در زمان بازدید از اروپا، مسافران باید در صورت بروز حادثه، آسیب دیدگی یا هر اتفاق ناگهانی دیگر، تحت پوشش خدمات پزشکی قرار گیرند، در غیر این صورت خودشان باید هزینه ها را تقبل کنند.

برای مراقبت از هزینه های غیر منتظره ای که هنگام مسافرت بوجود می آیند، داشتن بیمه مسافرتی اثبات شده که به مسافران با پشتیبانی مالی کمک کند تا بدون نگرانی به سفر خود ادامه دهند.

شرایط دریافت بیمه ویزای شینگن

بیمه پزشکی ویزای شینگن باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • حداقل پوشش هزینه ها باید 30000 یورو باشد (50000 دلار).
 • این بیمه باید تمامی کشورهای عضو منطقه شینگن را در برگیرد.
 • هزینه های احتمالی مربوط به بازگشت به کشور به دلایل پزشکی، توجه به مراقبت های بهداشتی و یا معالجه اورژانس در بیمارستان یا مرگ را تامین کنید.

بیمه درمانی

حتی اگر دریافت بیمه درمانی مسافرتی برای تمامی مسافران اروپا ارزش داشته باشد، همه افراد ملزم به داشتن آن نیستند. بیمه نامه سفر فقط برای مسافرانی که نیاز به درخواست ویزای شینگن دارند الزامی است. این گروه از مسافران همیشه موظف هستند بدون توجه به اینکه برای تجارت، گردشگری، تحصیل، تعطیلات یا به دلایل دیگر ... پوشش لازم را برای کل دوره اقامت خود در اروپا داشته باشند.

مسافران خارجی که به اروپا سفر می کنند و از سفر بدون ویزا به منطقه شینگن لذت می برند، می توانند در صورت تمایل و در حالی که اکیدا توصیه می شود، بیمه نامه مسافرت شینگن را دریافت کنند، اما این افراد ملزم به این کار نیستند.

چه کسی باید بیمه سفر شینگن را خریداری کند؟

هر کسی که از کشوری که تابع شرایط ویزا باشد و به طور موقت به اروپا سفر می کند، خواه از ویزیتورهای شخصی یا بازدیدکنندگان گروهی، گردشگران یا مسافران تجاری باشد، باید بیمه مسافرتی شینگن را دریافت کند.

چه کسی بیمه سفر شینگن را تامین می کند؟

مهمتر از همه، بیمه نامه درمانی که قبلا می توانید از طریق قرارداد اشتغال خود در اختیار داشته باشید، می تواند هزینه های بین المللی اضطراری پزشکی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اما با این حال، معمولا محدودیت هایی در این موارد وجود دارد. بنابراین، فرد متقاضی باید به خوبی آگاه باشد که هنگام داشتن یک مسئله پزشکی در منطقه شینگن انتظار چه چیزی را داشته باشد.

معمولا مسافران برای گذراندن روزهای پیش بینی شده در اروپا یک بیمه نامه مسافرتی شینگن را جهت پوشش هزینه ها خریداری می کنند.

هزینه بیمه مسافرتی شینگن چقدر است؟

هزینه بیمه مسافرتی شینگن نسبت به هر شرکت ارائه کننده می تواند متفاوت باشد، اما در زیر برخی از این هزینه ها را مرور خواهیم کرد.

مدت زمان سفر

منطقه شینگن قیمت پایین

منطقه شینگن و کشورهای اروپایی

بیشتر از 8 روز

20 یورو

30 یورو

بیشتر از 15 روز

36 یورو

55 یورو

بیشتر از 31 روز

56 یورو

74 یورو

بیشتر از 45 روز

65 یورو

103 یورو

بیشتر از 62 روز

73 یورو

117 یورو

90 روز

89 یورو

152 یورو

 

نکاتی مفید درباره بیمه ویزای شینگن

 • همانطور که گفته شد، قبل از خرید بیمه نامه مسافرتی دیگر برای سفر آینده خود به اروپا، اطمینان حاصل کنید که شخصی که بیمه ای که در اختیار دارد، هیچگونه هزینه اضطراری بین المللی بهداشت را پوشش یا کاهش نمی دهد.
 • در صورتی که بیمه نامه شما برخی از هزینه های پزشکی بین المللی را پوش دهد، محدودیت های بیمه نامه سفر را با دقت بررسی کنید.
 • اگر در منطقه شینگن با اتومبیل در حال مسافرت هستید و در صورت تصادف غیر قابل پیش بینی ماشین قادر به پرداخت مبلغ سنگین آن نیستید یا به سادگی حاضر نیستید همه آن پول را از دست بدهید، باید خرید بیمه مسافرتی ترکیبی از جمله دارایی های ارزشمند و موارد بهداشتی را در نظر بگیرید.
 • بسته به مقصد سفر، خطر ابتلا به بیماری با تغییر آب و هوا یا زیستگاه طبیعی (ساکنان میکروب ناآشنا) متفاوت است. به عنوان مثال توصیه می شود برای افرادی که پیش از این شرایطی مانند آلرژی دارند، پرونده پزشکی خود را از پزشک شخصی خود که توصیف وضعیت متقاضی است را تهیه کنند. در صورت ابتلا به بیماری مزمن، هوشمندانه است که داروهای تجویز شده را به مقدار لازم برای روزهای سفر در اروپا تهیه کنید.

