20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا 2023

آیا به دنبال یک فرصت جدید برای زندگی و کار در یک استان پویا و زیبا هستید؟ اگر شما یک فرد با مهارت، تجربه و شایستگی‌های منحصر به فرد هستید، برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) ممکن است برای شما مناسب باشد. با این برنامه، شما می‌توانید درخواست اقامت دائم در این استان را ارائه دهید و از فرصت‌های شغلی، تحصیلی و فرهنگی آن بهره‌مند شوید.

این برنامه به استان امکان می‌دهد تا افراد با استعداد و مهارت‌های لازم را از سراسر جهان جذب کند و با استفاده از آن‌ها، نیازهای بازار کار را برطرف کرده و اقتصاد استان را رونق بخشد. همچنین این برنامه برای اجرای بهتر و بهینه‌تر، با رعایت اولویت‌های استراتژیک، به تعداد معینی از مهاجرین مجوز کار و اقامت دراستان بریتیش کلمبیا اختصاص می‌دهد. این اولویت‌ها و برنامه‌های استراتژیک در حفظ دوام برنامه، حمایت از متقاضیان واجد شرایط برای موفقیت و همچنین تطبیق این برنامه با طرح اقتصادی StrongerBC اهمیت دارند.

مهاجرت مهارتی به بریتیش کلمبیا (SKILLS IMMIGRATION)

این برنامه از پنج جریان تشکیل شده است که برای افرادی با انواع مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه طراحی شده است. چهار مورد از این برنامه‌ها نیز دارای گزینه Express Entry BC هستند.

نیروی کار ماهر (Skilled Worker)

بریتیش کلمبیا یکی از مناطق پر رونق کانادا است و اقتصاد رو به رشد آن، نیاز به جذب نیروهای متخصص و با تجربه دارد. جریان اسکیل ورکر راهی برای کارگران در مشاغل حرفه‌ای، مدیریتی، فنی، تجاری یا سایر مشاغل ماهر است تا بتوانند اقامت دائم در BC را بدست آورند. برای واجد شرایط بودن باید:

 • فرد باید پیشنهاد کار تمام وقت و غیرموقت (بدون تاریخ پایان مشخص) از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا را پذیرفته باشد. همچنین، این شغل باید در یک شغل ماهر (که با شماره ناک 0، 1، 2 یا 3 تعریف شده است) باشد.
 • مهارت‌ها و توانایی‌های لازم برای انجام وظایف شغلی داشته باشد.
 • باید حداقل دو سال تجربه کاری تمام وقت در یک شغل ماهر داشته باشد و این شغل باید در یکی از رده‌های شغلی 0، 1، 2 یا 3 باشد.
 • حداقل الزامات زبان را برای مشاغل طبقه‌بندی شده TEER در رده 2 و 3 برآورده کند.
 • فرد باید قادر باشد هزینه‌های خود و وابستگانش (مانند همسر و فرزندان) را تأمین کند و این موضوع را اثبات کند.
 • متقاضی باید دارای وضعیت مهاجرتی قانونی در کانادا باشد و یا از شرایط لازم برای اخذ وضعیت مهاجرتی قانونی در کانادا برخوردار باشد.
 • حقوق پیشنهادی باید با حقوق متوسط برای همان شغل در بازار کار بریتیش کلمبیا تطبیق داشته باشد.

اگر پیشنهاد شغل فرد در یکی از شغل‌های مجاز در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یا در شغل NOC 41200 یعنی اساتید و مدرسان دانشگاه باشد، نیازی به پیشنهاد شغل غیرموقت نیست.

سازمان بهداشت و درمان (Health Authority)

اگر شما دارای پیشنهاد شغل غیرموقت تمام وقت در هر شغلی از یک سازمان سلامت عمومی در بریتیش کلمبیا هستید، ممکن است برای این دسته معرفی شوید. با ورود به این جریان، کارکنان مشغول به کار در یک سازمان سلامت در بریتیش کلمبیا می‌توانند درخواست دریافت اقامت دائم در کانادا را ارائه داده و از فرصت اقامت دائمی در کانادا بهره‌مند شوند.

برنامه مهاجرت استانی سازمان بهداشت و درمان بریتیش کلمبیا

بنابراین اگر شما یک پزشک، پرستار یا ماما هستید و به صورت مستقیم توسط یک مأموریت سلامت عمومی در بریتیش کلمبیا استخدام نشده‌اید، احتمالا می‌توانید تحت این برنامه درخواست خود را ارائه دهید.

