50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جریان سرمایه گذار تجارت مانیتوبا (bis)

جریان سرمایه گذار تجارت مانیتوبا BIS) (، که برنامه نامزدی استانی مانیتوبا یا MPNP-B می باشد، برای جذب صاحبان مشاغل با تجربه و کارآفرینانی که مایل به شروع یک تجارت یا ایجاد مزرعه در مانیتوبا هستند، طراحی شده است.

BIS به متقاضیان استان مانیتوبا (MPNP) اجازه می دهد تا سرمایه گذاران و کارآفرینان تجاری بین المللی واجد شرایط را که قصد و توانایی ایجاد و خرید یک تجارت در مانیتوبا یا مشارکت در یک حرفه را دارند، استخدام و معرفی کند که شامل مسیرهای مهاجرت تجاری زیر می باشد:

 • جریان کارآفرین
 • جریان سرمایه گذاری در کشاورزی (مزرعه)

گزینه های مهاجرت تجاری مانیتوبا

مسیر کارآفرینان قبلا با نام Manitoba Business Stream یا MPNP-B شناخته می شد و برای متقاضیانی که به دنبال ایجاد یک تجارت در مانیتوبا بودند ایجاد شد.
تجدیدMPNP  در سال 2017، یک فرآیند را آغاز کرد که در آن درخواست موقت برای برنامه‌های کاربردی تحت دو مسیرBIS  بررسی شود. در این برنامه مسیر راحتی را به کارآفرینان با تجربه و صاحبان تجارت کشاورزی پیشنهاد می کند تا آن ها بتوانند تجارت خودشان را در مانیتوبا شروع کنند.
لازم به ذکر است که هر دو مسیر Manitoba BIS بر روی سیستم ابراز علاقه (EOI) فعالیت می کنند که به موجب آن متقاضیان آینده نگر قصد خود را از سفر به مانیتوبا قبل از اقدام به برنامه درخواست ارائه می دهند. این که یک متقاضی علاقه مند به درخواست به عنوان کارآفرین یا سرمایه‌گذار کشاورزی باشد، منوط به ارائه یکEOI  قبل از یک بازدید تحقیقاتی از این استان است.

فرآیند موقت تکمیل شدن فرم‌های آنلاین  MPNPزمانی به پایان خواهد رسید که سیستم برنامه آنلاین برنامه ارتقا یابد و برای پردازش برنامه های کاربردی از طریق سیستم آماده باشد.

فرآیند درخواست موقت کارآفرین در مانیتوبا

 • مرحله اول - خود ارزیابی کارآفرین
 • مرحله دوم - تحقیق در مورد مفهوم تجارت در مانیتوبا
 • مرحله سوم - بیان علاقه (EOI)
 • مرحله چهارم - ارسال یک برنامه کامل
 • مرحله پنجم - ارزیابی برنامه
 • مرحله ششم - انجام تجارت در مانیتوبا
 • مرحله هفتم – دریافت نامزدی مانیتوبا

در ادامه این مقاله به تشریح تمام مراحل بصورت مجزا می پردازیم.

خود ارزیابی کارآفرین

در این مرحله اول، متقاضیان باید ثابت کنند که حداقل معیارهای مسیر کارآفرین را رعایت می کنند و فرم، خود ارزیابی را تکمیل می کنند. به عنوان بخشی از فرم خود ارزیابی، متقاضیان به سؤالات مربوط به مشخصات خود، مانند نوع آموزشی که در گذشته کسب کرده اند، تجربه کسب و کار و ارزش خالص شخصی خود پاسخ می دهند. متقاضیان هنگام تکمیل فرم خود ارزیابی، براساس مشخصات خود، از 150 نمره که در نظر گرفته شده امتیاز دریافت می کنند. سیستم خود ارزیابی در مانیتوبا بر اساس فاکتورهای زیر امتیازاتی را اختصاص می دهد.

