20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کشف مشاغل پرتقاضا در کانادا برای مهاجران

مشاغل مورد نیاز کانادا برای مهاجران

مهاجرت به کشور جدید پر از هیجان و شگفتی است، اما با چالش‌های بزرگی نیز همراه است، به‌خصوص زمانی که به پیدا کردن شغل مربوط می‌شود. برای افرادی که به‌دنبال مهاجرت به کانادا هستند، شناخت بازار کار و شغل‌هایی که درخواست بالایی دارند، کلید موفقیت در شروع زندگی جدیدشان است. اقتصاد کانادا در حال رشد فوق‌العاده است و به دنبال پرکردن هزاران شغل در صنایع مختلف است. . با تحقیق درباره شغل‌های پرتقاضا برای کار در کانادا ، مهاجران می‌توانند خود را برای داشتن یک مسیر حرفه‌ای موفق و آینده‌ای روشن آماده کنند.

شکار شغل در کانادا؟ مشاغل برتر برای مهاجران در سال 2023 را کاوش کنید!

 

در این مقاله، به بررسی برخی از شغل‌های پرطرفدار کانادا برای مهاجران می‌پردازیم و با این راهنمایی، شما می‌توانید بهترین شانس خود را برای داشتن یک حرفه‌ پرارزش و موفقیت‌آمیز در کانادا پیدا کنید.

بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا برای مهاجران 2023

هر سال یک گروه از متخصصان کانادایی به هم می‌پیوندند تا لیستی از تمام شغل‌هایی که پیش‌بینی می‌شود در آینده تقاضای بالا و فرصت‌های شغلی فراوان داشته باشند را تهیه کنند. این لیست شامل تخمین حقوق برتر، پیش‌بینی بهترین حقوق و فرصت‌های توسعه حرفه‌ای است.

برای اطلاع از معنی و مفهوم کلمه NOC، مقاله طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا را مطالعه کنید.

کارشناسان حسابداری و کتابداری (کد NOC 12200)

در حال حاضر تقاضای حسابداران، کتابداران و CPAها (حسابدار حرفه‌ای مجاز)، به‌حدی است که اگر شرایط شغلی مربوط به این حرفه را داشته باشید، ممکن است بتوانید از سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

انتظار می‌رود که بازار کار در آینده برای دانشجویان و مهاجران به صورت پیوسته در حال رشد باشد، بنابراین اگر شما بسیار سازمان‌یافته، عدددوست و دارای دقت بالا هستید، فرصت‌های بزرگی برای پیشرفت حرفه‌ای در دسترس است.

تخمین حقوق سالانه در زیر ذکر شده است:

شغل

1 سال

3 سال

5 سال

کتابداری

39k-58k

42k-66k

45k-75k

حسابداری

61k-92k

56k-103k

70k-140k

کارکنان اداری (کد 13110، 13111 و 13112 NOC)

کارکنان اداری در طول چند سال گذشته تحولاتی را در محیط کاری تجربه کرده‌اند. امروزه آن‌ها بسیار بیشتر از دفتردار یا منشی فعالیت می‌کنند. کارکنان اداری اکنون، بیشتر به‌عنوان مدیران دفتری در نظر گرفته می‌شوند که می‌توانند به بخش‌های مختلفی از قبیل حسابداری و انجام وظایف بازاریابی کمک کنند.

شغل کارکنان اداری برای مهاجران کانادا

با توجه به این توسعه همراه با پیشرفت مداوم فناوری، کارکنان اداری همچنان مورد تقاضا بسیاری از شرکت‌ها هستند، به‌خصوص اگر شما تجربه گسترده‌ای در مدیریت پروژه، برنامه‌ریزی رویدادها و بازاریابی داشته باشید.

برآورد حقوق و دستمزد سالانه در زیر آمده است:

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

کارکنان اداری (دو زبانه)

37k-72k

41k-86k

49k-99k

تحلیل‌گران سیستم‌های تجاری (کد NOC 21221)

با توجه به دیجیتالی‌شدن دفاتر و شرکت‌ها، به خصوص در دوران بحران و پس از آن، تقاضای شدیدی برای مهارت‌های Business Systems Analysts در چند سال اخیر وجود داشته و انتظار می‌رود که در آینده نیز افزایش یابد.

