20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بیمه مسافرتی آمریکا؛ برای سفر به آمریکا الزامی است؟

بیمه مسافرتی آمریکا: شرایط، هزینه و مزایا

با توجه به هزینه بسیار زیاد خدمات پزشکی آمریکا، اتفاقات احتمالی سفر و هزینه‌های زیاد پروازها، بیمه مسافرتی آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار است. بیمه مسافرتی، شامل پوشش‌های مختلفی است که به مسافران در صورت بروز حوادث و بیماری‌ها کمک می‌کند. این بیمه شامل پوشش‌هایی مانند هزینه‌های پزشکی، بیمارستانی، اضطراری، تاخیر پرواز، گم شدن و آسیب چمدان‌ها و غیره است. 
با این حال بسیاری از افراد درباره دریافت آن سردرگم هستند. آیا برای دریافت ویزای توریستی آمریکا داشتن بیمه مسافرتی آمریکا الزامی است؟ بیمه مسافرتی آمریکا چه چیزی را پوشش می‌دهد؟ حتما باید بیمه مسافرتی آمریکا را در طول سفر داشته باشم؟
در این مقاله به بررسی بیمه مسافرتی آمریکا خواهیم پرداخت و به این سوالات پاسخ می‌دهیم. همچنین توضیحاتی درباره شرایط و محدودیت‌های آن، نحوه انتخاب بیمه مناسب و همچنین مزایای آن خواهیم داد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

بیمه مسافرتی آمریکا

یکی از بخش‌های مهم سفر به خارج از کشور، به‌ویژه به ایالات متحده آمریکا، دریافت بیمه سفر است. حتی اگر فقط یک یا دو هفته را در آن‌جا سپری کنید و بیماری قبلی نداشته باشید، نمی‌توانید آینده یا حوادث احتمالی را پیش‌بینی کنید. بیمه مسافرتی آمریکا، هزینه هرگونه مشکل پزشکی یا حادثه‌ای را که ممکن است در طول سفر رخ دهد به حداقل می‌رساند.
همچنین این بیمه در صورتی که سفر تغییری داشته باشد یا لغو شود، هزینه‌های مربوط به پرواز و اقامت را پوشش می‌دهد. علاوه‌بر این، درصورتی که چمدان‌ها یا اموال شما گم شود، در طول سفر قربانی جنایتی شوید یا اتفاق بدی برای شما در طول سفرتان پیش آید، علاوه‌بر ارائه خدمات و کمک‌های لازم، هزینه‌های مربوطه را نیز پرداخت می‌کند.

آیا بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای آمریکا نیاز است؟

در حالی که بیمه مسافرتی یک الزام برای دریافت ویزای شینگن است، برای سفر به ایالات متحده و دریافت ویزای آمریکا الزامی به داشتن بیمه‌نامه مسافرتی نیست؛ اما از آنجایی که هر اتفاقی امکان‌پذیر است و پروازها و خدمات پزشکی بسیار گران هستند، بهتر است بیمه داشته باشید. گفتنی است ایالات متحده یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی است و گردشگران بین‌المللی واجد شرایط خرید بیمه داخلی ایالات متحده نیستند و به بیمه سفر نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: بیمه مسافرتی ویزای شینگن

بیمه مسافرتی آمریکا چه چیز هایی را پوشش می دهد؟

طرح‌های مختلف بیمه مسافرتی، موارد گوناگونی را پوشش می‌دهند که با توجه به نیاز خود می‌توانید طرح مناسب را خریداری کنید. این نوع بیمه معمولا موارد درمانی زیر را پوشش می‌دهند:

 • ویزیت دکتر
 • بستری شدن در بیمارستان 
 • داروها
 • برخی جراحی‌ها
 • خدمات اورژانسی مانند آمبولانس
 • آزمایشات
 • مرگ

آیا بیمه مسافرتی آمریکا نیاز است؟

همچنین هزینه مربوط به خدمات پلیسی زیر را پوشش می‌دهد:

 • خدمات مربوط به بازگشت به کشور
 • گم شدن یا آسیب دیدن چمدان‌ها یا اموال
 • اختلال در سفر

محدودیت های بیمه مسافرتی آمریکا

بیمه مسافرتی امریکا، معمولا استثناها و محدودیت‌های خاصی دارد که ممکن است برخی از حوادث و شرایط را پوشش ندهد. با این‌حال این استثناها و محدودیت‌ها می‌توانند بین شرکت‌های بیمه و طرح‌های مختلف بیمه متفاوت باشند. در ادامه به برخی از موارد رایج اشاره می‌کنیم:

محدودیت های بیمه مسافرتی آمریکا

 • مسائل بهداشتی یا بیماری ناشی از جنگ یا نقض قانون
 • آسیب یا مشکلات ناشی از مصرف الکل یا مواد ممنوعه
 • هزینه‌های مربوط به درمان‌های زیبایی یا چاقی در طول سفر 
 • هزینه‌های بستری در بیمارستان یا هزینه های پزشکی ناشی از صدمات شخصی 

بیمه مراقبت های بهداشتی برای آمریکا

همانطور که گفتیم هزینه مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پزشکی در آمریکا بسیار گران است. بنابراین داشتن بیمه مسافرتی در سفر به این کشور می‌تواند بسیار مفید باشد. بیمه مناسب، هزینه‌های مربوط به آن را برای شما محاسبه می‌کند و نیازی به پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد برای این خدمات ندارید.
طرح‌های بیمه مسافرتی آمریکا، پوشش عالی برای بیماری‌های کوچک و همچنین شرایط دیگری مانند هزینه‌های عمل جراحی و بستری شدن در بیمارستان را ارائه می‌دهد. این بیمه برای بازدیدکنندگان ایالات متحده است و برای همه مسافران به‌ویژه افراد مسن و کودکان مهم است. 
همچنین توجه داشته باشید که قبل از سفر، یک نسخه چاپی از اسناد بیمه را که حاوی جزئیات پوشش پزشکی آن است، همراه خود داشته باشید. علاوه‌بر این، درصورتی که بیماری خاصی دارید، حتما یک نسخه از پرونده پزشکی خود و داروهای خودتان را همراه داشته باشید.

