شرایط کار در استرالیا اغلب یکی از بهترین های جهان به حساب می آید. استرالیا دارای تقریباً 10 میلیون نفر نیروی کار ماهر است. اکثریت نیروی کار استرالیا دارای تحصیلات و آموزش خوبی هستند. موسسات حرفه ای (دانشکده های فنی) با صنعت ارتباط نزدیکی دارند و این بدان معناست که دوره ها مهارت های مورد نیاز کارفرمایان را آموزش می دهند. دوره های آموزش و آموزش حرفه ای توسط موسسات دولتی و کالج های خصوصی ارائه می شود. کلیه مؤسسات و دانشکده ها برای اطمینان از معیارهای عالی برای تحصیل در استرالیا ، تحت نظارت دولت قرار دارند.

میانگین نرخ بیکاری استرالیا سالانه 4.9٪ است. همچنین بیشتر کارمندان گواهی تجاری یا دانشگاهی دارند. استانداردهای بالا این واقعیت را نشان می دهد که روابط صنعتی استرالیا با داشتن تعداد اعضای بالا اتحادیه و سیستم داوری فدرال محور، تحت کنترل دولت مشخص می‌شود. براساس گزارش دفتر آمار استرالیا، متوسط درآمد هفتگی كارگران ساكن استرالیا به طور متوسط 1056.16 دلار استرالیا بوده است.

فرصت های شغلی در استرالیا به شرایط اقتصاد محلی / منطقه ای و نوع کار مورد نظر بستگی دارد. استرالیایی ها از یک سیستم روابط انعطاف پذیر در محل کار برخوردار هستند که به کارگران و کارفرمایان امکان مذاکره درباره توافق نامه ها را می دهد. در عین حال قوانین فدرال وجود دارد تا حداقل نرخ دستمزد و حداقل حق مرخصی را تضمین کند. مقررات استرالیا که تشخیص صلاحیت های حرفه ای و تجاری را پوشش می دهد، بسته به محل زندگی شما در استرالیا متفاوت است. استرالیا یک سیستم دولتی فدرال دارد و به شش ایالت و دو سرزمین تقسیم می شود. شهرستان های عمدتاً کوچکتر و کاملاً از هم جدا هستند. زندگی در یک شهرستان کوچک در مقایسه با زندگی در یک شهر بزرگ، آرام تر و ارزان تر به حساب می آید. معمولاً مسکن بیشتری در دسترس افرادی که کار خود را در شهرهای دور از شهرهای پرطرفدار و بزرگ  انتخاب کرده اند، قرار دارد. همچنین افرادی که مجوز فعالیت و تجارت در نیوزیلند را دارند، مجاز به انجام مشاغل معادل در هر ایالت یا سرزمین استرالیا هستند.

هزاران شغل هر هفته در استرالیا تبلیغ می شوند که این فرصت های شغلی فوق العاده متنوعی را برای متخصصان ماهر یا فارغ التحصیل دانشگاه های استرالیا ایجاد می کند. کلیه متقاضیان شغل باید بتوانند به طور قانونی در استرالیا کار کنند که این امر به طور کلی نیاز به داشتن ویزای مناسب دارد که به دارنده اجازه می دهد تا مشغول به کار شود.

شرایط کار در استرالیا

شرایط کار در استرالیا توسط قوانین فدرال، توافق نامه های محل کار و قراردادها تنظیم می شود. سازمان استاندارد حقوق و دستمزد استرالیا بر حداقل دستمزد، حداکثر ساعت کار و حداقل حق مرخصی کارمندان در استرالیا نظارت می کند.

میانگین کار هفتگی در استرالیا در حال حاضر از دوشنبه تا جمعه 36 ساعت است اما این با توجه به کار و صنایع متفاوت است. یک روز کاری استاندارد برای مشاغل تجاری معمولاً از 7 صبح تا 3.30 بعد از ظهر است، در حالی که ساعات کار در اکثر دفاتر از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است و استراحت در وعده های غذایی مجاز است. میانگین سن بازنشستگی برای استرالیایی ها 57 سال است.

کمترین درآمد برای مشاغل در استرالیا تقریبا 600 دلار است. البته این عدد در مشاغل و شهرهای مختلف متفاوت است.

کار برای مهاجران در استرالیا

کارفرمایان در بسیاری از مکان ها برای کارمندان تبلیغ می کنند. اگر تازه وارد استرالیا شده اید، بهترین گزینه برای یافتن شغل جست و جو از میان تبلیغات است. آگهی تبلیغاتی شما را از نوع کار مورد نیاز، مکان و سایر اطلاعات مهم مطلع می‌کند. بسیاری از کارفرمایان استرالیا به ویژه در موارد کمبود نیروی کار، کارگران مهاجر را به راحتی استخدام می کنند. مهاجران با بهترین چشم انداز برای یافتن شغل در بازار کار استرالیا افرادی هستند که تسلط بالایی به زبان انگلیسی دارند، مدارک تحصیلی در مدارج عالی دارند و از سطح بالایی از مهارت برخوردارند.

نحوه درخواست شغل در استرالیا

  • نامه ای تحت عنوان موقعیتی که برای آن درخواست داده اید و اینکه باید بر اساس کدام تجربه ها و مهارت های خود برای این موقعیت انتخاب شوید.
  • رزومه ای که مشخصات شخصی شما (نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و غیره)، مهارت ها، شغل های قبلی و تجربه ها، تحصیلات و مدارک تحصیلی را نشان دهد.
  • کپی منابع از کارفرمایان قبلی.
  • کپی گواهینامه های آموزشی و تجاری مربوط به کار.

پس از موفقیت در استخدام، باید مشخصات حساب بانکی و شماره پرونده مالیاتی خود را به کارفرمای خود ارائه دهید.

نیروی کار در استرالیا

نیروی کار استرالیا طی یک دهه گذشته پیشرفت های ساختاری بسیاری را تجربه کرده است که به رشد اشتغال و بهره وری کمک کرده است. در سال های گذشته، اشتغال بیش از 2 درصد در سال رشد کرده است.

  • در آوریل 2013 نرخ بیکاری 5/5 درصد بود.
  • استرالیا با توجه به تولید ناخالص داخلی در هر فرد شاغل، در رده یازدهم جهان قرار دارد.
  • 3 بخش با بالاترین اشتغال در استرالیا عبارتند از: تجارت خرده فروشی، ساخت و ساز و دارایی و خدمات تجاری.
  • 3 گروه اصلی مشاغل عبارتند از: متخصصان، کارمندان اداری و تکنسین ها / کارمندان معاملاتی (تجاری).
  • تقریباً 25٪ از نیروی کار استرالیا را کارمندان متولد خارج از کشور تشکیل می دهند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0