سن (حداکثر 10 امتیاز)

             امتیاز

          سن

0

زیر 25 سال

4

25 تا 30

6

31 تا 35

10

36 تا 45

8

46

6

47

4

48

2

49

0

بیش از 50

 

آموزش (حداکثر 10 امتیاز)

متقاضیان در مسیر کارآفرین مانیتوبا باید دارای سطح تحصیلاتی باشند که حداقل معادل مدرک دبیرستان کانادا باشد. امتیازات آموزش گذشته به شرح زیر است.

  امتیاز

                                         تحصیلات

4   

مدرک تحصیلات تکمیلی یا دیپلم (برنامه دو ساله)

6

مدرک تحصیلی بعد از دوره متوسطه یا دیپلم (برنامه سه ساله یا طولانی تر)

8

مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن

10

مدرک دانشگاهی در سطح دکترا (PhD)

0

هیچ یک از موارد فوق

 

تجربه کسب و کار (حداکثر 30 امتیاز)

تجربه کاری یک عامل واجد شرایط بودن مهم در مسیر کارآفرین MPNP است. تجربه در کسب و کار باید دارای تجربه مدیریت ارشد و تجربه مالکیت مشاغل باشد تا در این فاکتور امتیازات لازم را کسب کند. به متقاضیان دارای تجربه مدیریت سطح متوسط یا تجربه مالکیت مشاغل خود اشتغالی امتیاز تعلق نمی گیرد. فرد متقاضی مسیر کارآفرین باید، حداقل 5 سال مالکیت مشاغل و یا تجربه مدیریت ارشد در 5 سال گذشته داشته باشد تا واجد شرایط درخواست MPP باشد.


از مالکیت مشاغل حداقل 33.33٪ (به عنوان صاحب مشاغل) برخوردار باشید

   امتیاز

                                            صاحب مشاغل

30

11 سال یا بیشتر بعنوان صاحب مشاغل

25

7 تا 10 سال بعنوان صاحب مشاغل

20

3 تا 6 سال به عنوان صاحب مشاغل

  امتیاز

                                             مدیر ارشد

10

7 سال یا بیشتر به عنوان مدیر ارشد

5

3 تا 6 سال به عنوان مدیر ارشد

 

مهارت رسمی زبان (حداکثر 25 امتیاز)

متقاضیان در مسیر کارآفرینان برای نشان دادن سطح زبانشان با حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) 5 می توانند نتایج حاصل از یک سازمان سنجش تست زبان را ارائه دهند تا نشان دهند سطح زبان آنها مناسب است.

 MPNفقط نتایج آزمون زبان را که کمتر از 2 سال از امتحانات استاندارد زبانی زیر را دارند می پذیرد.

 • سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) - عمومی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) - عمومی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • برای اثبات تسلط به زبان فرانسه ، آزمون ارزشمند Francaise (TEF)  برای اثبات مهارت در زبان فرانسه

    امتیاز

    سطح زبان

10

CLB / NCLC 5        

15

CLB / NCLC 6

20

CLB / NCLC 7

25

CLB/NCLC 8 or higher

 

عوامل سرمایه گذاری (حداکثر 50 امتیاز)

برای در نظر گرفتن مسیر کارآفرین MPNP ، کلیه متقاضیان احتمالی باید حداقل ارزش خالص حداقل 50000 دلار کانادا را نشان دهند. دارایی ها و بدهی های متعلق به متقاضی بالقوه، همسر یا شریک زندگی عادی و یا فرزندان وابسته ممکن است در محاسبه ارزش خالص کل، در فرم خود ارزیابی گنجانده شوند. حداکثر 10 امتیاز بر اساس ارزش خالص کل اعطا می شود.

     امتیاز

                                   ارزش خالص

5

500000  دلار تا 1 میلیون دلار

6

بالاتر از یک میلیون دلار تا 1.5 میلیون دلار

7

بالاتر از 1.5 تا 2 میلیون دلار

8

بالاتر از 2 میلیون دلار تا 2.5 میلیون دلار

9

بالاتر از 2.5 تا 3 میلیون دلار

10

بالاتر از 3 میلیون دلار

یک کارآفرین باید حداقل 250،000 دلار CAD سرمایه در منطقه شهری مانیتوبا یا 150،000 دلار در مانیتوبا روستایی ارائه دهد تا واجد شرایط درخواست آن باشد. حداکثر 15 امتیاز ممکن است برای سرمایه گذاری در کسب و کار اعطا شود.

