50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بیمه مسافرتی ویزای شینگن؛ آیا واقعا نیاز است؟

راهنمای کامل بیمه مسافرتی شینگن

اتحادیه اروپا دستورالعمل‌هایی برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ویزای شنگن تعیین کرده است. یکی از این دستورالعمل‌ها، داشتن بیمه مسافرتی مناسب است که شامل بخش‌های مختلفی از جمله درمان و پوشش هزینه‌های پزشکی، بازگشت به کشور مبدأ، گم شدن چمدان‌ها و مسائل مربوط به مسافرت می‌شود.
بیمه مسافرتی ویزای شنگن برای مسافرانی که قصد سفر به کشورهای این منطقه را دارند، الزامی است. این بیمه به مسافران در صورت بروز مشکلات در طول سفر کمک می‌کند و هزینه‌های ناشی از این مشکلات را تا حدی تحت پوشش قرار می‌دهد. ما در این مقاله شرایط بیمه مسافرتی شینگن، مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی است و ضرورت بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن را بررسی خواهیم کرد. همچنین درباره محدودیت‌های بیمه مسافرتی و هزینه‌های آن نیز صحبت خواهیم کرد. در انتها نیز به نکاتی درباره این نوع بیمه اشاره خواهیم کرد. 

شرایط بیمه مسافرتی ویزای شینگن

بیمه درمانی یکی از اصلی‌ترین شرایط دریافت ویزای شینگن است که باید شرایط زیر داشته باشد:

 • حداقل پوشش مبلغ 30,000 یورو (معادل 32,100 دلار از سپتامبر 2023) برای هزینه‌های پزشکی.
 • بیمه باید تمام کشورهای عضو شینگن را شامل شود.
 • همه هزینه‌های مرتبط با بازگشت به کشور به دلایل پزشکی، مراقبت‌های بهداشتی فوری و یا درمان اورژانسی بیمارستان یا حتی مرگ باید تحت پوشش قرار گیرد.
 • بیمه شینگن برای تمام مسافرانی که درخواست ویزای شنگن می‌دهند، الزامی است. این گروه از مسافران همیشه ملزم به داشتن پوشش مورد نیاز برای کل مدت اقامت خود در اروپا هستند، صرف نظر از اینکه برای تجارت، گردشگری، تحصیل، تعطیلات یا دلایل دیگر به آنجا می روند.

بیمه مسافرتی شینگن چه چیزهایی را پوشش می دهد؟

بیمه مسافرتی شنگن باید هزینه‌های زیر را پوشش دهد:

 • اورژانس پزشکی (حادثه یا بیماری) در حالی که در منطقه شینگن هستید
 • بازگرداندن اجساد به کشور
 • بازگرداندن خردسال به کشور
 • مرگ، جراحت یا از کارافتادگی
 • هزینه‌های تشییع جنازه در خارج از کشور
 • معمولاً اگر سفر در سه ماهه اول بارداری انجام شود، هزینه‌های مربوط به بارداری را پوشش می‌دهد. 
 • گم شدن یا آسیب چمدان‌ها

نداشتن بیمه مسافرتی شینگن

آیا بدون داشتن بیمه مسافرتی می توانم ویزای شینگن دریافت کنم؟

تمامی متقاضیان ویزای شینگن باید بیمه‌نامه مسافرتی معتبر داشته باشند. شما باید قبل از درخواست ویزای شنگن، بیمه مسافرتی خود را تهیه کنید و اطلاعات مربوط به بیمه را به همراه سایر مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه دهید. در واقع بیمه مسافرتی یکی از الزامات اصلی برای اخذ ویزای شنگن است و بدون ارائه آن درخواست ویزای شینگن به‌طور خودکار رد می‌شود. 
همچنین این بیمه باید در طول مدت اقامت شما در کشورهای شنگن معتبر باشد. بنابراین، توصیه می‌شود قبل از درخواست ویزای شنگن، ابتدا بیمه مسافرتی معتبر را تهیه کنید تا در فرآیند دریافت ویزا با مشکل مواجه نشوید و علاوه براین، در صورت بروز هرگونه حادثه در طول سفر، پوشش لازم را داشته باشید. 

بیشتر بخوانید: انواع ویزای شینگن و مدت اعتبار آن‌ها 

محدودیت های بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی ویزای شنگن معمولا استثناها و محدودیت‌های خاصی دارد که ممکن است برخی از حوادث و شرایط را پوشش ندهد. این استثناها و محدودیت‌ها می‌توانند بین شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت باشند. در ادامه به برخی از موارد رایج اشاره می‌کنیم:

سابقه بیماری

شرکت‌های بیمه مسافرتی معمولا شرایطی که مسافر از قبل دارد را پوشش نمی‌دهند. اگر شما قبل از سفر به اروپا شرایط خاصی دارید و در حال حاضر تحت درمان هستید و تصمیم به سفر خارج از کشور گرفته‌اید، در این صورت هزینه‌های پزشکی شما شامل تخفیف بیمه و کاهش قیمت نمی‌شود.

