20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پیکاپ ویزای کانادا با ذکر هزینه و زمان‌بندی

پیکاپ ویزای کانادا - هزینه و مدارک مورد نیاز

تا حالا قدم در مسیر اخذ ویزای کانادا گذاشته‌اید؟

اگر این کار را کرده باشید، احتمالا می‌دانید روند دریافت ویزای این سرزمین یکی‌دو‌روزه نیست! چرا؟ چون جدا از کارهای اداری که زمان‌بر است، برای ما اهالی ایران مرحلۀ اضافه‌تری هم وجود دارد؛ یعنی سفر به کشورهای همسایه، برای حضور در سفارت کانادا!

اما خوب ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود! چون بعد از اینکه به سفارت رفتیم و مراحل انگشت‌نگاری‌مان را هم پشت‌سر گذاشتیم، تازه انتظارمان برای دریافت ویزا شروع خواهد شد؛ ولی چقدر باید منتظر بمانیم؟ اصلا برای صدور ویزا باید در همان کشور صبر کنیم یا می‌توانیم به ایران بازگردیم؟ وقتی ویزایمان صادر شد چه؟ دوباره باید به کشور همسایه سفر کنیم؟

بیایید شانه‌به‌شانۀ هم برویم سروقت این سوالات و یکی‌یکی حلشان کنیم!

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

اگر نیم‌نگاهی به لغت‌نامه‌های انگلیسی‌فارسی بیندازیم، می‌بینیم که نوشته‌اند یکی از معانی «Pickup»، تحویل‌گرفتن محموله است. حالا چرا این را می‌گوییم؟ چون باید این تعریف را گوشۀ ذهنمان نگه داریم تا ببینیم در دنیای مهاجرت و گردشگری، قصۀ پیکاپ چیست!

خوب! دانستیم ما مردم ایران‌زمین، برای اینکه بتوانیم ویزای کشورهایی مثل آمریکا و کانادا را دریافت کنیم، باید یک مرحلۀ اضافی را پشت‌سر بگذاریم و به کشورهای همسایه سفر کنیم. دلیلش هم این است که برای تکمیل برخی کارها، باید شخصا در سفارت کانادا حضور پیدا کنیم؛

اما خوب بعد از پشت‌سرگذاشتن این مرحله، دیگر مشخص نیست ویزای ما دقیقا چه زمانی صادر می‌شود؛ مثلا ممکن است صدور ویزای توریستی چند هفته طول بکشد؛ اما با رعایت نکات مهم اخذ ویزای تحصیلی کانادا، دریافت این ویزا زمان کمتری ببرد. خوب در این حالت باید چه کنیم؟ باید در کشور ثالث منتظر صدور ویزا بمانیم؟ یا باید بیاییم ایران و بعد از صادرشدن ویزا، دوباره به کشور همسایه برگردیم؟

پاسخش یک کلام است: هیچ‌کدام! چرا؟ بابت هزینه‌هایش! چون فقط برای اینکه بتوانیم ویزای کانادایمان را از کشوری مثل ترکیه دریافت کنیم، باید میلیون‌ها تومان هزینه بلیت هواپیما بدهیم و بعد هم، میلیون‌ها پول رزرو هتل! آن هم در حالی که قرار است فقط ویزایمان را بگیریم!

خوب پس چاره چیست؟ اینکه برگردیم به معنای پیکاپ! اگر یادتان باشد، گفتیم پیکاپ یعنی تحویل‌گرفتن یک محموله. حالا در دنیای مهاجرت هم، پیکاپ ویزای کانادا یعنی همین‌که کارگزار رسمی موسسه‌ای مانند حامی مهاجر پاسپورت ما را بگیرد، آن را به سفارت کانادا ببرد و ویزای الصاق‌شده‌به‌پاسپورت را به ما برگرداند.

پس پیکاپ، همان ارسال پاسپورت به سفارت کانادا است، اما به‌واسطل یک کارگزار مهاجرتی معتبر.

مراحل پیکاپ پاسپورت کانادا

اما اصلا چطور باید روند پیکاپ را آغاز کرد؟ آیا می‌توانیم پیکاپ خود را به حامی مهاجر بسپاریم؟ بله! بگذارید در ادامه توضیح بدهیم.