   امتیاز

                          سرمایه گذاری در تجارت

10

200،000 دلار - 499،999 دلار

12

500000 دلار - 899،000 دلار

15

900000 دلار یا بالاتر

0

هیچ یک از موارد فوق

اولویت های اقتصادی

 MPNPحداکثر پنج (5) امتیاز را برای اولویت های اقتصادی و تجارت پیشنهادی، اعطا خواهد کرد. اولویت های اقتصادی و تجارت بر اساس این موضوع ارزیابی می شود که چه میزان از منابع مانیتوبا از قبیل مواد، گیاهان و ماشین آلات، نیروی كار در تجارت پیشنهادی متقاضی استفاده می شود و به ارزش محصول یا خدمات می افزاید.
همچنین تجارت پیشنهادی بر روی عملکرد خود مطابق با چرخه تجاری برای هر بخش صنعتی و توانایی آن برای تولید سود ارزیابی خواهد شد. لذا پنج امتیاز برای اولویت‌های اقتصادی در صورتی که کسب وکار با شرایط زیر مطابقت داشته باشد، اعطا خواهد شد.

 • تجارت یک تجارت فعال با ارزش افزوده و صادرات محور و دارای فعالیت های مکرر در مانیتوبا باشد.
 • موقعیت کسب وکار یا نمایندگی در خارج از منطقه پایتخت مانیتوبا باشد.

بازدید پژوهشی کسب وکار از مانیتوبا

افرادی که علاقه مند به ایجاد مشاغل در مانیتوبا هستند می توانند برای بازدید از تحقیقات تجاری خود حداکثر 20 امتیاز کسب کنند. بازدید از کسب و کار بخشی جدایی ناپذیر از برنامه تجاری است و به کارآفرین اجازه می دهد تا تحقیقات عمیق از سرمایه گذاری یا پیشنهاد تجاری آینده خود را انجام دهد.

بازدید تجاری باید بیش از یک سال قبل از دریافت برنامه تجاری توسط MPNP انجام شود. نقاط بازدید از مشاغل براساس متن زیر است.

اگر کارآفرین حداقل پنج روز متوالی از مانیتوبا بازدید کرده و کارهای مربوطه را انجام دهد، به وی 10 امتیاز تعلق می گیرد. با این حال؛ اگر کارآفرین یک بازدید طولانی از تحقیقات تجاری در مانیتوبا را انجام دهد (حداقل 10 روز متوالی در مانیتوبا گذرانده باشد و در این بازدید تحقیقات گسترده مربوط به تجارت و سبک زندگی را انجام دهد) حداکثر 20 امتیاز کسب می کند.

عوامل سازگاری (حداکثر 25 امتیاز)

در همین راستا امتیازاتی به متقاضیان کارآفرین اهدا می شود که احتمال ادغام در استان را افزایش می دهد و روابط محکم تری با مانیتوبا را نشان می دهند. حداکثر 25 امتیاز به متقاضیانی که بستگان نزدیکی در مانیتوبا دارند مانند، همسر یا شریک زندگی مشترک با توانایی زبان و کودکانی که در مانیتوبا تحصیل می کنند اعطا می شود. جدول زیر چگونگی اعطای امتیاز برای سازگاری را تشریح می کند.

  امتیاز

                                             ضریب سازگاری

  10

همسر یا شریک زندگی یا شریک عرفی متقاضی که دارای مدرک زبان CLB / NCLC 5 یا بالاتر است

  10

همسر یا شریک زندگی یا شریک عرفی متقاضی دارای مدرک زبان CLB / NCLC 5 یا بالاتر در دومین زبان رسمی کانادا است

  5

متقاضی اقوام نزدیکی دارد که بیش از یک سال در مانیتوبا اقامت دارند. موارد زیر به عنوان خویشاوندان نزدیک شناخته می شوند: خواهر / برادر ، عمه / دایی ، خواهرزاده / برادرزاده ، پدر و مادر ، پدربزرگ و مادربزرگ و یا پسر عمو که او نیز شهروند یا اقامت دائم کانادا است.

