20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های مغولستان

موزه کاخ بوگ خان

از ترافیک و زندگی شهر فرار کنید و کاخ مجلل و لوکس یک پادشاهی را در موزه کاخ باگد خان مغولستان، کاخ زمستانی آخرین خان مغولستان تحسین کنید. یکی از معدود ساختارهای تاریخی باقی مانده که از دست اتحاد جماهیر شوروی یا کمونیست ها دست نخورده باقی مانده است، مجموعه بودایی است که دارای شش معبد با رزمندگان نقاشی شده در درب های ورودی عظیم، مجسمه های رنگارنگ، دکوراسیون داخلی عجیب و غریب و بام های بامبلی هیپ به سبک چینی است. از نکات برجسته می توان به باغ وحش مملو از 150 پلنگ برفی، یک اسب بریتانیایی اشاره کرد. در اطراف این کاخ نقاشی دیواری مدرن سورئالیست بودایی با صحنه های رمانتیک، مجموعه ای از حیوانات تاکسیدر از باغ وحش خصوصی بوگ خان می توان یافت. این باغ وحش نفیس و بزرگ نیز در همین موزه قرار دارد.

موزه تاریخ ملی

مجموعه گسترده ای از آثار فرهنگی، باستان شناسی و علمی مغول را در موزه تاریخ ملی بررسی کنید. از زمان تأسیس در سال 1924، بسیاری از محققان روسی و آمریکایی در گسترش و ادغام بخش های قوم نگاری، تاریخی و باستان شناسی مغولستان مشارکت داشته اند و بطور منظم میراث فرهنگی این ملت را حفظ می کنند.
همزمان که در راهروهای این موزه پرسه میزنید، می توانید بسیاری از نمایشگاه های جالب توجه، مانند اسکلت های دایناسور از صحرای گبی، سنگ های آتشفشان و شهاب سنگ ها، نمونه های گیاه شناسی و حیات حیوانات و لباس های سنتی را مشاهده کنید.
هر ویترین دارای برچسب هایی به زبان مغولی و انگلیسی است. همچنین می توانید یک کتاب راهنما برای بازدید دقیق تر درباره محتوایات موزه خریداری کنید.

موزه معبد چویجین لاما

در موزه معبد چوجین لاما، یک صومعه بودایی، حکاکی های پیچیده و سقف های تزئینی پیچیده را در قلب شهر کاوش کنید. این معبد در سال 1908 توسط چینی ها تکمیل و توسط شورویان به موزه تبدیل شد. مجسمه های مهم بودایی از جمله ساکیامونی و چوژین لاما را که در قرن 18 ساخته شده است، در خانه های این موزه قرار داده اند و بازدید از آن ها برای عموم آزاد است. این مجتمع دارای چهار معبد توسط برادر مغول خان که معلم آن مومیایی شده بود، اشغال شد. همچنین از معلم مومیایی او مجسمه ای در این موزه قرار داده شده است.

موزه خارخوروم

در این موزه، ویرانه های موزه خرخوروم، پایتخت باستانی امپراتوری مغول و بخشی از میراث جهانی دره ارکون را کاوش کنید. این شهر در سده های سیزدهم و چهاردهم میلادی به اوج خود رسیده بود که توسط چنگیز خان به عنوان پایگاه ارتش خود مورد استفاده قرار گرفت و بعداً توسط پسرش اوگودی گسترش یافت. کاوش های انجام شده در قرن بیستم، انواع بقایای آن تمدن ها را از جمله جاده ها، دیوارهای معبد و اجاق های کوره را کشف کردند.
برای تحسین مجموعه ای از آثار کشف شده بسیار با ارزش از این منطقه دیدن کنید و فراموش نکنید ماکت بزرگی را که از این شهر در قرن 13 ساخته اند دیدن کنید. این ماکت در قسمت موزه باستان شناسی قرار دارد و برای عموم آزاد است.

موزه ی زانابازار

دنیای هنر مغولی را در موزه هنرهای زیبای زانبازار، که به بهترین وجه برای آثار مجسمه ساز قرن هفدهم زانابازار مشهور است کشف کنید. همچنین مجموعه گسترده ای از هنرهای محلی، از آثار باستانی تا اوایل قرن بیستم را کشف کنید. این موزه که در سال 1965 تأسیس شده است، دارای هزاران نمایشگاه است که در 12 گالری آن پراکنده شده است و غالبا میزبان نمایش موقت آثار هنرمندان معاصر محلی است.
انواع مجسمه ها و نقاشی های با مضمون بودایی را ببینید و عتیقه ها و آثار اولیه را تحسین کنید. توضیحات قطعات به زبان انگلیسی است.