مراحل پیکاپ ویزای کانادا در حامی مهاجر

اگر بخواهیم خیلی خلاصه‌وار توضیح بدهیم، مراحل پیکاپ ویزای کانادا در حامی مهاجر چنین روندی را طی می‌کند:

 • تماس با شمارۀ 02148000957 و دریافت مشاوره رایگان پیکاپ
 • تنظیم مدارک و ارسال پاسپورت برای ویزای کانادا به دفتر حامی مهاجر (حضوری یا با پیک و پست)
 • بررسی پرونده و مدارک متقاضی توسط کارشناسان حامی مهاجر
 • تحویل‌دادن گذرنامه و مدارک پروندۀ متقاضی به سفارت مربوطه
 • تحویل‌گرفتن ویزای الصاق‌شده به پاسپورت از سفارت موردنظر
 • ارسال مدارک به ایران و تحویل‌دادن ویزا و پاسپورت به متقاضیان

بنابراین درست طبق همین مراحل پیکاپ ویزای کاناداست که کارگزار رسمی حامی مهاجر پاسپورتمان را دریافت کرده و ویزایمان را تحویل می‌دهد؛ منتها خوب پیکاپ ویزا کانادا همین‌طوری هم که نیست! به هر حال مدارکی می‌خواهد دیگر! پس بیایید این مدارک را در بخش بعد ببینیم.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

برخلاف پیکاپ ویزای آمریکا که لیست بلندبالایی از مدارک دارد، مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای کانادا تعدادشان بسیار کم است. به این صورت که چه بخواهیم پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول را صورت بدهیم و چه ارمنستان و امارات، کلا به چند مدرک مشابه نیاز داریم؛

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

البته! منظورمان صرفا پیکاپ ویزاهای غیرمهاجرتی کاناداست. وگرنه ویزاهای مهاجرتی خودشان قصۀ دیگری دارند که یکی‌دو بخش دیگر به آن می‌پردازیم؛ منتها الان، بگذارید مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزاهای غیرمهاجرتی کانادا را برایتان بازگو کنیم.

پیکاپ ویزای غیر مهاجرتی (توریستی) کانادا

چنان‌که گفتیم، برای پیکاپ ویزای غیرمهاجرتی کانادا کلا این 3 مدرک را نیاز داریم:

 • پاسپورت معتبر
 • پرینت ایمیل سفارت (پاس رکوئست)
 • رضایت‌نامه برای حمل گذرنامه (وکالت‌نامه)

تازه یک اتفاق هیجان‌انگیز دیگر هم وجود دارد! آن هم اینکه برای دریافت ویزای کانادا، نیاز نیست به همان مرکزی مراجعه کنیم که در آنجا انگشت‌نگاری کرده بودیم. بلکه با همان 3 مدرک، می‌توانیم پیکاپ خود را از دیگر کشورها صورت بدهیم؛ پس این‌طوری اگر مشکلی هم برای یک سفارت پیش آمد، دیگر کاسۀ «چه کنم» به دست نمی‌گیریم!

بسیار خوب! بگذارید برویم سراغ ویزاهای مهاجرتی کانادا و ببینیم که شرایط مهاجرت به کانادا، چه تاثیری بر مدارک پیکاپ می‌گذارد.

پیکاپ ویزای مهاجرتی کانادا

گفتیم که مدارک لازم برای پیکاپ ویزای مهاجرتی کانادا کمی متفاوت است؛ زیرا جدا از 3 مدرک گفته‌شده، متقاضیان باید سند دیگری هم ارائه کنند. حالا آن سند چیست؟ فرم ایمیل‌شدۀ سفارت! به این صورت که آن‌ها باید خودشان فرم موردنظر را پر کنند و به کارشناسان حامی مهاجر تحویل بدهند.

گفتنی است این فرم در 6 صفحه تهیه شده و برای فرایند پیکاپ ضروری است؛ ولی در باقی موارد، دیگر بین پیکاپ ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی کانادا تفاوتی وجود ندارد.

مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا

اگر از مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا می‌پرسید، باید بگوییم پروسۀ پیکاپ کاملا به عملکرد سفارت بستگی دارد؛ چون مثلا طبق قوانین جدید برای دریافت ویزای توریستی کانادا یا حجم کاری سفارت‌ها، این بازۀ زمانی می‌تواند متفاوت باشد.

با این حال، از آنجایی که برنامۀ پیکاپ حامی مهاجر بر روی هفته‌ای 3 پرواز تنظیم شده، معمولا پروسۀ پیکاپ ویزا کانادا را در حداقل 2 هفتۀ کاری به سرانجام می‌رسانیم.