  5

متقاضی یک فرزند دارد که حداقل شش ماه قبل از تاریخ ارسال EOI در یک موسسه معتبر آموزشی مانیتوبا ثبت نام کرده است و بطور جدی آموزش های دانشگاهی یا حرفه ای را بطور تمام وقت دنبال می کند.

  5

همسر یا شریک زندگی متقاضی، برنامه تحصیل تمام وقت را حداقل به مدت یک سال در یک موسسه آموزشی بعد از دوره متوسطه در مانیتوبا را به اتمام رسانده باشد. متقاضی یا همسر او یا شریک زندگی عادی باید این کار را بعد از سن 18 سالگی و با اجازه تحصیل معتبر انجام دهند.
همسر یا شریک عرفی متقاضی حداقل شش ماه اشتغال کامل و به طور مداوم در مانیتوبا را به پایان رسانده باشد.


تحقیق در مورد مفهوم تجارت در مانیتوبا

MPNP متقاضیان کارآفرین را به بازدید از مانیتوبا و شرکت در سمینارهای تجاری که توسط واحد مشاوره تجاری (BCU) بخش مهاجرت و فرصت های اقتصادی برگزار می شود تشویق می کند. متقاضی بالقوه موظف است قبل از دریافت دعوت نامه، درخواست مفهوم تجارت را تکمیل و ارسال کند تا برای مسیر کارآفرینی اقدام کند. در فرم مفهوم تجارت، کارآفرین موظف است که:

 • فرصت کسب و کار مشخص شده در مانیتوبا را شرح دهد.
 • تحقیقاتی را که به او کمک کرده است تجارت را به عنوان یک فرصت مناسب توصیف کند ، بیان کند.
 • توضیح دهد که چگونه پیشینه ، آموزش و تجربه وی در توسعه این فرصت کسب و کار کمک خواهد کرد.
 • سرمایه گذاری در نظر گرفته شده و موقعیت مالی خود را توصیف کند (یعنی برنامه هایی برای تأمین اعتبار، در دسترس بودن دارایی های نقدی و غیره).
 • نحوه فروش محصول و یا خدمات را شرح دهد و مزیت رقابتی تجارت را نسبت به سایر رقبا مشخص کند.
 • نیازهای منابع مهم بحرانی را از جمله مکانها، تجهیزات تخصصی، دخالت تأمین کنندگان، توزیع کنندگان، پرسنل کلیدی و فناوری مشخص کند.
 • جدول زمانبندی اجرای را با در نظر گرفتن امکاناتی برای اوایل تأسیس کار را شرح دهد.
 • عوامل خطرناک مهم را شرح دهد و استراتژی های مدیریت ریسک را برای غلبه بر این خطرات توضیح دهد.
 • تحقیقات بیشتر مورد نیاز برای نهایی کردن برنامه کاری را شرح دهد.
 • در جزئیات توضیح دهد که چگونه تجارت با تعداد شغلهایی که انتظار می رود سال اول فعالیت و رشد خود در توسعه اقتصادی مانیتوبا داشته باشد، کمک خواهد کرد.
 • ذکر این نکته حائز اهمیت است که ارسال مفهوم تجارت کاربردی برای ارسال به اداره مهاجرتی MPNP نیست.

بیان علاقه  (EOI)

با تحقیق کامل در بازار، متقاضی کارآفرین باید فرم های زیر را به MPNP ارسال کند.

 • فرم مفهوم تجارت
 • فرم خودارزیابی
 • در صورت وجود ، آئین نامه رفتار نمایندگان مهاجرت

لازم به ذکر است کهMPNP  به EOI ها از طریق ایمیل پاسخ خواهد داد و افرادی که حداقل معیارهای واجد شرایط بودن مسیر کارآفرین را رعایت نمی کنند، را بررسی نخواهند کرد.