موزه مرکزی دایناسورهای مغول

در این موزه نگاهی دقیق به اسکلت بلند 3 متری (10 فوت)، دایناسور تاربوسوروس باتار در موزه مرکزی دایناسورهای مغول بیندازید. این موزه کوچک دارای 16 عدد از بقایای اسکلت دایناسورها است که در قلمرو مغولستان امروزی کشف شده اند.
در نمایشگاه های دیگر نیز رپتورهای مختلف و لانه تخم های دایناسورها را کشف کنید. نمایشگاه های نیز از میراث گسترده فسیلی و اسکلتی کشور در این موزه برگزار میشوند.

موزه ی هنری 976

در این موزه ی هنری، هنر معاصر مغول را کشف کنید که هنر سنتی را با مدرنیته و طبیعت مخلوط شده است. این مکان بسیار زیبا، خانه بیش از 100 نقاشی، قطعات رسانه ای مختلط، مجسمه ها و تأسیسات هنری است و با همین اشیا سالانه هزاران نفر را به خود جذب میکند. در سال 2013، این نگارخانه، آثاری از هنرمندان مدرن آمریکایی و اروپایی از جمله قطعاتی از سالوادور دالی را به نمایش گذاشت که این رویداد را به عنوان اولین واردات هنر در مغولستان تبدیل کرد.

 موزه ی هنر مغولستان

شورای هنری مغولستان که یک موزه نیز محسوب میشود، یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 2002 با هدف پشتیبانی از توسعه پایدار فرهنگ و هنر مغول و حفظ میراث فرهنگی تأسیس شد. این موزه برتری هنری را ارتقا می بخشد و از حفظ میراث فرهنگی مغول پشتیبانی می کند. مشارکت هنری جامعه برای تاسیس این موزه قابل تحسین بود؛ همین امر سبب روشن تر شدن آینده هنری این کشور شده است.
این موزه، برای یک دهه گذشته، یک زیرساخت قوی و قابل مشاهده ایجاد کرده و به موفقیت چشمگیری در برنامه و جمع آوری کمک های مالی دست یافته است.
این موزه برای تحقق مأموریت خود از طریق چهار حوزه برنامه مختلف فعالیت می کند: هنر ، آموزش هنرهای اجتماعی ، میراث فرهنگی و توسعه.

موزه ی ملی هنر مدرن مغول

موزه ی ملی هنر مدرن مغول در سال 1991 در کاخ فرهنگ اولانباتار واقع در میدان تاریخی سوخباتار، صحنه نمایش بسیاری از تظاهرات سیاسی در مغولستان شد. این نمایشگاه با هدف ارتقاء سطح آگاهی و قدردانی از هنرهای تجسمی مغولستان، نمایشگاه های منظمی را برگزار می کند. این موزه دارای آثار هنری کلاسیک و معاصر است و دارای مجموعه دائمی از نقاشی ها، مجسمه ها و حکاکی هایی از جمله نقاشی مشهور واقع گرایانه هنرمند تسوجاو اوچیر با عنوان "جنگ از غرفه ها" است.
نمایشگاه های معاصر اخیر این گالری شامل یک نمایشگاه مشترک مغولی و فرانسوی به نام "روحیه نومادیک" در اولان بااتار ، با حضور عکاس فرانسوی تیم دسگراپس برگزار شد که به بررسی فرهنگ در حال تحول مغولستان پرداخت.
همین امر با توسعه سریع شهری پایتخت دنبال شد و باعث شد پایتخت مغولستان شکلی دیگر به خود بگیرد. یکی دیگر از نمایشگاه های اخیر، دنیای نانو، هنر ترکیبی با علم، با هدف نشان دادن اهمیت فناوری نانو از طریق رسانه هنری بود که برگزار شد و بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب کرد.

موزه / گالری هنری رد جر

گالری هنری رد جر واقع در مرکز اولانانبار واقع در ساختمان خان بانک، که توسط شورای هنر مغولستان تحت نظارت است، فعالیت میکند که از توسعه هنر و فرهنگ در کشور پشتیبانی می کند. رد جر در سال 2002 با هدف پرورش و حمایت از استعدادهای جدید و نوظهور راه اندازی شد.
در سال 2002 با هدف ارتقاء هنر مغولی در داخل و خارج از کشور این موزه برای عموم آزاد شد تا همگان برای کسب اطلاعات و ارتقای سطح هنری خود وارد این موزه شوند و به نحوی از آن استفاده کنند.
برای این منظور، 70 درصد از فروش هر نقاشی به طور مستقیم به هنرمندی که آن را خلق کرده است می رود. در حالی که 30 درصد باقی مانده برای تأمین اعتبار پروژه های هنری بیشتر به شورای هنر پرداخت میشود. این گالری همچنین هنرهای مدرن غربی را به نمایش گذاشته است.
برای مثال آثار مشهور راکول "مشکلی که همه با آن زندگی می کنیم" و "بدون شنا" در این موزه ی هنری به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0