با این حال برای اینکه بتوانید شرایط پروندۀ خود را دقیق‌تر بررسی کنید، می‌توانید از طریق شماره‌تماس 02148000957 با همکاران ما ارتباط بگیرید.

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

راستش را که بخواهید، قیمت پیکاپ ویزا کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله چنین فاکتورهایی:

 • هزینه انجام قانونی پیکاپ پاسپورت کانادا
 • هزینه کیفیت خدمات پستی در کشور مقصد
 • هزینه پشتیبانی مستمر و پیگیری لحظه‌به‌لحظۀ وضعیت پیک آپ ویزا کانادا

اما اگر می‌خواهید رقم دقیقش را بدانید، بهتر است ادامۀ متن را دنبال کنید! زیرا هزینه پیکاپ ویزا کانادا را به‌تفکیک کشور بیان کرده‌ایم.

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزا از استانبول

میزان هزینه پیکاپ ویزای کانادا در استانبول به شرح زیر است:

خدمات پیکاپ

هزینه به‌ازای هر نفر

پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

1.350.000 تومان

هزینه پیکاپ ویزا از ارمنستان

میزان هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا از ارمنستان به شرح زیر است:

خدمات پیکاپ

هزینه به‌ازای هر نفر

پیکاپ کانادا از ارمنستان

55 دلار

هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا از امارات

میزان هزینه پیکاپ ویزای کانادا از امارات به شرح زیر است:

خدمات پیکاپ

هزینه به‌ازای هر نفر

پیکاپ ویزا از دبی

270 درهم

پیکاپ ویزا از ابوظبی

460 درهم

نکات مهم پیکاپ ویزای کانادا

بسیار خوب! اکنون که از مدارک و زمان و قیمت پیکاپ پاسپورت کانادا صحبت کرده‌ایم، بهتر است برویم سروقت یک موضوع مهم‌تر؛ یعنی نکات مهمی که هرکسی باید قبل از پیکاپ ویزا بداند.

وجود مجوز رسمی پیکاپ ویزای کانادا

فکر می‌کنید اولین قدم برای پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

بله! گفته بودیم که نخستین مرحله، دریافت مشاورۀ پیکاپ است؛ اما منظورمان اصلا قبل از این است که موسسه را انتخاب کرده باشیم!

مجوز قانونی پیکاپ ویزای کانادا

ببینید! اولین و شاید مهم‌ترین قدم در فرایند پیکاپ ویزای کانادا، تحقیق دربارۀ موسسات پیکاپ موجود است؛ چون تعارف که نداریم! قرار است پاسپورت، یکی از معتبرترین مدارک هویتی‌مان را، به آن‌ها بسپاریم؛ بنابراین باید از اعتبار آن موسسات مطمئن شویم؛

چون اگر غیر از این باشد، معلوم نیست چه بلایی سرمان خواهد آمد! به‌خصوص که برخی موسسات نامعتبر، نه‌تنها تضمین نمی‌کنند پاسپورتمان دچار مشکل نشود، بلکه ضمانت هم نمی‌کنند از اطلاعاتمان سوءاستفاده نشود! تازه اگر مشکلی هم پیش بیاید، دستمان به هیچ‌جا بند نیست؛ چون آن‌ها، گذرنامه‌مان را بدون اطلاع مراجع قانونی از کشور خارج می‌کنند.

بنابراین پیش از واگذاری پاسپورت خود، باید مطمئن شویم که مجموعۀ موردنظرمان، کارها را به‌شکل قانونی صورت می‌دهد. در همین راستا، بد نیست بدانید ما در مجموعۀ حامی مهاجر، مجوز رسمی پیکاپ ویزا را از پلیس گذرنامه اخذ کرده‌ایم و تمامی فرایندها را زیر نظر مراجع قانونی صورت می‌دهیم.

وجود برنامه پروازی منظم

یکی دیگر از نکات مهم پیکاپ ویزای کانادا، تحقیق دربارۀ برنامه پروازی موسسات است؛ زیرا اگر موسسه‌ای برنامۀ پروازی منظم نداشته باشد یا هر چندهفته‌یک‌بار بخواهد پیکاپ کند، دریافت ویزا حسابی طول می‌کشد!