با توجه به اهمیت داده‌ها در بازار امروزی، روش انجام کسب و کارها به طور چشم‌گیری تغییر کرده است. تحلیلگران تجاری نقش حیاتی در رشد و توسعه کسب و کارها دارند و به همین دلیل، در آینده‌ای نزدیک، بیشترین فرصت برای خارجی‌ها برای پر کردن جایگاه‌های شغلی در این زمینه وجود خواهد داشت.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

تحلیل‌گران تجاری

62k-107k

71k-125k

82k-142k

مدیریت پروژه‌های ساختمانی (NOC CODE 70010)

با توجه به رشد چشم‌گیر ساخت و ساز مسکونی در کانادا، نیاز به مدیران ساخت و ساز نیز در حال افزایش است. مدیران ساخت و ساز برای نظارت بر افزایش قابل‌توجه ساخت و سازهای مسکونی و آپارتمان‌ها و همچنین ساخت و ساز در بخش عمومی مانند بخش بهداشت و درمان مورد نیاز هستند.

آینده شغلی این حوزه در کانادا بسیار خوب به نظر می‌رسد و انتظار می‌رود تا سال 2025 حدود 6.5% رشد داشته باشد.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

مدیر پروژه‌های ساختمانی

61k-112k

71k-132k

83k-150k

نمایندگان خدمات مشتریان (NOC CODES 64409 AND 64400)

به دلیل تغییرات مربوط به بحران ویروس کرونا و پیشرفت فناوری، نمایندگان خدمات مشتریان با تغییرات چشمگیری در روش کار خود مواجه شده‌اند. با ادغام اتوماسیون و هوش مصنوعی (AI) و بهبودهای نرم‌افزاری دیگر، نمایندگان خدمات مشتریان اکنون قادر به ارائه تجربه شخصی‌سازی شده به مشتریان از طریق چندین کانال مانند تلفن همراه، رسانه‌های اجتماعی، ربات‌های گفتگو، ایمیل و تلفن هستند.

نمایندگان خدمات مشتریان در کانادا

اگر شما با فناوری آشنا هستید، مهارت‌های بسیار خوبی در ارتباط با مشتریان دارید و تجربه کار با سیستم‌های CRM را دارید، در این حوزه فرصت‌های شغلی و رشد بسیار خوبی برای شما وجود دارد.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

نمایندگان خدمات مشتریان

34k-50k

43k-60k

52k-74k

رانندگان دلیوری و حمل و نقل (NOC CODES 73300, 73301, AND 74102)

در حال حاضر کانادا با کمبود عمده‌ای از رانندگان کامیون و رانندگان تجاری در سراسر کشور مواجه است. با افزایش چشمگیر خرید آنلاین در طول سال‌ها، تقاضا برای رانندگان بیشتر نیز افزایش یافته است. برای کمک به جریان یکپارچه کالاهای مصرفی، مسیر شغلی رانندگان در کانادا به نظر مثبت می‌رسد و تا سال 2028 حداکثر 120.000 فرصت شغلی مورد انتظار در این زمینه وجود دارد.

شغل

متوسط حقوق پایه

راننده

40k-42k

دیجیتال مارکتینگ (NOC CODE 11202)

دیجیتال مارکتینگ به عنوان بخشی اساسی از هر کسب و کار امروزی در نظر گرفته می‌شود. این موضوع به دلیل افزایش تقاضای بازار و رقابت شدید برای جلب توجه مشتریان آنلاین بسیار مهم است.

اگر شما در مبانی بازاریابی، مدیریت داده، توسعه استراتژی، تحلیل تجاری، ایجاد محتوا و رسانه‌های اجتماعی به خوبی مسلط بوده و همچنین مهارت‌های ارتباطی عالی دارید، می‌توانید در هر شرکت کوچک، متوسط و بزرگی در کانادا پست شغلی مناسبی را به دست آورید.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

62k-93k

80k-107k

82k-122k

مدیران منابع انسانی (NOC CODE 10011)

با توجه به کمبود نیروی کار در سراسر کانادا، تقاضا برای مدیران منابع انسانی ماهر که باعث کمک به کسب و کارها در مواجهه با چالش‌های فراوان در دنیای پس از ویروس کرونا می‌شوند، به طور طبیعی افزایش می‌یابد. با توجه به اینکه روش‌های جدید کاری از جمله گزینه‌های کار از راه دور و هیبریدی معرفی شده‌اند، شغل مدیران منابع انسانی برای استخدام و نگهداری، بیشتر از هر زمان دیگری جذاب شده‌اند.

شغل مدیران منابع انسانی در کانادا

اگر شما مدیر منابع انسانی با تجربه هستید، رشد شغلی برای این حرفه به‌نظر مثبت می‌رسد و تا سال 2028 با تخمین 49000 فرصت شغلی موجود خواهد بود.

