50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت کانادا، تنوع ویزا و استان های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. برخی از این استان ها به صورت مستقل برنامه هایی در زمینه مهاجرت و اقامت ارائه می کنند. برخی روش ها مستقیم منجر به اقامت دائم  و برخی به ویزای کار کانادا می شوند. البته روش های دیگری غیر از برنامه های استانی نیز مانند اخذ پذیرش دانشگاه در کانادا و اخذ ویزای دانشجویی در کانادا و سپس تبدیل آن به ویزای کار و در نهایت رسیدن به اقامت دائم  کانادا نیز وجود دارد. در ادامه در مورد برنامه استانی پرنس ادوارد صحبت خواهیم کرد.
برای اطلاع از روش های مهاجرت، به مقاله روش های مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استانی پرینس ادوارد

اگر به فکر مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور از طریق برنامه های کارآفرینی استانی کانادا می باشید، جزیره پرنس ادوارد با مرکزیت شهر شارلوت تاون می تواند یکی از انتخاب های شما برای رسیدن به اقامت دائم کانادا یا PR کانادا باشد.

اقامت دائم  خانوادگی کانادا در برنامه کار آفرینی استانی پرینس ادوارد

با اقدام از روش کار آفرینی استان پرینس ادوارد کانادا برای اخذ اقامت، متقاضی و افراد وابسته (همسر و فرزندان زیر 21 سال) اقامت دائم کانادا را از ابتدا دریافت خواهند نمود. کافیست در زمان شروع پرونده مهاجرتی، فرزند شما زیر 21 سال باشد تا مشمول اقامت دائم کانادا باشد. این روش از معدود روش هایی است که از ابتدای ورود شما اقامت دائم یا PR دریافت میکنید.

شرایط دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی پرینس ادوارد

با توجه به اینکه این اقامت برای کار آفرینی و سرمایه گذاری در کانادا اعطا میشود لذا برای واجد شرایط بودن در سیستم گزینشی این استان، متقاضی باید جهت مديريت، يا ايجاد يك كسب و كار در جزيره پرنس ادوارد، داراي حداقل ها در فاکتورهای سن، تحصيلات، سابقه كاري، وفق پذيري ( یا امتیازی که از جانب همسر و فرزند می توان کسب کرد) و مهارت هاي زباني باشد. در ادامه شرایط اخذ این نوع اقامت دائم کانادا را مرور میکنیم.
 
شخص متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی استانی پرینس ادوارد باید:
 1. دارای سوابق مدیریت یا مالکیت کسب و کار حداقل 3 سال در 5 سال گذشته باشد.
 2. دارای حداقل دارایی به ارزش معادل 600 هزار دلار کانادا (مجموع دارایی های متقاضی و همسر بصورت املاک، زمین، مستغلات و سپرده ثابت بانکی) باشد.
 3. دارای حداقل تحصیلات در مقطع دیپلم باشد.
 4. سن متقاضی بین 21 تا 50 سال باشد.
 5. دارای مدرک زبان آیلتس حداقل CLB 4 در هر مهارت باشد.
 6. در زمان ارائه تقاضا، بايد داراي طرح كاري (business proposal) و طرح توجيهي (business plan) مورد قبول از جانب استان باشد. (در طرح كاري و طرح توجيهي، جزئيات خريد يا ايجاد يك كسب و كار در جزيره پرنس ادوارد به حداقل مبلغ 150 هزار دلار کانادا، بايد ذكر شود. البته موسسه حامی مهاجر در ارائه طرح کسب و کار شما را یاری خواهد کرد.)
 7. متقاضی پس از قبولی در مصاحبه باید مبلغ 200 هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه راه اندازی کسب و کار 150 هزار دلاری در جزیره پرنس ادوارد پرداخت نماید، که تحت شرایط ذیل به متقاضی برگشت داده خواهد شد:
 • مبلغ 25 هزار دلار کانادا پس از 6 ماه زندگی در استان پرنس ادوارد پس از دریافت کارت اقامت (که در ابتدای ورود به متقاضی ارائه می شود)
 • مبلغ 25 هزار دلار کانادا پس از زندگی در 6 ماه دوم در استان پرنس ادوارد پس از دریافت کارت اقامت (بدین معنا که متقاضی پس از ورود به استان اگر یک سال کامل ساکن استان شود مبلغ 50 هزار دلار از ودیعه 200 هزار دلاری پرداخت شده را پس خواهد گرفت)
 • مبلغ 150 هزار دلار کانادا پس از راه اندازی کسب و کار (حداقل 150 هزار دلاری) در استان پرنس ادوارد.

