20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در انتاریو

اگر برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها، به تحصیل در انتاریو کانادا فکر می‌کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

زندگی دانشجویی در انتاریو بسیار پویا و چالش‌برانگیز است. این استان دارای بیش از 20 دانشگاه دولتی و خصوصی است که به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در رشته‌های مختلف تحصیل کنند. انتاریو دارای فعالیت‌های فرهنگی گوناگونی است از جمله کنسرت‌ها، نمایش‌های تئاتر، نمایشگاه‌های هنری و جشنواره‌های مختلف. همچنین، شهرهای بزرگ این استان، مانند تورنتو، اتاوا و همیلتون، دارای مراکز خرید، رستوران‌ها، کافه‌ها و کلاس‌های بدن‌سازی هستند که فرصت‌های بیشتری برای فعالیت دانشجویی به آن‌ها ارائه می‌دهند.

حمل و نقل در انتاریو بسیار مناسب است. شهرهای بزرگ این استان دارای شبکه حمل و نقل عمومی، از جمله اتوبوس، قطار و مترو هستند. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند از خودروی شخصی، تاکسی و خدمات رانندگی آنلاین مانند اوبر و لیفت استفاده کنند.

اگرچه هزینه‌های زندگی در انتاریو ممکن است نسبتا بالا باشد، اما با توجه به اینکه انتاریو یکی از پر جذبه‌ترین استان‌های کانادا برای تحصیلات بین‌المللی است، بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی ارائه کننده بورسیه و کمک هزینه به دانشجویان خارجی هستند.

در کل، زندگی دانشجویی در انتاریو با فراهم کردن فرصت‌های بسیاری برای تحصیلات، کارآفرینی، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی اجتماعی، بسیار جذاب و پراز چالش است.

زبان تحصیل در انتاریو کانادا

الزامات زبان برای تحصیل در انتاریو

برای تحصیل در دانشگاه‌های انتاریو، دانشجویان بین المللی باید دارای تسلط کافی به زبان انگلیسی باشند. برای این منظور، دانشگاه‌های انتاریو برای پذیرش دانشجویان بین المللی از یکی از مدارک زبان انگلیسی زیر استفاده می‌کنند:

1. آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی (IELTS): در این آزمون، داوطلبان نمره‌بندی شده از 0 تا 9 در چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند. برای پذیرش در دانشگاه‌های انتاریو، نمره حداقل 6.5 به عنوان حداقل نمره مورد نیاز در نظر گرفته می‌شود.

2. آزمون زبان انگلیسی تافل (TOEFL): در این آزمون، داوطلبان نمره‌بندی شده از 0 تا 120 در چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند. برای پذیرش در دانشگاه‌های انتاریو، نمره حداقل 90 به عنوان حداقل نمره مورد نیاز در نظر گرفته می‌شود.

3. آزمون زبان انگلیسی معتبر دیگری مانند CAEL، MELAB، و PTE نیز مورد قبول دانشگاه‌های انتاریو هستند.

علاوه بر این، برخی دانشگاه‌های انتاریو ممکن است برای پذیرش دانشجویان بین المللی، به عنوان جایگزین برای آزمون‌های زبان، گواهی تحصیلی از دانشگاه‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند را قبول کنند. به عنوان مثال، گواهی تحصیلی از دانشگاه‌های کانادایی، بریتانیایی و استرالیایی به عنوان جایگزینی برای آزمون زبان مورد قبول برخی دانشگاه‌ها هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره الزامات زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های انتاریو، به وب سایت هر دانشگاه مراجعه کنید.

کدام رشته ها در انتاریو پرطرفدار هستند؟

در انتاریو، بسیاری از رشته‌های تحصیلی محبوبیت خاصی دارند. در زیر لیستی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در انتاریو آمده است:

 • رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی برق، مکانیک، شیمی، مهندسی نرم‌افزار و مهندسی کامپیوتر
 • رشته‌های مدیریت، اقتصاد و حسابداری
 • رشته‌های علوم پزشکی و بهداشتی از جمله پرستاری، پزشکی، داروسازی و تغذیه
 • رشته‌های حقوق و قانون
 • رشته‌های روابط بین المللی، مطالعات آسیا و خاورمیانه و مطالعات اروپایی

تحصیل مهندسی در دانشگاه انتاریو

کدام یک از دانشگاه ها در انتاریو، دوره‌های تحصیلی مهندسی برگزار می‌کنند؟

در انتاریو، دانشگاه تورنتو، واترلو، وسترن، کوئینز و گوئلف و ...، دوره‌های تحصیلی در زمینه‌های مهندسی برق، مکانیک، شیمی، مواد، کشاورزی و ... ارائه می‌دهند.