سیاست بیمه مسافرتی اروپا معمولا چه مواردی را پوشش می دهد؟

یک بیمه نامه مسافرتی خوب برای اروپا باید هزینه های زیر را تامین کند:

 • اورژانس پزشکی (تصادف یا بیماری) در حالی که در منطقه شینگن هستید.
 • تخلیه اضطراری
 • برگشتن یا برگرداندن به کشورتان
 • بازگرداندن کوچک
 • لغو سفر
 • وقفه سفر
 • تصادف منجر به مرگ، جراحت یا مزایای معلولیت
 • هزینه مراسم تشییع جنازه در خارج از کشور
 • چمدان های گمشده، سرقت شده یا آسیب دیده، اثرات شخصی یا اسناد مسافرتی
 • تاخیر چمدان (و تعویض اضطراری موارد اساسی)
 • اتصال پرواز به دلیل خرابی برنامه هواپیمایی از دست رفته
 • تاخیر سفر به دلیل شرایط آب و هوا
 • دزدیده شدن
 • معمولا، در صورتی که بارداری در سه ماه اول باشد، بیمه گذاران هزینه های مربوط به بارداری را تحت پوشش خود قرار می دهند. پس از آن، پوشش بیمه در شرکت های مختلف می تواند متفاوت باشد.

آیا بیمه نامه ویزای مسافرتی باید شامل همه کشورهای منطقه شینگن شود؟

بله؛ بیمه ویزای شینگن باید تمامی کشورهای عضو این منطقه را پوشش دهد: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

محرومیت احتمالی یا اختیاری در بیمه ویزای شینگن چیست؟

هر شرکت بیمه مسافرتی متفاوت است؛ اما مواردی وجود دارد که در صورت لزوم، هزینه های اضافی را نیز پوشش می دهد. در غیر این صورت، باید بیمه اضافی خریداری شود تا هزینه های اضافی را بپوشاند؛ مانند:

 • شرایط موجود (به عنوان مثال آسم، دیابت)
 • ورزش با عنصر خطر (به عنوان مثال اسکی، غواصی)
 • سفر به کشورهای پر خطر (به عنوان مثال به دلیل جنگ، بلایای طبیعی یا اقدامات تروریستی)
 • شروع حاد شرایط از قبل موجود: این به معنای وقوع ناگهانی و غیر منتظره شرایط پزشکی از قبل و بدون اخطار قبلی از یک متخصص بهداشت است. اگر شرایط از قبل موجود دارید، حتما این پوشش را به دست آورید تا در برابر هر موقعیت اضطراری با هزینه کمتری از خودتان محافظت کنید.

چگونه می توان بیمه مسافرتی ارزان برای سفر به اروپا پیدا کرد؟

یافتن بیمه ویزای مسافرتی ارزان برای اروپا خواستار تحقیقات فردی و عمیقی است. این بدان معناست که برای داشتن بیمه نامه سفر مناسب، باید به صورت آنلاین جستجو کنید. توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شرکت بیمه ارزان تری ارائه می کند، حتما محصولات و خدمات شرکت ها را مقایسه کنید.

چیزی که نباید سردرگم شود قیمت است، زیرا همه بیمه های مسافرتی ارزان شامل خدمات کیفیتی کم نیستند و همه بیمه های مسافرتی گران قیمت از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. به همین دلیل، ایمن ترین راه برای انتخاب صحیح بیمه مسافرتی، انتخاب بیمه ارزان نیست، بلکه سیاستی است که کلیه شرایط منطقه شینگن را در بر گیرد.

چه کشورهایی نیاز دارند که بیمه ویزای شینگن دریافت کنند؟

شهروندان و دارندگان پاسپورت کشورهای زیر برای سفر به اروپا موظف هستند که بیمه مسافرتی دریافت کنند.

