20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای جامع پر کردن فرم مجوز تحصیلی کانادا IMM 1294 (مهم‌ترین فرم)

فرم مجوز تحصیلی کانادا 2023 | آموزش پر کردن فرم IMM 1294

اگر می‌خواهید مسیر درخواست ویزای تحصیلی کانادا را خودتان طی کنید، در انجام مراحل دقت داشته باشید. تکمیل اشتباه هر یک از فرم‌های اداره مهاجرت کانادا، باعث ریجکتی ویزا می‌شود. بنابراین بهتر است انجام دادن مراحل را به دست یک آژانس مهاجرتی معتبر بسپارید.

موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، دارای مجوز رسمی از وزارت علوم برای اعزام دانشجو به کانادا است و کارشناسان ما تخصص و تجربه طولانی در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند. برای دریافت مشاوره و تعیین شانس ویزا، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

همانطور که در مقاله مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا توضیح داده‌ایم، بعد از پذیرش باید مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید. بدین منظور باید فرم اجازه تحصیل در خارج از کانادا (IMM 1294) را پر کنید.

شما باید به تمام سؤالات موجود در این فرم پاسخ دهید. فرم را روی رایانه بارگیری و پر کنید. همچنین می‌توانید فرم خود را ذخیره کرده و بعدا آن را پر کنید. قبل از هر چیزی لازم است که مدارکی را که برای پر کردن فرم IMM 1249 احتیاج دارید، آماده کنید. که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم.

توجه: اگر از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام به ویزای تحصیلی کانادا کنید، تمامی فرم‌های مربوطه، توسط کارشناسان باتجربه موسسه بصورت دقیق پر می‌شود. 

 

مدارک مورد نیاز جهت تکمیل فرم های مجوز تحصیل در کانادا

فرم مجوز تحصیل در کانادا

  • پاسپورت
  • شناسنامه
  • برگه DLI
  • مدارک شغلی

بعد از اخذ پذیرش، به جز مدارک بالا، هر مدرکی که لازم باشد، توسط حامی مهاجر به شما اعلام می‌شود. 

از آنجایی که فرم IMM 1249 مهم‌ترین فرم برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا است، پس لطفا در تکمیل آن دقیق و صادق باشید. برای درک بهتر شما از فرم، موسسه حامی مهاجر، آموزش پر کردن فرم مجوز تحصیلی کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

ابتدای فرم IMM 1294 کانادا

در صورت شناخته شدن شماره شناسایی جهانی (UCI) خود را تایپ کنید. در غیر این صورت، آن را خالی بگذارید. اگر این اولین بار است که با ما سر و کار دارید، UCI نخواهید داشت.

برای سوال دوم، خدمات ویزای تحصیلی کانادا را به چه زبانی تمایل دارید دریافت کنید؟ انگلیسی یا فرانسوی؟ در این بخش بنویسید.

ابتدای فرم IMM 1294

بخش مشخصات شخصی فرم IMM 1294 کانادا

Full Name: در قسمت اول نام خانوادگی و در قسمت دوم نام کوچک خود را طبق گذرنامه یا سند مسافرتی خود پرکنید. حتی اگر نام شما رد گذرنامه اشتباه نوشته شده باشد، دقیقا باید مثل آن فرم را پر کنید.

اسم مستعار

سوال سوم این بخش مربوط به نام مستعار است. اگر اسم مستعار دارید، یا اسم و فامیل خود را تغییر داده‌اید، گزینه بله را انتخاب کنید و در کادر زیر آن نام مستعار خود را بنویسید.

در ادامه این بخش به ترتیب، جنسیت، تاریخ تولد، شهر و کشور محل تولد و کشوری که تابعیت آن را دارید بنویسید.

بخش مشخصات فرم آنلاین مجوز تحصیلی کانادا

کشور محل اقامت

سوال هفتم این بخش (Current Country of Residence)، مربوط به کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید است. که وضعیت (status) اقامت شما در آن کشور را باید بنویسید.