شغل

تازه‌کار

سطح ارشد

مدیر منابع انسانی

75k-113k

88k-156k

مهندس مکانیک (NOC CODE 2130)

مانند بسیاری از شغل‌های دیگر در این لیست، در کانادا نیز کمبود استعداد در رشته مهندسی مکانیک وجود دارد. به همین دلیل، اگر قصد دارید به کانادا برای زندگی و کار مهاجرت کنید، این حرفه فرصت‌های شغلی بزرگی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

افزایش تقاضا برای مهندسین مکانیک اصلی‌ترین دلیل آن گسترش بخش انرژی‌های تجدیدپذیر است. تخصص‌هایی که در این حوزه بیشتر جستجو می‌شوند عبارتند از: اتوماسیون، رباتیک و مکاترونیک، مهندسی محاسباتی، طراحی ماشین و خودرو و مکانیک سیالات.

شغل

تازه‌کار

سطح ارشد

مهندس مکانیک

66k-114k

76k-131k

ناظران تولید (NOC CODES 92024, 92021, 92012, 82010, AND 72022)

به دلیل افزایش پیوسته تقاضای مشتریان برای خرید آنلاین، شرکت‌ها در سراسر کانادا به دنبال بهبود فرآیندهای تولید هستند تا با حفظ کیفیت محصول و ایمنی کارکنان، زمان تولید را به‌حداکثر برسانند. بنابراین، نیاز به سرپرستان تولید به طور روزافزون در حال افزایش است تا اطمینان حاصل شود که کسب و کارها با روشی کارآمدتر به هدف‌های عملکردی (KPI) خود برسند.

ناظران تولید یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا

در حال حاضر، در این بخش تعداد زیادی شغل خالی وجود دارد و شغل‌ها به سرعت باز می‌شوند، در حالی که تعداد کافی از نیروی کار برای پر کردن آن‌ها در دسترس نیست. اگر شما یک خارجی با تجربه در این حوزه هستید، اگر مشروط به صلاحیت و واجد شرایط برای این شغل باشید، ممکن است بتوانید مهاجرت خود را به این کشور با سرعت بالا انجام دهید.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

ناظر تولید

53k-89k

60k-101k

68k-114k

پرستاران و پرستاران روانپزشکی دارای پروانه (NOC CODE 31301)

پرستاران، به عنوان شغلی که در کانادا همواره درخواست بالایی دارد، به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا، به دلیل کمبود شدید آن‌ها، در صدر لیست قرار دارند. باتوجه به اینکه پرستاران به میلیون‌ها کانادایی هر روز مراقبت‌های اساسی و حیاتی ارائه می‌دهند، اگر شما صلاحیت و شرایط لازم برای دریافت ویزای مهاجرت به این کشور را دارید، فرصت‌های خوبی برای استخدام به عنوان یک خارجی وجود دارد.

برآورد حقوق و دستمزد سالانه در زیر آمده است:

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

پرستار دارای پروانه

68k-75k

70k-84k

75k-94k

کارشناس فروش (NOC CODE 63102 AND 64100)

نمایندگان فروش یا همکاران فروش، حرفه دیگری هستند که همواره در لیست شغل‌های پرتقاضا در کانادا قرار دارند. آن‌ها به عنوان یکی از عوامل مؤثر در موفقیت هر کسب و کار، مشتریان را در فرآیند خرید یاری می‌کنند. پس از بازگشایی تمامی مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها پس از شیوع ویروس کرونا، کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار روبروست و به دنبال جذب بیشتر جستجوگران شغل برای حمایت از رشد جدید است.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

دستیار فروش

46k-69k

50k-76k

64k-84k

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان (NOC CODE 21232)

تقاضا برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان پس از ویروس کرونا به شدت افزایش یافته است. این موضوع ناشی از شتاب بخشیدن به پروژه‌های دیجیتالی در کسب و کارها، شرکت‌ها و دولت‌هاست و یک امر ناگهانی نیست.

شغل توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان در کانادا

بنابراین، اگر شما برنامه‌نویس کامپیوتر، مهندس نرم‌افزار یا توسعه‌دهنده رسانه‌های تعاملی هستید، فرصت‌های شغلی خوبی در کانادا برای جذب خارجی‌ها و پر کردن بخشی از شغل‌های خالی به وجود آمده است. این فرصت‌ها به دلیل ادامه گسترش کسب و کارها و تقاضاهای جایگزین ایجاد شده‌اند.

