درباره استرالیا

استرالیا، کشور کانگوروها، سرزمینی پهناور و فوق العاده جذاب و دیدنی است که از لحاظ کیفیت زندگی و سیستم های آموزشی همیشه و بطور پیوسته کشور محبوب دانشجویان بین المللی می باشد. استرالیا یکی از کشورهای مشترک المنافع است که از طریق دولت نیمه خود مختار و تحت قیومیت ملکه انگلیس اداره میشود.
این کشور به واسطه پیشرفت و جذابیت های منحصر به فردی که دارد سالانه پذیرای تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است لذا این کشور دارای قوانین و مقررات مختص به خود برای پذیرش دانشجویان می باشد. از همین رو ما در این مقاله این قوانین و شرایط  برای اخذ ویزای دانشجویی را برای شما عزیزان بیان خواهیم نمود.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند به اخذ بورسیه برای کمک به هزینه تحصیل در استرالیا هستند. در این مقاله ما نکات و توصیه های بورسیه تحصیلی را برای کمک به برنامه های کمک هزینه تحصیلی خود و افزایش شانس دریافت اسپانسر در اختیار شما قرار می دهیم.

در امور جامعه شرکت کنید

در حالی که بسیاری از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی مبتنی بر شایستگی دانشگاهی یا نیاز مالی است، به یاد داشته باشید که برخی بورسیه ها برای مشارکت در جامعه اهدا می شوند. این بورسیه ها شامل خدمات جامعه یا شرکت در گروه های جامعه، باشگاه ها و تیم های ورزشی است.
موسسات استرالیا غالباً به دنبال دانشجویانی هستند که در جامعه خود فعال هستند و مهارتهای رهبری را نشان می دهند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در نامه تحت پوشش بورسیه تحصیلی خود، هرگونه فعالیت مرتبط را ذکر کنید. حتی اگر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی برای نیاز تحصیلی یا مالی هستید، مشارکت جامعه می تواند درخواست شما را بهبود ببخشد.

هر چه بیشتر درخواست بورسیه تحصیلی بدهید

فرصت های بورسیه تحصیلی زیادی در استرالیا وجود دارد، بنابراین توصیه می کنیم تا حد امکان درخواست کنید. جستجوی خود را در موسسات آموزشی محدود نکنید، بورسیه های تحصیلی ممکن است توسط کالج های مسکونی، دولت استرالیا، سازمان های بین المللی و ادارات دولتی در کشور خود نیز ارائه شود. بورسیه های دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی اغلب توسط دانشکده های خاص (مثلاً دانشکده علوم) اعطا می شود، بنابراین حتما با دانشکده خود تماس بگیرید.

در مورد برنامه ها کمک بخواهید

برنامه های بورسیه تحصیلی شما بسیار مهم هستند، این برنامه ها اغلب تنها وسیله اعطای بورسیه تحصیلی هستند، بنابراین مهم است که درخواست شما روشن و بدون خطا باشد. متأسفانه یک اشتباه ساده ممکن است باعث شود درخواست شما رد شود. اشتباهات رایج مربوط به موضوعات املایی و دستور زبان، عدم تفصیل و ارائه ضعیف، باعث رد شدن درخواست شما میشود. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه در هنگام درخواست بورسیه تحصیلی، از یک منبع معتبری که به زبان انگلیسی مسلط است، بخواهید درخواست شما را بررسی کند.

معیارهای بورسیه تحصیلی را با دقت بخوانید

قبل از درخواست بورسیه تحصیلی، بررسی کنید که هر آنچه را که لازم است ارائه کرده اید. اطمینان حاصل کنید که درخواست شما در مهلت زمان تعیین شده ارسال شود، به کلیه سؤالات پرسیده شده با جزئیات کافی پاسخ دهید، هرگونه مستندات لازم و پشتیبانی مورد نیاز را ارائه دهید. اسناد پشتیبان ممکن است شامل بیانیه شخصی، نامه پیشنهادی، سابقه اشتغال شما، منابع یا مدرک زبان انگلیسی باشد.
به یاد داشته باشید که ممکن است برخی از اسناد نیاز به تأیید یا ترجمه داشته باشند. اگر در مورد برنامه خود سؤالی دارید، قبل از ارسال باید از ارائه دهنده بورسیه بپرسید تا مطمئن شوید که به درستی عمل کرده اید.