 • برای مشاغل طبقه‌بندی شده به عنوان NOC سطح B، حداقل CLB 4 داشته باشد. اما برای مشاغل به عنوان NOC سطح 0 یا A هیچ نتیجه آزمون زبان لازم نیست.
 • توانایی برآوردن حداقل درآمد مورد نیاز و پرداخت هزینه‌های مسکن و زندگی در بریتیش کلمبیا را با دستمزد سالانه، محل سکونت و تعداد افراد تحت تکفل نشان دهد.
 • جهت اثبات وضعیت پزشکی، پرستار یا مامایی در بریتیش کلمبیا، باید یک نامه تأییدی از سوی یک سازمان سلامت عمومی یا گروه مامایی دریافت کند یا یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و نامشخص از یک سازمان بهداشت در کلمبیا داشته باشد.
 • متقاضیان باید حداقل دو سال تجربه کار تمام وقت (یا معادل تمام وقت) مستقیم در شغل ماهرانه‌ای که به آن‌ها پیشنهاد شده است، داشته باشند. همچنین، در صورت لزوم، باید مدارک و شرایط صلاحیت مورد نیاز برای این شغل را نیز ارائه دهند.
 • پیشنهاد شغلی باید در زمینه‌های پزشک، متخصص، پرستار، پرستار متخصص یا پیراپزشکی مانند متخصص سونوگرافی، داروساز بالینی، تکنسین آزمایشگاه پزشکی، کار درمانگر، فیزیوتراپیست و تکنسین پرتودرمانی

سطح اینتری و نیمه ماهر (Entry Level and Semi-Skilled)

اگر در حال حاضر در بریتیش کلمبیا در حوزه گردشگری، صنعت مهمانداری یا صنعت فرآوری غذا در یک شغل واجد شرایط کار می‌کنید، یا اگر در حال حاضر در منطقه توسعه شمال شرقی استان بریتیش کلمبیا کار می‌کنید و در هر شغل TEER رده 4 یا 5 به جز نیروهای مراقبتی (NOC 44100) استخدام شده‌اید، ممکن است برای شما امکان ورود به این جریان مهاجرتی وجود داشته باشد.

 • قبل از درخواست، حداقل 9 ماه متوالی برای کارفرمای خود تمام وقت کار کرده باشند.
 • تحصیلات متوسطه و هرگونه مجوز یا گواهینامه مورد نیاز برای این شغل داشته باشد. همچنین رانندگان کامیون‌های مسافت طولانی باید گواهینامه رانندگی کلاس 1، تایید ایربگ و گواهی‌های دیگر مانند گواهی حمل و نقل کالاهای خطرناک داشته باشند.
 • حقوق پیشنهادی باید با حقوق متوسط برای همان شغل در بازار کار بریتیش کلمبیا تطبیق داشته باشد.
 • حداقل الزامات زبان CLB 4 را برآورده کند.
 • توانایی برآوردن حداقل درآمد مورد نیاز و پرداخت هزینه‌های مسکن و زندگی در بریتیش کلمبیا را با دستمزد سالانه، محل سکونت و تعداد افراد تحت تکفل نشان دهد.

فارق التحصیل بین المللی (International Graduate)

اگر دانشجوی بین‌المللی هستید که در طی سه سال گذشته از یک دانشگاه یا کالج معتبر در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اید، ممکن است واجد شرایط نامزدی در جریان فارق التحصیل بین‌المللی باشید.

 • پیشنهاد کاری به عنوان NOC TEER رده 1، 2 یا 3 را از یک کارفرمای B.C بپذیرند. مشاغل مدیریتی (NOC TEER 0) تحت این جریان واجد شرایط نیستند.
 • متقاضیان باید شواهدی ارائه دهند که می‌توانند خود و وابستگان خود را در کانادا تأمین کنند. شواهد را می‌توانند از طریق درآمد و چشم انداز شغلی، محل اقامت مورد نظر در B.C و اطلاعات در مورد تعداد افراد تحت تکفل نشان دهند.
 • حقوق پیشنهادی باید با حقوق متوسط برای همان شغل در بازار کار بریتیش کلمبیا تطبیق داشته باشد.
 • حداقل الزامات زبان CLB 4 را برآورده کند.
 • متقاضی باید دارای وضعیت مهاجرتی قانونی در کانادا باشد و یا از شرایط لازم برای اخذ وضعیت مهاجرتی قانونی در کانادا برخوردار باشد.

فارغ التحصیل بین‌المللی از دوره کارشناسی ارشد یا دکترا (International Post-Graduate)

اگر به تازگی از یک مؤسسه آموزش عالی معتبر در استان بریتیش کلمبیا با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا فارغ التحصیل شده‌اید یا دانشجوی دکترا در یک مؤسسه آموزش عالی ذولتی در بریتیش کلمبیا هستید، ممکن است برای شما امتیاز و اولویت به نام برنامه   International Post-Graduate  در برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا (BC PNP) وجود داشته باشد. با شرکت در این برنامه، اقدام به دریافت اقامت دائم در بریتیش کلمبیا کنید.

