20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های تورنتو کانادا

دانشگاه‌ های تورنتو کانادا: بهترین دانشگاه و کالج

آیا قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید؟ چرا تحصیل در دانشگاه‌های تورنتو کانادا را در نظر نمی‌گیرید؟

در ساحل دریاچه انتاریو، تورنتو بزرگترین شهر کانادا است که ترکیبی جالب از یادگیری دانشگاهی و زندگی در شهر بزرگ را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مورد علاقه‌شان تحصیل کنند و هزینه‌های کمتری نسبت به آمریکا پرداخت کنند. شهر تورنتو دارای چندین دانشگاه، کالج و 128 مرکز تحقیقاتی تخصصی است. تمام دانشگاه‌ها و کالج‌های تورنتو از دولت کمک مالی دریافت می‌کنند. برخی از دانشگاه‌ها همچنین دوره‌های آنلاینی را ارائه می‌دهند که از طریق آن دانشجویان می‌توانند برای آموزش از راه دور درخواست دهند و مدرک آنلاین در رشته‌های خاصی دریافت کنند.

انتخاب یک دانشگاه در تورنتو می‌تواند بهترین تصمیمی باشد که برای مسیر تحصیلی و شغلی خود می‌گیرید. اما کدام دانشگاه شهر تورنتو برای شما مناسب است؟ با موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر تماس بگیرید تا کارشناسان، پس از بررسی همه شرایط، برنامه و دانشگاه مناسب شما را پیدا کنند. هدف حامی مهاجر ارائه به‌روزترین و واقعی‌ترین اطلاعات دانشگاه های کانادا و مهاجرت تحصیلی به مشتریان است.

همانطور که می‌دانید تورنتو مکانی عالی برای زندگی است، اما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، آیا از مزایای آن آگاه هستید؟

4 مزیت برتر برای تحصیل در تورنتو

قبل از اینکه بتوانیم در مورد دانشگاه‌های تورنتو اطلاعاتی بدست آوریم، ابتدا بهتر است بدانیم چرا تورنتو مقصد مناسبی برای دانشجویان است.

  • فرصت‌های کاری پاره‌وقت
  • زندگی اجتماعی هیجان انگیز
  • فرصت‌های روابط عمومی آسان
  • دانشگاه‌های دارای رتبه بالا

لیست دانشگاه های تورنتو کانادا

دانشجویان بین المللی که به دنبال ویزای تحصیلی کانادا و دریافت مدرک یکی از دانشگاه‌های تورنتو هستند، می‌توانند طیف متنوعی از برنامه‌ها را انتخاب کنند و مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا خود را از برخی از موسسات با رتبه بالا دریافت کنند. در این بخش به طور خلاصه 4 دانشگاه شهر تورنتو را معرفی کرده‌ایم.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشگاه تورنتو یکی از قوی‌ترین دانشکده‌های تحقیقاتی و آموزشی در آمریکای شمالی  را تشکیل داده است و به دانشجویان برتر در تمام مقاطع تحصیلی با محیط فکری بی‌بدیل خدماتی ارائه می‌کند. این خدمات از نظر وسعت و عمق نسبت به دانشگاه‌های دیگر کانادا بی‌نظیر است. اعضای هیئت علمی این دانشگاه، بیشتر از همکاران خود در کانادا و آمریکا مقالات تحقیقاتی دارند (البته به جز هاروارد).

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

تورنتو

www.utoronto.ca

دولتی

در این دانشگاه به راحتی می‌توان در علایق خود غوطه‌ور شوید و آنها را توسعه دهید. زیرا بیش از 700 برنامه کارشناسی و 200 برنامه کارشناسی ارشد را در 3 پردیس بزرگ ارائه می‌دهند. از معماری گرفته تا پزشکی، موسیقی تا مطالعات شهری، آنچه شما به دنبال آن هستید در این دانشگاه پیدا می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تحصیل در تورنتو مراجعه کنید.