ورزش‌های خطرناک

برخی بیمه‌های مسافرتی ویزای شنگن، پوششی برای ورزش‌های خطرناک مانند برخی ورزش‌های رزمی و پرخطر، غواصی، چتربازی و غیره ارائه نمی‌دهند.

آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر یا الکل

بیمه مسافرتی ویزای شنگن، پوششی برای آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر یا الکل، اعم از درمان بیماری‌ها یا آسیب‌های جسمانی ناشی از آنها، ارائه نمی‌دهند.
خودکشی: خودکشی از هرگونه پوشش بیمه‌ای مستثنی است.

خرید بیمه مسافرتی شینگن

خرید بیمه مسافرتی شینگن

برای خرید بیمه مسافرتی ویزای شنگن، ابتدا باید بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. مطالعه شرایط پوشش، محدودیت‌ها، حداقل و حداکثر مبالغ تحت پوشش، شرایط بازپرداخت و سایر جزئیات مهم است. این کار به شما کمک می‌کند تا بیمه‌ای را انتخاب کنید که بهترین پوشش را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.
پس از مقایسه، شرکت بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که شرکت بیمه مورد نظر شما معتبر و قابل اعتماد است و تجربه خوبی در ارائه خدمات بیمه مسافرتی دارد.
برای خرید بیمه مسافرتی ویزای شنگن، شما باید یک فرم درخواست را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی شما، جزئیات سفر، مدت اقامت، نوع پوشش مورد نظر و سایر اطلاعات مربوطه است. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات را به درستی و کامل وارد کرده‌اید. بعد از تکمیل فرم درخواست، شما باید حق بیمه را پرداخت کنید. بعد از پرداخت، بیمه‌نامه و مدارک مربوطه به شما ارائه خواهد شد. بررسی کنید که همه جزئیات و شرایط پوشش در بیمه‌نامه صحیح و کامل ذکر شده‌اند.

هزینه بیمه مسافرتی شینگن

هزینه بیمه مسافرتی ویزای شینگن به عوامل مختلفی از جمله سن متقاضی، میزان پوشش، مدت زمان سفر و شرکت بیمه بستگی دارد.  هزینه بیمه مسافرتی شرکت Europ Assistance به‌شرح زیر است:

مدت زمان سفر

منطقه شینگن

منطقه شینگن+کل اتحادیه اروپا

حداکثر 7 روز

18

28

حداکثر 15 روز

30

49

حداکثر 31 روز

46

73

حداکثر 45 روز

56

85

حداکثر 63 روز

72

99

حداکثر 90 روز

88

125

 

مزایای بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی شینگن دارای مزایای متعددی است. در ادامه، چند مزیت اصلی بیمه مسافرتی ویزای شنگن را بررسی می‌کنیم:

 • حفاظت مالی

یکی از مزایای اصلی بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن، حفاظت مالی شما در صورت وقوع حوادث ناگهانی است. این بیمه هزینه‌های درمانی اضطراری، بستری در بیمارستان، عمل جراحی و داروهای تجویز شده را پوشش می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد تا در صورت بروز مشکلات پزشکی و سایر مشکلات احتمالی در سفر، بدون نگرانی از هزینه‌ها خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.

 • بازپرداخت هزینه‌های لغو سفر

بیمه مسافرتی شنگن ممکن است هزینه‌های لغو یا تأخیر سفر را در صورت بروز موارد غیرقابل کنترل شما، بازپرداخت کند. این امر به شما اطمینان می‌دهد که در صورت لغو یا تأخیر سفر، هزینه‌های شما تا حدی تامین می‌شود و نگرانی‌های مالی به حداقل می‌رسد.

 • پوشش سرقت و از دست رفتن مالیات 

بیمه مسافرتی شنگن می‌تواند خسارات ناشی از سرقت، گم شدن یا آسیب دیدن هرگونه بار یا وسایل شما را پوشش دهد. در صورت وقوع حوادث ناخواسته، بیمه به شما کمک کند تا ضررهای مالی جانبی را جبران کنید.

با در نظر گرفتن همه این مزایا، بیمه مسافرتی شنگن برای سفر به کشورهای عضو شنگن بسیار ضروری است. این به شما اطمینان می‌دهد که در صورت بروز هرگونه حادثه، شما تحت پوشش بیمه قرار دارید و می‌توانید با آرامش بیشتری سفر کنید.