لیست بالا تنها چند نمونه از دانشگاه‌هایی است که در انتاریو دوره‌های تحصیلی مهندسی برگزار می‌کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که در حوزه مهندسی فعالیت و دوره‌های تحصیلی مهندسی که در آنها برگزار می‌شود، به وب سایت هر دانشگاه یا کالج مراجعه کنید.

کدام دانشگاه در انتاریو برنامه MBA ارائه می‌دهد؟

دانشگاه ویندوزر، گوئلف، یورک، واترلو، مک‌مستر، وسترن، بروک، تورنتو، کوئینز و لوریر برنامه‌های MBA متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که شامل موضوعات مختلفی از جمله مدیریت، بازاریابی، مالی، عملیات، تجارت بین‌المللی و غیره هستند.

بهترین دانشگاه پزشکی انتاریو کدام است؟

به طور کلی، دانشگاه تورنتو و دانشگاه وسترن از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های پزشکی در این استان هستند. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های دیگری نیز در حوزه پزشکی در انتاریو وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به دانشگاه McMaster و دانشگاه اتاوا اشاره کرد.

هزینه تحصیل در انتاریو

به طور کلی، هزینه تحصیل کارشناسی در انتاریو بین 15,000 تا 40,000 دلار کانادا و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری بین 20000 تا 50000 دلار کانادا در سال است. این هزینه شامل شهریه، کتاب‌ها و سایر هزینه‌های مربوط به تحصیلات است. هزینه زندگی نیز ممکن است باتوجه به شهر و منطقه مختلف انتاریو متفاوت باشد.

توجه کنید که هزینه تحصیل در انتاریو ممکن است باتوجه به دانشگاه یا کالج، رشته تحصیلی، سطح تحصیلات، وضعیت اقامت و دیگر عوامل متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره هزینه تحصیل در دانشگاه یا کالج مورد نظرتان، به وب‌سایت آن دانشگاه یا کالج مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه انتاریو

بورسیه تحصیلی در انتاریو

برنامه بورسیه تحصیلی انتاریو یکی از بزرگترین برنامه‌های بورسیه در کانادا است و توسط دولت انتاریو ارائه می‌شود. این برنامه برای دانشجویان بین المللی که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های انتاریو ثبت نام کرده‌اند، در دسترس است. این بورسیه‌ها شامل:

بورسیه تحصیلی  Ontario Graduate Scholarship (OGS)

 این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های انتاریو قابل دریافت است. این بورسیه شامل هزینه‌های شهریه، کتاب‌ها و هزینه‌های زندگی می‌شود. OGS حداقل برای یک سال تحصیلی قابل صدور است. از سوی دیگر، حداکثر دو سال برای دانشجویان کارشناسی ارشد و چهار سال برای دانشجویان دکتری ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی  Trillium

 بورسیه تحصیلی Trillium یکی از بورسیه‌های قابل توجه برای دانشجویان بین المللی در انتاریو است. این بورسیه تحصیلی توسط دولت انتاریو ارائه می‌شود و برای دانشجویان بین المللی که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های انتاریو ثبت نام کرده‌اند، در دسترس است. این بورسیه تحصیلی شامل هزینه‌های شهریه، کتاب‌ها و هزینه‌های زندگی می‌شود و به مدت چند سال به دانشجویان ارائه می‌شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی Trillium، دانشجویان باید در دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکتری در دانشگاه‌های انتاریو ثبت نام کرده باشند و به دوره‌های تحصیلی خود با عملکرد برتر ادامه دهند. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است الزامات و شرایط خاصی برای اعطای بورسیه Trillium داشته باشند.