دانشگاه یورک (York University)

یورک یک دانشگاه بین المللی آموزشی و پژوهشی برتر و یک نیروی محرکه برای تغییرات مثبت است. و توسط یک جامعه پذیرا و متنوع با چشم‌انداز جهانی منحصربه‌فرد توانمند شده است. این دانشگاه، دانشجویان خود را برای موفقیت شغلی و شخصی طولانی‌مدت آماده می‌کند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

یورک

www.yorku.ca

غیرانتفاعی دولتی

به دلیل برتری در تدریس و تحقیق، این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های انتاریو انتخاب شده است. نقطه قوت این دانشگاه، داشتن بیش از 200 برنامه واقعا استثنایی است که دست دانشجویان را برای انتخاب برنامه باز می‌گذارد. همچنین یورک خانه یکی از پویاترین جوامع تحقیقاتی در جهان است که در حال تغییر روش تفکر مردم در مورد همه چیز از زنبور گرفته تا ماهواره‌های کوچک و مهندسی فضا است.

دانشگاه متروپولیتن تورنتو (Toronto Metropolitan University)

این دانشگاه یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی است که تا قبل از سال 2022 با نام دانشگاه رایرسون معروف بوده است. TMU در نقطه تلاقی ذهن و عمل قرار دارد. آنچه دانشجویان در کلاس یاد می‌گیرند با دانش و تجربه دنیای واقعی افزایش می‌یابد. همچنین این دانشگاه از تنوع، نوآوری و کارآفرینی حمایت می‌کند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

متروپولیتن تورنتو

www.torontomu.ca

غیرانتفاعی دولتی

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه متروپولیتن متمایز است و یک تجربه برجسته دانشجو محور را ارائه می‌دهد. در دانشگاه متروپولیتن تورنتو (دانشگاه رایرسون سابق) هنگامی که در اولین کلاس‌های خود شرکت می‌کنید، از تجربیات یادگیری نوآورانه‌ای الهام می‌گیرید که در هیچ جای دیگری نمی‌توانید به دست آورید.

دانشگاه تیندیل (Tyndale University)

تیندیل در سال 1894 به عنوان یک مدرسه آموزشی مذهبی تاسیس شده است و امروزه توسط دولت کانادا به عنوان یک موسسه آموزشی تعیین شده (با شماره DLI) تایید شده است. و این امکان را برای تیندل فراهم می‌کند که دانشجویان بین المللی با مجوزهای تحصیلی را بپذیرد.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

تیندیل

www.tyndale.ca

خصوصی

تحصیلات کارشناسی دانشگاه که ریشه در علوم انسانی، هنر و علوم دارد به دنبال تعمیق دانش، پرورش خرد و توسعه شخصیت برای خدمت به مسیح و جهان است. حوزه علمیه Tyndale بزرگترین مدرسه تحصیلات تکمیلی الهیات در کانادا است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مدرک ارائه می‌کند.

بهترین دانشگاه های تورنتو کانادا

بهترین دانشگاه های تورنتو کانادا 2023

در این بخش به معرفی بهترین دانشگاه‌های تورنتو براساس نظام رتبه‌بندی و رنکینگ تایمز در سال 2023 پرداخته‌ایم. توجه کنید که موسسه‌های زیادی برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها وجود دارد که هر کدام براساس قاعده و اصول خود عمل می‌کنند. موسسه تایمز 13 شاخص و موسسه qs، 6 شاخص را در نظر می‌گیرد.

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی QS

رتبه‌بندی در کانادا

دانشگاه تورنتو

34

1

دانشگاه یورک

456

2

دانشگاه متروپولیتن تورنتو (رایرسون سابق)

801-1000

3

دانشگاه‌های پزشکی تورنتو

دو دانشگاه تورنتو و یورک رشته‌های پزشکی دارند. اما دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین شبکه‌های تحقیقاتی زیست پزشکی، آموزشی و مراقبت‌های بالینی در آمریکای شمالی است. یک سوم از متخصصان داخلی کانادا و نیمی از متخصصان داخلی انتاریو در دانشکده پزشکی تورنتو آموزش می‌بینند. به جرات می‌توان گفت دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو یکی از معتبرترین دانشکده‌های پزشکی در کانادا و جهان است.