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی ویزای شینگن معمولا برای مدتی که شما قصد سفر به منطقه شینگن را دارید، صادر می‌شود. این مدت زمان ممکن است با تاریخ ورود و خروج شما از منطقه شینگن هم‌خوانی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما قصد سفر به منطقه شینگن را برای یک هفته دارید، بیمه مسافرتی ویزای شینگن شما نیز برای همان هفته صادر خواهد شد.
بعضی از شرکت‌های بیمه می‌توانند بیمه مسافرتی ویزای شینگن را برای مدت زمان کوتاهتر یا بلندتری صادر کنند. معمولا این مدت زمان اعتبار در بیمه‌نامه مشخص می‌شود و شما باید قبل از خرید بیمه مسافرتی، شرایط و مقررات مربوطه را مطالعه کنید.

اعتباربیمه مسافرتی شینگن

نکات بیمه مسافرتی شینگن

اگر بیمه نامه شما هزینه‌های پزشکی بین‌المللی را پوشش می‌دهد، مهم است محدودیت‌ها و مقررات بیمه نامه مسافرتی را به دقت بررسی کنید. 
اگر قصد دارید با ماشین در منطقه شنگن سفر کنید و در صورت وقوع یک تصادف رانندگی غیرقابل پیش‌بینی، نمی‌توانید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید یا حاضر نیستید همه این پول را بازپرداخت کنید، باید یک بیمه مسافرتی ترکیبی درنظر بگیرید. با داشتن یک بیمه مسافرتی ترکیبی، شامل پوشش تصادفات رانندگی، مسائل بهداشتی و سایر پوشش‌های مرتبط، شما می‌توانید با آرامش خاطر سفر کنید. 
بسته به مقصد سفر، خطر بیماری با تغییرات آب و هوا یا زیستگاه طبیعی (ساکنان میکروب ناآشنا) متفاوت است. برای افرادی که از قبل بیماری هایی مانند آلرژی دارند، به شدت توصیه می شود، برای مثال، پرونده پزشکی خود را از پزشک شخصی خود همراه داشته باشند که شرایط و داروهای تجویز شده برای حفظ آن را شرح می دهد. در صورت ابتلا به بیماری مزمن، عاقلانه است که داروهای تجویز شده را به مقدار لازم برای روزهایی که در اروپا سپری می‌کنید، همراه داشته باشد.
بسته به مقصد سفر، خطر بیماری‌های ناشی از تغییرات آب و هوا و زیستگاه طبیعی ممکن است متفاوت باشد. برای افرادی که از قبل به بیماری‌هایی مانند آلرژی مبتلا هستند، توصیه می‌شود که حتما پرونده پزشکی خود را همراه داشته باشند. این پرونده باید از طرف پزشک شخصی آنها تهیه شود و شرایط و داروهای تجویز شده برای حفظ سلامتی آنها را شرح دهد. همچنین در صورت ابتلا به بیماری مزمن، بهتر است داروهای تجویز شده را به مقدار لازم برای روزهایی که در اروپا سپری می‌کنند، همراه داشته باشند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، داشتن بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای شینگن ضروری است و بدون داشتن آن امکان دریافت ویزای شینگن وجود ندارد. همچنین بیمه مسافرتی ویزای شنگن، شما را در مقابل خطرات محتمل در سفر به کشورهای شنگن در مقابله با مشکلات مختلف حمایت می‌کند و به شما اطمینان می‌دهند که در صورت بروز هرگونه حادثه، هزینه‌های مربوطه تحت پوشش قرار می‌گیرند.
ما در این مقاله به بررسی کامل بیمه برای ویزای شینگن پرداختیم و توضیحاتی درباره شرایط این نوع بیمه، موارد تحت پوشش، محدودیت‌ها و هزینه‌های آن ارائه دادیم. برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شینگن توسط کارشناسان مجرب حامی مهاجر، از طریق شماره 02148000957 با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره بیمه مسافرتی شنگن

در ادامه می‌توانید سوالات متداول در خصوص بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن را مشاهده کنید. چنانچه پرسش دیگری درباره بیمه درمانی ویزای شینگن دارید، در انتهای این مقاله، بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. 

بیمه مسافرتی شینگن الزامی است؟

بله. یکی از الزامات ویزای شینگن، خرید بیمه مسافرتی شینگن است. 

آیا هزینه آمبولانس و بستری در بیمارستان، تحت پوشش بیمه شینگن خواهد شد؟

بله. چنانچه محل بستری در منطقه شنگن باشد، تمامی هزینه‌های آمبولانس و بستری شامل این بیمه خواهد شد.

آیا امکان تمدید بیمه مسافرتی شینگن وجود دارد؟ 

اعتبار بیمه شینگن باتوجه به مدت زمان ویزا تعیین می‌شود. چنانچه، قصد طولانی شدن اقامت خود را داشته باشید، می‌توانید بیمه درمانی خود را تمدید کنید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0