روند بررسی پرونده مهاجرتی استان پرینس ادوارد

استان پرینس ادوارد کانادا، درخواست متقاضی را بر اساس امتیاز به دست آمده در موارد فوق الذکر و Business Plan ارائه شده را در مدیریت کسب و کار پیشنهادی، بررسی می کند. متقاضی اقامت دائم کانادا، بعد از پذیرفته شدن Business Plan و قبولی در گزینش استان، به مصاحبه دعوت می شود که مکان فیزیکی مصاحبه بسته به صلاحدید اداره ی مهاجرت متغیر است.

سفر اکتشافی استان پرینس ادوارد

متقاضیان این روش، باید به سفر اکتشافی 5 روزه ی استان بروند، و علاوه بر ملاقات با مقامات کسب و کار آینده نگر، فضای کسب و کاری استان را بررسی کرده و سطح زندگی را از لحاظ هزینه های سکونت، تحصیلات و ... از نزدیک مشاهده کنند. بعد از قبولی در مصاحبه، اداره ی مهاجرت نامه انتخاب استانی متقاضی را برای اقامت دائم کانادا صادر کرده و برای بررسی در دولت فدرال جهت صدور ویزای اقامت دائم کانادا، ارسال می نماید. بعد از بررسی دولت فدرال، ویزای اقامت (Immigration Type) متقاضی و همراهان برای اقامت دائم در کانادا صادر خواهد شد. بعد از ورود به کانادا، متقاضی 2 سال فرصت خواهد داشت تا تعهدات راه اندازی کسب و کار در استان را به انجام برساند. در صورتی که متقاضی به تعهدات خود عمل نکند، PR یا اقامت دائم وی باطل نخواهد شد.

مزایای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه استانی پرینس ادوارد

 • دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم
 • بازگشت یک چهارم ودیعه قبل از انجام سرمایه گذاری، در صورت سکونت در استان
 • مبلغ پایین سرمایه گذاری
 • قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری
 • سفر اکتشافی جهت آشنایی با استان، قبل از پرداخت ودیعه
 • مدت زمان کوتاه رسیدن به اقامت دائم در مقایسه با دیگر برنامه های کارآفرینی و سرمایه گذاری کانادا

درباره ی پرنس ادوارد

جزيره پرنس ادوارد از تازه واردانی که تمایل دارند از فرصت های زندگی در کوچکترین استان کانادا استفاده کنند، استقبال می کند. با توجه به پیشینه به وجود آمدن کشور کانادا، جزیره پرنس ادوارد تاریخچه طولانی و با قدمت، از ورود تازه واردان دارد که فی الحال تبدیل به کارآفرینانی بزرگ و شخصیت هایی برجسته شدند. جزیره پرنس ادوارد جزیره ای است که در خلیج سنت لارنس کانادا واقع شده است. این استان نخستين بار در سال 1534 توسط ژاک کارتیه کشف شد و در سال 1873 نیز به کانادا پیوست. پرنس ادوارد به داشتن آب و هوای معتدل، بسیار معروف است. اين جزيره از شرق با ایالت استان نواسکوشیا و از غرب و جنوب غرب با استان نیوبرانزویک محصور شده است.