دانشگاه های مهندسی تورنتو

هر 3 دانشگاه معروف تورنتو دارای رشته و دانشکده مهندسی هستند که دانشگاه متروپولیتن و تورنتو در شاخه‌های مختلف مهندسی در رتبه‌های بالا قرار دارند. از طرفی دانشکده علوم و مهندسی یورک اولین دانشکده تحقیقاتی کانادایی است که در اکتشافات مریخ مشارکت دارد و طراحی بخشی از ابزار تحقیقات فضایی و برنامه‌های جاری ناسا را به‌عهده دارد.

شهریه دانشگاه های تورنتو کانادا

شهریه دانشگاه های تورنتو کانادا

به طور کلی هزینه یکسال تحصیل در مقطع کارشناسی بین 18 تا 30 هزار دلار کانادا است و این مبلغ برای مقطع کارشناسی ارشد بین 20 تا 30  هزار دلار است. از آنجا که کار هنگام تحصیل در کانادا برای دانشجویان امکان‌پذیر است، بسیاری از هزینه‌ها را می‌توان پوشش داد. البته میزان شهریه‌ای که پرداخت می‌کنید به عواملی مانند برنامه و سال تحصیلی، اهمیت دوره و دانشگاه شما بستگی دارد. این بازه بطور میانگین است و ممکن است بنا به رشته و دانشگاه کم و زیاد هم شود. هزینه‌های تحصیلی معمولا به شرح زیر خلاصه می‌شود:

  • شهریه تابستانی در اواسط آوریل
  • شهریه پاییز و زمستان در اواسط ژوئیه

دانشگاه‌ها علاوه بر شهریه، عموما برای کالاها و خدماتی که به دانشجویان ارائه می‌شوند، هزینه دریافت می‌کنند. این شامل حوزه‌هایی مانند انجمن‌های دانشجویی، ورزش و سلامت می‌شود. این هزینه‌های اضافی در هر دانشگاه و برای هر دانشجو بسیار متفاوت است و می‌تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار باشد.

برای اطلاعات دقیق‌تر از برنامه‌های زمانی شهریه و هزینه‌های جانبی دانشگاه با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید یا وب‌سایت رسمی هر دانشگاه را چک کنید.

پذیرش از دانشگاه های تورنتو کانادا

نحوه پذیرش از دانشگاه‌های شهر تورنتو به این صورت است که درخواست خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال می‌کنید، پس از بررسی نمرات و همه مدارک، در صورت پذیرش، ایمیلی جهت تایید مدارک‌تان برای شما ارسال می‌شود. توجه کنید که ارسال به موقع و کامل مدارک از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورتی که مدارک صحیح را ارسال نکنید، امکان رد شد شما وجود دارد. بنابراین بهتر است از اولین قدم کار را به شرکت‌های مهاجرتی معتبر بسپارید. از آنجا که رقابت برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این شهر بالا است، داشتن مدرک زبان با نمره بالا شانس شما را افزایش می‌دهد.

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه‌های تورنتو و اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اطلاع از چگونگی شرایط تحصیل در تورنتو با مشاوران موسسه حامی مهاجر (02148000957) تماس بگیرید.

کالج های تورنتو کانادا

لیست کالج های تورنتو کانادا

کالج‌های کانادا برنامه‌های علمی کاربردی، تکنولوژی و حرفه‌ای را ارائه می‌دهند و بهترین انتخاب برای دانشجویانی هستند که می‌خواهند وارد بازار کار شوند و در سریع‌ترین زمان ممکن شغلی به دست آورند. با تحصیل در کالج‌های کانادا می‌توانید دانش و مهارت‌های خود را به طور همزمان و با قیمت بسیار مناسب ارتقا دهید.

شهر تورنتو دارای موسسات آموزشی بی‌شماری است که هر کدام دارای جاذبه‌های متفاوتی هستند. مهم است که قبل از انتخاب یک موسسه دولتی یا خصوصی، اولویت‌های خود را در کشور کانادا ارزیابی کنید.