ارسال یک برنامه کامل

اگر کارآفرین حداقل معیارها را رعایت کند و مفهوم تجارت تصویب شود،MPNP  یک نامه رسمی مشاوره برای درخواست (LAA) ارسال می کند.
لازم است دستورالعمل برنامه را رعایت کنید و کلیه اسناد ذکر شده در فهرست اسناد را تهیه کنید. نامزد کارآفرین ملزم به تأیید ارزش خالص و منبع بودجه خود با یکی از دو ارائه دهنده خدمات تعیین شده شخص ثالث است.
داوطلب 120 روز مهلت دارد که پس از دریافت LAA برای ارسال بسته کامل درخواست الکترونیکی به MPNP، و پرداخت هزینه پردازش درخواست (2500 دلار کانادا) که غیر قابل استرداد است اقدام نماید.

لازم به ذکر است کهMPNP  برنامه هایی را که به صورت کتبی ارسال می شود را نمی پذیرد.

نکته: یک بسته کامل برنامه، شامل کلیه اسناد موجود در چک لیست، یک نسخه از گزارش تأیید شخص ثالث و یک برنامه گسترده تجاری است.

ارزیابی برنامه

ارزیابی برنامه ممکن است شامل یک دعوت نامه برای مصاحبه حضوری باشد. قبل از صدور رای امتناع (قبول نشدن برنامه متقاضی) ،MPNP  یک نامه(PFL) که روند بررسی منصفانه ای را دارد برای متقاضی ارسال میکند. از اینرو (PFL) به متقاضیان اجازه می دهد تا قبل از صدور رسمی رای امتناع، نگرانی های MPNP را برطرف كنند.
به عنوان بخشی از روند تصویب، از متقاضی خواسته می شود که یک توافقنامه عملکرد تجاری (BPA) را امضا کند، که به عنوان توافق نامه قراردادی بین متقاضی و MPNP انجام خواهد شد.
پس از امضای BPA ، MPNP نامه حمایت از کارآفرین را صادر می کند. نامه حمایت باید در برنامه جواز کار موقت ارسال شده به سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درج شود.

یک تجارت در مانیتوبا ایجاد کنید

کارآفرین ملزم به ارائه بروزرسانی های منظم در مورد عملکرد مشاغل است و MPNP ممکن است در نظارت بر فعالیت های تأسیس مشاغل شرکت کند تا بررسی کند که آیا از شرایط و ضوابط BPA استقبال می شود، مانند جدول زمانی مشخص شده در  BPA.
متقاضی کارآفرین می تواند برای کمک، انتقادات و پیشنهادات و راهنمایی های لازم برای تأسیس کار با موفقیت و دسترسی به خدمات پشتیبانی از تسویه حساب های تجاری در صورت لزوم، قرارهای ملاقات با BCU را ترتیب دهد

نامزدی MPNP را دریافت کنید

متقاضی کارآفرینی که شرایط و ضوابط BP را با موفقیت تکمیل کرده اند، از دولت مانیتوبا گواهی نامزدی استانی را دریافت می کند. با استفاده از این گواهی نامزدی، کارآفرین ممکن است برای وضعیت اقامت دائم کانادا به IRCC مراجعه کند.

فرآیند درخواست موقت سرمایه گذار مزرعه (کشاورزی) در مانیتوبا

مسیر سرمایه گذار مزرعه (FIP) جایگزین ابتکار استراتژیک مزرعه قبلی MPNP می شود. سرمایه گذاران مزرعه، مشابه کارآفرینان، هنگام درخواست برنامه باید هفت مرحله را دنبال کنند. با این حال، روند درخواست با روند کارآفرین فرق می کند.

مرحله 1: اکتشاف و تحقیق در زمینه تجارت مزرعه در مانیتوبا

پس از بررسی معیارهای واجد شرایط بودن برای سرمایه گذار مزرعه برای تعیین اینکه آیا الزامات مورد نظر شما برآورده می شود یا خیر، متقاضی می تواند با انجام یک بازدید تحقیقاتی مزرعه در مانیتوبا، روند درخواست را آغاز کند. بازدید از تحقیقات مزرعه یک گام اجباری در روند درخواست است. این بازدید باید بیش از یک سال قبل از ارسال دستورالعمل بهره (علاقه به سرمایه گذاری) و مفهوم تجارت مزرعه به MPNP انجام شود.
یکی از ویژگی های اصلی راهنمای بهره (علاقه به سرمایه گذاری ) سرمایه گذاری پیشنهادی است. متقاضی باید در نظر داشته باشد که حداقل 300000 دلار در مانیتوبا روستایی سرمایه گذاری کند.

