوگنهایم تهیه شده اند اما همچنین می توانید آثاری از کونینگ، روتکو، استیل، کلمنته، کیفر، هولزر و سریا را مشاهده کنید.

موزه مرکز ملی هنر مادرید

این موزه بخشی از مثلث طلایی هنر در مادرید است، عمدتا به هنر اسپانیایی، به ویژه هنر قرن بیستم اختصاص داده شده است. در این موزه می توانید مجموعه های عالی پیکاسو و دالی را پیدا کنید. نمایشگاه های بین المللی نیز داخل موزه مرکز ملی هنر مادرید وجود دارد و یکی از بزرگترین موزه های هنر مدرن و معاصر در جهان است. همچنین یک کتابخانه دارای دسترسی آزاد در این موزه وجود دارد که کتاب های تخصصی با موضوع هنر در آن قرار دارد.

موزه پیکاسو در بارسلونا

این موزه در حالی که پیکاسو هنوز زنده بود افتتاح شد. تصور کنید که یک موزه از شما وجود داشته باشد این موزه دارای بیش از 4000 اثر پابلو پیکاسو است که آن را به یکی از گسترده ترین مجموعه های پیکاسو در جهان تبدیل کرده است. همچنین، موزه پیکاسو اولین موزه ای است که به کارهای پیکاسو اختصاص داده شده است. نکته جالب این موزه این است که رابطه بارسلونا و نقاش هنرمند آن عصر را برجسته تر می کند و آن را به یک تجربه منحصر به فرد در شهر تبدیل می کند.

موزه ملی هنر کاتالونیا در بارسلونا

کاخ ملی از سال 1934 در موزه هنر ملی کاتالونیا قرار دارد. موزه ملی هنر کاتالونیا در بارسلونا ارزش بازدید فقط برای ساختمان الهام گرفته از رنسانس اسپانیا را دارد. این موزه به دلیل مجموعه ای از نقاشی های کلیسایی رومانیایی و برای هنر و طراحی کاتالونیا از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مشهور شده است. این موزه یکی از بزرگترین موزه های اسپانیا است.

تئاتر و موزه دالی در فیگورس

تئاتر و موزه دالی در فیگورس کاملا  تئاتری خواهد بود. افرادی که به دیدن آن می آیند با احساس داشتن یک رویای تئاتری، از آن بیرون می آیند. در این موزه بزرگترین مجموعه آثار دالی فقط در یک مکان قرار دارد و می توانید هنر هولوگرافی، جواهرات طراحی شده توسط وی، توهمات نوری، کلیشه ها و نصب های هنری ساخته شده توسط خود دالی را مشاهده کنید.

موزه ملی هنر رومی در مریدا

موزه ملی هنر روم شامل یافته های باستان شناسی آگوستا امرییتا، در یک شهر عتیقه رومی است. این ساختمان بخشی از میراث باستانی میراث جهانی یونسکو از مریدا است. موزه ملی هنر رومی در مریدا بیشتر اشیاء یافت شده در مریدا (به جز برخی سکه ها) را در خود جای داده است. بیشتر اشیاء از 25 سال قبل از میلاد مسیح و تا قرن 5 میلادی است. همچنین اشیایی از دوران ویزیگوت و برخی از قطعات قرون وسطایی وجود دارد.

موزه تکامل انسانی در بورگوس

موزه تکامل انسانی در بورگوس تنها 16 کیلومتر با  شهر سیرا د آتاپورکا، که یک مکان میراث جهانی یونسکو می باشد و مکانی که برخی از مهمترین فسیل های انسانی در جهان یافت شده اند، فاصله دارد. در این موزه مدل هایی از اماکن باستان شناسی و بازتولید های واقع بینانه اجداد بشر را پیدا خواهید کرد. بخشی نیز به چارلز داروین اختصاص یافته است.

موزه خووان میرو در بارسلونا

موزه هنر مدرن بخشی از بنیاد خووآن میرو است. اگرچه چندین اثر هنری از میرو وجود دارد، اما این موزه نیز به هنرمندان جوان اختصاص دارد. در موزه خووان میرو در بارسلونا، همچنین می توانید آثار هنری گرینوی، چیلیدا، مگریت، روتکو، ساورا و کالدر را مشاهده کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0