نام کالج

آدرس سایت

نوع کالج

سنکا  (Seneca)

www.senecacollege.ca

دولتی

هنر و طراحی انتاریو (OCAD)

www.ocadu.ca

دولتی

هامبر (Humber)

www. humber.ca

دولتی

جورج براون (George Brown)

www.georgebrown.ca

دولتی

سنتنیال (Centennial)

www.centennialcollege.ca

دولتی

آلگون کوین (Algonquin)

www.algonquincollege.com

دولتی

شریدان (Sheridan)

www.sheridancollege.ca

دولتی

آکادمی بین المللی زبان کانادا (ILAC)

www. ilacinternationalcollege.com

خصوصی

مدیریت تورنتو (Toronto School of Management)

www.coursecompare.ca

خصوصی

تام وود (Tamwood)

www. tamwood.com

خصوصی

IBT

www.ibtcollege.com

خصوصی

اورگرین (Evergreen)

www.evergreencollege.com

خصوصی

5 کالج آخر جدول هیچکدام دارای pgwp یا اجازه کار پس از تحصیل نیستند و قاعدتا موسسه حامی مهاجر برای آنها اقدام نمی‌کند. 

بهترین کالج های تورنتو کانادا

بعضی از کالج‌های برتر تورنتو، برنامه‌های درسی کاربردی صنعت محور را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، کالج هامبر، طیف گسترده‌ای از دوره‌ها را در زمینه بازیگری، تجارت، مهندسی، علوم آشپزی و غیره ارائه می‌دهد. همچنین کالج هامبر اولین کالج در انتاریو است که رتبه‌بندی نقره ای را توسط STARS (سیستم رتبه‌بندی ردیابی پایداری) کسب کرده است. در زیر 4 کالج معتبر را برای دانشجویان بین المللی معرفی کرده‌ایم.

  • کالج سنکا
  • کالج هامبر
  • کالج سنتنیال
  • کالج جورج براون

سخن پایانی

آموزش و زندگی شهری با کیفیت و تنوع افرادی که با آنها ملاقات خواهید کرد، سه دلیل مهمی هستند که باعث می‌شود تورنتو پس از مونترال دومین شهر دانشجویی مطلوب در کانادا باشد. از طرفی دانشگاه‌های تورنتو کانادا در رتبه‌بندی‌های بالایی قرار دارند. در این مقاله دانشگاه‌ها و کالج‌های تورنتو را معرفی کردیم و در ادامه به بررسی شهریه و نحوه پذیرش این دانشگاه‌ها پرداخته‌ایم. 

همانطور که بارها گفته‌ایم قدم به قدم هر مسیر مهاجرتی بسیار مهم است و بهتر است که کار را به یک شرکت مهاجرتی معتبر بسپارید. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با نحوه پذیرش در دانشگاه‌های معتبر کانادا با کارشناسان کاربلد تیم حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

آیا تورنتو برای دانشجویان بین المللی شهر مناسبی است؟

بله، تورنتو به دلیل فرهنگ متنوع، دانشگاه‌های رتبه بالا و سبک‌های آموزشی استثنایی در بین دانشجویان بین المللی به عنوان مقصد دانشجویی ترجیح داده می‌شود.

نرخ پذیرش دانشگاه‌های تورنتو کانادا چقدر است؟

میزان پذیرش دانشگاه‌های تورنتو از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، در دانشگاه تورنتو، نرخ پذیرش 43٪، دانشگاه یورک 27٪ است.

دوره‌های برتر دانشگاه‌های تورنتو برای دانشجویان بین المللی کدام است؟

کالج‌های برتر تورنتو طیف متنوعی از برنامه‌ها را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. اما دوره‌های دانشگاه‌های برتر بستگی به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید دارد. به عنوان مثال می‌توان به چند مورد اشاره کرد: کسب و کار، مدیریت، حقوق و سلامتی.

بزرگ‌ترین کالج در تورنتو کدام است؟

کالج humber به عنوان بزرگ‌ترین کالج در تورنتو شناخته شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0