معیارهای سرمایه گذاری تجاری در مزرعه

سرمایه گذاری تجاری در مزرعه باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • سرمایه گذار مزرعه باید بطور روزانه در مانیتوبا روستایی زندگی کند
 • تجارت مزرعه باید از نظر اقتصادی پایدار باشد و در تولید اولیه کشاورزی فعال باشد.
 • زمین کشاورزی نباید به دیگران اجاره داده شود.
 • سرمایه گذار مزرعه باید فعالیت مزرعه را بطور روزمره مدیریت کند.
 • سرمایه گذار مزرعه نباید از شخص ثالث یا مدیر مزرعه برای اداره مزرعه استفاده کند.
 • سرمایه گذار مزرعه نباید تنها با هدف ارزش مالی زمین ، مزرعه ای بخرد.

بازدید و تحقیق از مزرعه به متقاضی کمک کند

جمع آوری اطلاعات و تهیه یک مفهوم تجارت در مزرعه که شامل جزئیاتی، از جمله هزینه های مزرعه، هزینه محصول یا دام ، تولید بازاریابی مزرعه ، ماشین آلات و تجهیزات مزرعه، تجزیه و تحلیل رقابت یا تحقیق در مورد مشتریان و تهیه کنندگان مزرعه می شود.
حل و فصل اطلاعات تحقیقاتی در مانیتوبا و در بخش روستایی شامل فعالیتهایی از جمله، فعالیت های تفریحی، خدمات تازه وارد، هزینه زندگی و در دسترس بودن مدارس برای کودکان می شود.

اگر LAA به متقاضی FIP صادر شود، بازدید از تحقیقات مزرعه، به عنوان گزارش مستند می شود. اگرچه      MPNP دستورالعمل گزارش بازدید از مزرعه را ارائه نمی دهد، ولی متقاضی موظف است ماهیت فعالیت های انجام شده در طول بازدید، از جمله بلیط هواپیما، مخاطبین، رسید هتل، مکانهای بازدید شده و غیره را در این گزارش توصیف کند.

مرحله 2: تکمیل دستورالعمل های مربوط به علاقه و فرم های مفهوم کسب و کار در مزرعه

هنگامی که یک نامزد احتمالی فرم بازدید از مزرعه را در مانیتوبا تکمیل می کند، مراحل بعدی را هم باید انجام دهد که شامل تکمیل و ارسال دستورالعمل های بهره و فرم های تجارت در مزرعه است. فرم دستورالعمل های بهره در جایی است که یک متقاضی بالقوه جزئیاتی را درباره مشخصات خود ارائه می دهد که شامل تحصیلات گذشته، سازگاری، تجربه کسب و کار در مزرعه، مهارت زبان و جزئیات مربوط به ارزش خالص شخصی آنها می شود. فرم دستورالعمل های بهره مانند فرم ابراز علاقه (EOI) برای اعمال در مسیر سرمایه گذار مزرعه مانیتوبا مهم می باشد.

مرحله 3: ارائه دستورالعمل های بهره و فرم های مفهوم کسب و کار در مزرعه

در این مرحله، متقاضی بالقوه نیز موظف است فرم کاملی برای کسب و کار مزرعه را ارسال کند. MPNPمستلزم ارائه هر دو فرم به همراه آیین نامه رفتار نمایندگان مهاجرت است تا بتواند صلاحیت متقاضی آینده نگر و پتانسیل را برای مشارکت طولانی مدت موفق در رشد اقتصادی روستاهای مانیتوبا را بررسی کند.
نکته: فقط داوطلبانی که LAA را بدست می آورند می توانند مرحله بعدی ارسال درخواست به MPNP را طی کنند.