بورسیه‌های دیگری مانند بورسیه تحصیلی Ontario Graduate Scholarship in Science and Technology (OGSST) و بورسیه تحصیلی  Queen Elizabeth II Graduate Scholarship in Science and Technology (QEII-GSST) برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

توجه کنید که بعضی از دانشگاه‌های انتاریو هم دارای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خود هستند. دانشجویان باید در دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکتری آن دانشگاه ثبت نام کرده باشند و شرایط و الزامات هر بورسیه را برآورده کنند. برای اطلاعات بیشتر  شرایط بورسیه تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

بیمه سلامت دانشجویان در انتاریو

در انتاریو، دانشجویان بین المللی باید بیمه سلامت داشته باشند. برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های انتاریو بیمه سلامت برای دانشجویان بین المللی را به صورت خودکار به آنان ارائه می‌دهند. در صورتی که دانشگاه یا کالج شما بیمه سلامت را ارائه نمی‌کند، شما باید خودتان بیمه سلامت مناسبی را خریداری کنید.

بیمه سلامت برای دانشجویان بین المللی در انتاریو معمولا شامل خدمات پزشکی پایه مانند مراقبت‌های پزشکی، بستری در بیمارستان، داروها و مشاوره روان‌شناختی است. همچنین، برخی از بیمه‌های سلامت برای دانشجویان بین المللی در انتاریو شامل بیمه مسافرت و تحویل اوراق بیمه نیز می‌شوند.

در هر صورت، پیشنهاد می‌دهیم که قبل از شروع تحصیلات، با دانشگاه یا کالج خود در ارتباط باشید و اطلاعات دقیق درباره بیمه سلامت را از آنان بگیرید.

مدارک برای پذیرش در دانشگاه انتاریو

مدارک مورد نیاز تحصیل در انتاریو

برای تحصیل در دانشگاه‌های انتاریو، معمولاً مدارک زیر مورد نیاز است:

 •  مدارک تحصیلی دانشگاهی: اگر قصد دارید برای تحصیلات تکمیلی به انتاریو بروید، باید مدارک تحصیلی دانشگاهی خود را ارائه دهید، از جمله گواهی‌نامه، دیپلم، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.
 • آزمون زبان انگلیسی: برای پذیرش در دانشگاه‌های انتاریو، بسیاری از دانشگاه‌ها الزام به داشتن نمره‌ای از آزمون زبان انگلیسی، مانند TOEFL، IELTS، CAEL و MELAB دارند.
 • رزومه: درخواست شما باید شامل رزومه‌ای از تحصیلات، تجربیات و مهارت‌های شخصی شما باشد.
 • توصیه نامه: برخی دانشگاه‌ها ممکن است از شما بخواهند یک یا چند نامه توصیه از افرادی که با شما همکاری کرده‌اند درخواست کنید.
 • مدارک مالی: برخی دانشگاه‌ها ممکن است بخواهند مدارک مالی خود را ارائه کنید تا بتوانند هزینه‌های تحصیلی و زندگی شما را برآورد کنند.

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های انتاریو ممکن است باتوجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است برای اطمینان از مدارک مورد نیاز، با دانشگاه‌های مورد نظر خود تماس بگیرید.

نکات مهم

به عنوان یک متقاضی بین‌المللی، مهم است که یک درخواست کامل با تمام مدارک مورد نیاز، برای اطمینان از پردازش به موقع درخواست شما توسط دانشگاه ارائه دهید. باتوجه به دانشگاه و برنامه‌ای که برای آن درخواست می‌کنید، ممکن است فرصت آپلود نسخه‌های الکترونیکی از اسناد خود برای پشتیبانی از درخواست خود را داشته باشید. وب سایت‌های دانشگاه را برای جزئیات خاص در مورد نحوه ارائه مدارک پشتیبانی خود بررسی کنید.

قبل از شروع برنامه، چک لیست زیر را بررسی کنید:

 • از وب سایت دانشگاه دیدن کنید تا بدانید چه برنامه‌هایی برای متقاضیان بین‌المللی در دسترس هستند.
 • وضعیت برنامه را بررسی کنید تا از باز بودن آن مطمئن شوید. بدین معنی که دانشگاه در حال حاضر درخواست‌ها را می‌پذیرد.
 • تاریخ شروع برنامه و دسترسی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازمندی‌های شما را برآورده می‌کنند.
 • شرایط پذیرش را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که واجد شرایط درخواست برای برنامه هستید.
 • کپی‌هایی از مدارک تحصیلی ترجمه شده و تایید شده و همچنین یک کپی از صفحه اول پاسپورت خود را تهیه کنید.