اگر وضعیت اقامت جزء موارد دیگر است، این بخش را پر کنید. در آخر همین ردیف، تاریخ (از-تا) اقامت خود را ذکر کنید.

سوال (Previous countries or territory of residence) می‌گوید، آیا در 5 سال گذشته، در کشور یا قلمرو دیگری به غیر از کشور شهروندی خود یا کشور یا سرزمین فعلی خود (محل ذکر شده در بالا) بیش از شش ماه زندگی کرده‌اید؟

اگر جواب شما "بله" است، کشور محل اقامت، وضعیت اقامت و مهاجرت و تاریخ آن را بنویسید.

سوال 9 مربوط به کشور یا محدوده هنگام درخواست ویزای تحصیلی کانادا است. چون کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و برای ویزا باید از کشوری غیر از ایران اقدام کنید. در کادر آخر هم تاریخ را ا زمان تکمیل فرم تا یک ماه آینده به صورت میلادی وارد کنید.

بخش سوم فرم مجوز تحصیلی کانادا

وضعیت تاهل

قسمت Your current marital status مربوط به وضعیت تاهل کنونی شما است. در بخش اول وضعیت خودتان را باتوجه به یکی از موارد زیر انتخاب کنید.

در قسمت بعدی اگر ازدواج شما بصورت دائم و موقت است، تاریخ شروع آن را به میلادی وارد کنید. و در بخش C، نام و نام خانوادگی همسر فعلی یا شریک زندگی مشترک خود را تایپ کنید.

بخش وضعیت تحصیلی فرم

ادامه این فرم در مورد ازدواج قبلی است. اگر همسرتان فوت شده، یا از او جدا شده‌اید گزینه بله را بزنید. نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نوع رابطه و ازدواج، تاریخ شروع و پایان آن را در کادر زیر آن وارد کنید.

بخش ازدواج قبلی فرم 1244

بخش زبان فرم IMM 1294 کانادا

مواردی که در این بخش از شما خواسته شده است، به شرح زیر است:

زبان مادری یا زبان بومی

آیا توانایی برقراری ارتباط به زبان فرانسوی/انگلیسی را دارید؟

با کدام زبان راحت‌تر هستید؟

آیا مدرک معتبری از دوره‌های انگلیسی یا فرانسوی که گذرانده‌اید، دارید؟ اگر آزمون IELTS، TOEFL، CELPIP یا سایر آزمون‌های زبان انگلیسی/فرانسوی را گذرانده‌اید، بله را اعلام کنید. اگر یک برنامه مدرسه زبان انگلیسی/فرانسوی را به جای آزمون انگلیسی/فرانسوی تکمیل کردید، خیر را علامت بزنید.

 

بپر کردن خش زبان فرم مجوز تحصیلی کانادا

بخش اطلاعات پاسپورت فرم IMM 1294 کانادا

شماره پاسپورت، کشور صادرکننده پاسپورت، تاریخ صدور و تاریخ انقضا گذرنامه را به ترتیب در کادر زیر پر کنید.

توجه: اگر به ویزای اقامت موقت (TRV) احتیاج دارید و درخواست اجازه تحصیل تأیید شده است، لازم است گذرنامه اصلی خود را برای صدور روادید تهیه کنید. به دفتر ویزای مسئول منطقه خود مراجعه کنید.

سوال5: برای این سفر، از پاسپورت صادرشده توسط وزارت امورخارجه تایوان استفاده می‌کنید؟

سوال6: برای این سفر از پاسپورت ملی کشور اسرائیل استفاده می‌کنید؟

اپر کردن طلاعات پاسپورت فرم 1249

بخش مدرک هویت ملی یا شناسنامه

آیا شناسنامه یا مدرک هویت ملی دارید؟ در صورت بله، در ادامه، شماره شناسنامه، کشور محل صدور، تاریخ صدور و انقضای آن را وارد کنید.

توجه کنید که پر کردن تاریخ صدور و انقضا الزامی نیست.