طرح کلی کسب و کار در مزرعه

آنچه در زیر می خوانید، توضیحی است از آنچه باید در برنامه تجارت مزرعه انجام شود.

عملیات تجاری مزرعه:

کسب‌ و کار مزرعه پیشنهاد شده و یا عملیات مزرعه را شرح دهید که شامل موارد زیر باشد:

 • عملکرد مزرعه تجاری - مالکیت، شرکت محدود و غیره.
 • تجارت مزرعه پیشنهادی در کدام بخش از بخش تولید کشاورزی فعالیت خواهد کرد؟ آیا عملیات مزرعه بر تولید محصولات زراعی ، تولید دام ، مزارع مخلوط ، زنبور عسل ، لبنیات ، تولید ارگانیک ، مرغ و غیره متمرکز خواهد شد؟

 مقیاس عملیات کشاورزی:
 متقاضیان باید مشخص کنند که قصد خرید یک مزرعه موجود در حال حاضر را دارند.

مشخصات شخصی:

 • سوابق تحصیلی،آیا تحصیلات متقاضیان مربوط به عملکرد تجاری مزرعه پیشنهادی است؟
 • تجربه کشاورزی و سازگاری؛ آیا متقاضی تجربه کار تجاری در مزرعه پیشنهادی را دارد؟
 • توانایی های زبانی؛ تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛

عوامل بحرانی:

 • آیین نامه های دولتی را که برای عملکرد تجاری مزرعه پیشنهادی مانند مقررات زیست محیطی،
 • مقررات مربوط به مدیریت کود و غیره را، مشخص کنید.
 • آیا الزامات خاصی برای بیمه محصولات زراعی و دامی وجود دارد؟
 • چالش های کلی پیش بینی شده را بیان کنید.

تحلیل بازار:

 • بازار یابی.
 • برای فروش محصولات مزرعه چه اقدامات بازاریابی در مزرعه انجام خواهد شد؟
 • از چه کانال بازاریابی برای فروش یا بازاریابی تولیدات مزرعه استفاده خواهد شد؟

منابع مورد نیاز:

 • محل و توزیع؛ آیا مزرعه برنامه ریزی شده نزدیک محل تأمین کنندگان مزرعه، بازارهای مزرعه، مسیرهای حمل و نقل است؟
 • ماشین آلات و تجهیزات مزرعه؛ چه نوع تجهیزات کشاورزی مورد نیاز خواهد بود؟ آیا تجهیزات خاصی وجود دارد؟
 • تهیه کنندگان؛ تأمین کنندگان مزرعه را که محصول و خدمات زراعی یا دام را تأمین می کنند، شناسایی کنید.
 • مشاوران حرفه ای؛ آیا قصد دارید از مشاوران بازاریابی مزرعه یا متخصصان در امور دام و طیور استفاده کنید؟
 • نیازهای منابع انسانی؛ متقاضیان باید نقش مورد نظر خود را تشریح کنند و به وضوح نشان دهند که نقش فعال و مستمر روزانه در مدیریت مشاغل مزرعه را ایفا خواهند کرد.

امکان سنجی مالی و پیش بینی های مزرعه:

 • سرمایه مورد نیاز، برای خرید زمین مزرعه و آغاز تولید مزرعه چه مقدار سرمایه گذاری لازم خواهد بود؟ آیا زمین های کشاورزی اجاره ای وجود خواهد داشت؟ برای شروع کار در مزرعه چقدر به سرمایه در گردش نیاز است؟
 • اعتبار مورد نیاز، آیا تامین مالی مورد نیاز خواهد بود؟ چقدر؟ منبع تامین مالی؟ موسسات مالی؟ سرمایه شخصی متقاضی؟
 • تجزیه سرمایه گذاری، مقدار کل سرمایه گذاری را ذکر کنید و نحوه تقسیم سرمایه گذاری از نظر سرمایه گذاری در دارایی های ملموس را لیست کنید. همچنین بودجه شخصی را که باید سرمایه گذاری شود و همچنین مبلغی که برای تأمین اعتبار (وام) گرفته شده است را لیست کنید.
 • برآورد تولید، برای تولید اولیه در نظر گرفته شده شامل هزینه های ورودی، انتظارات درآمد برای محصولات فروخته شده، ترازنامه و غیره، هزینه ها را تخمین بزنید.

