لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

اخذ اقامت موقت و دائم آذربایجان

اخذ اقامت آذربایجان، به عنوان کشور همسایه ایران، با نرخ بیکاری نسبتاً پایین و شرایط مناسب جهت تحصیل و سرمایه گذاری، مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای خارجی را دارند. از نظر قانون جمهوری آذربایجان دو نوع اجازه اقامت در آذربایجان وجود دارد: اقامت موقت و اقامت دائم. بعد از دوسال زندگی و اقامت قانونی اولیه در آذربایجان با اقامت موقت، اجازه اقامت دائم داده می‌شود.
افراد خارجی در آذربایجان حق کار، سرمایه گذاری، استفاده از بانک‌های محلی، ازدواج و طلاق با یک شهروند آذربایجان، خدمات سلامت و درمانی، تحصیل در موسسه‌های آموزشی و دانشگاهی را دارند. آنها باید مالیات را پرداخت کنند و با شرایط اجازه اقامت مطابقت داشته باشند ولی فاقد حق رای می‌باشند و همچنین مشمول خدمات سربازی نمی‌ باشند.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری و خرید واحد تجاری

هر فردی طبق قوانین می‌تواند با ایجاد یک طرح کارآفرینی یا سرمایه گذاری در پروژه های معرفی شده دولتی به ارزش بیش از 500 هزار منات اقدام به اخذ اقامت موقت شش ماهه و پس از آن دو دوره‌ی یکساله موقت و در نهایت اقامت 5 ساله دائم نماید. که این مستلزم حضور مداوم در یک سال اولیه سرمایه گذاری در کشور آذربایجان و پرداخت کامل مبلغ پروژه مورد نظر می‌باشد.

سپرده‌گذاری در بانک‌های آذربایجان

سرمایه گذاری بصورت سپرده گذاری در بانک‌ های آذربایجان یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در این کشور رو به توسعه است، طبق قوانین موجود در اغلب کشورها و آذربایجان هر فرد خارجی می‌تواند جهت اخذ اقامت آذربایجان بصورت یک یا دو دوره‌ی شش ماهه و سپس از آن بصورت یکساله با سپرده گذاری در بانک‌های آذربایجان به ارزش بیش از 100 هزار منات اقدام به اخذ اقامت خود نمایند.

خرید مسکن

طبق قوانین بین المللی و همچنین قوانین کشور آذربایجان یک شهروند خارجی امکان خرید زمین را ندارد، اما طبق قوانین موجود در اغلب کشورها و آذربایجان هر فرد خارجی می‌تواند جهت اخذ اقامت آذربایجان بصورت یک یا دو دوره‌ی شش ماهه و سپس از آن بصورت یکساله با خرید آپارتمانی به ارزش بیش از 100 هزار منات اقدام به اخذ اقامت خود نمایند.
 
 

اخذ اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

در این نوع از مهاجرت شخص در صورت ازدواج با یک تبعه آذربایجانی و ثبت آن در دفتر ازدواج این کشور می‌تواند برای مهاجرت به کشور آذربایجان گام بردارد. برای مهاجرت به روش ازدواج نیازمند این هستید که با فردی که تبعه آذربایجان است ازدواج کنید. در این صورت به آسانی می‌تَوانید برای مهاجرت به آذربایجان گام بردارید، البته در صورتی که بتوانید به اداره مهاجرت این کشور ثابت کنید که ازدواج شما واقعی بوده است و صرفاً به دلیل مهاجرت نمی‌باشد.
اگر اداره مهاجرت ازدواج شما را واقعی قلمداد کرد خواهید توانست پاسپورت آذربایجان را دریافت کنید. تنها مرکزی که در آذربایجان ازدواج با شهروندان خارجی را ثبت می کند، Zags نام دارد. در صورتی که فردی خارجی قصد دارد با شهروند آذربایجانی ازدواج کند، باید بر اساس قوانین آذربایجان مدارک هویتی و اسنادی که مربوط به ازدواج قبلی، طلاق و یا فوت می‌باشد را به صورت ترجمه شده ارائه دهد و یک رونوشت برابر اصل از دادگاه دریافت کند و به دادگاه آذربایجان ارائه دهد.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق ویزای کار