افغانستان

گابون

عمان

الجزایر

گامبیا

پاکستان

آنگولا

غنا

پاپوا گینه نو

ارمنستان

گینه

فلسطین

آذربایجان

گینه بیسائو

فیلیپین

بحرین

گویان

قطر

بنگلادش

هایتی

روسیه

بلاروس

هند

رواندا

بلیز

اندونزی

سائو تومه و پرینسیپ

برلین

ایران

عربستان سعودی

بوتان

عراق

سنگال

بولیوی

جامایکا

سیرا لئون

بوتسوانا

اردن

سومالی

بورکینافاسو

قزاقستان

آفریقای جنوبی

میانمار

کنیا

سودان جنوبی

بوروندی

کوزوو

سریلانکا

کامبوج

کویت

سودان

کامرون

قرقیزستان

سورینام

کیپ ورد

لائوس

سوازیلند

جمهوری مرکزی آفریقا

لبنان

سوریه

چاد

لسوتو

تاجیکستان

چین

لیبریا

تانزانیا

کومور

لیبی

تایلند

کنگو

ماداگاسکار

تیمور لست

ساحل عاج

مالاوی

توگو

کوبا

مالدیو

تونگا

مالی

تونس

جیبوتی

موریتانی

ترکیه

جمهوری دومینیکا

مغولستان

ترکمنستان

اکوادور

مراکش

اوگاندا

مصر

موزامبیک

ازبکستان

گینه استوایی

نامیبیا

ویتنام

اریترا

نپال

یمن

اتیوپی

نیجر

زامبیا

فیجی

نیجریه

زیمبابوه

کره شمالی

 

بیمه درمانی مسافرت چیست؟

مفهوم بیمه درمانی مسافرتی مربوط به پوشش هزینه های پزشکی شما در صورت آسیب یا بیماری غیر منتظره در طول سفر شما می باشد. در صورتی که برای شما سوال پیش بیاید که به بیمه درمانی نیاز دارید یا خیر، این سوال به مقصد مورد نظر شما و همچنین توانایی شخصی تان در تامین نیازهای درمانی در طول اقامت در کشور خاص خارجی بستگی دارد.

با این حال، بیمه مسافرتی برای اکثر افراد به ویژه سالمندان، افرادی که شرایط پزشکی از پیش تعیین شده دارند و در صورت وقوع مقصد مسافرتی، منطق های توسعه نیافته  و یا از همه مهم تر، موظف به درمان مداوم هستند، ضروری است.

مزایای بیمه درمانی

به غیر از هزینه های پزشکی، بیمه مسافرتی قرار است خسارات مختلفی را که در طول سفر محتمل می شوید را پوشش دهد. اتفاقات غیر منتظره مانند گم شدن چمدان، لغو پرواز در آخرین لحظه، ورشکستگی آژانس مسافرتی یا محل اقامت، مطمئنا سفر شما را خراب می کند. بنابراین، بیمه نامه مسافرتی به گونه ای طراحی شده است که هزینه کنسل شدن سفر شما را به طور کامل یا بخشی از آن را پرداخت کند.

این که آیا در یک دوره زمانی کوتاه یک یا چند بار سفر می کنید، بیمه مسافرتی با تعداد دقیق روزهای سپری شده در قلمرو بین المللی مطابقت داشته و هزینه ها را پوشش می دهد. در این حالت، در منطقه شینگن قیمت ها می تواند متفاوت باشد.

محدودیت های مشترک چیست؟

 • همانطور که قبلا ذکر شد شرکت های بیمه مسافرتی وجود دارند که ممکن است پوشش خاصی در سطح بین المللی ارائه ندهند. در صورتی که قبل از عزیمت به اروپا شرایطی داشته باشید، با پزشک مشورت کرده اید و در حال معالجه هستید و تصمیم گرفته اید به خارج از کشور سفر کنید، در این حالت شما مستعد هر گونه هزینه پزشکی از طریق شرکت بیمه خود نیستید. اما اگر شخصی با این شرایط اعلام کند که همه چیز را تحت کنترل دارد، معمولا بیمه مسافرتی باید در زمان مسافرت، یک وضعیت اضطراری غیر منتظره مرتبط با شرایط را پوشش دهد.
 • ورزش – مشارکت در فعالیت های پر خطر مانند ورزش های خطرناک مانند غواصی، اسکی و ... می تواند از این امر مستثنا باشد.
 • جنگ – سیاست ها ممکن است پوشش خسارات ناشی از جنگ هنگام سفر به منطقه جنگی را محروم کنند.
 • مدت زمان – بسیاری از محدودیت های زمانی برای پوشش (مثلا 60 روز) را مشخص می کنند و هزینه ها بر این اساس متفاوت است.
 • خودکشی در یک حوزه بین المللی یا داخلی از هرگونه بیمه نامه و همچنین صدمات ناشی از آن محروم است.
 • در صورت سوء مصرف مواد مخدر یا الکل، هزینه های پزشکی تحت پوشش بیمه نامه شما نمی باشند.

آیا بیمه سلامت مسافرتی برای اتباع کشورهای جهان سوم که بدون ویزا وارد منطقه شینگن می شوند، اجباری است؟

بیمه پزشکی مسافرتی برای اتباع کشورهای جهان سوم بدون ویزا اجباری نیست. با این وجود، توصیه می شود در صورت مسافرت به کشورهای شینگن، بیمه مسافرتی دریافت کنید.

جهت اطلاع از نحوه اخذ ویزای شنگن، مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1