نکات مربوط به بورسیه تحصیلی

تحقیق در بورسیه های تحصیلی را در اسرع وقت شروع کنید

با توجه به الزامات درخواست و مهلت برنامه لیستی از کلیه ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی بالقوه و کلیه بورسیه های تحصیلی که برای آنها واجد شرایط هستید تهیه کنید، از جمله هزینه هایی که آنها را پوشش می دهد، توجه داشته باشید که برخی بورسیه های مؤسسه نیازی به درخواست ندارند. در این مواقع وقتی درخواست دوره خود را می کنید به طور خودکار در فهرست موسسه مورد نظر قرار می گیرید.

اطمینان حاصل کنید که کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه می کنید

 مستندات ممکن است شامل نسخه های دانشگاهی ، نامه پیشنهادی و منابع باشد. در صورت لزوم اطمینان حاصل کنید که نسخه ها معتبر و بدرستی ترجمه شده باشد.

صلاحیت خود را برای هر بورسیه تحصیلی بررسی کنید

 برخی از بورسیه ها فقط برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص در دسترس است، در حالی که برخی دیگر ممکن است مربوط به یک دوره خاص، رشته تحصیلی یا سطح تحصیلات باشد ( به عنوان مثال: ممکن است برخی از بورسیه های تحصیلی را پیدا کنید که محدود به دانشجویان آلمانی است که مشغول موسیقی هستند)

اطمینان حاصل کنید که شما تمام معیارهای لازم را رعایت کرده اید

 برخی از بورسیه های تحصیلی الزامات اضافی (مانند ارسال مقاله یا بیانیه شخصی) را دارند و شامل ضوابط و شرایط سخت (مانند محدودیت ها و مهلت های ارسال) می باشند. بنابراین حتماً همه موارد را قبل از پر کردن روی فرم درخواست با دقت بخوانید بخوانید.

درخواست شما باید توسط شخصی که به زبان انگلیسی مسلط است بررسی شود

برنامه شما اگر حاوی اشتباهات دستور زبان یا هجی است کمیته های بورسیه تحصیلی ممکن است از بررسی آن منصرف شوند.

شرایط ورود به دانشگاه برای مدرک لیسانس

ورود به دوره های کارشناسی (لیسانس) به طور کلی شما را ملزم می کند که مدرک تحصیلی متوسطه را معادل گواهی 12 سال دوره متوسطه در استرالیا را ارائه کنید. (یعنی شما باید دوره متوسطه و کاردانی خود را با نمرات خوب و معتبر گذرانده باشید)

شرایط زبان انگلیسی برای مدرک لیسانس

شما باید شواهدی ارائه دهید که مهارت تسلط به زبان انگلیسی  به یکی از سطوح زیر را دارید:

  • آیلتس: حداقل نمره کلی 6
  • تافل: حداقل نمره 67
  • پیرسون تست انگلیسی: نمره کلی 50-57 هیچ نمره ای کمتر از 50 مورد قبول نیست
  • دانشگاه کمبریج - پیشرفته: امتیاز کلی 169
  • این امتحانات باید دو سال قبل از شروع دوره شما انجام شود

در بعضی موارد، دانشگاه ها از سایر روشهایی  که در بالا ذکر نشده است آزمون ورودی میگیرند و این بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. پس باید الزامات زبان انگلیسی در دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید تا ببینید آیا واجد شرایط معافیت زبان انگلیسی هستید یا خیر.

شرایط ورود به دانشگاه برای مدرک کارشناسی ارشد

ورود به مقطع کارشناسی ارشد مستلزم این است که شما یک مدرک لیسانس را بگذرانید که قابل مقایسه با مدرک لیسانس استرالیا، مدرک افتخاری دانشگاهی یا دیپلم تحصیلات تکمیلی باشد.

بررسی کنید که صلاحیت شما در مورد یک دوره تحصیلی شرایط ورود به دانشگاه بین المللی را برآورده می کند. شما باید شواهدی ارائه دهید که مهارت تسلط به زبان انگلیسی به یکی از سطوح زیر را دارید:

  • آیلتس: حداقل نمره کلی 6/5
  • تافل: حداقل نمره 79
  • پیرسون تست انگلیسی: نمره کلی58-64
  • دانشگاه کمبریج - پیشرفته: امتیاز کلی 176
  • این امتحانات باید دو سال قبل از شروع دوره شما انجام شود

در بعضی موارد، دانشگاه ها  از سایر روشهایی  که در بالا ذکر نشده است ازمون ورودی میگیرند و این بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد.