مرحله 4: ارسال برنامه راه سرمایه گذار مزرعه

افراد باید 120 روز پس از دریافت LAA ، یک برنامه کامل مسیر سرمایه گذار مزرعه را ارسال کنند. متقاضی باید کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز و هزینه درخواست غیر قابل استرداد را ارائه دهد. MPNP ممکن است یک متقاضی را ملزم به تهیه گزارش تأیید شخص ثالث از ارزش خالص و اطلاعات مالی ارائه شده در EOI ، کند. به عنوان متقاضی، مهم است که دستورالعمل ها و فهرست اسناد را بررسی کنید تا از کامل بودن برنامه اطمینان حاصل شود.

مرحله 5: ارزیابی برنامه کاربردی مسیر سرمایه گذار مزرعه

ارزیابی برنامه کاربردی سرمایه گذار مزرعه ممکن است شامل یک مصاحبه با نماینده MPNP برای بحث در مورد برنامه تجارت مزرعه باشد. نامه تصویب شامل توافق نامه سپرده گذاری (قرارداد) است که جزئیات الزامات MPNP را شرح می دهد. متقاضی موظف است موافقت نامه سپرده را امضا کند و تاریخ را ثبت كند و MPNP مبلغ 75000 دلار CAD را برای آن فراهم كند.
این سپرده پس از تحقق الزامات توافق، برای متقاضی بازپرداخت می شود. نماینده MPNP می تواند نامه مربوط به عدالت رویه ای را به متقاضی صادر کند، که متقاضی را ملزم به پاسخگویی به نگرانی های نماینده ظرف 30 روز از دریافت نامه می کند.

مرحله ششم: اقامت دائم کانادا را بدست آورید

هنگامی که MPNP موافقت نامه سپرده گذاری متقاضی را دریافت می کند بر همین اساس یک گواهی نامزدی صادر می شود و سرمایه گذار مزرعه می تواند درخواست اقامت دائم کانادا را به IRCC ارسال کند.
 MPNPبه طور مداوم عملکرد تجارت مزرعه را مطابق با شرایط و ضوابط امضا شده در توافق نامه، پیگیری و نظارت می کند.

مرحله هفتم: ایجاد کسب وکار کشاورزی در مانیتوبا

متقاضی سرمایه گذار مزرعه موظف است گزارش های پیشرفت را در اختیار MPNP قرار دهد كه چگونگی ایجاد كسب و كار را در آن توضیح داده و الزامات سرمایه گذاری را برآورده می كند.
 لازم به ذکر است سرمایه گذار مزرعه ممکن است برای کسب اطلاعات در مورد عملکرد مزرعه و منابعی که ممکن است در راه اندازی تجارت مزرعه به شما کمک کند، با یک مشاور مهاجرت تجاری در مانیتوبا مشورت کند. هنگامی که MPNP فرد متقاضی و سرمایه گذاری در تجارت مزرعه را تأیید کرد مبلغ 75،000 دلار CAD  به متقاضی بازگردانده می شود.

شرایط لازم برای ورود سرمایه گذار در مزرعه

از بین سایر شرایط لازم برای ورود سرمایه گذار در مزرعه، متقاضیان آینده باید:

 • حداقل ارزش خالص شخصی قابل اثبات 500000 دلار کانادا داشته باشید.
 • حداقل سه سال مالکیت مزرعه و همچنین تجربه در زمینه مدیریت مزرعه که توسط اسناد قابل تأیید پشتیبانی می شود، داشته باشد.
 • نشان دادن سازگاری، به ویژه مربوط به مهارت‌های عملی کشاورزی، دانش فنی و تجربه در شیوه های تکنولوژیکی مبتنی بر فن‌آوری که مستقیما به صنعت تولید کشاورزی فعلی مانیتوبا منتقل می شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0