50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در قزاقستان

کشور قزاقستان یکی از کشورهای بزرگ و ثروتمند که به طور کلی برای تحصیل گزینه خوبی محسوب می شود. در این کشور 150 دانشگاه وجود دارد که 9 دانشگاه اعتبار بالایی دارد و می تواند برای تحصیل یک گزینه بسیار عالی باشد. شما می بایست از نظر مدارک تحصیلی وضعیت خوبی داشته باشید به دلیل وجود بخش های آموزش عالی، پذیرا بودن دانشگاه های قزاقستان جهت جذب دانشجویان بین المللی و وجود آکادمی های آموزشی از دلایل شهرت قزاقستان می باشد و زبان عمومی در قزاقستان روسی و قزاقی می باشد. تحصیل در قزاقستان به علت نزدیک بودن فرهنگ این کشور به ما توصیه میگردد.

تحصیل در قزاقستان (مقطع ابتدایی)

در کشور قزاقستان تحصیل در مقطع ابتدایی برای عموم مردم کشور رایگان و اجباری می باشد و این نشان دهنده میزان سواد ملی بیش از 99٪ از مردم می باشد.در قزاقستان  مدارس عالی، دولتی و خصوصی وجود دارد که از سن 6 سالگی شروع می شود. دو گروه از دانش اموزان به منظور اشتراک امکانات به طور مداوم در شیفت صبح و بعد از ظهر حضور دارند. وزارت اموزش و پرورش این برنامه اموزشی را در مورد مدارس خصوصی و دولتی مشخص کرده است.

تحصیل در قزاقستان (مقطع متوسطه)

تحصیل در قزاقستان و آن هم در مقطع متوسطه مانند بسیاری از کشورها در رشته های زیادی ممکن است و دانش آموزان امکان تحصیل در رشته هایی همچون فنی و حرفه ای و ریاضی را دارند. همچنین زمان تحصیل در این دوره 4 سال می باشد و بعد از آن دانش آموزان می توانند وارد بازار کار شوند.

تحصیل در قزاقستان (مقطع کارشناسی)

مدرک لیسانس در قزاقستان 4 ساله می باشد و مدرک زبان الزامی است و متقاضی باید مدرک آیلتس 6 نیاز دارد و هم چنین باید تمامی مدارک مربوط به فارغ التحصیلی که همان دیپلم 12 ساله دبیرستان یا پیش دانشگاهی است ، ترجمه کامل مدارک فارغ التحصیلی از مقطع قبل و ترجمه ریز نمرات مدرک دیپلم را دارا باشد.

تحصیل در قزاقستان (مقطع کارشناسی ارشد)

مدرک فوق لیسانس در قزاقستان 2 ساله می باشد و مدرک زبان الزامی است متقاضی هم چنین  نیاز به مدرک آیلتس 6.5 دارد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شامل 5 یا 6 سال تحصیل پیوسته در موسسات معتبر، داشتن دیپلم 12 ساله دبیرستان یا پیش دانشگاهی وداشتن مدرک کارشناسی و دفاع از پایان نامه و گذراندن امتحانات نهایی می باشد.

تحصیل در قزاقستان (مقطع دکتری)

تحصیل در قزاقستان در مقطع دکتری 5 سال به طول می انجامد و نیاز به مدرک آیلتس 7 و داشتن مدرک کارشناسی ارشد دارد. همچنین شما یک استاد راهنما خواهید داشت که با شما مصاحبه خواهد کرد و در انجام ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍بایان نامه همراه شما خواهد بود. تالیف کتاب امتیاز بسیار بالایی در دانشگاه های این کشور دارد.

دانشگاه های قزاقستان

حدود 150 دانشگاه در قزاقستان وجود دارد که بسیاری از آن ها در پایتخت قبلی  (Almatri) و برخی از آن ها در پایتخت فعلی(Astana)  واقع شده اند. از دانشگاه هایی که بیشترین ورودی را داشته اند دانشگاه هایی نظیر:

 •  Al-Farbai
 •  دانشگاه های ملی قزاقستان(kaznu)  
 •   دانشگاه فنی بریتانیایی-قزاقستانی
 •  دانشگاه ایالت جنوب قزاقستان
 •  دانشگاه ملی L.N Gumilyov Eurasian

ویزای تحصیلی قزاقستان

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در قزاقستان هستند نیاز به ویزای دانشجویی دارند ویزای دانشجویی برای تحصیلات، کارآموزی و غیره صادر می شود. دانشجویان بین المللی باید در سفارت خانه یا کنسولگری قزاقستان در کشور مقیم درخواست ویزا کنند. دانشجو باید فرم درخواست را تکمیل و با مدارک لازم به نزدیک ترین سفارت خانه قزاقستان ارسال کند باتوجه به درخواست موسسه آموزشی در قزاقستان ویزای دانشجویی درعرض 5 روز از زمان ورود به کشور با اجازه پلیس مهاجرت صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در قزاقستان

 • 6 قطعه عکس مربوط به پاسپورت
 • گواهی تعهد و اثبات توانایی پرداخت(این گواهی توسط خود شخص، پدر او و یا قیم صادر می شود)
 • گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم
 • پرینت حساب انگلیسی 6 ماه اخیر پدر و یا قیم
 • پرینت حساب بانکی دانشجو
 • شهریه کالج یا ترم اول دانشگاه پس از تکمیل پرونده سفارت نیز به طور دقیق ارائه شود
 • کپی از همه صفحات پاسپورت
 • ترجمه مدارک و ریزنمرات دیپلم 12 ساله

مزایای تحصیل در قزاقستان

مکان های بسیاری در سراسر جهان برای تحصیل وجود دارد اما قزاقستان فرصت های متنوع و برجسته ای نه تنها برای دانشجویان بین المللی بلکه برای فردی که در جستجوی یک کشور توسعه یافته است می باشد هزینه دانشگاه های دولتی در قزاقستان برای تبعه های این کشور بسیارمناسب است اما برای متفاضیان خارجی هزینه ها بالاتر می باشد اما نکته مثبت این است که بعد از یکسال اقامت تحصیلی هزينه هاي دانشگاه براي مهاجرين با تبعه قزاقستان یکسان می شود و مهاجرين بعد از يكسال هزينه هاي كمتري را مي پردازند از دیگر مزایای  تحصیل در قزاقستان دریافت امتیاز کار دانشجويي است که با کار ضمن تحصیل مخارج زندگی را تامین می کند هم چنین یادگیری یک زبان دیگر به غیر از زبان مادری از دیگر امتیازات مثبت تحصیل در قزاقستان به حساب می آید.

هزینه تحصیل در قزاقستان

هزینه های تحصیل دانشجویان بستگی به جای انتخابی شما و سطح مورد نظر و نوع موسسه (عمومی یا خصوصی) دارد و به طور متوسط شما باید انتظار داشته باشید بین 175 تا 200 دلار در مراکز عمومی و 3500 تا 4000 دلار در بالاترین حالت پرداخت کنید.

هزینه زندگی در قزاقستان

هزینه های زندگی شما بستگی به جایی که شما برای گذراندن مدت دوره خود انتخاب می کنید دارد. اگر شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید پس بیشتر از شهر کوچکتر پرداخت خواهید کرد. به طور متوسط، هزینه شما باید بین 900 تا 1500 دلار در ماه باشد. این مبلغ برای محل اقامت شما، مواد غذایی و سفر است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0