برای آنکه بتوانید با مهاجرت به کار در آنجا مشغول شوید کارفرما باید اداره کار آذربایجان را متقاعد کند که هیچ نیرویی از داخل این کشور نمی‌تواند صاحب شغل مورد نظر شود، در این صورت او می تواند مجوز لازم برای استخدام فرد را از این اداره دریافت کند. در صورت ارسال دعوتنامه از جانب کارفرما شخص آن را به سفارت برده و درخواست ویزای کاری می‌نماید. اشخاصی که درای مجوز کار در اذربایجان هستند، ابتدا یک کارت اقامت 1 ساله دریافت می‌کنند که این کارت قابلیت تمدید اقامت تا 5 سال را دارا می‌ باشد و متقاضی می تواند در صورت تمایل اقامت خود را تا 5 سال تمدید کند.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق تحصیل

از آنجا که سیستم آموزشی آذربایجان موفق است بسیاری از افراد با آماده کردن مدارک لازم می‌توانَند تحصیلات خود را از طَریق مهاجرت به آذربایجان در این کشور ادامه دهند. یکی از دلایلی که سبب می‌شود افراد برای مهاجرت تحصیلی در این کشور اقدام کنند نظام آموزشی این کشور است که مطابق با سیستم آموزشی ایالات متحده و اروپا می‌باشد. آذربایجان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود توانسته است به دو کمیته آموزشی در یونسکو بپیوندد.

زبان تحصیل

بسیاری از دانشگاه‌های آذربایجان برای تدریس، زبان انگلیسی که زبان ارتباطی در دنیا است را انتخاب کرده‌اند. این زبان در ادارات بین المللی آذربایجان که از دانشجویان استقبال می‌کنند نیز استفاده می‌شود. اگر دانشجویی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد پس از مهاجرت به کشور آذربایجان می‌تواند با ارائه مدرک تافل که حداقل نمره دریافتی 500 است سال تحصیلی اول خود را به طور مستقیم شروع کند. همچنین می‌توانَد مدرک خود از آزمون آیلتس که نمره‌اش بالای 6 باشد را ارائه دهد و یا اینکه در آزمون مهارت که قبل از شروع ترم تحصیلی گرفته خواهد شد 60 درصد نمره را کسب کند.
 

اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اکثر کشورها از جمله آذربایجان دارای انواع مختلفی می باشد که مهم‌ترین آنها شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و خاص می‌باشد. در شرکت با مسئولیت محدود که بهترین و پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری در آذربایجان است فعالیت در چهارچوب محدودی مشخص میشود و موظف به پرداخت مالیات از میزان سود دریافتی می باشند.
در شرکت با سهامی خاص که در مقیاس بزرگتری تاسیس و فعالیت می‌کند به حداقل دو سرمایه گذار نیاز است و داشتن هیئت مدیره ضروری است. همچنین پرسنل کاری حتما باید آذری باشند و برای پرسنل خارجی نیاز به اخذ اجازه کار از اداره مهاجرت می‌باشَد. در شرکت سهامی عام تعداد سرمایه گذاران باید از دونفر بیشتر باشد و میزان سود و زیان هر شخص به اندازه سهام او خواهد بود. در این نوع شرکت هر سرمایه گذار میتواند بدون هماهنگی با سایر سرمایه گذاران سهم خود را به دیگری انتقال دهد .

زمان درخواست اخذ اقامت

 شما پس از تاسیس شرکت و انجام امور ذکر شده و راه‌اندازی شرکت می‌توانید اقدام به ارائه درخواست اخذ اقامت خود به صورت دو دورۀ شش ماهه و پس از آن به صورت یکساله به اداره مهاجرت آذربایجان نمایید و شایان ذکر است که در طول مدت اخذ اقامت و در نیمی از مدت اجازه اقامتشان از کشور آذربایجان خارج نشده باشید و در دوره شش ماهه حداقل 91 روز و در دورۀ یکساله حداقل 181 روز در کشور آذربایجان حضور داشته باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
ویزای کار استرالیا – ویزای 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا یا ویزای کار استرالیا برای افراد متخصصی است که به صورت مستقل و بدون نیاز به اسپانسر، نسبت به اخذ اقامت استرالیا اقدام می ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی (NTNP)، برنامه مهاجرت کارآفرینی استان مناطق شمال غربی، شرایط متقاضیان و هزینه‌های برنامه مهاجرت استا ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
کارت سبز دانمارک

سیاست مهاجرت دانمارک از یک سیستم به نام "کارت سبز دانمارک" برای جذب کارگران ماهر از خارج از اتحادیه اروپا استفاده می کند. ...

ادامه مطلب