برنامه فارغ التحصیل بین‌المللی از دوره کارشناسی ارشد یا دکترا بریتیش کلمبیا

برای درخواست در این جریان نیازی به پیشنهاد کاری از طرف کارفرما ندارید. همچنین نیازی به ثبت نام برای این برنامه ندارید. اگر همه شرایط را برآورده کنید، می‌توانید درخواست را مستقیما به برنامه ارسال کنید.

در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از یک مؤسسه آموزش عالی در BC، در یکی از رشته‌های علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشت زیر به دست آورده باشید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای این برنامه باشید:

 • زراعت، عملیات کشاورزی و علوم مرتبط
 • علوم زیستی و زیست پزشکی
 • علوم کامپیوتر و اطلاعات و خدمات پشتیبانی
 • مهندسی
 • تکنولوژی مهندسی و رشته‌های مرتبط با مهندسی
 • مشاغل بهداشتی و برنامه‌های مرتبط
 • ریاضیات و آمار
 • حفاظت از منابع طبیعی
 • علوم فیزیکی

در صورتی که مدرک دکترا (در هر رشته تحصیلی) را در یک مؤسسه دولتی BC گذرانده باشید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای این جریان باشید. فارغ التحصیلان دکترای حرفه‌ای یا دکترای نظارتی مانند Juris Doctor (J.D.) و Doctor of Medicine (M.D.) در این برنامه مهاجرتی معتبر نیستند. همچنین اگر دانشجوی دکترا (در هر رشته تحصیلی) در یک مؤسسه دولتی B.C هستید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای این جریان باشید، اگر:

 • برای نامزدی پذیرفته شده‌اید.
 • باید یک نسخه از پرونده تحصیلی رسمی خود را که تاریخ ورود شما به دوره دکترا را نشان می‌دهد، به همراه درخواست خود ارسال کنید، یا یک نامه از دانشگاه عمومی در بریتیش کلمبیا که تایید می‌کند شما به دوره دکترا در آن دانشگاه پذیرفته شده‌اید، را به همراه درخواست خود ارسال کنید.

مهاجرت کارآفرینان به بریتیش کلمبیا (ENTREPRENEUR IMMIGRATION)

برنامه  (EI)یک راه برای کارآفرینان بین‌المللی است که می‌خواهند به استان بریتیش کلمبیا در کانادا مهاجرت کنند و کسب‌وکارهایی را که از نظر نوآوری و رشد اقتصادی، به استان کمک می‌کنند، راه‌اندازی کنند. مهاجرت کارآفرین یک مسیر مهاجرتی "موقت تا دائمی" است. بدین معنی که در صورت تایید، ابتدا به عنوان یک مقیم موقت به بریتیش کلمبیا می‌آیید و پس از شروع موفقیت‌آمیز کسب‌وکار، برای اقامت دائم درخواست می‌دهید. 3 برنامه پایه، آزمایشی منطقه‌ای و پروژه‌های استراتژیک برای مهاجرت کارآفرینان وجود دارد.

مهاجرت کارآفرینان به بریتیش کلمبیا

کارآفرین پایه (Entrepreneur Immigration – Base)

در نظر گرفته شده برای کارآفرینان با تجربه که قصد ایجاد مشاغل جدید یا تصاحب و توسعه مشاغل موجود در بریتیش کلمبیا را دارند.

آزمایشی منطقه‌ای (Regional Pilot)

این استان یک مسیر مهاجرت برای افراد کارآفرینی که به دنبال شروع یک کسب و کار جدید در یک جامعه کوچک هستند و می‌خواهند در بریتیش کلمبیا ساکن شوند، ارائه می‌دهد. این برنامه در مارس 2019 معرفی شد و تا 31 مارس 2024 تمدید شده است.

آزمایشی منطقه‌ای

برنامه پایه

 

در 5 سال گذشته

در ده سال گذشته

تجربه

3+ سال تجربه به عنوان مالک-مدیر کسب و کار، یا 4+ سال تجربه به عنوان مدیر ارشد،
  ترکیبی از 1+ سال تجربه به عنوان مالک-مدیر کسب و کار و 2+ سال تجربه به عنوان مدیر ارشد

حداقل 300000 دلار

حداقل 600000 دلار

دارایی خالص

باید یک مدرک پس از دوره آموزش عالی دریافت کرده باشید، یا حداقل 36 ماه از 60 ماه گذشته
 به عنوان مدیر فعال و دارای 100% سهام در کسب و کاری فعال بوده باشید.