هزینه‌های درخواست در هر دانشگاه انتاریو متفاوت است و باید قبل از ارسال درخواست به صورت الکترونیکی پرداخت شود.

برنامه‌‌های دانشگاه انتاریو تاریخ‌های متعددی را برای شروع تحصیل ارائه می‌کنند تا به دانشجویان آزادی انتخاب را بدهند.

 • ترم پاییز: اگوست/سپتامبر
 • ترم زمستان: ژانویه
 • ترم بهار: می

دانشگاه‌ها ممکن است در زمان‌های مختلف سال شروع به پذیرش برنامه‌ها کنند. به عنوان مثال، یک دانشگاه در ماه اکتبر شروع به پذیرش برنامه‌هایی کند که از سال تحصیلی اگوست تا جولای آغاز می‌شوند. درخواست تحصیلی و مراحل مهمی مثل تسلط به زبان انگلیسی و مهاجرت به کانادا می‌توانند زمان‌بر باشند، به همین دلیل باید به خودتان زمان کافی برای تکمیل این مراحل قبل از شروع تحصیلات‌تان بدهید.

باتوجه به کشوری که در آن زندگی می‌کنید، فرآیند اخذ مجوز تحصیلی ممکن است از یک تا نه ماه طول بکشد. شما باید یک نامه پذیرش رسمی از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) و یک پاسپورت معتبر یا سایر اسناد مسافرتی داشته باشید تا بتوانید برای مجوز تحصیل درخواست دهید.

سوالات متداول

چطوری برای تحصیل در انتاریو اقدام کنم؟

برای تحصیل در انتاریو، ابتدا رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. سپس باید مدارک تحصیلی‌تان را جمع آوری کنید و برای پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان، به صورت آنلاین درخواست را ارسال کنید. در این درخواست باید اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی، رزومه و سایر مستندات لازم را ارائه دهید.

بعد از پذیرش، ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و برای ورود به کانادا به دفتر مهاجرت یا سفارت کانادا مراجعه کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، باید مدارک مربوطه را ارائه داده و هزینه ویزا را پرداخت کنید.

ددلاین دانشگاه‌های انتاریو کانادا چه زمانی است؟

برخی دانشگاه‌ها دو فصل تحصیلی در سال دارند، یعنی فصل پاییزی (اکتبر) و فصل زمستانی (ژانویه)، برخی دیگر دانشگاه‌ها سه فصل تحصیلی در سال دارند، یعنی فصل پاییزی (سپتامبر)، فصل زمستانی (ژانویه) و فصل تابستانی (می). همچنین، برخی برنامه‌های تحصیلی می‌توانند ددلاین های خاص خود را داشته باشند.

بهتر است به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره ددلاین‌ها و موارد دیگری که برای شما مهم هستند، دریافت کنید.

آیا دانشگاهی در انتاریو وجود دارد که سیاست پذیرش آزاد داشته باشد؟

دانشگاه نیپیسینگ در خلیج شمالی، انتاریو برنامه‌هایی را در زمینه هنر، علم، آموزش و تجارت و سایر موارد ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای یک خط مشی پذیرش آزاد است که آن را برای طیف وسیع‌تری از دانشجویان، از جمله دانشجویان بالغ، دانشجویان بین المللی و کسانی که ممکن است در گذشته تحصیلی خود با چالش‌هایی روبرو بوده‌اند، در دسترس قرار می‌دهد.

دانشگاه دیگری با سیاست پذیرش آزاد در انتاریو، دانشگاه آلگوما است. دانشگاه آلگوما برنامه‌هایی را در زمینه علوم محیطی، روانشناسی، تجارت، علوم کامپیوتر و مددکاری اجتماعی و غیره ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

استان انتاریو در کانادا یکی از مقاصد محبوب برای تحصیلات بین المللی است. انتاریو دارای بیش از ۲۲ دانشگاه و کالج عالی معتبر است که امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان دارند. تحصیل در انتاریو می‌تواند دروازه‌ای برای کار و زندگی در کانادا و مسیر بالقوه‌ای برای مهاجرت به کانادا باشد.

در صورتی که قصد تحصیل در کانادا را دارید مشاوران متخصص موسسه حامی مهاجر تمام تلاش‌های ممکن برای راهنمایی دانشجویان در انتخاب برنامه تحصیلی را انجام می‌دهند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0