تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

از آنجایی که تعداد متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا روز به روز بیشتر می‌شود و تمامی این افراد امکان ارائه مدرک زبان را ندارند، برخی از مراکز آموزشی کانادا شرایطی را فراهم کردند تا افرادی که مدرک زبان ندارند نیز بتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. در حالی که برخی از دانشگاه ها و کالج ها تجربیات، سوابق کاری و مهارت های شمارا مورد بررسی قرار می‌دهند، برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا نیز برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی شرط نمره بالا در مدرک زبان را گذاشته‌اند. بنابراین توصیه می‌شود دانشجویانی که می‌خواهند تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند، حداقل نمره زبان 6.5 آیلتس و یا حداقل نمره 105 در آزمون دولینگو را داشته باشند. درست است که روش‌هایی وجود دارد تا دانشجو بتواند بدون این مدارک ویزای تحصیلی اخذ کند یا از دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرد اما این روش‌ها محدود هستند و شرایط خاصی دارند.

در این مقاله بررسی می‌کنیم که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به چه صورت است؟ هزینه تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان چقدر است؟ آیا تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟ امکانی برای تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ یا اینکه باید برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان چه کرد؟

موسسه حامی مهاجر تخصص ویژه و تجربه‌ای طولانی در زمینه اموری همچون اخذ انواع ویزای کانادا ، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی درباره تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا (حتی بدون مدرک زبان) می‌توانید به وسیله شماره 02148406 ( خط ویژه ) با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زبان

همانطور که گفتیم بیشتر دانشگاه‌های کشور کانادا پذیرش متقاضیان را به نمره آیلتس حداقل 6.5 یا حداقل نمره 105 آزمون دولینگو محدود کرده اند، اما روش‌هایی برای تحصیل در کانادا نیز وجود دارد که متقاضیان می‌توانند بدون مدرک زبان پذیرش بگیرند. منظور این است که دانشجویان می‌توانند در دوره‌های آکادمیک دانشگاه ثبت نام کند اما ورود به این دوره‌ها وقتی ممکن می‌شود که آنها سطح مورد نظر زبان را بدست بیاورد.

به عبارت ساده‌تر دانشجویان پذیرفته می‌شوند ولی باید قبل از ورود به دوره تحصیلی سطح زبان خود را ارتقا دهند. همچنین متقاضی می‌تواند با ویزای تحصیلی به کانادا برود و قبل از آغاز دوره‌های تحصیلی به یادگیری زبان و شرکت در دوره‌های پیشرفته بپردازد. این دوره‌ها می‌تواند توسط دانشگاه‌های کانادایی برگزار شود که دانشجویان در آن‌ها ثبت نام کرده‌اند یا می‌تواند توسط آموزشگاه‌هایی برگزار شود که دانشگاهی با آن قرارداد دارد که دانشجو از آن پذیرش گرفته است.

همانطور که می‌دانید پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کانادایی بدون مدرک زبان محدود تر از پذیرش با مدرک زبان است. بطور کل شانس اخذ ویزای تحصیلی در کانادا با مدرک زبان بالاتر است. پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این شیوه اقدام کنید تا در دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید.

داشتن مدرک زبان و نمره آیلتس بالا شانس شما در پذیرش ویزای تحصیلی را بالا می‌برد، اما اگر شرایطی دارید که می‌تواند یک نشانه قطعی تلقی شود که افسر سفارت برنامه شما برای تحصیل در کانادا را می‌پذیرد و حتی بدون مدرک زبان می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید، این مطلب به شما کمک می‌کند تا با مسیرهای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان آشنا شوید. با توجه به پیچیده بودن مسیر اخذ این ویزا، بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست و شرایط خود را به طور کامل شرح دهید.

با توجه به اینکه برنامه مهاجرت شما برای سفارت کانادا مهم است و افسری که پرونده شما را بررسی می‌کند به این اهمیت می‌دهد که درباره تحصیل قاطع باشید، داشتن نمره بالا در زمینه تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند نشانه قطعیت شما برای تحصیل به شمار آید.

بطور کلی زمینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان شامل سه گروه زیر می‌شود:

 • کسانی که در دانشگاه‌هایی پذیرش می‌گیرند که نیاز به مدرک زبان ندارد.
 • کسانی که قبلا تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان داشته باشند.
 • کسانی که پذیرش می‌گیرند ولی قبل از شروع کلاس‌های دانشگاه در دوره‌های فشرده زبان در کانادا شرکت می‌کنند.

دانشگاه‌‌هایی که مدرک زبان نمی‌خواهند

اگر از سطح قابل قبولی در تسلط به زبان انگلیسی برخوردار هستید، اما تا به حال در آزمون‌های تافل آیلتس یا دولینگو شرکت نکرده‌اید و به هر دلیلی تمایلی ندارید که در این آزمون‌ها شرکت کنید، برای ادامه تحصیل در کانادا می‌توانید دانشگاه‌هایی را جستجو کنید که مدرک زبان نمی‌خواهند. اگر از سایت‌های دانشگاه‌ها بازدید کنید می‌توانید دانشگاه‌هایی را پیدا کنید که اشاره‌ای به مدرک آیلتس، تافل یا غیره نکرده‌اند.