پر کردن مدرک هویت ملی

 

بخش پنجم فرم IMM 1294 کانادا

این قسمت مربوط به افرادی است که اقامت دائمی آمریکا دارند و شهروند آن هستند. یعنی گرین کارت آمریکا را دارند. در این صورت باید شماره آن را بصورت دقیق و تاریخ انقضای آن را وارد کنند.

بخش پنجم فرم IMM 1294

بخش اطلاعات تماس

اگر درخواست خود را از طریق ایمیل ارسال می‌کنید:

همه مکاتبات از طریق ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید انجام می‌شود. مگر اینکه آدرس جدیدی را در کادر زیر وارد کنید.

با وارد کردن ایمیل جدید، تمام مکاتبات از جمله فایل‌ها و اطلاعات شخصی به ایمیل جدید ارسال می‌شود.

اگر می‌خواهید نماینده‌ای داشته باشید که بتواند از طرف شما مشاغل تجاری داشته باشد یا به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد، باید آدرس ایمیل و پست الکترونیکی آنها را در این بخش بدهید و فرم استفاده از نماینده (IMM 5476) را پر کنید.

آدرس پستی

آدرس پستی فعلی در شماره 1، باید نوشته شود که به ترتیب شامل: شماره جعبه پستی، آپارتمان یا واحد، شماره خیابان، نام خیابان، شهر، کشور، استان، کد بین المللی شهر و منطقه است.

قسمت Residentional address می‌گوید که: آیا محل سکونت شما همان آدرس پستی است؟ اگر بله است که کادر را علامت بزنید در صورتی که جواب خیر است در کادر زیر آن مانند بالا موارد خواسته شده را پر کنید.

بخش اطلاعات تماس در فرم مجوز تحصیلی کانادا

شماره تماس و فکس

اطلاعات تماس مربوط به آمریکا/کانادا و کشورهای دیگر است. کادر صحیح را انتخاب کنید. در ادامه آن نوع تلفن (منزل، موبایل و محل کار)، کد کشور یا منطقه و شماره تماس خود را تایپ کنید. اگر شماره افزودنی دارید، آن را بعد از شماره تلفن خود در قسمت "Ext" بنویسید. و در قسمت 4، شماره تلفن جایگزین را به طور کامل وارد کنید.

Fax no را هم مانند توضیحات بالا در مورد شماره تلفن پر کنید. در انتها ایمیل خود را وارد کنید.

لطفا این موارد را در درخواست ایمیل خود به لیست "فرستندگان ایمن" خود اضافه کنید و در صورت فیلتر شدن ایمیل‌های مهم، پوشه نامه های ناخواسته را بررسی کنید. اگر اطلاع پیدا کنند که آدرس ایمیل شما کار نمی‌کند یا دیگر وجود ندارد، از طریق پست با شما ارتباط برقرار خواهند کرد. با ارسال آدرس ایمیل خود این اجازه را می‌دهید مکاتبات خود را از جمله پرونده و اطلاعات شخصی به صورت الکترونیکی به این آدرس ارسال کنند.

ادامه بخش اطلاعات تماس

بخش هفتم فرم IMM 1294 کانادا

در کادر زیر باید جزئیات تحصیل در کانادا بنویسید که در چه موسسه آموزشی پذیرفته شده‌اید. همچنین، نامه اصلی پذیرش را هم پیوست کنید.

به ترتیب نام کامل مدرسه یا موسسه، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی و آدرس کامل مدرسه یا موسسه را بنویسید. در Designated Learning Institution شماره موسسه آموزشی تعیین شده خود را وارد کنید که با حرف O در برگه DLI مشخص شده است. شماره شناسایی دانشجویی در صورتی که دارید وارد کنید. مدت زمان مورد انتظار درخواست تحصیلی با استفاده از زمینه های From - To بنویسید و 90 روز به پایان آن اضافه کنید.