تاریخچه برنامه استانی پرنس ادوارد

برنامه استانی پرنس ادوارد در سال 2001، زمانی که این استان نقش مهمی در زمینه مهاجران ایفا می کرد، معرفی شد. طبق توافق هایی که میان دولت این استان و دولت فدرال کانادا انجام گرفت، به پرنس ادوارد اجازه ارائه خدمات مهاجرتی داده شد و برنامه استانی پرنس ادوارد مسئول بررسی پرونده هاي تمام تازه واردان بین المللی به جزیره پرنس ادوارد گشت. اين جزيره از مديران و صاحبان كسب و كار واجد شرايط، جهت سرمايه گذاري و كارآفريني در اين استان استقبال مي كند.

سوالات متداول سرمایه گذاری در کانادا

اقدام از طریق جزیره ی پرینس ادوارد، به چه نوع اقامتی منجر خواهد شد؟
 با این روش شما اقامت دائم کانادا را از ابتدا به دست خواهید آورد.
 
آیا این روش محدودیت سنی یا تحصیلی دارد؟
 بله. سن متقاضی باید بین 21 تا 59 سال باشد و مدرک معادل با مدرک دبیرستان پرینس ادوارد داشته باشد.
 
آیا داشتن سابقه ی کار برای اقدام لازم است؟
بله. فرد باید سابقه ی مدیریت یک کسب و کار را داشته باشد.
 
دارایی فرد برای اقدام از این روش چقدر باید باشد؟
حداقل دارایی که فرد باید اثبات کند، 600 هزار دلار کانادا است.
 
آیا این روش نیاز به ودیعه دارد؟
بله. برای دریافت اقامت دائم کانادا، باید 200 هزار دلار کانادا ودیعه پرداخت کنید که 6 ماه بعد از سکونت شما در پرینس ادوارد 25 هزار دلار آن به شما بازمی گردد و پس از 6 ماه دوم، در صورت سکونت شما در پرنس ادوارد 25 هزار دلار دیگر به شما برگردانده می شود.  150 هزار دلار باقی مانده پس از انجام سرمایه گذاری در استان به شما بازگردانده می شود.
 
ودیعه در چه زمانی باید پرداخت شود؟
بعد از قبولی در مصاحبه
 
مبلغ سرمایه گذاری که باید انجام دهیم چقدر است؟
حداقل 150 هزار دلار کانادا
 
آیا این روش مصاحبه دارد؟
بله. محل مصاحبه بسته به صلاحدید اداره ی مهاجرت متغیر است.
 
مدرک زبان مورد نیاز این روش چیست؟
مدرک زبان آیلتس با نمره ی 4 در هر مهارت
 
برای اخذ اقامت دائم سفر اکتشافی الزامی است؟
بله. متقاضیان این روش، باید به سفر اکتشافی 5 روزه ی استان بروند.
 
چقدر زمان به فرد داده می شود تا کسب و کار خود را راه اندازی کند؟
متقاضی دو سال زمان خواهد داشت تا کسب و کار خود را در استان راه اندازی کند و پس از آن ودیعه ی 200 هزار دلاری به طور کامل به او بازگردانده می شود.
 
آیا ودیعه به طور قطعی بازگردانده خواهد شد؟
بله. مگر در حالتی که که فرد در استان سکونت نکند و یا سرمایه گذاری را انجام ندهد.
 
استان پرینس ادوارد از چه طریق متقاضی را ارزیابی می کند؟
از طریق سیستم امتیازبندی این استان متقاضی باید حداقل 50 امتیاز کسب کند، مدرک زبان آیلتس 4 ارائه دهد، business plan در رابطه با کسب و کاری که می خواهد راه اندازی کند ارائه دهد، به سفر اکتشافی برود و در مصاحبه پذیرفته شود.
 
آیا فرد ملزم به زندگی در بریتیش کلمبیا است؟
اقامت فرد از نوع اقامت دائم خواهد بود و منع قانونی برای ترک استان وجود ندارد. اما به دلیل تعهد به سرمایه گذاری در استان و مدیریت روزانه ی آن به صورت 100 درصدی، در صورت ترک استان ودیعه ی پرداخت شده توسط استان ضبط خواهد شد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0