تحصیلات

شما باید یک پیشنهاد کسب و کار جدید را تهیه کرده و باید
 توسط یکی از جوامعی که در برنامه ثبت نام کرده‌اند، معرفی شوید

باید یک پیشنهاد تجاری برای ایجاد یک کسب و کار جدید یا خرید یک کسب و کار موجود در بریتیش کلمبیا ارائه دهید

پروپزال تجاری

حداقل 51%

حداقل یک سوم (33.33%)

درصد مالکیت

حداقل 100000 دلار

حداقل 200000 دلار

سرمایه‌گذاری

باید حداقل یک شغل معادل تمام وقت برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا ایجاد کنید.

اشتغال‌زایی

جوامع شرکت‌کننده

در هر نقطه از بریتیش کلمبیا

مکان

قبل از ثبت نام در برنامه، با یکی از جوامع ثبت نام شده تماس بگیرید و با آنها ملاقات کنید تا از حمایت آنها بهره‌مند شوید

.خیر، اما به شدت توصیه می‌شود

بازدید اکتشافی لازم است؟

حداقل CLB 4 معادل انگلیسی یا فرانسوی. باید یک نسخه از نتایج
آزمون مهارت زبان معتبر را در گزارش نهایی ارسال کنید (اگر قبلا ارسال نشده باشد)

الزامات زبان

خیر

بله

شراکت با یکی از افراد یا شرکت‌هایی که در
 BC PNP ثبت نام کرده‌اند، مجاز است؟

بله

شراکت با یک کسب و کار/شخص محلی مجاز است؟

مجموع 200 امتیاز (140 امتیاز از بخش خود اعلامی و 60 امتیاز از بخش طرح کسب و کار)؛
بدون حاقل امتیاز طرح کسب و کار
 مجموع امتیاز باید حداقل 105 امتیاز برای واجد شرایط بودن باشد.

مجموع 200 امتیاز (120 امتیاز از بخش خود اعلامی و 80 امتیاز از بخش طرح کسب و کار)؛
حداقل 40 امتیاز از بخش طرح کسب و کار را کسب کنید.
 مجموع امتیاز باید حداقل 115 امتیاز برای واجد شرایط بودن باشد.

امتیازات ثبت‌نام

ثبت نام ها در مدت چهار هفته امتیازدهی می شوند

ثبت نام ها در مدت شش هفته امتیازدهی می شوند

محدوده زمانی ثبت نام

.در صورت دعوت برای ارسال درخواست، شما باید یک گزارش تأیید دارایی خالص آماده کنید

تأیید دارایی خالص

.تصمیمات درخواست معمولا ظرف چهار ماه گرفته می‌شود

محدوده زمانی درخواست

بله

برای تایید مصاحبه لازم است؟

12 ماه پس از صدور مجوز کار

18 ماه پس از صدور مجوز کار

حداقل زمان برای ارسال گزارش نهایی

ثبت نام: 300 دلار             درخواست: 3500 دلار

هزینه‌ها

پروژه‌های استراتژیک (Strategic Projects)

بخش پروژه‌های استراتژیک برای شرکت‌های خارجی است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک در بریتیش کلمبیا را شناسایی کرده‌اند و قصد دارند فعالیت‌هایی را برای رشد و گسترش کسب و کار اصلی خود ایجاد کنند. بخش انتقال کارکنان کلیدی به شرکت‌های خارجی این امکان را می‌دهد که کارکنان کلیدی خود را با دانش و تخصص شرکت به صورت دائمی به بریتیش کلمبیا منتقل کنند. شرکت خارجی می‌تواند برای حمایت از اقامت دائم تا پنج نفر از کارمندان کلیدی خود درخواست نامزدی استانی بدهد و این کارمندان برای مدیریت فعال عملیات شرکت در بریتیش کلمبیا مشغول به کار خواهند بود.

 • شرکت تثبیت شده و دارای وضعیت مالی خوبی باشد.
 • آماده بودن شرکت برای سرمایه‌گذاری و توانایی شرکت برای گسترش کسب‌وکار به سطح جهانی در BC است.
 • سرمایه‌گذاری بالای شرکت در B.C باعث بهبود وضع اقتصادی استان خواهد شد.
 • باید برای هر کارمند خارجی که اعتبار ویزای کاری دریافت کرده، حداقل سه شغل تمام وقت را برای شهروندان کانادایی یا ساکنین دارائی دائم کانادا ایجاد کند، تا حداکثر پنج نفر از کارمندان خارجی که وارد کانادا می‌شوند.
 • شرکت باید حداقل 500000 دلار سرمایه سهامی در عملیات شرکت در B.C. سرمایه‌گذاری کند.

هزینه پروژه های استراتژیک:

 • ثبت نام: 300 دلار
 • درخواست: 3500 دلار
 • کارکنان کلیدی: 1000 دلار (هر کارمند کلیدی)
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0