هزینه تحصیل

جزئیات مربوط به هزینه تحصیل خود را در بخش The cost of my studies will be  به مدت یکسال ارائه دهید:

شهریه، اتاق و تخت، موارد دیگر (به عنوان مثال ، کتاب ، حمل و نقل ، پول جیب ، و غیره)

پایه دانشجویی: 10000 دلار برای دوره دوازده ماهه، به نسبت 833 دلار در ماه، به علاوه هزینه شهریه

همسر / شریک زندگی مشترک / پایه عضو اول خانواده - 4000 دلار برای دوازده ماه (دوره به مبلغ 333 دلار در ماه است.)

پایه فرزند وابسته / عضو بعدی خانواده - 3000 دلار برای دوره دوازده ماهه (به ازای هر فرزند وابسته در هر سنی، به نسبت 255 دلار در ماه)

بودجه موجود در زمان اقامت

شماره 5 بودجه موجود برای اقامت شما است. درواقع باید مقدار پولی را که برای اقامت خود در کانادا در دسترس دارید به دلار کانادایی بنویسید.

اینکه چه کسی مسئول هزینه‌های تحصیلی شما است را در قسمت 7 باید بنویسید (خودم، والدین، دیگر).

اگر والدین را انتخاب کنید، به یک نامه پشتیبانی با صورت‌حساب بانکی آنها نیاز دارید.

اگر دیگر را انتخاب کرده‌اید، مشخص کنید که چه کسی هزینه های شما را تأمین می کند (به عنوان مثال، یک بستگان، بورس تحصیلی، یک تجارت و غیره).

توجه: اگر کمتر از 17 سال سن دارید، باید اظهارنامه قیم یا کاستودین یعنی فرم IMM 5646 را پر کنید.

جزئیات تحصیل در کانادا

بخش میزان تحصیلات

اگر تحصیلات بعد از دوره متوسطه (از جمله دانشگاه، کالج یا آموزش کارآموزی) دارید، گزینه بله را علامت بزنید و در کادر زیر جزئیات کاملی از بالاترین سطح تحصیلات بعد از متوسطه را اطلاع دهید: تاریخ شروع و پایان، رشته تحصیلی، نام موسسه/تسهیلات، شهر و کشور.

پر کردن میزان تحصیلات در فرم

بخش اشتغال فرم IMM 1294 کانادا

اطلاعات زیر را در مورد اشتغال خود برای 10 سال گذشته را وارد کنید. اگر در مراکز دولتی از قبیل قاضی، کارمند دولت، نماینده مجلس، افسر پلیس، مدیر بیمارستان و کارمند سازمان‌های اطلاعاتی اشتغال به کار داشته‌اید، همه موارد را وارد کنید.

اگر بازنشسته هستید، در مورد 10 سال قبل از بازنشستگی اطلاعات خود را ارائه دهید.

بخش اشتغال در فرم مجوز تحصیلی

بخش اطلاعات پس زمینه

اگر بالای 18 سال دارید باید این قسمت از فرم آنلاین مجوز تحصیلی کانادا را پر کنید. در صورتی که جواب هر کدام را بله انتخاب کرده‌اید، توضیحات کامل را در کادر زیر آن بنویسید.

سوال اول:

شما یا هر یک از اعضای خانواده تان در طی دو سال گذشته تا به حال مبتلا به سل ریه‌ها بوده‌اید یا در تماس نزدیک با شخصی با سل بوده‌اید.

شما هرگونه اختلال جسمی یا روانی را دارید که در طول اقامت در کانادا به خدمات اجتماعی یا بهداشتی غیر از دارو نیاز داشته باشد.

اگر "بله" را به هر یک از سؤالات فوق علامت زدید، توضیحات کامل و نام اعضای خانواده را ذکر کنید.