همچنین بخوانید: مدارک لازم سفارت آمریکا

خرید بیمه مسافرتی آمریکا

قبل از خرید یک طرح بیمه مسافرتی امریکا، باید تحقیقات خود را انجام دهید و طرح متناسب با نیازهای خود را تهیه کنید. این بدان معنی است که برنامه‌های مختلف را بررسی کنید و با دقت آنچه را که ارائه می‌دهند بخوانید.
بیمه نامه‌های مسافرتی با پوشش های مختلف وجود دارد. آنها می‌‎‌توانند از 25000 دلار تا میلیون ها دلار پوشش داشته باشند. با توجه به خدماتی که پوشش می‌دهند و مدت زمان اقامت، این هزینه‌ها متفاوت است. بنابراین، اگر فقط یک هفته در آمریکا اقامت دارید، هزینه بیمه شما کم‌تر است.

خرید بیمه مسافرتی آمریکا
با این‌حال توصیه می‌شود که حتی اگر هیچ بیماری قبلی ندارید، ارزان‌ترین بیمه با کم‌ترین پوشش را تهیه نکنید. به این دلیل که اگر در طول سفر خود در آمریکا به مراقبت‌های پزشکی نیاز داشته باشید، یک بیمه‌نامه درمانی ارزان احتمالاً تنها بخش کوچکی از صورتحساب پزشکی شما را پوشش می‌دهد و اکثریت را به عهده شما می‌گذارد.

هزینه بیمه مسافرتی آمریکا

هزینه یک طرح بیمه مسافرتی به سه عامل اصلی بستگی دارد:

 • نوع بیمه و میزان پوشش آن

همانطور که ذکر شد، طرح‌های بیمه با پوشش جامع، هزینه بیشتری نسبت به طرح‌هایی با پوشش‌های کم‌ دارند. طرح‌هایی وجود دارند که اقدامات پزشکی یا موارد اضطراری بیشتری را پوشش می‌دهند. بنابراین، هرچه پوشش بیشتری بخواهید، بیمه مسافرتی شما طبیعتا هزینه بیشتری دارد.

 • مدت زمان

قیمت بیمه سفر بسته به مدت زمان اقامت شما متغیر است. یک دوره پوشش یک هفته‌ای ارزان‌تر از بیمه مسافرتی یک ماهه است.

 • سن 

قیمت تمام طرح‌های بیمه مسافرتی با سن متقاضی افزایش می‌یابد. عموماً شهروندان سالخورده باید بیشتر از یک فرد جوان برای همان مقدار پوشش، هزینه بپردازند. با این حال، اکثر شرکت‌های بیمه به هیچ‌وجه برنامه‌هایی با پوشش برای افراد بالای 69 سال ارائه نمی‌دهند. 

مزایای بیمه مسافرتی آمریکا

بیمه مسافرتی آمریکا مزایای متعددی را ارائه می‌دهد که به‌طور قابل توجهی تجربه سفر شما را افزایش می‌دهد. برخی از مزایای آن عبارت‌اند از:

 • کمک‌های اضطراری در طول سفر

یکی از مزایای کلیدی بیمه مسافرتی، کمک‌های اضطراری در طول سفر است. چه پاسپورت، مقداری پول یا هر کالای ارزشمند دیگری را گم کنید، بیمه می‌تواند به شما کمک کند تا از چنین موقعیت‌های استرس‌زا و سخت گذر کنید.

مزایای بیمه مسافرتی آمریکا

 • پوشش هزینه پروازها و چمدان‌ها

پوشش پروازها و چمدان‌ها نیز یکی از مزایای مهم بیمه مسافرتی است. شرایط پیش‌بینی نشده می‌تواند برنامه‌های سفر شما را مختل کند. با این حال، با داشتن یک بیمه مناسب، می‌توانید برای کاهش بار مالی و نگرانی‌های مرتبط با چنین حوادثی، غرامت و کمک دریافت کنید.

 • امکان شخصی سازی بیمه مناسب با نیاز افراد

یکی دیگر از مزایای بیمه سفر آمریکا این است که می‌توانید طرح بیمه خود را مطابق با نیازهای خاص خود شخصی سازی کنید. شما می‌توانید بیمه‌نامه خود را بر اساس عواملی مانند مدت زمان سفر و سن افراد تنظیم کنید. این انعطاف‌پذیری تضمین می‌کند که پوشش مناسب برای نیازهای منحصر به فرد خود را خواهید داشت.

سخن پایانی
باتوجه به اهمیت خدمات پزشکی و هزینه‌های بسیار زیاد این خدمات، بیمه مسافرتی آمریکا به‌عنوان یکی از موارد مهم در سفر به آمریکا محسوب می‌شود. این بیمه با پوشش‌های گسترده‌ای که شامل درمان، تامین هزینه‌های لغو سفر، هزینه‌های گم شدن چمدان‌ها و اموال و بسیاری از خدمات دیگر است، به شما امکان این را می‌دهد تا با آرامش خاطر به سفر خود بپردازید. بنابراین اگر قصد سفر به آمریکا دارید، ما در این مقاله به تمام نکات لازم بیمه مسافرتی آمریکا پرداختیم و توصیه می‌شود از بیمه مسافرتی آمریکا استفاده کنید و از این فرصت برای تجریه یک سفر بی‌نظیر بهره‌مند شوید.
درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0