برنامه های تحقیقاتی

ورود به یک برنامه تحقیقاتی (تحصیلات تکمیلی) مستلزم تکمیل موارد زیر است.

مدرک افتخاری یا مدرک کارشناسی ارشد توسط دوره های درسی با یک مؤلفه تحقیق، یا یک مدرک تحصیلی معادل از دانشگاه معتبر.

اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید که جزء مؤلفه تحقیق نیست، ممکن است واجد شرایط برنامه دکتری (تلفیقی) دانشگاه مد نظر خود باشید. الباقی شرایط مانند شرایط کارشناسی ارشد می باشد.

به چه نوع ویزا نیاز دارم؟

برای کلیه برنامه های تحصیلی متقاضی ویزای دانشجویی زیرکلاس 500 خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ویزای تحصیلی استرالیا را مطالعه فرمائید.

چه زمانی باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنم؟

شما فقط می توانید پس از دریافت تأیید ثبت نام (coe) از دانشگاه منتخب خود، ویزای دانشجویی استرالیا را تهیه کنید. برای به دست آوردن یک (coe) باید به شما یک پیشنهاد رسمی از طرف دانشگاه داده شده باشد، آن را به صورت کتبی قبول کرده باشید و مبلغ واریز مورد نیاز را پرداخت کنید (شرایط بورسیه تحصیلی خود را در دانشگاه مورد نظر بررسی کنید که از کل شهریه معاف هستید یا بخشی از ان).

آیا محدودیت سنی وجود دارد؟ هزینه درخواست ویزا دانشجویی استرالیا چقدر می باشد؟

محدودیت سنی برای درخواست ویزای دانشجویی برای استرالیا وجود ندارد.

هزینه درخواست ویزا در حال حاضر 620 دلار استرالیاست، که هنگام ارسال درخواست شما باید پرداخت شود. لطفاً توجه داشته باشید كه هزينه های درخواست ویزا هر ساله در تاریخ 1 جولای مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا در صورتی که قبلا ویزای توریستی یا کاری برای استرالیا داشته ام هنوز می توانم ویزای دانشجویی بگیرم؟

بله، ویزای توریستی یا کاری شما هیچ تاثیری در درخواست ویزای دانشجویی ندارد و دو نوع ویزا کاملاً مجزا هستند.

اعتبار ویزا چقدر طول می کشد؟

ویزای دانشجویی شما برای مدت زمان تحصیل شما (از جمله دوره های تعطیلات) دوام خواهد داشت و به شما این امکان را می دهد که در پایان دوره خود در استرالیا بمانید. این زمان بسته به طول دوره شما و ماه پایان یافتن آن ممکن است بین یک تا سه ماه باشد. به عنوان مثال: اگر شما در حال تحصیل دوره ای هستید که بیشتر از ده ماه است و در نوامبر یا دسامبر به اتمام میرسد، ویزای دانشجویی شما معمولاً در تاریخ 15 مارس سال بعد پایان می یابد.

مدت زمان گرفتن ویزا چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش ویزا متفاوت است اما باید حداکثر چهار هفته فرصت داشته باشید. در صورت امکان توصیه می کنیم به محض دریافت (coe) ویزا خود را درخواست کنید.

چه زمانی می توانید به استرالیا سفر کنید؟

شما می توانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود با ویزای دانشجویی خود وارد استرالیا شوید.  

آیا می توانید در مدت زمان ویزا کار کنید؟

در ویزای دانشجویی قادر خواهید بود تا در طول مدت ترم و تمام وقت در تعطیلات تا 40 ساعت کار کنید. ویزا به طور خودکار با "اجازه کار" صادر می شود اگرچه شما مجاز به شروع کار تا زمان شروع دوره تحصیلی خود نیستید.

آیا می توانید همسرتان را در ویزای دانشجویی خود قید کنید؟

بله، ممکن است شریک زندگی تان به عنوان وابسته، شما را در استرالیا همراهی کند. شما باید ثابت کنید که حداقل 12 ماه در یک رابطه اصیل و انحصاری (ازدواج رسمی) با هم بوده اید. تابعیت شما (با توجه به گذرنامه شما) و دانشگاه منتخب شما در استرالیا مشخص می کند که چه مدارکی را باید برای درخواست ویزا خود نشان دهید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0