در این خصوص نیز باید بدانید ما در مجموعۀ حامی مهاجر، برنامه‌ای را برای مراجعین خود تنظیم کرده‌ایم که کاملا منظم و چهارچوب‌مند است. به این صورت که ما هفته‌ای سه بار، فرایند فرستادن پاسپورت به سفارت کانادا را انجام می‌دهیم و ویزای متقاضیان را دریافت می‌کنیم.

پس با حامی مهاجر، خیالتان از بابت پیکاپ فوری ویزا کانادا راحت خواهد بود!

استفاده از سرویس‌های پستی معتبر

شاید بد نباشد که بدانید برخی از مجموعه‌های غیرقانونی، نه‌تنها پاسپورت‌ها را با سرویس‌های پستی معتبر جابه‌جا نمی‌کنند، بلکه روش‌های هولناکی را هم برای این کار به‌کار می‌گیرند!

به این صورت که آن‌ها با پارائۀ یشنهادهای اغواکنندۀ کم‌هزینه، پاسپورت ما را می‌گیرند و به‌جای استفاده از سرویس‌های پستی، از مسافران یا راننده‌های ترانزیت استفاده می‌کنند! یعنی چه؟

یعنی برخی‌شان پاسپورت‌ها را از طریق رانندگان تزانزیت به سایر کشورها می‌فرستند و برخی‌شان هم مسافران حاضر در فرودگاه را قانع می‌کنند که گذرنامه‌های افراد را حمل کنند. این در حالی است که همین اقدام، یکی از مصادیق اصلی قاچاق کالا و اطلاعات است!

اما در سمت مقابل، مجموعه‌هایی مانند حامی مهاجر وجود دارند که برای جابه‌جایی اسناد و مدارک، از معتبرترین سرویس‌های پستی استفاده می‌کنند؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توان به بهترین شکل، از کیفیت نحوه پیکاپ ویزا کانادا اطمینان حاصل کرد.

حرف آخر!

بیراه نیست اگر بگوییم یکی از دغدغه‌های اصلی ما ایرانیان برای دریافت ویزای آمریکا و کانادا، مسئلۀ نحوۀ تحویل‌گرفتن این ویزاست! چون نمی‌دانیم باید در کشورهای همسایه بمانیم و اصلا اگر بمانیم، ویزایمان را می‌گیریم یا نه.

به همین خاطر، در چنین وضعیتی معقول‌ترین اقدام این است که از موسسات مهاجرتی معتبر کمک بگیریم و پاسپورتمان را پیکاپ کنیم؛ یعنی آن را به کارگزاران مجموعۀ مدنظرمان بسپاریم که راهی کشورهای همسایه بشوند و رستم‌وارانه ویزایمان را به‌چنگ بیاورند!

به همین خاطر، تلاش ما نیز در این مطلب، تماما حول محور خدمات پیکاپ ویزای کانادا و معرفی آن بود. تا جایی که گمان می‌کنیم آنچه لازم بوده را بیان کرده‌ایم. از اینجا به‌بعد، شنوای شماییم!

اگر نظری داشتید، آن را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید و اگر هم دوست داشتید دربارۀ خدمات پیکاپ ویزا کانادا بیشتر بدانید، با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. پاسخگویتان هستیم.

سوالات متداول دربارۀ پیکاپ ویزای کانادا

بسیار خوب! عرضمان تمام. فقط مانده چند سوال پرتکرار که در ادامه بررسی‌شان می‌کنیم.

فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

فرم وکالت یا همان رضایت‌نامۀ حمل گذرنامه، در حقیقت مجوزی است از طرف متقاضیان که به مجموعه‌های معتبر اجازه می‌دهد پاسپورتشان را جابه‌جا کند. گفتنی است این جابه‌جایی نیازمند اخذ مجوز از پلیس گذرنامۀ کشور است که حامی مهاجر آن را دریافت کرده.

منظور از لیبل ویزا پس از پیکاپ ویزا چیست؟

لیبل ویزا، در حقیقت همان مهر سفارت است که مجوز ورود به کشور مقصد را صادر می‌کند؛ بنابراین اصلا پیکاپ ویزا صورت می‌گیرد تا پس از آن، لیبل ویزای کانادا بر روی پاسپورت‌ها درج شود.

پیکاپ ویزا کانادا چقدر طول میکشد؟

چنان‌که گفتیم، این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد. با این حال تلاش ما در مجموعۀ حامی مهاجر این است که با تنظیم برنامۀ هفتگی 3پروازه، فرایند پیکاپ ویزا را در حداقل 2 هفتۀ کاری به سرانجام برسانیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0