این نوع مهاجرت تحصیلی برای کسانی است که به دلیل رشته، شغل، کشورهایی که در آن‌ها زندگی کرده‌اند و دلایل دیگر، تسلط قابل قبولی در زبان انگلیسی دارند و دلیلی ندارد که برای آزمون‌هایی مانند آیلتس وقت صرف کنند و همچنین می‌دانند که می‌توانند در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنند و مشکلی نخواهند داشت. در زیر می‌توانید چند نمونه از این دانشگاه‌ها را مشاهده کنید:

 • دانشگاه کنکوردیا
 • کالج کامبرین
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه وینیپگ
 • دانشگاه براک
 • دانشگاه کارلتون

گواهی مهارت زبان انگلیسی با تحصیلات قبلی

دومین گروهی که می‌توانند در کانادا تحصیل کنند و نیازی به ارائه مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی ندارند، افرادی هستند که تحصیلات قبلی به زبان انگلیسی داشته باشند. این افراد می‌توانند نامه‌ای از کالج یا دانشگاهی ارائه دهند که قبلا در آن تحصیل کرده‌اند. این دوره تحصیلی نیز می‌تواند گویای تسلط افراد به زبان انگلیسی باشد و بهتر است که در نامه‌ای که از کالج می‌گیرند به مدارکی اشاره کنند که مربوط به تسلط به زبان انگلیسی است و به منزله مجوز برای تحصیل در آن دانشگاه حساب می‌شود.

دوره کامل یادگیری زبان در کانادا

سومین گروه کسانی هستند که می‌خواهند در دوره کامل زبان انگلیسی در کانادا شرکت کنند و تسلط لازم برای تحصیل در کانادا را ندارند. این افراد می‌توانند برای ادامه تحصیل خود در کانادا اقدام کنند، به این شرط که ادامه تحصیل آن‌ها پس از گذراندن دوره یادگیری زبان انگلیسی یا برنامه ESL باشد. برنامه ESL یا برنامه انگلیسی به عنوان زبان دوم یک دوره 1 تا 5 ترمه است.

درخواست برای شرکت در برنامه ESL باید ضمن ارائه درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا ارائه شود، دانشجویان در صورتی که نمره قابل قبول در برنامه ESL بگیرند اجازه شرکت در کلاس‌های دانشگاه را پیدا خواهند کرد. به زبان ساده شما درخواست می‌دهید که زبان انگلیسی را در خود کانادا یاد بگیرید، سپس می‌توانید تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنید. این امکان برای کسانی است که آزمون آیلتس را سخت یا بیش از حد چالش ‌برانگیز می‌دانند.

تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا بدون شهریه برای همه افراد حقیقت ندارد و متقاضیان بین‌المللی تحصیل در کانادا باید شهریه بپردازند مگر آنکه والدین آنها در کانادا ویزای تحصیلی داشته باشند و این متقاضیان نیز کمتر از 22 سال سن داشته باشند. بطور کل زمانی که دانشجو ویزای تحصیلی داشته باشد در صورتی که همسر و فرزندانش مایل باشند در کانادا همراه این شخص بمانند، باید ویزای همراه بگیرند. به فرزندان زیر 22 سال ویزای توریستی داده می‌شود اما در کنار آن می‌توانند از مزایای تحصیل رایگان نیز بهره مند شوند.

یکی از راه های تحصیل رایگان در کانادا اخذ بورسیه است و بورسیه تنها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و دوره های کالج اعطا می‌شود و در مقاطع ارشد و دکترا به دلیل انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی از طریق استاد به دانشجویان فاند داده می‌شود. برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشوری مانند کانادا یا باید یک استعداد درخشان در آن رشته باشید یا باید مدتی از تحصیل خود را سپری کرده و مراحل اخذ بورسیه را گذرانده باشید. بیشتر دانشگاه‌ها کانادایی سطح تسلط به زبان انگلیسی را در اعطای بورسیه درنظر می‌گیرند.

چه مواردی باعث افزایش شانس اخذ بورسیه می‌شود؟

موارد زیر می‌تواند باعث افزایش شانس اخذ بورسیه در مقاطع کارشناسی و کالج در دانشگاه های کانادا شود:

 • نوشتن مقالات و انجام کارهای تحقیقاتی
 • شرکت در کنفرانس ها و همایش ها
 • سابقه TA یا دستیار آموزش و تدریس بودن
 • سابقه RA یا دستیار در زمینه های تحقیقاتی بودن
 • مدرک زبان با نمره بالا
 • داشتن مدارک GRE و GMAT

تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان

در حالت عادی تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان دارد. برای پذیرش در این مقطع بهتر است حداقل نمره 6.5 برای آیلتس و یا حداقل نمره 105 برای دولینگو را داشته باشید. اگر بدون مدرک زبان برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، می‌توانید در دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در کانادا شرکت کنید که مستلزم هزینه اضافه است. همان طور که اشاره کردیم این دوره‌ها تحت عنوان ESL برگزار می‌شود و بین 1 الی 5 ترم است همچنین تحصیل در دانشگاه‌های کانادا مستلزم کسب نمره قابل قبول در این دوره است.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان شرایط دشوارتری دارد. با این حال دانشگاه‌هایی وجود دارند که شرایط پذیرش بدون مدرک زبان را در مقطع کارشناسی ارشد فراهم کرده باشند. مراحل این نوع پذیرش کاندیشنال در دوره کارشناسی ارشد همانند دوره کارشناسی است و مستلزم شرکت در دوره‌های ESL می‌باشد.

تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان

بطور کلی حداقل مدرک مورد نیاز برای مقطع دکترا، مدرک کارشناسی ارشد در رشته ها و موضوعات مرتبط است. برخلاف برخی از دانشگاه های سایر کشورها ورود به مقطع دکترا بلافاصله بعد از مقطع کارشناسی ارشد امری نادر و سخت است. بعضی از دانشگاه ها دانشجویان را مجاز می‌کنند تا در دوره دکترا شرکت کنند ولی طول دوره دکترا را افزایش می‌دهند تا عدم شرکت در دوره آموزش اضافی مقطع کارشناسی ارشد را جبران کنند.

پذیرش در مقطع دکترا خصوصاً در کانادا رقابتی است و حداقل معدل مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این مقطع 3 از 4.33 در مقطع ارشد تعیین شده است. سطح زبان مورد نظر برای پذیرش در این مقطع متغیر است و سطح مشخصی برای آن وجود ندارد.

هزینه تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

هزینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان انگلیسی تنها یک تفاوت قابل توجه با تحصیل عادی در کانادا دارد. یعنی هزینه کلاس‌های فشرده زبان یا برنامه‌های ESL که در بالا به آن اشاره کردیم. شما می‌توانید در مقاله هزینه تحصیل در کانادا در سایت حامی مهاجر، به تفصیل توضیح داده‌ایم که هزینه تحصیل در کانادا در هر مقطع تحصیلی و در ایالت چقدر است.

اخذ ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان

شما می‌توانید شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا را در مقاله تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را در سایت حامی مهاجر مطالعه کنید.

علاوه بر آنچه که در این مقاله‌ می‌خوانید، برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا، باید نامه‌ای تحت عنوان برنامه تحصیلی یا Study plan به سفارت ارائه دهید که واضح و شفاف برنامه تحصیل شما را توضیح دهد. بنابراین به نکاتی که در زیر بیان می‌شود دقت کنید:

 • نامه شما باید به طور شفاف توضیح دهد که چه نوع پذیرشی دریافت کرده‌اید و بدون مدرک زبان می‌خواهید در دانشگاه ثبت نام کنید یا مدرک زبان را از قبل کسب و ارائه کرده‌اید.
 • مسیر و روند تحصیل شما باید شفاف توضیح داده شده باشد.
 • سعی کنید از یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای برای اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان استفاده کنید.

 

سخن پایانی

پیشنهاد ما به کسانی که متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، آمریکا یا اروپا هستند، این است که به تنهایی اقدام نکنند و پرونده خود را به مشاوران حرفه‌ای مهاجرت بسپارند. اگر شما متقاضی ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان باشید، شرایط ویژه‌ و پیچیده تری خواهید داشت. یک مشاوره خوب می‌تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را دگرگون کند، درحالی که یک اشتباه می‌تواند فرصت‌ تحصیل در کانادا را از شما بگیرد.

موسسه حامی مهاجر تخصص ویژه و تجربه‌ای طولانی در زمینه اموری همچون اخذ انواع ویزای کانادا ، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی درباره تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا (حتی بدون مدرک زبان) می‌توانید به وسیله شماره 02148406 ( خط ویژه ) با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

آیا هزینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بیشتر است؟

بله، زیرا هزینه کلاس‌های فشرده زبان نیز به آن‌ها اضافه می‌شود. البته اگر بخاطر داشتن تحصیلات قبلی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان از مدرک زبان معاف نشده باشید.

ارزش مدرک تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان پایین است؟

فرقی ندارد، شما به دوره‌های دانشگاهی وارد نمی‌شوید مگر در زمانی که نمره زبان مورد نظر را کسب کنید. این نوع مهاجرت فقط به شما امکان می‌دهد قبل از شروع تحصیلات در کانادا زبان بیاموزید.

آیا همه دانشگاه های کانادا تحصیل بدون مدرک زبان را قبول می‌کنند؟

خیر، اما به این معنا نیست که مجبور هستید دانشگاه سطح پایینی را انتخاب کنید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا چگونه است؟

تحصیل در درمقطع دکترا در کانادا نیازمند مدرک زبان است و بدون مدرک زبان ممکن نیست.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0