شغل

تازه‌کار

سطح ارشد

Full Stack Developer

68k-118k

78k-137k

Front-End Developers

64k-84k

90k-155k

کارگران انبار (NOC CODE 75101)

حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای کالاها به طور مداوم افزایش می‌یافت. بازار کانادا همچنان در حال خرید است و برای کمک به تقاضای بالا، نیاز به کارگران انبار بیشتر از همیشه احساس می‌شود. در حال حاضر، فرصت‌های شغلی عالی و شغل‌های خالی در کانادا برای کارگران ماهر خارجی وجود دارد.

با افزایش تقاضای کالاها، نیاز به کارگران انبار نیز در شرکت‌های تولیدی و صنعتی، از جمله لجستیک تولید، خرید و کنترل موجودی، نگهدارندگان انبار و مسئولین قطعات، بیشتر شده است. این کارگران می‌توانند در نگهداری و مدیریت موجودی کمک کرده و برای برقراری کارایی و عملکرد بهتر در شرکت‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.

شغل

تازه‌کار

تجربه کاری متوسط

سطح ارشد

کارگر انبار

17/h-24/h

20/h-28/h

22/h-29/h

جوشکارها و اپراتورهای ماشین‌های مرتبط (NOC CODE 72106)

صنعت تولید بسیار پر رونقی در کانادا وجود دارد، بنابراین جوشکاران در سراسر این کشور به طور مداوم در تقاضای بسیار خوبی قرار خواهند گرفت. به دلیل کمبود انگیزه در نسل‌های جوان برای انتخاب حرفه‌های فنی به عنوان مسیر شغلی، در حال حاضر کمبود استعداد و جویای کار برای پر کردن این شغل‌ها در یک بخشی که هنوز در حال رشد است، وجود دارد.

با توجه به بازنشستگی رو به افزایش کارگران یقه آبی در حوزه جوشکاری و سایر شغل‌های مرتبط با عملکرد ماشین‌ها، تعداد کارگران ماهر برای پر کردن این نقش‌ها به شدت کاهش یافته است. بنابراین، برای کارگران ماهر خارجی، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی در صنعت جوشکاری در کانادا وجود دارد.

شغل

تازه‌کار

سطح ارشد

جوشکار

40k-53k

46k-74k

10 شغل پردرآمد کانادا برای مهاجران

برای افراد جاه‌طلبی که به دنبال پیشرفت شغلی و داشتن یک حرفه‌ پرارزش هستند، در این بخش بهترین شغل‌ها با درآمد بالا را معرفی می‌کنیم. از حوزه بهداشت تا فناوری، مالی تا مهندسی، این شغل‌ها نه تنها دستمزد بالایی را فراهم می‌کنند، بلکه یک مسیر موفقیت و ثبات را هم به ارمغان می‌آورند.

شغل

درآمد سالانه

 

شغل

درآمد سالانه

جراحان یا پزشکان

300k-500k

خلبان هواپیما

80k-150k

داروسازان

90k-120k

منابع انسانی

50k-100k

مهندس نرم‌افزار

90k-150k

حقوق‌دانان

80k-150k

مهندس نفت

120k-250k

مدیران مالی

90k-150k

حسابدار

50k-90k

تحلیل‌گر کسب و کار

60k-100k

مدیران بازاریابی

60k-120k

مدیر امور مشتریان

50k-90k

راننده کامیون

40k-80k

برق‌کار

50k-80k

سخن آخر

وقتی برای اقامت در یک کشور جدید برنامه‌ریزی می‌کنید، اولین چیزی که باید درباره آن کشور بدانید بازار کار آن است. پیدا کردن شغل پایدار، بار مالی شما را در هنگام مهاجرت کاهش می‌دهد و برای شروع زندگی جدیدتان، بسیار مهم است. اما در صورتی که در بازار کار تقاضای کمی برای مهارت‌های شما وجود داشته باشد، در به دست آوردن شغلی مناسب به چالش بر می‌خورید. استرالیا نیز مانند کانادا جزو مقاصد مهاجرتی پرطرفدار هستند و بسیاری بین دوراهی مهاجرت به کانادا یا استرالیا می‌مانند. اگر شغل شما در لیست مشاغل پرتقاضای کانادا قرار دارد پس این کشور بهترین انتخاب برای شماست!

بنابراین، شناخت دقیق و کاملی از بازار کار کشوری که قصد اقامت در آن را دارید، امری بسیار حائز اهمیت است که قطعا باید به آن توجه کنید.

 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0