فرم آنلاین مجوز تحصیلی کانادا

سوال دوم:

آیا تا به حال فراتر از مدت اعتبار وضعیت خود در کانادا مانده‌اید، بدون مجوز به مدرسه رفته‌اید یا بدون اجازه در کانادا کار کرده اید؟

آیا تا به حال درخواست ویزای شما از کانادا و یا کشور های دیگر رد شده است؟ و یا از ورود شما به کشوری ممانعت به عمل آمده؟ و یا پیشنهاد ترک خاک کشوری را دریافت کرده اید؟

آیا تابحال برای ورود یا ماندن در کانادا اقذدام کرده‌اید؟

اگر پاسخ هر کدام از سوالات بالا را بله جواب داده‌اید، جزئیات آن را در کادر زیر وارد کنید.

تکمیل فرم ویزای کانادا

سوال سوم:

آیا تاکنون سابقه دستگیری یا متهم به ارتکاب جرم و جنایات در هر کشور یا قلمرو بوده اید؟ به طور کلی آیا سابقه کیفری دارید؟

در صورتی که جواب شما بله است، جزئیات را بطور کامل در زیر بنویسید.

بخش سوالات عقیدتی در فرم 1249

سوال چهارم:

آیا در هر یک از واحدهای نظامی، شبه نظامی، یگان‌های امنیت شهری، در یک سازمان امنیتی یا نیروی پلیس (از جمله خدمات کشوری غیر اجباری، سربازی یا داوطلبانه) خدمت کرده اید؟

اگر جواب‌تان به این سوال مثبت است، تاریخ خدمات، کشورها یا مناطقی را که در آن خدمت کرده اید و همچنین علت آن را بنویسید.

بخش فعالیت نظامی در فرم ویزا

سوال پنجم و ششم:

آیا شما عضو یا مرتبط با هر حزب سیاسی یا گروه یا سازمان دیگری بوده‌اید که به عنوان ابزاری برای دستیابی به یک هدف سیاسی یا مذهبی درگیر بوده یا از آن حمایت کرده است یا در هر زمانی با فعالیت مجرمانه مرتبط بوده است؟

آیا تاکنون شاهد بدرفتاری با زندانیان و غیرنظامیان، غارت یا هتک حرمت بناهای مذهبی بوده‌اید یا در آن مشارکت داشته‌اید؟

عضویت در حزب سیاسی در فرم ویزای کانادا

اگر به 3 سوال از 6 سوال بالا جواب بله داده باشید، افسر ویزا ممکن است از شما بخواهد فرم IMM 5257 را پر کنید.

بخش آخر فرم IMM 1294 کانادا

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC)، یا سازمانی به درخواست cic، ممکن است بخواهند در آینده با شما تماس بگیرند تا در مورد هر گونه خدماتی که قبل از فرآیند درخواست از cic دریافت کرده‌اید (مانند شرکت در یک انجمن اطلاعات)، در طول فرآیند درخواست، از شما بپرسند.

cic از این اطلاعات برای تصمیم گیری شخصی در مورد شما استفاده نخواهد کرد.

توجه: برای نشان دادن رضایت خود برای تماس با IRCC، با بله پاسخ دهید.

در دو کادر آخر هم:

  • اگر سن شما 18 سال و بالاتر است، باید در پایین صفحه، آن را امضا و تاریخ را بنویسید.
  • اگر کمتر از 18 سال سن داشته باشید، فرم شما باید توسط یکی از والدین یا یک سرپرست قانونی امضا شود.

بخش آخر فرم IMM 1294 کانادا

هزینه تکمیل فرم مجوز تحصیلی کانادا

اگر از ابتدای راه با موسسه حامی مهاجر قرارداد ببندید، هزینه جداگانه‌ای بابت پر کردن فرم‌ها از شما گرفته نمی‌شود و همان مبلغی که برای دریافت ویزا پرداخت کرده‌اید، کافی است. اما اگر فقط پر کردن فرم‌های مجوز تحصیلی در کانادا را به حامی مهاجر بسپارید، برای اطلاع از هزینه آن، با موسسه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

درواقع این یک مزیت قرارداد بستن با حامی مهاجر است که تمامی مراحل را قدم به قدم برای شما انجام می‌دهد. و شما از بابت ارسال کامل مدارک و ارسال اطلاعات صحیح و دقیق هیچ‌گونه نگرانی ندارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0